[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
És kire fognak hullani. Még minket is bombázhatnak, ha épp kedvük van hozzá, aztán kijelentik, hogy mi voltunk a támadók. Lesznek hamis műhold képek, zokogó román civilek és Európa megállapítja, hogy a pustai barbárok megint megtámadták az európai kultúra alapjainak örököseit, az ártatlan Romulus Unokákat.
A politika a hazugság és becstelenség művészete. És te el akarod velünk hitetni, hogy a nyugati brigantik, akik saját népüket is eldják, becsületesekké válnak.

"Ha épp kedvük van hozzá" akkor nyilván minket is bombàzhatnak, de ezt "román támadás" nélkül is megtehetik.
Azt hogy miért tennének ilyet én el nem tudom képzelni!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Hímtagon lovagló!

Én azt látom, egy igazán értelmes pillanatod volt, mikor a neved választottad.
Szerinted, melyik kormány vállalná fel, hogy háborúzzon Romániával miattunk. Max, siránkoznának, hogy ilyenek ezek a balkáni népek és kijelentenék, semmit nem tehetnek a helyzet alapos elemzése és a nép megkérdezése nélkül.
Senki egy fillért, egy szavazatot nem fog veszíteni miattunk.
Ezt a két nato ország háborújában mindenképpen részt kellene venniük dolgot már többen megcáfolták. De te ezt ignorálod. Ha ezt a cikkelyt be tudod tenni a NATO alapokmányból, tedd. De nincs ilyen, csak külső támadásos.
III. világháború?
Kezeltesd magad! Akkor a mozgósítási idő 3 perc lesz. Utána meg bámulsz ki a fejedből, ha tudsz. Semmi elektromosság, csak a középkor.

hahahahahaha. Neked komikusnak kellene menned. Paródiának megfelelő a szöveg.
A szokásos jópofizásod helyett egyszerűen elmész a NATO honlapjára és elolvasod.
De segítek neked, íme eredetiben 5. cikkely:

Article 5

The Parties agree that an armed attack against one or more of them in Europe or North America shall be considered an attack against them all and consequently they agree that, if such an armed attack occurs, each of them, in exercise of the right of individual or collective self-defence recognised by Article 51 of the Charter of the United Nations, will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area.

Any such armed attack and all measures taken as a result thereof shall immediately be reported to the Security Council. Such measures shall be terminated when the Security Council has taken the measures necessary to restore and maintain international peace and security . forrás

Itt meg a fordítása, ha nem menne az angol.


Kapsz egy puszit, ha kiemeled nekem a szövegből azt a részt ami KÜLSŐ támadásról határoz!
Ha nem menne az angol: a külső úgy van, hogy external, 3rd party, esetleg non member.

Egy esetleges NATO-n belüli támadás a következő cikkelyeket sértené meg:
1,2,3,4,5.

Én azt szeretem benned, hogy te mindig a puszta tényekre szorítkozol, és rendszeresen teletömöd a hozzászólásaidat hivatkozásokkal, tényekkel és nem csak az előítéleteid szerint moralizálsz!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
https://kuruc.info/r/2/200224/
"A magyar külügyminiszter román kollégája segítségét kérte abban, hogy az úzvölgyi katonai temetőről szóló szakértői egyeztetések folytatódjanak, és még júliusban kerüljön sor a két szakértői csapat helyszíni szemléjére a temetőben."

"Végezetül Szijjártó Péter arra kérte Teodor Melescanut: a romániai bíróságok fejezzék be azt a gyakorlatukat, hogy több millió forintos bírságokat szabnak ki magyar tisztségviselőkre anyanyelv- és szimbólumhasználat miatt." Ez azért gáz...
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
A szokásos jópofizásod helyett egyszerűen elmész a NATO honlapjára és elolvasod.
De segítek neked, íme eredetiben 5. cikkely:

Article 5

The Parties agree that an armed attack against one or more of them in Europe or North America shall be considered an attack against them all and consequently they agree that, if such an armed attack occurs, each of them, in exercise of the right of individual or collective self-defence recognised by Article 51 of the Charter of the United Nations, will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area.

Any such armed attack and all measures taken as a result thereof shall immediately be reported to the Security Council. Such measures shall be terminated when the Security Council has taken the measures necessary to restore and maintain international peace and security . forrás

Itt meg a fordítása, ha nem menne az angol.


Kapsz egy puszit, ha kiemeled nekem a szövegből azt a részt ami KÜLSŐ támadásról határoz!
Ha nem menne az angol: a külső úgy van, hogy external, 3rd party, esetleg non member.

Egy esetleges NATO-n belüli támadás a következő cikkelyeket sértené meg:
1,2,3,4,5.

Én azt szeretem benned, hogy te mindig a puszta tényekre szorítkozol, és rendszeresen teletömöd a hozzászólásaidat hivatkozásokkal, tényekkel és nem csak az előítéleteid szerint moralizálsz!
És te ezt elhiszed, királyfi? Tényleg baj van. :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 404
4 424
113
https://index.hu/gazdasag/2019/07/08/70_szazalekkal_emeli_a_nyugdijakat_a_roman_kormany/

Mint minden esendő ember én is kárörvendően nézve néztem a románokra, de az élet csúnya pofont adott, ami felnyitotta a szemem. A valóság néhe berobog az életedbe mint egy sebes vonat, Románia újabb bizonyítékát adja arra hogy magasabb életszínvonalat tud biztosítani állampolgárai számára mint a szegény nyugati szomszédja.
Megtanultam a leckét, többé a helyén fogom kezelni a valós gazdasági erősviszonyokat és a fejlődési görbét ami a 2 ország viszonyát jellemzi.
Jövőre nézve igyekszem tanulni az esetből és felmérem mi okozta hazám ily mértékű lemaradását sorstársai körében. Hogy lehetne visszaszerezni a régi dicsőséget?
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
https://index.hu/gazdasag/2019/07/08/70_szazalekkal_emeli_a_nyugdijakat_a_roman_kormany/

Mint minden esendő ember én is kárörvendően nézve néztem a románokra, de az élet csúnya pofont adott, ami felnyitotta a szemem. A valóság néhe berobog az életedbe mint egy sebes vonat, Románia újabb bizonyítékát adja arra hogy magasabb életszínvonalat tud biztosítani állampolgárai számára mint a szegény nyugati szomszédja.
Megtanultam a leckét, többé a helyén fogom kezelni a valós gazdasági erősviszonyokat és a fejlődési görbét ami a 2 ország viszonyát jellemzi.
Jövőre nézve igyekszem tanulni az esetből és felmérem mi okozta hazám ily mértékű lemaradását sorstársai körében. Hogy lehetne visszaszerezni a régi dicsőséget?
Ez elég bénára sikeredet, tudsz te ennél jobbat is....
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Nono, a lengyelek becsicskultak az ukránoknak. Még akkor sem ment a hiszti, mikor a lengyel követséget aknavetővel lőtték.


Egy valamit nem veszel figyelembe! Ami igazából 2: a; lengyelek V-4 szövetséges b; egy esetleges ukrán vagy román támadás esetén ha a lengyel kormány nem segít nekünk akkor a Lengyel népnek lesz hozzájuk pár keresetlen szavuk! Lsd: '56-ban a lengyelek vért küldtek nekünk!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 068
113
Egy valamit nem veszel figyelembe! Ami igazából 2: a; lengyelek V-4 szövetséges b; egy esetleges ukrán vagy román támadás esetén ha a lengyel kormány nem segít nekünk akkor a Lengyel népnek lesz hozzájuk pár keresetlen szavuk! Lsd: '56-ban a lengyelek vért küldtek nekünk!

Hát ha ebben az esetben is csak vért küldenek akkor nem nagyon vagyunk kisegítve!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 068
113
https://index.hu/gazdasag/2019/07/08/70_szazalekkal_emeli_a_nyugdijakat_a_roman_kormany/

Mint minden esendő ember én is kárörvendően nézve néztem a románokra, de az élet csúnya pofont adott, ami felnyitotta a szemem. A valóság néhe berobog az életedbe mint egy sebes vonat, Románia újabb bizonyítékát adja arra hogy magasabb életszínvonalat tud biztosítani állampolgárai számára mint a szegény nyugati szomszédja.
Megtanultam a leckét, többé a helyén fogom kezelni a valós gazdasági erősviszonyokat és a fejlődési görbét ami a 2 ország viszonyát jellemzi.
Jövőre nézve igyekszem tanulni az esetből és felmérem mi okozta hazám ily mértékű lemaradását sorstársai körében. Hogy lehetne visszaszerezni a régi dicsőséget?

Ja ja valós gazdasági helyzet !

Idézet az általad linkelt cikkből:

"Az MTI felidézte, hogy a a román parlament június végén szavazta meg az új nyugdíjtörvényt. Az ellenzék bírálta a jogszabályt, mert az véleményük szerint hosszú távon nem tartható fenn, de végül egyetlen törvényhozó sem szavazott ellene, 70-en tartózkodtak.
A reformot hasonló okból kritizálta Iohannis államelnök is, szerinte a kormány populista intézkedéseket hoz, felelőtlen bér- és nyugdíjemeléseket hajt végre azért, hogy megőrizze hatalmát, nem törődve a hosszú távú gazdasági következményekkel."

Amúgy meg:
http://penzcsinalok.transindex.ro/lokalis/20190307-hogy-all-a-gazdasag

https://civilhetes.net/ugyanakkora-a-roman-gazdasag-lemaradasa-a-magyarhoz-kepest-mint-35-eve
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and fip7

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Az ilyen hozzászólások elférnek itt? Kretén magazin színvonala. Jöhetnek a fingós viccek?


https://index.hu/gazdasag/2019/07/08/70_szazalekkal_emeli_a_nyugdijakat_a_roman_kormany/

Mint minden esendő ember én is kárörvendően nézve néztem a románokra, de az élet csúnya pofont adott, ami felnyitotta a szemem. A valóság néhe berobog az életedbe mint egy sebes vonat, Románia újabb bizonyítékát adja arra hogy magasabb életszínvonalat tud biztosítani állampolgárai számára mint a szegény nyugati szomszédja.
Megtanultam a leckét, többé a helyén fogom kezelni a valós gazdasági erősviszonyokat és a fejlődési görbét ami a 2 ország viszonyát jellemzi.
Jövőre nézve igyekszem tanulni az esetből és felmérem mi okozta hazám ily mértékű lemaradását sorstársai körében. Hogy lehetne visszaszerezni a régi dicsőséget?
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A szokásos jópofizásod helyett egyszerűen elmész a NATO honlapjára és elolvasod.
De segítek neked, íme eredetiben 5. cikkely:

Article 5

The Parties agree that an armed attack against one or more of them in Europe or North America shall be considered an attack against them all and consequently they agree that, if such an armed attack occurs, each of them, in exercise of the right of individual or collective self-defence recognised by Article 51 of the Charter of the United Nations, will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area.

Any such armed attack and all measures taken as a result thereof shall immediately be reported to the Security Council. Such measures shall be terminated when the Security Council has taken the measures necessary to restore and maintain international peace and security . forrás

Itt meg a fordítása, ha nem menne az angol.


Kapsz egy puszit, ha kiemeled nekem a szövegből azt a részt ami KÜLSŐ támadásról határoz!
Ha nem menne az angol: a külső úgy van, hogy external, 3rd party, esetleg non member.

Egy esetleges NATO-n belüli támadás a következő cikkelyeket sértené meg:
1,2,3,4,5.

Én azt szeretem benned, hogy te mindig a puszta tényekre szorítkozol, és rendszeresen teletömöd a hozzászólásaidat hivatkozásokkal, tényekkel és nem csak az előítéleteid szerint moralizálsz!
Te tényleg ennyire naiv vagy, vagy csak viccelsz velünk?
Tényleg komolyan gondolod, hogy ha Mo és Ro fegyveres konfliktusba keveredik egymással, a NATO azonnal csomagol és a lehető leggyorsabban jön megvédeni minket? Az USA elkezdi a lehető leggyorsabban bombázni rommániát? Az oroszok elleni sakkjátszmában való fontos stratégiai partnerüket?
Ugye csak viccelsz?
Most tekintsünk el attól, hogy az elmúlt 200 évben még soha nem volt olyan magyar román konfliktus, amelyről a románok nem tudták meggyőzni a nyugatot, hogy a magyarok a csúnya bácsik.
De egy NATO katonai támadásról nem a katonák döntenek. Ez nem egy automatizmus. Politikusok kell, hogy parancsot adjanak a katonáknak.
A politikusok pedig el fognak gondolkozni. Lesznek tárgyalások, értekezletek, esetleg jogi tanácsokat kérnek különböző jogászoktól.
911 után is hetekig tartott mire eldőlt, hogy akkor ez klappol az 5. cikkelyhez, pedig akkor az USA kérte a cikkely alkalmazását! Ha Mo fogja kérni az bizony sokkal kevésbé lesz ösztönző!