[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Egy picit elnézted az irányt.
Te szándékosan össze akarod mosni a -akkor hívjuk Szíriuszozóknak- csapatot azokkal, akik nem a Habsburgok által kitalált, ránk erőltetett finnugor propagandát nyomják, akik büszkék akarnak lenni pl. egy pozsonyi csatára vagy, hogy egy darabig a mai Németország területén húzódott a magyar határ, tehát, hogy lenne mire büszkének lenni a történelmünkkel kapcsolatban.
Szerinted aki nem ballibsi, aki nem fogadja el, hogy egy kis szar nép vagyunk, az mind retardált.
Látom te is jössz ezzel a Habsburgok által kitalált/ránk erőltetett marhasággal. Bizonyítékot persze még nem mutattatok be csak hazudoztok össze-vissza. Na szóval igen, a hozzád hasonló nagymagyarkodókról is beszéltem.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
A csonkamagyarkodok es a magyarellenesek vannak tul sokan. :oops:
("Köp egyet...")
A nagymagyarkodó fogyatékosok szerint.

Az MTA-t mar reg ki akartak csinalni Gyurcsanyek. Most csak a gender kutatasokatra nem fog palyazati penzeket kapni.
Hatha te is egyutt tudsz majd elni ezzel, es nem hisztizel folosleges dolgok miatt.
Nem kéne hazudozni. Szó sincs itt genderről. Az egész kutatóhálózatot akarják elvenni.

Mondja a woke warrior. :D
Mi van?
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A "finnugor propagandát" Sajnovics János "találra ki", aki nem volt a Habsburg ház tagja, és nem is erőltetett semmit! (És nem kizárólag "libsik" a nyelvrokonságot elfogadók tábora)
Ha mesének tartom a pozsonyi csatában a 100 ill. 40 ezres létszámokat akkor "szar nép vagyunk" ?

Szerintem tájékozatlan vagy, és bezárkózott ebben az esetben, nem szar, a finnugor elmélet habsburg megrendelésre készült, nem saját kézzel írták, (a finnek nem is tanítják, mert szerintük nincs elég bizonyíték, ami igaz is) A pozsonyi csatát, meg mindkét fél krónikásai lejegyezték, a hadmozdulatokkal együtt, és bizony ezek 1-2 apró részletet leszámítva alátámasztják a mondát, és létszámokat egymástól függetlenül.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Szerintem olyan jövőt és jelent kell építeni amiben büszkén lehet élni. A hazaszeretet nem más népek lenézése, és más népek tisztelete sem öngyűlölet.
Amúgy megjegyzem nekem édes-mindegy az eredet mert előre nézek, de szerintem meg menőbb sokkal az az eredet ahol nem csomó más néphez kötik kötnek minket hanem mint pl a finnugor is,az kicsit ilyen magányos farkas dolog :D

ja bocsi az offért le leszünk b*szva :)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Szerintem tájékozatlan vagy, és bezárkózott ebben az esetben, nem szar, a finnugor elmélet habsburg megrendelésre készült, nem saját kézzel írták,
Bizonyíték?

(a finnek nem is tanítják, mert szerintük nincs elég bizonyíték, ami igaz is)
Hazugság. Sosem bizonyítottátok.
Az ellenkezőjére viszont van bizonyíték:
https://www.nyest.hu/renhirek/nem-tanitjak-a-finnugor-rokonsagot-finnorszagban
Tehát tanítják. Megint lebuktatok.

A pozsonyi csatát, meg mindkét fél krónikásai lejegyezték, a hadmozdulatokkal együtt, és bizony ezek 1-2 apró részletet leszámítva alátámasztják a mondát, és létszámokat egymástól függetlenül.
Csak néhány pár mondatos korabeli nyugati feljegyzés van. Ezek kb. azt rögzítik, hogy megtörtént a csata. Semmit sem tudunk a hadmozdulatokról. Minden más későbbi kitaláció.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 883
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 883
113
https://www.quora.com/Did-you-learn...-or-Bratislava-at-West-Point-Military-Academy

Tudom, hogy nem tekinthető hivatalos forrásnak, de a harcászat tanárom volt vendégoktató 4 évet a westpointon, ő direkt utána járt, illetve már kérdeztem westpointon végzett tiszteket a dologról amikor volt szerencsém velük összeakadni. De ha gondolod megkérdezem haveromat is, hogy járjon utána jelenleg kint van amerikában tanfolyamon.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Egy picit elnézted az irányt.
Te szándékosan össze akarod mosni a -akkor hívjuk Szíriuszozóknak- csapatot azokkal, akik nem a Habsburgok által kitalált, ránk erőltetett finnugor propagandát nyomják, akik büszkék akarnak lenni pl. egy pozsonyi csatára vagy, hogy egy darabig a mai Németország területén húzódott a magyar határ, tehát, hogy lenne mire büszkének lenni a történelmünkkel kapcsolatban.
Szerinted aki nem ballibsi, aki nem fogadja el, hogy egy kis szar nép vagyunk, az mind retardált.
Ober Enns ist Hungarorum.Az Ennsten tul van Magyarország.A mai Ausztria területén.Konkrétan ma is megvan a Melk-i vár,ami Gézavár néven a legnyugatibb magyar határerődités volt a pozsonyi csatát követően.(nem a kolostor,a Duna parti vár)
A történelmünkre nem csak büszkének kéne lennünk-nem ártana tanulni is belőle.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Bizonyíték?


Hazugság. Sosem bizonyítottátok.
Az ellenkezőjére viszont van bizonyíték:
https://www.nyest.hu/renhirek/nem-tanitjak-a-finnugor-rokonsagot-finnorszagban
Tehát tanítják. Megint lebuktatok.


Csak néhány pár mondatos korabeli nyugati feljegyzés van. Ezek kb. azt rögzítik, hogy megtörtént a csata. Semmit sem tudunk a hadmozdulatokról. Minden más későbbi kitaláció.

Egy szebb világban már a profilodért börtön járna provokátor. Amúgy sikerült egy nyelvész oldalt berakni, ez mondhatom "siker" pont a nyelvészek akik nem megbízható forrás, mert csak a találkozást bizonyítja, a rokonságot nem, de lehet ez meghaladja a képességeid. Van egy csomó angol jövevényszavunk mégse vagyunk rokonok a brittekel vagy keltákkal és a többivel. Továbbá én egy személy vagyok, de te úgy látom zavart elme vagy, hogy több személynek címzel valamit.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Egy szebb világban már a profilodért börtön járna provokátor. Amúgy sikerült egy nyelvész oldalt berakni, ez mondhatom "siker" pont a nyelvészek akik nem megbízható forrás, mert csak a találkozást bizonyítja, a rokonságot nem, de lehet ez meghaladja a képességeid. Van egy csomó angol jövevényszavunk mégse vagyunk rokonok a brittekel vagy keltákkal és a többivel. Továbbá én egy személy vagyok, de te úgy látom zavart elme vagy, hogy több személynek címzel valamit.
Nem szeretnék abban a világban élni,amit Te szépnek nevezel.Ez a világ is már éppen eléggé szar,ne rontsuk tovább.....
 
  • Tetszik
Reactions: Robur
W

Wilson

Guest
Az is amit a westpointon tanítanak róla ? :rolleyes:

Annyira szeretem amikor valaki hangot ad abbéli meggyőződésének,hogy nem hisz a halszagú finn rokonságban,egyből feltűnik egy véresszájú finnugorista aki megcáfolhatatlan bizonyítékokat hozz fel a finnugor eredet igazolására.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Románia! Én így szeretlek!
Csak egy hír. Hozzá egy videó. De minden benne van, amit muszáj tudni erről a csodálatos közegről. Csodaország. Ionescu nem születhetett volna máshol!
"Egy házhoz hívták ki a helyi rendőrséget szerdáról csütörtökre virradólag Szatmárnémetiben. A bejelentést tevő személy eredetileg a hangos zene miatt tett panaszt, de arról is tájékoztatott, hogy a háznál van egy ló is. A kiérkező rendőrök nem találták a helyszínen az állatot, de a szomszédok közölték velük, hogy a lovat átvitték egy közeli tömbházba. A hatóságok végül az említett negyedik emeleti garzonlakás konyhájában találták meg a lovat. Sergiu Blaga, a helyi rendőrség aligazgatója közölte, hogy az állat tulajdonosát 500 lejre büntették meg csendháborítás miatt. Utóbb a férfi egy Szatmárnémetihez közeli faluba szállíttatta az állatot, amelyet eredetileg ajándéknak szánta a sógora számára."
https://badog.blogstar.hu/2019/06/2...18/?utm_source=blogstar.hu&utm_medium=webpush

 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Románia! Én így szeretlek!
Csak egy hír. Hozzá egy videó. De minden benne van, amit muszáj tudni erről a csodálatos közegről. Csodaország. Ionescu nem születhetett volna máshol!
"Egy házhoz hívták ki a helyi rendőrséget szerdáról csütörtökre virradólag Szatmárnémetiben. A bejelentést tevő személy eredetileg a hangos zene miatt tett panaszt, de arról is tájékoztatott, hogy a háznál van egy ló is. A kiérkező rendőrök nem találták a helyszínen az állatot, de a szomszédok közölték velük, hogy a lovat átvitték egy közeli tömbházba. A hatóságok végül az említett negyedik emeleti garzonlakás konyhájában találták meg a lovat. Sergiu Blaga, a helyi rendőrség aligazgatója közölte, hogy az állat tulajdonosát 500 lejre büntették meg csendháborítás miatt. Utóbb a férfi egy Szatmárnémetihez közeli faluba szállíttatta az állatot, amelyet eredetileg ajándéknak szánta a sógora számára."
https://badog.blogstar.hu/2019/06/2...18/?utm_source=blogstar.hu&utm_medium=webpush

Gyerekkorom sztorija,úgy 80körül-Budapest.A hátrányosék a 6.emeleten kaptak lakást.Disznót az erkélyen tartották,félszobába meg a lovat.Megtörtént.
 
W

Wilson

Guest
Annyira szeretem amikor valaki hangot ad abbéli meggyőződésének,hogy nem hisz a halszagú finn rokonságban,egyből feltűnik egy véresszájú finnugorista aki megcáfolhatatlan bizonyítékokat hozz fel a finnugor eredet igazolását.

Az a helyzet,hogy nin
https://www.quora.com/Did-you-learn...-or-Bratislava-at-West-Point-Military-Academy

Tudom, hogy nem tekinthető hivatalos forrásnak, de a harcászat tanárom volt vendégoktató 4 évet a westpointon, ő direkt utána járt, illetve már kérdeztem westpointon végzett tiszteket a dologról amikor volt szerencsém velük összeakadni. De ha gondolod megkérdezem haveromat is, hogy járjon utána jelenleg kint van amerikában tanfolyamon.

"Több helyen is találkozhatunk azzal az állítással, hogy szemben a magyar történetírás érdektelenségével, az Egyesült Államok West Point Katonai Akadémiáján (USMA) a pozsonyi csata kötelezŒ tananyag és a kadétok vizsgáján is szerepel. Egy kiállítás kapcsán a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hadtörténelem tanszékét is megkeresték érdeklŒdŒk, hogy mi ebbŒl az igazság. 2013 júniusában elektronikus levélben fordultam a West Point Katonai Akadémia történelem tanszékéhez, azzal a kérdéssel, hogy a hadtörténelem-oktatásban szerepelnek-e magyar hadtörténelmi események. Szándékosan nem kérdeztem rá a pozsonyi csatára, mivel nem akartam befolyásolni a kollégákat. Winne M. Beers Œrnagytól jött a válasz, mely szerint a középkori hadtörténet kurzusban a pozsonyi csata szerepel a konzultációs témák között. Ezenkívül az elsŒ világháború idŒszakából a szerbiai hadjáratot, a Kárpátokban vívott harcokat, Przemys´l ostromát, az olasz hadszíntér harcait, valamint esetenként a német–magyar szövetségesi viszonyt mint az ilyen kapcsolatok komplexitásának példáját tárgyalják az órákon. A következŒ levelemben rákérdeztem, hogy konkrétan mit oktatnak a pozsonyi csatáról. Erre a középkori történet tanára adott választ, mely szerint alkalmanként a csata példaként fordul elŒ a könnyılovasság manŒvereire, de a tankönyvben nem szerepel, tehát nem része a törzsanyagnak. A hír tehát részben igaz, az amerikai tisztképzésben szerepel mint hadtörténelmi példa, ami önmagában is büszkeségre adhat okot, azonban azt is látnunk kell, hogy csak egy a több száz csata közül, amely az elŒadásokon vagy a szemináriumokon említésre kerü"

http://epa.oszk.hu/03100/03122/00012/pdf/EPA03122_rubicon_2016-7_036-037.pdf