1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Románia

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - rudi által indítva @ 2018. január 12..

Címkék:
  1. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ezt néztem:

https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tsdde220.html
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Teljes_termékenységi_arányszám
    A teljes termékenységi arányszám (TFR, Total Fertility Rate) a szülőképes korú (15-49) nőkre számított hipotetikus gyermekszám, amelyet egy szülne élete folyamán, ha az adott évi gyakoriság egész élete folyamán állandósulna,[1] egyszerűbben: a szülőképes korú női népességre jutó születések átlaga.

Vagyis csak a szülőképes nőkre számolja a KSH is.

2. leplezo

leplezo Well-Known Member

Utánaszámolsz 1 évben 550.000 emberre itthon 4500 gyerek jut. Szóval nagyjából ugyanolyan jelenleg ott is. A románok viszont nagyon elmentek egy mélyrepülésbe.
    De az itthoni születésszámhoz ha nincs nagy népszámlálás közi adatod akkor a KSH-nál ez a grafikon alapján érdemes a jövőt kalkulálni.
    http://www.ksh.hu/js/nepszamlalas/grafikonok/03_kotet/#!2|0
    Szülőképes korú nőkkel számol, így ez adja a reális számokat. (a 2011-es mélyponti adat 1,47-es arányszámot ad ki, ami azóta már javult.)
    2021-es adatok lesznek amik mutatják majd mennyire volt eredményes a kormány családpolitikája. Már csak 2 év és pontosan meglátjuk, a többi addig csak közelítő becsült adat lesz maximum. (1,5-2,1 közé teszik az arányszámot 2018-ra szülőképes korú nőkre korrigálva, attól függ ki melyik területen méri. Pest belvárosa, vagy Somogy megye falvai )

antigonosz likes this.
  3. leplezo

Ajánlom figyelmedbe a torzító jellegű kiegészítést zárójelben berakták: (feltételezve, hogy a nők száma minden korban ugyanaz). Na innentől borul kb az egész statisztika.
    Az nem vitás, hogy még jó darabig fogyunk, mivel az idősebb generáció népesebb. Egy 7,5-8 millió főnél lehet először fordulópont. Ez azt jelenti, hogy bizony 2050-ig minimum negatív számok jönnek minden egyes évben. De most ez a helyzet, ebből kell a legjobbat kihoznunk.

4. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

"Az Erdélyre és elsősorban az erdélyi magyarokra vonatkozó statisztikai adatokat elemző Erdélystat közleménye szerint Erdélyben is csökkent 0,7 százalékkal a születések száma az év első felében a tavalyi adatokhoz képest (a halálozások száma is csökkent egy százalékkal), viszont a két magyar többségű székely megyében idén január–május között 4,8 százalékkal nőtt az élveszületések, és 1,7 százalékkal csökkent a halálozások száma. (Ez a 4,8 százalék számszerűen 98 gyerekkel többet jelent a tavalyi adatokhoz képest, összesen 2152 gyerek jött a világra az elmúlt hónapokban.) Hargita és Kovászna megyében így a népességfogyás mértéke figyelemre méltó mértékben, 17,4 százalékkal csökkent.

A szintén jelentős arányban magyar lakta régió, a Partium (Bihar, Szatmár, Szilágy megye) is csatlakozott a pelenkás honfoglaláshoz (az ilyen kifejezésekre tágulnak igazán a SRI-s szemek), itt 6,5 százalékkal csökkent a népességfogyás; 47-el több gyerek jött a világra tavalyhoz képest, összesen 4363 születést regisztráltak. Összerdélyi szinten azonban ugyancsak népességfogyás figyelhető meg: 2019. január–májusban 25256 gyermek jött világra Erdélyben, ami 439 fővel, 1,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi, 2018. január–májusi születésszámnál."

Ez nem éves reláció volt. Egyszerűen felszorozva is 2,4-el fel kellene szorozni... 5164 fő egy kalkulált éves születésszám, ha ez így maradna. Persze népességfogyás csökkenésről beszélnek ők is, de részint reménykeltő, részint a román adatokkal kell összenézni őket. :rolleyes: Ja! Székelyföldön nincs szapora etnikum (mondjuk én speciel őket is magyarnak a nemzet részének tartom fenntartások nélkül), mint nálunk. Élek a gyanúval, hogy echte székely babákról beszélünk.

blitzkrieg likes this.
  5. Robur

Robur Well-Known Member

Érdekes, itt 1,49-t ír: https://www.ksh.hu/thm/2/indi2_1_3.html

6. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

7. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

8. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

A bicsakom nyiladozik a zsebembe amikor ilyeneket olvasok román "barátainkrol".

svajcibeka likes this.
  9. Fennek

Fennek Well-Known Member

fip7, rappali_ and svajcibeka like this.
  10. Magor Zoltán

Magor Zoltán Active Member

Borzasztóan primitív, állati szinten lévő lények ezek a románok.

A rendőrségnek minden román rendszámú autót, amit román sofőr vezet, rommá kéne büntetni.
    És az osztrákokat is, csak viszonzásképpen, már ha igazak a videóban elhangzottak.

rappali_ likes this.
  11. Magor Zoltán

fip7, rappali_ and marton like this.
  12. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

És a román kamionos aki nap mint nap rója Európa útjait

13. Magor Zoltán

Ez pedig a mostani eset:

Ez pedig a múlt heti. Ez is román... ki gondolta volna ?

14. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

fip7, borisz, antigonosz and 4 others like this.
  15. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Ausztriába 2015-ig sokat jártam, de nem tapasztaltam ilyeneket. Ismerősök dolgoznak Schwechaton egy magyar cégnél, tehát rendszeresen ingáznak, de tőlük sem hallottam hasonlóakat sem. Szerintem a videóban a nyilvánosságot kapott 1%-ot lehet látni.

16. leplezo

A határ után 10km-rel az összes Osztrák kocsit lefoglaltatnám, és 10-20.000 euró bírságot szabnék ki, a kocsi azonnali bezúzása mellett. Adva olyan papírt, hogy ez az osztrák rendőrség akciójára történő válasz, jogorvoslati lehetősége további 30.000 euró befizetés után, amit többet nem kaphat vissza. (Közösen a Horvátokkal, Szlovákokkal Lengyelekkel kéne akciózni, hogy 1 osztrák se jusson keletre többé autóval.)

bartinieffektus and Nemerson like this.
  17. Magor Zoltán

Szerintem nyugodjál meg és vedd be a gyógyszered. :D

18. Magor Zoltán

Lehetséges..én nem járok Ausztriába rendszeresen, ezért tettem oda, hogy "ha igazak a videóban elhangzottak."
    Az ATV-t azért fenntartásokkal kell kezelni...

Lelkeslaikus and svajcibeka like this.
  19. leplezo

A poénos trollkodást nem kell véresen komolyan venni, 1-1 vicc néha belefér. Sajnálom, ha olyan sivár a gondolkodásod, hogy nem tudsz viccelődni.
    Mindenki más levágta, hogy poénról van szó.

20. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Meg kell nézni mikor ment ez adásba és milyen kormány volt az osztrákoknál.

zeal likes this.

Ezen oldal megosztása