1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Románia

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - rudi által indítva @ 2018. január 12..

Címkék:
  1. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

2. blogen

blogen Well-Known Member

Kolozsvár, oláh katedrális, tegnap:

milagro likes this.
  3. milagro

milagro Well-Known Member

Ez tutira idén készült???

4. geseft

geseft Well-Known Member

S nem csak Kolozsváron...
    Kár, hogy aki ennyire hülye, nemcsak magának árt, hanem a társadalomnak is...

5. notaricon

notaricon Well-Known Member

Ez szinte mind román. Nem is értelek benneteket...;):D

b4l4g3, Morishima, papajoe and 6 others like this.
  6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

7. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Ragasztószalaggal rögzített szemeteszsák, beteglátogatóknak szánt közönséges köpeny: sajátos védőfelszerelésben küzdenek a vírus ellen a román orvosok | KÉP
    Rögtönzött védőfelszerelésben kénytelen ellátni a betegeket a craiovai megyei kórház sürgősségének egészségügyi személyzete ezekben a napokban – számolt be a kórház egyik orvosa.

Sorin Alexandru a Facebook-oldalán egy fotót is közölt magáról, amelyen „bevetésre készen” látható egy koronavírussal fertőzött beteg megvizsgálása előtt. Magyarázatot is fűzött a képhez, amely szerint a száját és az orrát nem sebészeti maszk, hanem egy jóval kisebb biztonságot nyújtó, egyszerű maszk takarja.
    Nem orvosi köpenyt, hanem a beteglátogatóknak osztott köpenyt visel, lábára pedig szemeteszsákot rögzített ragasztószalaggal.
    „Így szerelt fel minket az egészségügyi minisztérium egy koronavírus beteg megvizsgálása előtt március 24-ről 25-re virradóra” – írta az orvos, hozzátéve, reméli, hogy nem fertőződik meg, mielőtt a rendes védőfelszerelések utánpótlása megérkezik.

szuvorov and SilvioD like this.
  8. Fennek

Fennek Well-Known Member

A pillanat amikor románia utoléri az USA-t.

A new yorki kórházban is rögtönzött szemeteszsákos ragasztós védőfelszerelés van:

arcas, misinator, aquarell and 12 others like this.
  9. SilvioD

jimkirk, fip7, svajcibeka and 2 others like this.
  10. leplezo

leplezo Well-Known Member

Szólni kéne nekik mi is adhatunk pénzt és mi cserébe csak Erdélyt kérjük a többit megtarthatják. Az IMF úgyis az egész országukat kéri. Még jól is járnának.

zeal, arcas, jimkirk and 7 others like this.
  11. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Szerencsétlenek, sajnálom őket, de még jobban a sajátjainkat.

LMzek 2.0, Masztiff, b4l4g3 and 3 others like this.
  12. Morishima

Morishima Well-Known Member

https://makronom.mandiner.hu/cikk/20200331_romania_feltetel_nelkuli_hitelmegallapodasokat_szeretne_az_imf_fel_es_a_ebrd_vel?fbclid=IwAR2y8IhkdFWQeljB4drfScM5EvQ-v8Px9lOS8rS9rKmGy-GiFPTS-UsILA4
    Eddig tartott a román csoda: Románia feltétel nélküli hitelmegállapodásokat szeretne az IMF-fel és a EBRD-vel
    Románia feltétel nélküli hitelmegállapodásokat akar kötni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD), hogy a koronavírus-járvány idején célirányzott intézkedéseket hozzon a gazdaság megsegítése érdekében, jelentette ki Florin Citu román pénzügyminiszter a Bloombergnek adott interjúban.

Volna számukra egy nagyszerű ajánlatunk amiben nem kérnénk cserébe semmit ami az övék de mégis ideadhatnák......

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Bezzegrománia? Rossz diafilmet nézek, tudom, de nálad biztos nem az Ezüst tó kincse ment eddig @beta?

blitzkrieg, zeal, fip7 and 3 others like this.
  14. SilvioD

BezzegRománia

Fogalmam sincs, most ébredtem fel" - hatékonyan zajlik az "online ülésezés" a bukaresti parlamentben

Miután Romániában a szükségállapot miatt módosították a képviselőház szabályzatát, a képviselők otthonról is „dolgozhatnak”, a szavazataikat pedig telefonon is leadhatják a különféle törvénytervezetekre, módosításokra. Ilyenkor egyenként, élőben kapcsolják be őket a munkahelyükre, ők meg elmondják, miként szavaznak az illető projektre.

A
    következő párbeszéd zajlott le közte és az ülést vezető Daniel Suciu között:

- Nem mondta, hogy kivel beszélek.
    - A képviselőházzal, Nelu. (elnéző mosoly)
    - Megismertem a hangodat! Fogalmam sincs, aludtam, nem tudom, mi történt időközben, most ébredtem fel.
    - Nelu, visszahívunk egy kicsit később.
    - Igen, megnézem én is, aztán hívjatok vissza később!

Marian Țachianu dâmbovițai PSD-s képviselőt is meglepetésként érte, hogy dolgozni kéne.
    „Jaaa, hogy a szavazás! Nem vagyok számítógép előtt” – közölte a tényállást.
    https://m.kuruc.info/r/64/210415/

Hegylakó, arcas, fip7 and 1 other person like this.
  15. honved

honved Well-Known Member

Bezzeg Románia. :)

tonyo, vilmoci, misinator and 6 others like this.
  16. Irsai Olivér

Irsai Olivér Active Member

Kicsit off:
    Ez a Scania felirat így vicces, de amúgy én sokkal fenntarthatóbbnak és természetközelibbnek (meg úgy összességében _emberibbnek_ ) tartom a lovas-szekér/kocsi/fogat/fiáker intézményét a jelenleg sztárolt elektromos hajtásláncú automobiloknál.

tonyo, phaidros, bejczi and 1 other person like this.
  17. sisimoto

sisimoto Member

arcas, antigonosz, alfa74 and 3 others like this.
  18. papajoe

papajoe Well-Known Member

arcas, szuvorov, fip7 and 8 others like this.
  19. SilvioD

Én reggel olvastanlm és hatarozotabban jobban indult a napom.:cool:
    Az még külön tetszett, hogy a mai napig tárgyalnak róla / szivatják őket a ruszkik.

arcas, szuvorov, bejczi and 1 other person like this.
  20. rudi

rudi Well-Known Member

Az Omega Tankers megvette Caucescu egykori gépét egy 1974-es évjáratú Boeing B-707-300-ast (YR-ABB) és tanker gépet épít belőle.
    A cég a USAF-nak végez szerződéses légi üza. utántöltéseket. A KC-46-ok csúszása miatt van szükség a flottjuk bővítésére.
    https://boardingpass.ro/fostul-boei...dential-isi-incepe-a-doua-cariera/?source=vid

A dolog másik jó oldala hogy ezek szerint a diktátorok (és sleppjük) magángépeinek is lehet előbb-utóbb hasznos feladatot találni.
    Lehet reménykedni hogy egyszer talán a magyar Falconoknak is lehet megfelelő feladatkörük.:rolleyes:

Ezen oldal megosztása