[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
....
Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.
....
Én örülök, hogy itt vagy, kicsit más szemszögből is megismerhetjük a dolgokat. Írhatnál a román haditechnikai beszerzésekről, meg hogy mik mennek a háttérben.
Egy jó tanács. Tanulj meg jobban magyarul, legyél nyitottabb és magyar szemszögből is nezzd meg a történelmet. Nem kell kint hangoztatnod, de jobb, ha nyitott vagy dolgokra.
Jól fog még neked jönni az a fél magyar vér ebben biztos lehetsz :)
Romániának nincs jövője. Egy próba volt pár nagyhatalomtól de nem jött be, így szét fogják újra szedni.... még a mi életünkben.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 321
113
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen
Szerintem, ha jót akarsz olvasni a románokról, akkor rossz fórumon vagy. Erdély túl nagy tüske és igen jól esik sokszor a románokon röhögni. Ha sok vita is van a fórumon, ez a nemzeti minimum. :)

Nem csak a régmúlt, hanen a közelebbi múlt és a jelen miatt is. Még a 80-as, 90-es években is többszázezer magyar menekült át Erdélyből Magyarországra.
Többek között az ilyen marosvásárhelyi pogromok miatt. 1990.március. Hivatalosan 3 magyar és 2 román halottja volt az etnikai összecsapásoknak.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 132
113
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen
Nekem úgy tűnik, hogy te a történelemnek csak a román oldalát ismered. Úgy a korábbi történéseket, mint a napjaink történelmét.
Tudnod kell, hogy a megtévesztés legfőbb módja nem a szimpla és egyenes hazugság, hanem a tények egy részének az elhallgatása.
Napjainkról többet megtudhatsz ha olvasod a romániai magyar médiát: foter.ro, kronika.ro, maszol.ro, stb.
A korábbiakról kereshetsz a Wikipédián. Úgy a magyaron, mint az angolon.
Az éremnek sosem egy oldala van. A többi oldal ismerete nélkül csak elfogult ismereteid lehetnek.
 
W

Wilson

Guest
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen

Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont.
Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését,hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!
 
W

Wilson

Guest
Szervusz Sebestyén! Örülök hogy "Román hazafinak" tartod magad. Szeretném megkérdezni mit tudsz kis hazád történelméröl? Románia történelme nem a védekezésről szólt és szol jelenleg. Oroszok mit fenyegetnek beneteket? Vagy a Törökök? Ne butáskodjunk már kérem nem a 16-19. Században élünk amikor a Balkán annyira csudi jó helynek tünt!

Ha nem vennétek észre valahogy Moldova nem nagyon akar csatlakozni hozzázok és nem osztja a Nagy-Románia álmot! Ha Románia rá startol Moldovára akkor elhidd nekem itt is elkezdenek mocorogni az emberkék és lehet hirtelen nagy Magyar Hazafi lennél párhét múlva!

Hogy a Román egy toleráns nép lenne? Hmmm. Dolgoztam ithon és külhonba is románnal. Hát nem egy lángelmék azt megkell adni. A buta ember ismérve az erőszak, a román nem arról híres hogy béke szerető kb olyan mint a Roma.
3 millió magyar nálatok kánaánban él? Amikor bírósági perek hada zajlik mert még mindig törvényi szinten van nálatok hogy elvehetik a földjét a magyarnak csak a származása miatt? Toleráns az hogy a magyar nyelvű oktatást szét kurják? Középkór óta működő egyetemeket zárnak be és nevezik átt románá csak hogy magyar nyelv ne hangzon el oktatási szinten? Az toleráns és jó lét hogy meggyalázátok a temetőinket? Úz-völgyében Magyar katonák nyugszanak, többségében a városom szülötjei a 10. Hondvéd katonái! Miskolc és környéki katonák akiknek a sírjára ti baszátok meg beton szarokat basztok és ki kiáltjázok román katonáknak őket!!! Ez a nagy baszot jó élet odaát a magyarnak? Szégyeld magad és még a nevedet is változtasd meg valami baszott romános szarra!

Tudod a drága hazád kb 100 év alatt 100-szor árulta el, támadta hátba, rugott bele a szövetségeseibe!!!! A román a legalávalóbb emberi fajta az egész világon!!! A legalja! Még a Roma is tiszteségesebb nép mint a Román!
Nato tagok? Eu tagok? Meddig? Amint tehetik majd a másik seggét fogják nyalni!!!

Románia a történelem kurválya!!!

Elnézést hogy kijött, de sajnos ez most kitört!
Nem a srác védelmében mondom,de ő tisztelettel mutatkozott be és szólított meg minket,a meggyőződése és véleménye az egy dolog de ne menjünk szerintem egy bizonyos szint alá,megértem az indulataidat de a személyeskedés nem vezet sehova és még az is lehet,hogy a fórumon való tartózkodása kicsit szélesíti az ismereteit a román magyar történelemmel és a magyar nézőpontokkal kapcsolatban.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93
Sajnos nagyon kevés vegyes házasság végződik számunkra kedvezően( lsd élő példa ) Erdélyben...
S akkor még nem beszéltünk az ehhez hasonló entitásokról::
:( ( habár régi videó, de még mindig felb*szom rajta magam )
:confused::mad:
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 486
113
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen

Az a baj, hogy el is hiszed azt a sok hüjeséget amit leírtál...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 486
113
Nekem úgy tűnik, hogy te a történelemnek csak a román oldalát ismered. Úgy a korábbi történéseket, mint a napjaink történelmét.
Tudnod kell, hogy a megtévesztés legfőbb módja nem a szimpla és egyenes hazugság, hanem a tények egy részének az elhallgatása.
Napjainkról többet megtudhatsz ha olvasod a romániai magyar médiát: foter.ro, kronika.ro, maszol.ro, stb.
A korábbiakról kereshetsz a Wikipédián. Úgy a magyaron, mint az angolon.
Az éremnek sosem egy oldala van. A többi oldal ismerete nélkül csak elfogult ismereteid lehetnek.

Bizonyára fantasy rajongó.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen
Egész történelmetek lopásból és hazugságból áll. Igazából két nemzet van, akit egyáltalán nem tisztelek, a román és az ukrán. Mindenki mással ki lehet és ki kell egyezni, de veletek soha.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen




Kezdésnek gyere át pár napra, nézd meg mi hogy bánunk a kisebbségeinkkel, Svábokkal, Tótokkal, Szerbekkel, vagy akár a Románokkal, saját iskolájuk van a faluban, aztán menj haza, add át a tapasztalataidat az otthoni politikusaitoknak.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 981
10 724
113
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen

Üdv!
Gondolom román iskolába jártál... onnan ez a sok naiv butaság.

A románoknak nincs túl jó híre sehol Európában... valószínűleg nem véletlenül.
Az utakon egyenesen rettegnek tőlük, mert nem tudnak vezetni és állandóan balesetet okoznak, nem csak az M1-esen, hanem nyugat-európában is.

Én nem hivalkodnék azzal, hogy román vagyok, pláne magyar származásúként.

A jószomszédságért pedig a román kormánynak kéne tennie, a magyar már nem egyszer nagyvonalú volt és figyelmen kívül hagyta a tipikus patkány románcigó húzásokat, például az efféléket:
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200429-gyuloletet-kelt-a-roman-elnok.html

Úgyhogy ja, objektíven nézve, nem a magyar félnek kell önkritikát gyakorolnia, hanem a románnak...

Nem lehetetlen a kapcsolatok javítása... a szlovákokkal, szerbekkel már kifejezetten jó a viszony, ahhoz képest, hogy milyen volt, csak románia nem partner a jóviszonyban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szervusz mindenkinek,

Elloszor is, remelem hogy eleg jol irok, nem akartam aszt hogy mindent a Google-be tegyek. Remelem hogy az nem baj.

Sokat el olvastam ebbok a forumbol, nehezen de valahogy az megy. Nem sok minden jo dolgot olvastam a Romanokrol.

En fele Magyar fele Roman vagyok, Erdelybe lakok es Romania hazafi vagyok; itt szulettem es szeretem az orszagomat, ha kel erte fogok halni.

Ugyanakkor, fele Magyar vagyok, sok Magyar csaladom van es sok Magyar baratom. Szeretem Budapestet es ott volt meg a legenybucsum is.

Sok olyan szoveget olvastam itt hogy Romania azert noveli a hadssereget mert Magyarorszagot akarja le igazni. Nekunk itt van az Orosz es a Torok, ahogy mindig is itt volt. Soha sem voltunk expansionistak, az egesz tortenelmunk vedekezes. Magyarorszagot csak azert nem szeretik "egyes" romanok mert aszt hiszik hogy kel nekik Erdely. Sok mindenkinek tudom hogy nem kel, de sok mindenki erre almodik es a romanok eszt tugyak. Maskulomben, a legtobb roman tisztely a magyarokat es mikor a magyarok valami jot csinalnak, mint ez a leguttobi foci dolog peldaul, az megy a tv-be hogy mi is aszt a strategiat kel csinaljuk mint ti, tobb allami sponszorizacio.

Moldova az egy telyesen mas situacio, ott a roman a tobbseg. Ha valamikor Moldova csatlakozik hozzank, akkor az egy referendum lesz Moldova-ba, nem leigazas.

Mi egy tolerans nep vagyunk, nehez el kepzelni hogy 3 milio magyar jobban lenne ertekelve mas orszagba. Az igassag az hogy egy nagyobb orszag vagyunk es nagyon szep jovonk lesz, nem nehez meg nezni a statisztikakat. Mi inkabb Lengyel orszaggal vagyunk versenybe, aminap ki is volt jelentve hogy orszagut lesz Constanta es Gdanszk kozott. Nem azert irom eszt mert akarok dicserkedni, hanem azert mert egy csomo "szoros talpu romanok" meg ilyen fele dolgokat olvasok itt, hogy mi halunk meg ehen meg a tobbi, hogy arulok vagyunk es nem lehet bennunk meg bizni.

A kerdesem nekem csak az, hogy hogy tudnek en viszonyulni ehez az egesz politikai cirkuszhoz? Romania es Magyarorszag EU tagok, NATO tagok es szomszedok, mert ne lennenk jo szomszedok? Hilyanzik nekunk a haboru? Sok magyar van ugy mint en, Romania a hazank, jo lenne mar jo szomszednak lenni.

Sok tisztelett,
Sebestyen

Szia Sebestyen - Magyarország és Románia geopolitikai riválisok, de én ettől függetlenül tisztelem a románokat, sokszor jobb külpolitikai döntéseket tudott hozni Románia, mint Magyarország. Az sem feltétlenül a románok hibája, hogy betelepedtek Erdélybe, mivel a magyar urak hívták be őket földet művelni (hasonlóan ahhoz, ahogy a mai időkben a multi cégek behívják a migránsokat Európába), miután megcsappant a helyi lakosság száma a török időkben. Tulajdonképpen Erdélyt így demográfiailag már korábban elvesztettük Trianonnál. Ami nagyon csúnya volt a románok részéről az a Ceausescu idejében végzett falurombolás, az nehezen bocsátható meg illetve magyarázható ki. Amit viszont meg tudok érteni a románok részéről az az, hogy haragszanak a magyar "urak"-ra, nos azokra mi magyarok is szokszor haragudhatunk, a történelmünk során ritkán volt normális vezetése Magyarországnak, és Budapest is ritkán tudott a vidék fejével gondolkodni, a vidékbe beleértem most a Trianon előtti Erdélyt is, amelyben románok is éltek. Ilyen szempontból a román népet megértem, de Románia mint állam Magyarország számára mindaddig geopolitikai ellenfél fog maradni, amíg Erdély vissza nem kerül hozzánk. Ez nem jelenti azt, hogy ellenségként kezelnénk a román népet, szívesen várunk vissza titeket egy Kárpát-medencei sok nemzetiségű magyar államba, amelyben talán jobban össze tudod majd egyeztetni félig magyar-félig románságodat.
Légy üdvözölve a fórumon,
Hóbagoly
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Üdv, én csak azt kérdezném, hogy a topic elindulása óta majd 3 év telt el, ugye a nyitány Rudi bejegyzése volt a román beszerzésekről:

Románia a GDP 2%-ra emelte védelmi kiadásait aminek keretében az elkövetkező években 11.300 millió USD-t költenek modern fegyverek beszerzésére.
Megpróbáltam összeszedni hogy eddig ebből mi valósult meg, és mikről volt eddig szó.

F-16

www.dsca.mil/major-arms-sales/romania-weapons-equipment-and-support-f-16-block-15-mlu-aircraft

12 db ex. Portugál F-16 MLU Block 15-öst (9 db AM, 3 db BM) Az üzlet összértéke (beszerzés, korszerűsítés, fegyverek
Számla: 866 mUSD)

További 20 db beszerzéséről a tárgyalások előrehaladott állapotban vannak.

Az USA-tól a következő felszereléseket vették:
- 3 Embedded Global Positioning Systems/Inertial Navigation Systems (EGPS/INS) with GPS Security Devices, Airborne
- 3 AN/ALQ-131 Electronic Countermeasure Pods
- 30 AIM-120C Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM)
- 5 AIM-120C Captive Air Training Missiles (CATMs)
- 60 AIM-9M Sidewinder Missiles
- 4 AIM-9M CATMs
- 48 LAU-129 Launchers
- 10 GBU-12 Enhanced Guided Bomb Units
- 18 AGM-65H/KB Maverick Missiles
- 4 AGM-65 CATMs
- 15 Multifunctional Information Distribution System/Low Volume Terminals
- 2 Multifunctional Information Distribution System Ground Support Systems

Továbbá pótalkatrészek, támogató eszközök, javítás karbantartás, software updatek, teszt berendezések, tréning, dokumentációk, stb…

Patriot

www.dsca.mil/major-arms-sales/romania-patriot-air-defense-system-and-related-support-and-equipment

Hét Patriot üteg 3,900 mUSD-ért

-7 Patriot Configuration-3+ Modernized Fire Units,
- 7 AN/MPQ-65 radar,
- 7 AN/MSQ-132 control stations,
- 13 antenna árbóc,
- 28 M903 rakéta indító,
- 56 Patriot MIM-104E Guidance Enhanced Missile-TBM (GEM-T) rakéta,
- 168) Patriot Advanced Capabilty-3 (PAC-3) Missile Segment Enhancement (MSE) rakéta,
- 7 Electrical Power Plants (EPP)

Továbbá szerszámok, kommunikációs berendezések, kiszolgáló eszközök, szállító eszközök, generátorok, dokumentációk, tréning felszerelések, pótalkatrészek, kiképzés, stb…

HIMARS

www.dsca.mil/major-arms-sales/romania-high-mobility-artillery-rocket-systems-himars-and-related-support-and

54 db HIMARS rakéta sorozatvető 1,250 mUSD-ért.

- 54 High Mobility Artillery Rocket Systems (HIMARS) indító,
- 81 Guided Multiple Launch Rocket Systems (GMLRS) M31A1 Unitary rakéta
- 81 Guided Multiple Launch Rocket Systems (GMLRS) M30A1 Alternative Warhead,
- 54 Army Tactical Missile Systems (ATACMS) M57 Unitary,
- 24 Advanced Field Artillery Tactical Data Systems (AFATDS),
- 15 M1151A1 HMMWVs, Utility, Armored,
- 15 M1151A1 HMMWVs, Armor Ready 2-Man
- 54 M1084A1P2 HIMARS Resupply Vehicles (RSVs) (5 ton, Medium Tactical Cargo Vehicle with Material Handling Equipment),
- 54 M1095 MTV Cargo Trailer with RSV kit,
- 10 M1089A1P2 FMTV Wreckers (5 Ton Medium Tactical Vehicle Wrecker with Winch),
- 30 Low Cost Reduced Range (LCRR) practice rockets,

Támogató eszközök, kommunikációs berendezések, szenzorok, tartalék alkatrészek, teszt berendezések, akkumulátorok, laptopok, dokumentációk, tréning eszközök, stb…

Piranha 5

http://defence-blog.com/army/gdels-contracted-to-deliver-227-piranha-5-wheeled-armored-vehicle-to-romania.html

Románia szerződést írt alá a General Dynamics European Land Systems-el 227 db PIRANHA 5-ös IFV Románia gyártásáról és vásárlásáról.
Az üzlet értéke: 1,000 mUSD.
A járművek 6 változatban készülnek a romániai Uzina Mecanică București (UMB) cégnél.

Bell AH-1Z Vipers, UH-1Y Venom

https://www.defensenews.com/smr/european-balance-of-power/2017/08/08/romania-signs-preliminary-deal-to-acquire-bell-combat-helos/

www.business-review.eu/news/romania-to-acquire-45-attack-helicopters-that-bell-helicopters-will-produce-in-brasov-148644

https://www.defensenews.com/air/2017/11/03/romania-to-buy-h215-helos-from-airbus-iar-consortium/

Románia szerződést írt alá a Bell Helicopter-szel hogy egy közös vállalatot hoznak létre Romániában ami Bell AH-1Z támadó helikoptreket fog gyártani.
A hírek szerint a Románok 24 db AH-1Z-t és 21 db UH-1Y-t terveznek vásárolni.
Az üzlet értékét még nem hozták nyilvánosságra, de várhatóan bőven 1.000 mUSD fölött lesz.

Szó van továbbá:

- Agilis 8x8-as IFV-k gyártásáról közösen a Rheinmetallal

http://defence-blog.com/army/romania-rheinmetall-reportedly-close-to-signing-contract-to-procure-agilis-armored-vehicles.html

- Spike-LR ATGM-ek vásárlásáról

www.janes.com/article/76611/romania-procures-portable-spike-lr

Ha jól számolok akkor eddig minimum 8,016 mUSD elköltésére vállaltak kötelezettséget.
Mi jöhet még ez után?
Kell e, lehet e ezt ellen tételezni valamivel?

Ha nem is ekkora részletességgel, de várható esetleg egy új lista, az azóta megvalósult beszerzésekről, s a jövőbeni tervekről?
Már több, mint 200 oldalnyi hsz van, s sajnos nem vagyok időmilliomos, viszont érdekelne a téma, így ez számomra (is) bizonyos nagy könnyebbség lenne.
Előre is köszönöm a választ.
 

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont.
Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését,hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!


"Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont."


Koszonom hogy ilyen szinten valaszoltal, a tobbi valasz mind olyan volt amilyen volt:)) Meg ertem oket is; en aszt tapasztalatam hogy az ember aki nem szereti a sajat orszagat abban nem is lehet meg bizni. Roman, Magyar vagy akarmilyen. Szoval legalabb eszt szeretem hogy hazafiak az emberek. Orszag szinten, amikor ket orszag el fogagya aszt hogy a sajat nepe erdekebe cselekszik, akkor lehet le ulni is targyalni.

A tortenelemrol tudom hogy ha ebbe bele indulunk akkor nem lesz vege, de en csak ket dolgot akarok mondani itt. Az elso egy kerdes, hogy mikor tamadott a roman hatba a masodik vilag haborun kivul? Akkor sem volt hatba tamadas, hanem puccs, mint az olaszoknal, es a regi kormanynt vegrehajtottak az oroszok. Mas haborut en nem ismerek amelykben Romania es Magyarorszag szovetseges volt.

A masodik tortelnelmi pont, es leg fontosabb szerintem, az a népszámlálás. Ez a web oldal eleg semlegesnek tunik.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Transylvania

Lehet ott latni lent hogy: The data recorded in all estimates and censuses is presented in the table below.


1241 - ~66% - - - On the eve of the Mongol invasion. Estimation by Jean W. Sedlar[56]

1600 - ~60% - - Estimation by George W. White[61]

1784-1787 2,489,147 63.5% 24.1% 12.4% - Austrian statistics[71]

Ez meg a Trianon ellott volt:

1900 4,840,722 55.2% 29.4% 11.9% - Austro-Hungarian population census (based on primary used language)


Minden egyes semleges nepszamlalas, nem magyar vagy roman hanem kulfoldi, ugyanaszt mutagya: minding is tobb volt itt a roman mint a magyar.


"Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését, hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!"


Autonomia ahogy a szekelyek akarjak az soha nem lesz szerintem, de remelem hogy lesz egy nemet stilusu autonomia ami ezeket a tartomanyakat koveti:

https://en.wikipedia.org/wiki/Development_regions_of_Romania

Ugyanakkor, remelem hogy a magyarok meg a szekelyek itt Romaniaba jobban fognak elni gazdasagilak es hogy egyre tobben fogjak majd szeretni eszt az orszagot. Az egesz vilagba vannak kisebsekeg, de az orszag ahol szuletik az ember es ahol a szuleid is szuletnek, es ahol le eled az eletedet, az a te orszagod szerintem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
A masodik tortelnelmi pont, es leg fontosabb szerintem, az a népszámlálás. Ez a web oldal eleg semlegesnek tunik.
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Transylvania
Lehet ott latni lent hogy: The data recorded in all estimates and censuses is presented in the table below.
1241 - ~66% - - - On the eve of the Mongol invasion. Estimation by Jean W. Sedlar[56]
1600 - ~60% - - Estimation by George W. White[61]
1784-1787 2,489,147 63.5% 24.1% 12.4% - Austrian statistics[71]
Bocs, de nekünk magyaroknak pontos statisztikánk van, hála a középkori és újkori királyság adminisztrációjának. A középkori magyar királyságban rendszeresen összeírták az adózókat nevük, jogállásuk alapján, amiből ismerjük a nemzetiségüket és ebből tudjuk becsülni a népességet. Majdnem teljesen fennmaradt az 1495-ös adóösszeírás, ami alapján Erdély lakossága így alakult: 55% magyar, 22% német, 22% román és 1% egyéb adózó

stat.jpg

Forrás

Az 1495-ös állapot, a románok még alapvetően a peremvidékek lakói, a völgyeket magyarok és németek lakják az összeírás alapján (mielőtt megjegyeznéd, bizony a románok pontosan nyilvántartott adózók voltak, még azt is tudjuk, hogy hány pópájuk volt, mert egyszer el lett engedve a pópák adója egy évben valami szerencsétlenség miatt és erről is fennmaradt az okirat):
1495.jpg

Forrás

A magyar többség Basta rémuralmával tűnt el, amikor Erdély népességének jelentős részét egy szisztematikus kampány részeként kiirtották Basta zsoldosai. Ez nem egyszerű háborús kampány volt, hanem Basta maga is deklarálta, hogy a magyarokat ki akarja irtani, majdnem sikerült is neki. Körülbelül az történt ami a harmincéves háborúban a németekkel, itt Erdélyben korábban virágzó, ezer fölötti lakosú mezővárosok romjai között lézengett pár család, a majdnem szín magyar Mezőségen a falvak többsége megsemmisült majd később a magyar földesurak az egyetlen elérhető népességel, a románnal telepítették újra. Ugyanakkor a románok így is csak 1730 környékén érték el az ötven százalékot a fanarióta terror elől menekülő havasalföldi migránsokkal

fig-001-ROM.gif

Forrás

Szóval a népszámlálások szerint ez a történet így zajlott le. Csak a román történészek szeretik a valós számok helyett, amit leírtak a királyság adminisztrátorai a saját fantáziáikra alapozott becsléseket használni, mert az okiratok az elmúlt ötszáz évben nem azt a történetet mesélik el, amit a román nacionalizmus láttatni szeretne!
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
"Először is üdvözöllek a fórumon,én tiszteletben tartom a te román hazafiságodat,és a véleményedet,előre bocsájtom,hogy elég sokszor jártam és még hál istennek járok Erdélyben és nekem személy szerint semmi bajom a normális reálisan gondolkodó román emberekkel (ismerek jó párat :)) de több dologban máshogy látom a dolgokat mint te,először is a magyar és román nép közös történelme során a románok hátba támadták és elárulták a magyarokat ez történelmi tény ebből következik,hogy sokan Magyarországon köztük én is fenntartásokkal kezeli Romániát,aztán persze ott van Erdély kérdése is ami nekünk nagyon fájó pont."


Koszonom hogy ilyen szinten valaszoltal, a tobbi valasz mind olyan volt amilyen volt:)) Meg ertem oket is; en aszt tapasztalatam hogy az ember aki nem szereti a sajat orszagat abban nem is lehet meg bizni. Roman, Magyar vagy akarmilyen. Szoval legalabb eszt szeretem hogy hazafiak az emberek. Orszag szinten, amikor ket orszag el fogagya aszt hogy a sajat nepe erdekebe cselekszik, akkor lehet le ulni is targyalni.

A tortenelemrol tudom hogy ha ebbe bele indulunk akkor nem lesz vege, de en csak ket dolgot akarok mondani itt. Az elso egy kerdes, hogy mikor tamadott a roman hatba a masodik vilag haborun kivul? Akkor sem volt hatba tamadas, hanem puccs, mint az olaszoknal, es a regi kormanynt vegrehajtottak az oroszok. Mas haborut en nem ismerek amelykben Romania es Magyarorszag szovetseges volt.

A masodik tortelnelmi pont, es leg fontosabb szerintem, az a népszámlálás. Ez a web oldal eleg semlegesnek tunik.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Transylvania

Lehet ott latni lent hogy: The data recorded in all estimates and censuses is presented in the table below.


1241 - ~66% - - - On the eve of the Mongol invasion. Estimation by Jean W. Sedlar[56]

1600 - ~60% - - Estimation by George W. White[61]

1784-1787 2,489,147 63.5% 24.1% 12.4% - Austrian statistics[71]

Ez meg a Trianon ellott volt:

1900 4,840,722 55.2% 29.4% 11.9% - Austro-Hungarian population census (based on primary used language)


Minden egyes semleges nepszamlalas, nem magyar vagy roman hanem kulfoldi, ugyanaszt mutagya: minding is tobb volt itt a roman mint a magyar.


"Az általad felvetetett jó szomszédi viszonyt nem segíti elő pl az amit a románok csináltak az Úz völgyi katonatemetőnél vagy az,hogy a székelyek autonómia törekvéseit Románia a román állam elleni támadásnak és Erdély Romániától való elcsatolásának tekinti és mindent megtesz annak megakadályozására és persze az sem segíti a jó szomszédi viszony elmélyülését, hogy a román nemzetiségű politikusok eszköztárának alapvető eszköze a magyar kártya időről -időre történő kijátszása.A 3 millió magyar "értékelésével" kapcsolatban nem bántásként írom de vannak még ebben az "értékelésben" bőven tartalékok:) első körben nem kellene többet csinálni a román államnak mint ugyanazt a bánásmódot,ugyanazt a támogatást és ugyanazokat a jogokat biztosítani a romániai magyaroknak mint amit a magyar állam biztosít a magyarországi románoknak,hát nagyon röviden ennyi de még hosszan lehetne folytatni.

Én mindenesetre kellemes fórumozást kívánok neked!"


Autonomia ahogy a szekelyek akarjak az soha nem lesz szerintem, de remelem hogy lesz egy nemet stilusu autonomia ami ezeket a tartomanyakat koveti:

https://en.wikipedia.org/wiki/Development_regions_of_Romania

Ugyanakkor, remelem hogy a magyarok meg a szekelyek itt Romaniaba jobban fognak elni gazdasagilak es hogy egyre tobben fogjak majd szeretni eszt az orszagot. Az egesz vilagba vannak kisebsekeg, de az orszag ahol szuletik az ember es ahol a szuleid is szuletnek, es ahol le eled az eletedet, az a te orszagod szerintem.
van egy mondás szatmár-ban..( a magyar oldalon) hogy ha mindenki oda menne haza ahol a dédapja el van temetve, az sok mindent megmagyarázna..
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
van egy mondás szatmár-ban..( a magyar oldalon) hogy ha mindenki oda menne haza ahol a dédapja el van temetve, az sok mindent megmagyarázna..
van egy muresan nevü echte román hegesztő a cégünknél. soha senki nem bantja. szeretik, megbeszülik, mert jó ember és jó szakember. ő MONDTA NEKEM..tI MAGYAROK SOHA NEM LESZTEK OLYANOK MINT MI (ROMÁNOK) MERT NEM TUDTOK HAZUDNI ÉS ELÁRULNI MINDENT ...NEKÜNK EZ NEM GOND...
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nincs univerzális igazság, az a nézőpont függvénye. Ami a történelmet illeti, meggyőződésem hogy azt mindenki hamisította saját javára - már ha tehette. És amíg fontosabb az hogy ki milyen származású, nem pedig az hogy milyen ember, addig lesz gyűlölködés és háborúk. Szóval most úgy tűnik hogy örökké :)
 
  • Tetszik
Reactions: Sebestyen87

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Szia Sebestyen - Magyarország és Románia geopolitikai riválisok, de én ettől függetlenül tisztelem a románokat, sokszor jobb külpolitikai döntéseket tudott hozni Románia, mint Magyarország. Az sem feltétlenül a románok hibája, hogy betelepedtek Erdélybe, mivel a magyar urak hívták be őket földet művelni (hasonlóan ahhoz, ahogy a mai időkben a multi cégek behívják a migránsokat Európába), miután megcsappant a helyi lakosság száma a török időkben. Tulajdonképpen Erdélyt így demográfiailag már korábban elvesztettük Trianonnál. Ami nagyon csúnya volt a románok részéről az a cidejében végzett falurombolás, az nehezen bocsátható meg illetve magyarázható ki. Amit viszont meg tudok érteni a románok részéről az az, hogy haragszanak a magyar "urak"-ra, nos azokra mi magyarok is szokszor haragudhatunk, a történelmünk során ritkán volt normális vezetése Magyarországnak, és Budapest is ritkán tudott a vidék fejével gondolkodni, a vidékbe beleértem most a Trianon előtti Erdélyt is, amelyben románok is éltek. Ilyen szempontból a román népet megértem, de Románia mint állam Magyarország számára mindaddig geopolitikai ellenfél fog maradni, amíg Erdély vissza nem kerül hozzánk. Ez nem jelenti azt, hogy ellenségként kezelnénk a román népet, szívesen várunk vissza titeket egy Kárpát-medencei sok nemzetiségű magyar államba, amelyben talán jobban össze tudod majd egyeztetni félig magyar-félig románságodat.
Légy üdvözölve a fórumon,
Hóbagoly

Szia Hóbagoly,

Ceauseszku-t mi is nagyon utalyuk, a komunistak az egesz vilak ellensege. Valaszolok mert szepen irtal, de Erdely roman terulet, meg kel evel bekulni maskulomben az egesz elet csak szenvedes lesz. Meg ha az Ur Isten es jonn kerni Erdelyt, nem lesz meg haboru nelkul. Szerintem az a haboru nem kel Magyarorszagnak, foleg mert szokott a rosz oldalon allni a tortenelemnek. A jo oldal az a Democracia, peldaul ami volt a Skotoknal, mikor referendum volt hogy legyenek onaloak vagy nem. Az a jo oldal, nem a leigazas. Referendum lesz lehet hogy Moldova-ba, valamikor, mert az egy egesz orszag ami tobbseg roman. De Romaniaba, hiszed hogy valaki akkar referendumot csinalni 3 negyednek / mikor 40 negyed van? + hogy landlocked - nem hatar negyed. Az Europai Unio a legjobb esely Magyarorszagnak, meg akkor is ha ez az Unio nem a legjobb.. jo lenne ha a elnokot mi valasztanank, ami most van az nem igazi democracia.. ha valamikor lesz egy igazi Europai democracia, akkor nem lesz ilyen baj kis orszagok koszt. De ne hogy mar a nemet vezessen minket, az a leg roszabb :))