1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Románia

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - rudi által indítva @ 2018. január 12..

Címkék:
  1. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Hány éves vagy? Nyolcvan? :D
    Ne kúrj,hogy nem volt vízöblítéses klotyó. Az 50-es max 60-as évek,nem?

2. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Hányban?
    Nekem 82-ben még jött a fűtő bácsi és olajat töltött az olajkályhába, de mellette épült az új suli. Meg lassan 40 éve volt.
    12 év unió és milliónyi “Bezzeg Románia” emlegetés után vicces.
    Székelyföldön nincs ilyen, ez román benchmark... 100 éve náluk van Erdély. Nem emelkedtek fel, inkább lehúznak. Menj el egy szász városba! Sírva fakadsz, mi érték pusztul, amióta a szászokat lecserélték románokra.

borisz, tindalos, vendeg2 and 7 others like this.
  3. mcs

mcs Active Member

4. mcs

mcs Active Member

Még egyszer mondom: ha megneveznéd az iskolát, akkor lehetne segíteni, de ez így csak erőlködés, hogy rúgjál egyet az Országba. Nettó rosszindulat, a tényleges segítés szándéka nélkül

borisz, vendeg2, b4l4g3 and 4 others like this.
  5. krisss

krisss Well-Known Member

Mert nyilván aprajafalván minden csak tökéletes lehet :D

6. mcs

mcs Active Member

Korántsem, Aprajafalván is van Hókuszpók. :D

7. mcs

mcs Active Member

De komolyra fordítva: Egyáltalán nincs minden rendben (csak a stadionok), de ha valaki mindig mástól várja a megváltást, akkor mindig a rossz oldalon lesz.
    Nógrádot nem lehet azzal vádolni, hogy nagy lenne a jólét, de az óvodák-iskolák rendben vannak.
    A gyermekek utáni normatíva az országban mindenhol ugyanannyi/ fő, az intézmények fejlesztése pedig nagyon kitartó munkát igényel.
    Tény, hogy ehhez kellenek olyan intézményvezetők, akik hajlandók tenni is ezért, és kihasználnak minden pályázati lehetőség, valamint állandóan kilincselnek támogatásért.
    Az, ha valaki nedves szalmával "fűt", az szimpla hülyeség. Ott azért a fűtő munkáltatóját is meg lehetne kérdezni egy-két dologról.

vendeg2, b4l4g3 and zeal like this.
  8. papajoe

papajoe Well-Known Member

78-ban 25km-re a nagyfalutól nekünk is csak az udvaron volt pisilde,meg 1db latrina a 4 alsós osztályhoz,és fával fűtöttek a termekben,megkérdőjelezhető hatékonysággal :D ,de ettől felnőttem,tudom a szorzótáblát,ösmerem az abc-t,a muter olyan szendókat csinált 10óraira,hogy az összes kölök engem irigyelt,volt könyv,ceruza,toll,kréta,tábla,mi kell még?
    Igazi vidéki gyerekkorom volt, életre szóló kaland volt felbuszozni a nagyfaluba,vagy átszelni a fél világot a nagyfaluból elvonatozni a festői Tuzsérra nyaralni a rokonokhoz,a gyerekek nem a forintokat számolgatják,csak boldogok.:)
    Néhány évtizede még elég volt a 4 fal,1 ágy,1 tűzhely,meg 1 istálló,2 talpalatnyi földel a boldogsághoz,6-8 gyerek minden családnál,ahogy felnőttek a fiúk,mind el tudta tartani a családját,felnevelte a gyerekeket,60 év házasság után is szerették egymást.
    Azért jó fejlettek lettünk ehhez képest mostanra....:(

notaricon, anonim999, vendeg2 and 7 others like this.
  9. BiancoGasto

Hát ha a fütéssel nem is,a latrinával megleptél,főleg,hogy ez Pest megye lesz valószínüleg,de legalábbis észak Dunántúl. Persze a társadalmunk ,,fejlődése" megkérdőjelezhetetlen!:)

svajcibeka and Hegylakó like this.
  10. BiancoGasto

szuvorov and fedett_mókus like this.
  11. phaidros

phaidros Well-Known Member

Én azt látom, hogy nem a technikai vívmányoktól lesz jobb vagy rosszabb a tanulók, az oktatás színvonala. Természetesen nem azt mondom, hogy régen minden szebb volt, régen minden jobb volt.
    Ebben Fábry nem mondott nagy hülyeséget.
    De egy kis demagógia néha amúgy nem árt. :)

2000 környéke.

zeal likes this.
  12. BiancoGasto

2000? Hol? Nem településnév érdekel,csak nagyjából. 80-as évek vége kis zalai községünkben már volt számítógépterem(persze akkor még csak alkalmanként használhattuk) amit folyamatosan korszerűsítettek,echte fizika-kémia terem speckó padokkal(igaz mire felsős lettem 90-es évek elején addigra le volt lakva egy kicsit),több teremben TV,VHS lejátszó, versenyzongora minden faszom. Tudom,hogy ez nagyon ritka volt akkoriban. Na de 20 év múltán valahol nincs normál toalett modernebb fűtés,az kemény. Na most vagyok hálás,hogy oda járhattam.

13. phaidros

phaidros Well-Known Member

Kelet-Mo.
    Várj, fűtés akkor és ott volt (most nincs, illetve van, de nem minden teremben).
    Versenyzongora, korszerűsített infóterem a 80-as évek végén, meg speckó termek, hogyne... -még tornaterem se volt. :D
    Mindenek mellett nagyon jó iskola volt.

BiancoGasto likes this.
  14. BiancoGasto

Infóterem korszerűsítés 90-es évek eleje, a zongora is,addig pianínó volt.
    Hja most jövök rá két tannyelvű kisebségi sulink van,ezért nyomják pénzel a mai napig. Erre nagyon figyel állambácsi.
    Hát csak gratulálni tudok!
    El tudom képzelni mennyi mini stroke-ot kapsz,amikor amcsi gettó iskolák sírnak az alulfinanszírozás miatt! Hozzátok képest habzsidőzsi!

phaidros likes this.
  15. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

zsolti likes this.
  16. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

fip7, gergo55, svajcibeka and 5 others like this.
  17. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

18. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

fip7, Shed, antigonosz and 2 others like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Még szerencse hogy szövetségesek vagyunk, meg hogy sosem árultak még el szövetségest, megbízható korrekt partner!

Remélem azért most nem fordítunk nekik hátat, abban bízva vakon hogy megtörik a hagyomány, és most majd NEM szúrnak hátba az első adandó alkalommal.

fip7, tindalos, arcas and 5 others like this.
  20. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Románia a háborúban olyan mint a mobiltelefonom az óraátállításnál, nem kell hozzá sem érni, mert magától átáll!

borisz, alfa74, fip7 and 7 others like this.

Ezen oldal megosztása