[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Aleppo együtt a csapat. Usa. által támogatott gyerek gyilkosok.
CpsSZvHXYAAlGcl.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 596
113
Mac
Tisztázzunk néhány dolgot:
-Nem Putyin hozta létre az alkaidát.

Arabok csinálták, saját öltettől vezérelve, saját pénzükön.

-Nem Putyin destabilizálta a közel-keletet azzal, hogy lerohanta Irakot, hamis bizonyítékok által

Arabok csinálták, hiszen érdekes módon, az USA megtámadta európai vagy kelet-ázsiai államok nem hullottak darabjaikra és adták át helyüket mindenféle vad terrornak. Ami irakban történt az amerikai invázió után, az az arabok műve, ahhoz az USA-nak semmi köze.

-Nem Putyin hozta létre az isis-t(közvetve vagy közvetlenül)

Arabok hozták létre, nincs semmilyen bizonyíték az ISIS-el kapcsolatos összeesküvéselméletekre, még úgy sem, hogy az ISIS egynémely alapító atyája igen kétes figura volt, ami viszont általános jelenség a világban. Nem az otthonülő jó polgárok alapítanak gerillaszervezeteket.

-Nem Putyin kérte több ezer csecsentől, hogy harcoljanak a terroristák oldaln irakban és szíriában.

Arabok és csecsenek kérték és döntöttek így.

De ezek a terroristák, ha végeztek sziriában, nem délre szaud arábiába mennek tovább harcolni, hanem visszatérnek Oo-ba, és ez már Putyin gondja lesz. Lehet, hogy Putyin nem szent, de legalább ő valós fenyegettetség ellen harcol.

Na ez viszont már Putyin hibája lesz, mert ő nem tud rendes határőrizetet fenntartani, hogy kiszűrje a visszatérőket (számos Nyugat-Európai állam nem akar és ez jelentős különbség, de még így is dolgoznak a szerveik és sorra kapják el a hazatérőket)!
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
Saját pénzből vették a stingereket is nem? :DDDD Összeesküvés elmélet de azért mccain találkozott baghadival és a legnagyobb szövetséges szaudiak mindent megadtak nekik :D
 

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Jó lenne a témánál maradni és egymás megleckéztetését hanyagolni. A magyar politikai stílus kezd elharapódzni. Nagyon fain kis fórum ez, rengeteg infot hordnak ide a résztvevők, ami máshol nem nagyon leledzik, akit érdekelnek az események szívesen jár ide. Maradjunk a kaptafánál az érdekesebb.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 791
113
<blockquote rel="Mackensen">És 56-ban Budapest utcáin meghalt szovjet kiskatonáknak? Prága?
:)))
Úgy érzem élő sebeket sikerült feltépnem egyesekben.
Történelmi lecke: Nem a Szu támadta meg Magyarországot, hanem a tengelyhatalmak(kivéve Bulgária) Szu-t. Vesztettünk(sajnos), megszálltak minket a szovjtek(hála az amerikának és a britteknek is). 56 és Prága nagy hülyeség volt az olyan barmoktól, kik később nyugatra menekültek, majd 90 után visszatértek és kárpótlást kértek a magyar államtól. Mivel azt hitték, hogy a nyugat majd segíteni fog, nem tették.
És egy személyes családi tragédia:
A nagyapámat lelőtték a 2. világháborúban, egy szovjet katona. Csendőr tiszt volt, nem katona. Én még sem az oroszokat vagy a szovjeteket, vagy Sztálint hibáztatom, hanem Hitlert, mivel ő hülyesége vezettett ehhez a tragédiához. Én reálisan látom a dolgokat, nem úgy mint egyesek.
Mellesleg a több ezer meghalt amerikai kiskatonának Vietnámban?</blockquote>

Az még akkor sem indok, hogy megszállva tartsam az országot 40 évig és diktatúrát vezessek be. Németország nyugati felén ezt nem tették pl.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Jó lenne a témánál maradni és egymás megleckéztetését hanyagolni. A magyar politikai stílus kezd elharapódzni. Nagyon fain kis fórum ez, rengeteg infot hordnak ide a résztvevők, ami máshol nem nagyon leledzik, akit érdekelnek az események szívesen jár ide. Maradjunk a kaptafánál az érdekesebb.

+1
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 167
113
Miért használnak Tu-22M3 távolsági bombázókat és FAB, OFAB bombákat az oroszok Szíriában,mennyibe kerul a bombázók bevetése..stb. (korábban valaki kérdezte a fórumun)
https://topwar.ru/99127-nastolko-li-zatratny-polety-tu-22m-v-siriyu.html
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="vcsaba81"><blockquote rel="Mackensen">És 56-ban Budapest utcáin meghalt szovjet kiskatonáknak? Prága?
:)))
Úgy érzem élő sebeket sikerült feltépnem egyesekben.
Történelmi lecke: Nem a Szu támadta meg Magyarországot, hanem a tengelyhatalmak(kivéve Bulgária) Szu-t. Vesztettünk(sajnos), megszálltak minket a szovjtek(hála az amerikának és a britteknek is). 56 és Prága nagy hülyeség volt az olyan barmoktól, kik később nyugatra menekültek, majd 90 után visszatértek és kárpótlást kértek a magyar államtól. Mivel azt hitték, hogy a nyugat majd segíteni fog, nem tették.
És egy személyes családi tragédia:
A nagyapámat lelőtték a 2. világháborúban, egy szovjet katona. Csendőr tiszt volt, nem katona. Én még sem az oroszokat vagy a szovjeteket, vagy Sztálint hibáztatom, hanem Hitlert, mivel ő hülyesége vezettett ehhez a tragédiához. Én reálisan látom a dolgokat, nem úgy mint egyesek.
Mellesleg a több ezer meghalt amerikai kiskatonának Vietnámban?</blockquote>

Az még akkor sem indok, hogy megszállva tartsam az országot 40 évig és diktatúrát vezessek be. Németország nyugati felén ezt nem tették pl. </blockquote>
A mai napig amerikai csapatok állomásoznak német országban.
És nálunk is.meg a lengyeleknél meg a a cseheknél meg a románknál,meg a baltikumban.
Én oroszt nem látok.
Ideje,hogy ők is hazatakarodjanak.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 791
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="vcsaba81"><blockquote rel="Mackensen">És 56-ban Budapest utcáin meghalt szovjet kiskatonáknak? Prága?
:)))
Úgy érzem élő sebeket sikerült feltépnem egyesekben.
Történelmi lecke: Nem a Szu támadta meg Magyarországot, hanem a tengelyhatalmak(kivéve Bulgária) Szu-t. Vesztettünk(sajnos), megszálltak minket a szovjtek(hála az amerikának és a britteknek is). 56 és Prága nagy hülyeség volt az olyan barmoktól, kik később nyugatra menekültek, majd 90 után visszatértek és kárpótlást kértek a magyar államtól. Mivel azt hitték, hogy a nyugat majd segíteni fog, nem tették.
És egy személyes családi tragédia:
A nagyapámat lelőtték a 2. világháborúban, egy szovjet katona. Csendőr tiszt volt, nem katona. Én még sem az oroszokat vagy a szovjeteket, vagy Sztálint hibáztatom, hanem Hitlert, mivel ő hülyesége vezettett ehhez a tragédiához. Én reálisan látom a dolgokat, nem úgy mint egyesek.
Mellesleg a több ezer meghalt amerikai kiskatonának Vietnámban?</blockquote>

Az még akkor sem indok, hogy megszállva tartsam az országot 40 évig és diktatúrát vezessek be. Németország nyugati felén ezt nem tették pl. </blockquote>
A mai napig amerikai csapatok állomásoznak német országban.
És nálunk is.meg a lengyeleknél meg a a cseheknél meg a románknál,meg a baltikumban.
Én oroszt nem látok.
Ideje,hogy ők is hazatakarodjanak.

</blockquote>

Szerinted a kommunista megszálló diktatúra összehasonlítható azzal ami most van? Ne legyünk már debilek.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="vcsaba81"><blockquote rel="Mackensen">És 56-ban Budapest utcáin meghalt szovjet kiskatonáknak? Prága?
:)))
Úgy érzem élő sebeket sikerült feltépnem egyesekben.
Történelmi lecke: Nem a Szu támadta meg Magyarországot, hanem a tengelyhatalmak(kivéve Bulgária) Szu-t. Vesztettünk(sajnos), megszálltak minket a szovjtek(hála az amerikának és a britteknek is). 56 és Prága nagy hülyeség volt az olyan barmoktól, kik később nyugatra menekültek, majd 90 után visszatértek és kárpótlást kértek a magyar államtól. Mivel azt hitték, hogy a nyugat majd segíteni fog, nem tették.
És egy személyes családi tragédia:
A nagyapámat lelőtték a 2. világháborúban, egy szovjet katona. Csendőr tiszt volt, nem katona. Én még sem az oroszokat vagy a szovjeteket, vagy Sztálint hibáztatom, hanem Hitlert, mivel ő hülyesége vezettett ehhez a tragédiához. Én reálisan látom a dolgokat, nem úgy mint egyesek.
Mellesleg a több ezer meghalt amerikai kiskatonának Vietnámban?</blockquote>

Az még akkor sem indok, hogy megszállva tartsam az országot 40 évig és diktatúrát vezessek be. Németország nyugati felén ezt nem tették pl. </blockquote>
A mai napig amerikai csapatok állomásoznak német országban.
És nálunk is.meg a lengyeleknél meg a a cseheknél meg a románknál,meg a baltikumban.
Én oroszt nem látok.
Ideje,hogy ők is hazatakarodjanak.

</blockquote>

De őket mi hívtuk, hiszen sok éve amikor nekem pl. még szavazati jogom se volt valakik arra x-eltek, hogy legyünk NATO tagok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
zsolti
Azért kíváncsi lennék , te mint hivatásos katona -Nato katona ,ha jon a parancs életedet áldoznád-e az usa-ért?

Nem illik ilyet kérdezni egy nyilvános fórumon:p. Ez kb. olyan, mint megkérdezni hogy csalod e az asszonyt, vagy 50 felett hogy van e inkontinencia/prosztata probléma :D ?

Na hogy ne csak poénnal üssem el:

Már a kérdés maga is rossz. Rosszul van feltéve, a rossz helyen, ráadásul rossz embernek.

Minden tiszteletem továbbra is a TIED(és ez most részemről nem trollkodás), nem gondolom hogy provokálni akartál volna, úgyhogy részemről nincs is harag.

Az én helyzetemtől TELJESEN függetlenül(mivel kb. gyakorlatilag az hogy nekem NATO katonaként kéne direktben az életemet áldozni az USA-ért, nagyjából lehetetlen), véleményem egy hasonló szituációra természetesen van, s az az hogy mint minden az életben, ez sem fekete vagy fehér hogy egyszerűen meg lehessen válaszolni.

Azt gondolom HA egy ilyen helyzetben találja magát egy katona, az élete egyik legnehezebb döntése lehet. Senki sem droid, vagy legalább is nem született annak. Vannak kötelezettségek, vannak olyanok amelyekkel egyet ért az ember, és szívesen csinálja, van olyan amivel nem, és nem szívesen, meg olyan is van, amivel annyira nem, hogy NEM hajlandó megcsinálni. Továbbá én a NATO-ra nem esküdtem fel, soha.

De hangsúlyosan ismétlem, mindig minden szituáció függő, s nem egy mondatban megválaszolható.

No meg szerencsére HA jól tudom, elég sok minden VÁLASZTHATÓ a mai rendszerben, s én olyat nem nagyon tudok elképzelni reálisan, hogy Magyarország területén tisztán US érdekből kéne harcolni egy magyar katonának, mert az ha már itt kell harcolni, tisztán honvédelem, és itthon értelemszerűen nem támadunk ártatlant, hanem MI védekezünk.

Missziózni/felfejlődni parancsra pl. az LNR/DNR határára meg azért akarata ellenére nem olyan könnyű elvinni azt, aki nagyon nem akarja, és HA jól gondolom, millió egy mód van még arra, hogy aki nagyon nem ért egyet valamivel, az NE tegye meg.

Nem biztos hogy igazam van, a tévedés jogát fenntartom!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 167
113
zsolti
Semmi rossz szándék nem volt a kérdés mogott lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de szerintem értetted a kérdés lényegét....
Én mint tartalékos(háború esetén 65 éves korig behívhatják az embert) soha nem vennék részt egy USA(Nato) irányította háborúban , ami más ország ellen irányul és az adott ország nem támadta meg a hazámat. De ez már nagyon off.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Miért használnak Tu-22M3 távolsági bombázókat és FAB, OFAB bombákat az oroszok Szíriában,mennyibe kerul a bombázók bevetése..stb. (korábban valaki kérdezte a fórumun)
https://topwar.ru/99127-nastolko-li-zatratny-polety-tu-22m-v-siriyu.html
Te Boki, ez igen érdekelne, de sajnos egy mukkot nem értek belőle. Pár mondatban valaki legyen szíves a lényeget, köszönjük a ciril betűket kibogozni nem tudók/google translatertől sokkot kapók nevében!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
zsolti
Semmi rossz szándék nem volt a kérdés mogott lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de szerintem értetted a kérdés lényegét....
Én mint tartalékos(háború esetén 65 éves korig behívhatják az embert) soha nem vennék részt egy USA(Nato) irányította háborúban , ami más ország ellen irányul és az adott ország nem támadta meg a hazámat. De ez már nagyon off.

Értem én, de kb. esélytelen az is, hogy TE mint tartalékos, egy USA - NATO által irányított háborúban más ország ellen irányulva egy olyan ország ellen kelljen harcolnod, aki nem minket támad saját földünkön, ebben akkor meg tudlak nyugtatni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gioo"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="vcsaba81"><blockquote rel="Mackensen">És 56-ban Budapest utcáin meghalt szovjet kiskatonáknak? Prága?
:)))
Úgy érzem élő sebeket sikerült feltépnem egyesekben.
Történelmi lecke: Nem a Szu támadta meg Magyarországot, hanem a tengelyhatalmak(kivéve Bulgária) Szu-t. Vesztettünk(sajnos), megszálltak minket a szovjtek(hála az amerikának és a britteknek is). 56 és Prága nagy hülyeség volt az olyan barmoktól, kik később nyugatra menekültek, majd 90 után visszatértek és kárpótlást kértek a magyar államtól. Mivel azt hitték, hogy a nyugat majd segíteni fog, nem tették.
És egy személyes családi tragédia:
A nagyapámat lelőtték a 2. világháborúban, egy szovjet katona. Csendőr tiszt volt, nem katona. Én még sem az oroszokat vagy a szovjeteket, vagy Sztálint hibáztatom, hanem Hitlert, mivel ő hülyesége vezettett ehhez a tragédiához. Én reálisan látom a dolgokat, nem úgy mint egyesek.
Mellesleg a több ezer meghalt amerikai kiskatonának Vietnámban?</blockquote>

Az még akkor sem indok, hogy megszállva tartsam az országot 40 évig és diktatúrát vezessek be. Németország nyugati felén ezt nem tették pl. </blockquote>
A mai napig amerikai csapatok állomásoznak német országban.
És nálunk is.meg a lengyeleknél meg a a cseheknél meg a románknál,meg a baltikumban.
Én oroszt nem látok.
Ideje,hogy ők is hazatakarodjanak.

</blockquote>

Szerinted a kommunista megszálló diktatúra összehasonlítható azzal ami most van? Ne legyünk már debilek.</blockquote>
Nem de ,nem is irtottunk és irtottak ki 13millió amerikai civilt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
boki

Te mint besorozható magyar állampolgár(nem tartalékos vagy!!!)abban veszel részt amire egy esetleges behívás után parancsot adnak.Ha ezt nem szeretnéd akkor elmenekülhetsz az országból,parancsmegtagadás után mehetsz a börtönbe vagy 3 havonta eltörheted valamid,hogy orvosilag ne legyél alkalmas.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
boki

Te mint besorozható magyar állampolgár(nem tartalékos vagy!!!)abban veszel részt amire egy esetleges behívás után parancsot adnak.Ha ezt nem szeretnéd akkor elmenekülhetsz az országból,parancsmegtagadás után mehetsz a börtönbe vagy 3 havonta eltörheted valamid,hogy orvosilag ne legyél alkalmas.

Amiről szó van hogy tart, az gyakorlatilag 100% hogy soha nem fog bekövetkezni, legyünk őszinték, és ne riogassunk senkit.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gioo"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="vcsaba81"><blockquote rel="Mackensen">És 56-ban Budapest utcáin meghalt szovjet kiskatonáknak? Prága?
:)))
Úgy érzem élő sebeket sikerült feltépnem egyesekben.
Történelmi lecke: Nem a Szu támadta meg Magyarországot, hanem a tengelyhatalmak(kivéve Bulgária) Szu-t. Vesztettünk(sajnos), megszálltak minket a szovjtek(hála az amerikának és a britteknek is). 56 és Prága nagy hülyeség volt az olyan barmoktól, kik később nyugatra menekültek, majd 90 után visszatértek és kárpótlást kértek a magyar államtól. Mivel azt hitték, hogy a nyugat majd segíteni fog, nem tették.
És egy személyes családi tragédia:
A nagyapámat lelőtték a 2. világháborúban, egy szovjet katona. Csendőr tiszt volt, nem katona. Én még sem az oroszokat vagy a szovjeteket, vagy Sztálint hibáztatom, hanem Hitlert, mivel ő hülyesége vezettett ehhez a tragédiához. Én reálisan látom a dolgokat, nem úgy mint egyesek.
Mellesleg a több ezer meghalt amerikai kiskatonának Vietnámban?</blockquote>

Az még akkor sem indok, hogy megszállva tartsam az országot 40 évig és diktatúrát vezessek be. Németország nyugati felén ezt nem tették pl. </blockquote>
A mai napig amerikai csapatok állomásoznak német országban.
És nálunk is.meg a lengyeleknél meg a a cseheknél meg a románknál,meg a baltikumban.
Én oroszt nem látok.
Ideje,hogy ők is hazatakarodjanak.

</blockquote>

De őket mi hívtuk, hiszen sok éve amikor nekem pl. még szavazati jogom se volt valakik arra x-eltek, hogy legyünk NATO tagok.</blockquote>
Egy szövetségi tagság nem kötelezi az országot ,hogy területéről keménykedjenek csak ha a szövetség hadban áll.
Egyébként ha most lenne a szavazás megnézném azért azt az eredményt. (költői, inkább lerohannának,puccsolnának,tavaszt csinálnának... náciznának,kommunistáznának,terroristáznának mindegy ami éppen passzol)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="dudi">boki

Te mint besorozható magyar állampolgár(nem tartalékos vagy!!!)abban veszel részt amire egy esetleges behívás után parancsot adnak.Ha ezt nem szeretnéd akkor elmenekülhetsz az országból,parancsmegtagadás után mehetsz a börtönbe vagy 3 havonta eltörheted valamid,hogy orvosilag ne legyél alkalmas.

Amiről szó van hogy tart, az gyakorlatilag 100% hogy soha nem fog bekövetkezni, legyünk őszinték, és ne riogassunk senkit.</blockquote>
minden tiszteletem de mért lenne bármi másként mint eddig mindég a történelemben?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="dudi">boki

Te mint besorozható magyar állampolgár(nem tartalékos vagy!!!)abban veszel részt amire egy esetleges behívás után parancsot adnak.Ha ezt nem szeretnéd akkor elmenekülhetsz az országból,parancsmegtagadás után mehetsz a börtönbe vagy 3 havonta eltörheted valamid,hogy orvosilag ne legyél alkalmas.

Amiről szó van hogy tart, az gyakorlatilag 100% hogy soha nem fog bekövetkezni, legyünk őszinték, és ne riogassunk senkit.</blockquote>
minden tiszteletem de mért lenne bármi másként mint eddig mindég a történelemben? </blockquote>

Rengeteg oka van. Leginkább az, hogy ma egy nagyok/szövetségek közti konfliktus ami olyan léptékű, hogy a "tartalékos" tehát sorköteleseket is be kellene hívni, és tömegével terelni egy idegen ország megszállására, egyszerűen nem húzódna annyi ideig, hogy ki lehessen őket annyira érdemben képezni, hogy a harcértékük megérje azt az üzemanyagot, amivel odaszállítják őket. Ráadásul a jelenlegi Alaptörvényben, úgy van meghatározva, hogy POLGÁRI VÉDELMI kötelezettség van a sorkötelezettség helyett. A tartalékosság és ennek a keverése ahogy látom teljesen általános. Az lesz - lehet tartalékos, AKI jelentkezik, önszántából. Jellemzően egyébként volt hivatásosok akik mostanra nyugdíjasok, jelentkeznek ide. A kb. régi sorkötelezettségnek a polgári védelmi kötelezettség felel meg, az viszont inkább max lövészárok ásásról szól, semmi másról. Nagyon pongyola a megfogalmazás, de azt gondolom, hogy így a legérthetőbb, ahogy most megfogalmaztam.