[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
szászokat telepitettek Székelyfoldre a 13-14 században de a Székelység asszimilálta őket... e miatt van sok szőke kék szemű a Székelyek között.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Ezek a számok hirtelen megváltoztak a Felvidék visszavételekor és Észak-Erdély visszavételekor is. Hipp-hopp kiderült, hogy mégis csak tudnak magyarul azok akik a népszámláláskor nem a magyar nemzetiség mellé rakták az X-et és esetleg Kovácsból Kovácsová lettek vagy románosították a nevüket épp :) Szóval ezek a számadatok mindig az aktuális államalakulat felé kedveznek, meg rengeteg a vegyes házasság és se egyik se másik az identitása kizárólagosan. Nem is lehet ezt a kérdést sovén módon megközelíteni amúgy, meg emiatt felesleges is. Általában épp nem az erdélyben született vagy tisztán román a prefektus pl. és okoz nagy zűrzavart a helyi életben, na ezen lehetne szépen változtatni.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
igen elég sok a vegyes házasság, fölleg párcium területén meg dél Erdélyben is, olyanról is tudok,hogy románok a gyerekeiket Magyar oviba és iskolába iratják, hogy jobban tudjanak majd érvényesülni, de forditva is van ez...
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
szekely:

Pontosítanálak. Már a Hun Birodalom idején ott voltak a székelyek ! Csaba királyfi stb.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
tudom doca , de azt is tudjuk,hogy amikor Árpád megérkezett a kárpátmedencébe a Székelyekkel  megértették egymást, és már akkor a Magyar csapatok élén harcoltak a Székelyek, az első vonalban, ami mohácsnál is ugyanigy volt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-6/" rel="nofollow">szekely2020</a>

 

"1000 évig  a miénk volt csak 93 éve nem a miénk…"

Ezt én értem, de tételezzük fel, hogy erőszakkal visszacsatoljuk Erdélyt.

Eredmény? :

1. Az elején lesz 1.5 millió boldog Székely.

2. Lesz 3 millió potenciális román partizán, és a terep nagyon jó a partizánkodáshoz.

3. Lesz 1 millió cigány, vagyis két lábon járó, GDP pusztító biológiai fegyver. 

Ezekből következik, hogy:

1. Rohad sok pénzünk rámegy erre.

2. A Székelyek sem lesznek túl boldogak a román partizánoktól.

3. Minket sem vidít majd fel a partizán vadászat.

4. Az ottani cigányok potenciális ellenségei is mi leszünk már nem a románok.

5. + 1 millió cigány iszonyat pénzbe kerül ismét.

 

Ezek is tényezők ám, nem csak a haza szeretett. 
Népirtást remélem te sem akarsz rendezni, szóval kiegyezhetünk abban, hogy egy nehéz helyzet szülne egy még nehezebbet. 
Én az önálló Erdélyi állam "híve" vagyok. Szerintem az ottani románokkal biztos ki tudnátok egyezni, nagyobb lenne az érdekérvényesítő képességetek, mint most. A cigókkal meg közösen csak kezdtek valamit...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-6/" rel="nofollow">fip7</a>: Egyébként Én személy szerint láttok egy olyan alternatívát amit mondasz ,de csak időszakosan.
Ugye bár aki támogatja a függetlenséget annak lesz ráhatása a politikai vezetésre. Tehát mikor a kommunisták leváltották a II. VH után a nyilasokat , komcsik lettünk. Itt is ugyan az a helyzet szinte Erdélyben mivel Magyarok támogatnák Magyarok lenének , elég egyértelmű ha sikerül hogy csatlakozzanak.
Törökország a Versaile békeszerződésbe nem nyugodott bele és támogatta felkelést az elcsatolt területeken utána lévő időkben és az ott függetlenedet államok végül újra csatlakoztak Törökországhoz.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Ok. Keveredést nem is lehet megakadályozni meg nem is érdemes, de ez inkább gazdasági és biztonsági kérdés, hogy Erdély magyar terület lehessen. Mert míg a magyarok vigyáztak a románokra alattvalókként, addig viszont ez már nem teljesült. Az oktatást pedig a szülők dönthessék el, hogy milyen anyanyelvű iskolában,óvodában kezdje a gyerek. Ha akar akkor magyar egyetemre is járhasson. Ha egyszer ismét Magyarország lenne Erdély, akkor a román oktatást kell majd széleskörűen engedélyezni, hogy emiatt se legyen nemzetiségi ellentét újra.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
feltételezzük,hogy Erdélyt visszacsatoljuk, nem lesz népirtás , és mindent megoldanak majd az illetékesek...a Magyarok a hibásak, mármint a vezetőik,hogy a román elszaporodott Erdélyben, a nacionalistákat áttelepitteném havasalföldre   a többit meg ugy oldanám meg ,hogy lakosságcserét rendelnék , el szétszornám őket M O területén és helyükbe Magyarokat telepitenék, igy megváltozna Erdély népi térképe a mi javunkra.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Vagy mondjuk az is egy lehetséges megoldás, akkor ha Erdélyt visszacsatoljuk, hogy nem egy egységes területként kezeljük.

Lennének tisztán Mo.-hoz tartozó területek, és lennének mondjuk autonóm területek. (Román, cigány) Ezeket el lehet ám aprózni, csak egy etnikai térkép kell hozzá. 

A vegyes lakosú területeken meg semmi gond nem lenne, itt Mo.-n is nagyon fejlett a kisebbségi önkormányzati rendszer. Ezzel a lehetőséggel simán élhetnének, úgy ahogy az anyaországban is élnek. 

Szóval akadnának lehetőségek, a kérdés az, hogy a döntés hozók mennyire bölcsek az adott témában, és ebben eléggé borúlátó vagyok...
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Igen, a székely haderő mindig önálló és emelett szerves részét képezte a magyar(előtte hun-avar) haderőnek.

Hidd el nincs annyi román, mint most az tűnik. Ahogy ismét magyar terület lenne pl. 50%-os magyar településből hirtelen 80-90%-os lenne és hirtelen mindenki megértené a közértben, postán, hogy mit akarsz , ha magyarul kéred. Szlovákiában is dettó ez megy.

Partizán alapanyag lenne az biztos, de szerintem nem lenne jelentős. Figyelembe véve a visszacsatolás utáni partizánkodás is gyak. 0 volt, főleg helyes kisebbségi politika esetén gyak. megint 0 lenne szerintem.

Népirtás felesleges és elfogadhatatlan(nem kell a HVG-s marhaságokat bevenni, az ukránok felszabadítókként tekintettek a magyarokra, együtt húzták deresre a helyi komcsikat, mikor megérkezett a Honvédség). A keleti lakosság nagyja az élelemhiány következtében halt meg, még a tengely a saját katonáit se tudta etetni, nemhogy az orosz területeken lévő civil lakosságot, persze rekvirált is, mivel eleve teherautó,vasúti kapacitás hiány volt , így az élelem nem jutott el az egységekhez. A magyar baka a 10 lőszerével nem hiszem, hogy nagy lövöldözésbe kezdett volna ...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-7/" rel="nofollow">szekely2020</a>

"nyelvük használatát meg betiltanám."

"feltételezzük,hogy Erdélyt visszacsatoljuk, nem lesz népirtás , és mindent megoldanak majd az illetékesek…a Magyarok a hibásak, mármint a vezetőik,hogy a román elszaporodott Erdélyben, a nacionalistákat áttelepitteném havasalföldre   a többit meg ugy oldanám meg ,hogy lakosságcserét rendelnék , el szétszornám őket M O területén és helyükbe Magyarokat telepitenék, igy megváltozna Erdély népi térképe a mi javunkra."

 

Most nem azért, de egy fokkal nem lennél különb az általad nem igazán szeretett románoknál 
sf-kiss.gif
 

Elég baj ez...
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Az áttelepítés erőltetett és a hazai lakosság se örülne neki. Nyelv meg oktatás betiltása meg megint csak az elégedetlenkedéshez vezetne, ezért nem jó stratégia szerintem. Bár egy magyar invázió esetén nagyon sok román elmenekülne Ó-Romániába egyszerűen a gyűlöletük és ebből fakadó félelmük okán.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
hát igen más szemszögből látjuk a dolgokat, én a saját börömön tapasztaltam a románok szeretetét, nem akarok bele menni a részletekbe de rengeteget tudnák mesélni...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-7/" rel="nofollow">fip7</a>: szerintem kicsit borúsan látod ezt a dolgot. 

Tehát szerintem régi hódítok sem azon morfondíroztak hogy sok pénzbe kerül. Amióta az ember létezik érdemes háborúval elvenni a másikét, de itt kicsit más a szitu visszavenni  ami mienk.



1. Az elején lesz 1.5 millió boldog Székely. ( 10 millió boldog Magyar )

2. Lesz 3 millió potenciális román partizán, és a terep nagyon jó a partizánkodáshoz. ( 3 millió románból igen sok elmenne az országból ) Termesztésen lenne partizán akció , ez van meg kell oldani.

3. Lesz 1 millió cigány, vagyis két lábon járó, GDP pusztító biológiai fegyver. 

Ezekből következik, hogy: ( Nem jó a felvetés háború esetén ? GDP pusztitó ? Segélyek és nyugdíjak azonnal felfüggesztése lesz az első lépés )

1. Rohad sok pénzünk rámegy erre. ( Aranybánya, új adófizetők , új Magyar származású gazdasági elit ( pl: DIGI) 

2. A Székelyek sem lesznek túl boldogak a román partizánoktól. ( Szerintem Te is boldog lennél ,  ha egy betörőt kizavarhatsz a lakásodból és még nyakon is verheted , jogosan )

3. Minket sem vidít majd fel a partizán vadászat. ( Szerintem ez már csak szálka.) 

4. Az ottani cigányok potenciális ellenségei is mi leszünk már nem a románok. ( Cigányok szomorú sorson vannak most , kicsit többet kell igérni és tenni ,( de ehez pőolitikusaink is nagyon értenek ) 

5. + 1 millió cigány iszonyat pénzbe kerül ismét. ( Szerintem ez nem lesz jelentős tétel ) 

A központi költségvetésnek ha jól emlékszek 2011-ben  426 Milliárd Forintba került az össz nyugdíj .  Jelentéktelen szinte ? És ez az egész országra.

 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Haditechnika dolog: Olvasgatok Román oldalakat , nem találok semmi Haditechnikai újítást Romániába , TI ?  Kellett volna nekik az a F-16 , de hát lekéstek róla 
sf-confused.gif
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
szekely:

Megértelek. Engem is kergetett meg gyerekkoromban román állat, mert nem ember volt az biztos, aki egy kisgyereket kerget felnőtt létére(fizimiskára is inkább medve féle lehetett). Síelés alkalmával meg XYZ fátrai faluban szlovák skinhead csoport baseball ütőkkel(3 10-12 éves gyereket...). Én is ismerem a szeretetüket, de amelyik olyan az úgyis menekülni fog vagy a fronton fog golyót kapni, mert nem tiszta a lelkiismerete.

A cigányság pedig nem értem, hogy miért érdemelne segélyezést. Áldozatos munkájukkal, mindenkori viselkedésükkel kiérdemlik-e azt ? Ezeket mindenféleképp ki kell majd vizsgálni a jövőben és szerintem a románok bizonyos vagyok benne, hogy nem segélyezik őket úgy ahogy mi, de szerintem egyáltalán nem( a szlovákoknál sincs már segély! volt is 2003-ban majdnem polgárháború belőle).