[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 594
113
Blogen Érzelmi elfogultságod és vakságod Neked van. Te hallucinálsz és magyarázol itt bele mindenfélét a folyamatokba konkrét érvek nélkül. Mi többiek sem vagyunk elragadtatva az oroszok teljesítményétől, de nem azért mert nem képesek rá, hanem mert nem akarják. Hogy miért, azt kérdezd meg tőlük. A reális képességeikkel mi is itt többségében tisztában vagyunk, nem kell őket sem túlértékelni, sem alábecsülni. Alapvetően ezt nem érzelmi oldalról szabad kizárólag megközelíteni. A lényeg, hogy túlzásokba ne essen senki. Vannak képességeik, hiányosságaik, eredményeik, kudarcaik, mint mindenki másnak. Nem kell ezt túl ragozni.
Mi csak azt akartuk az értésedre adni, hogy ne magyarázzál már itt bele mindenféle képességbeli hiányosságokat abba, ami mögött nem az van.

A NATO mint támogató. Na ne röhögtessél már. Illetve várjál, igazad van a férgeket támogatják, nem kicsit. Főznek a boszorkány konyhájukon, csak kapkodja a fejét az ember, nehogy Őt főzzék meg.
Ha boki fizetett orosz kommentelő, akkor Te mi vagy, fizetett USA/NATO kommentelő. De mivel tudjuk, hogy nem vagy az, Ő sem az, csak hírvivő., vagy hozó.
Csak úgy fröcsög Tőled a nyugat imádat. Lelked rajta, de Te nem cinikus vagy, elvakult.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Senki se utalt arra a hülye blogen-en kívül,hogy ne lenne az SAA. kezén. Állítolag a fele van féreg kézen (saját állításuk) .Na most gondolom csak a virtuális világban élők tudják ezt úgy elképzelni mint valami képzeletbeli vonalat.
Mekkora is lehet egy ilyen gyár mi nem lövi át keresztbe mondjuk egy parabellum :)
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Senki se utalt arra a hülye blogen-en kívül,hogy ne lenne az SAA. kezén. Állítolag a fele van féreg kézen (saját állításuk) .Na most gondolom csak a virtuális világban élők tudják ezt úgy elképzelni mint valami képzeletbeli vonalat.
Mekkora is lehet egy ilyen gyár mi nem lövi át keresztbe mondjuk egy parabellum :)

itt a cementgyarnal lattam eloszor utalast arra, hogy aknazar volt telepitve valahova... mindenhol ezt kellett volna alkalmazniuk, hatasos lett volna a fergek ellen...
 

atreides

Member
2015. december 25.
60
94
18
Mi magyarként meglehetősen kívülállók vagyunk, próbálhatnátok objektívebbek lenni!

Bocsi, de én szíriai felmenőkkel rendelkező magyar vagyok, így aligha van igazad az "objektivitással" kapcsolatban. Ez a háború nem olyan, mint egy törzsi zavargás valahol Afrikában, vagy latin-amerikai csetepaté a kormány és a lázadók között. Szíria esetében a média - mindkét oldal, de leginkább a nyugati-Öböl-menti - soha nem volt objektív, ezért aligha kérheted számon bárkitől az objektivitást itt Magyarországon. Sőt, egészen az orosz beavatkozásig az egyik legmegbízhatóbb forrás pont az orosz RT volt (azóta persze már másképp írnak ők is). De ők legalább soha nem próbálták az egész szíriai dolgot úgy előadni, mint a jók és a rossz harcát, bemutatták az "iszlamistákat" és jól megjelenítették azokat a nyugati-Öböl-menti érdekeket, ami miatt ez az ország szenved. (Csakhogy egyet említsek: a katari-szaúdi-török gázvezeték terve, amire Aszad nemet mondott. Ez bizony már eleve ok volt a megbuktatására).

A magyar,de a "szabad nyugati média" is, már eleve úgy adta elő az egész szíriai "forradalmat", mint az "igazságos lázadást a csúnya-csúnya rezsim ellen", a "demokraták harcát a diktatúra ellen" stb. És tudod, mit írt akkoriban az arab média? Az arab al-Dzsazíra, az arab CNN stb? Az, hogy végre megkezdődik a leszámolás az istentelen nusayrik ellen (ezzel a sérő szóval nevezik őket a nagy demokraták). Végre itt az idő, hogy kiirtsuk ezt az eretnek mozgalmat, ha kell egy konyhavágó késsel. Hány és hány "vallási prédikátor" üvöltötte a Memri csatornán, hogy - amikor még nem volt ilyen erős az ISIS - menjenetek Szíriába és ontsátok ezeknek az eretnekeknek a vérét. Ja és a legkedveltebb "mérsékelt ellenzéki szlogen" pedig nem az volt ekkoriban, hogy "demokráciát Szíriának", hanem "alavitákat a sírba, keresztényeket Bejrútba" (ezt ha érdekel már a szakirodalom is említi). Erről persze mind lapítottak itt a "szabad sajtó Európájában".

Szóval lehet az oroszokat szidni, de tudod mitől mentette meg az orosz beavatkozás Szíriát? Attól, hogy az ország Líbia sorsára jusson és a szíriai kisebbségek ugyanolyan sorsra jussanak, mint a keresztények Irakban Szaddám után (nézd meg mennyien maradtak, miután "demokratizálták" az általad kedvelt és pidesztálra emelt amerikai hadsereg Irakot). Hogy ebben volt saját orosz érdek (Tartusz, szíriai fegyvervásárlás stb.)? Természetesen, de hát mutass nekem akár egyetlen nagy és középhatalmat, ami nem a saját érdekeiért és kizárólag humanitárius okból cselekszik. Ja és befejezésképp: ha ennyire szorítasz az oroszok/szírek vereségének, az a te dolgod. De majd ne legyél meglepve, hogyha vesztenek az oroszok és Damaszkusz elesik, akkor az országban szépen kikelt "záptojások" (vagy a szakállas demokraták), majd szépen folytatják a dzsihádot először Libanonban, majd Jordániában és persze Európában, hiszen Törökország aligha fogja megvédeni Európát. A menekülthullám pedig egyáltalán nem érne véget Aszad bukásával: csak akkor alewi, keresztények, mérsékelt szunnik hagynák el millió számra Szíriát, akiknek nem szunni lévén aligha lenne maradásuk a környező államokban...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gioo">Senki se utalt arra a hülye blogen-en kívül,hogy ne lenne az SAA. kezén. Állítolag a fele van féreg kézen (saját állításuk) .Na most gondolom csak a virtuális világban élők tudják ezt úgy elképzelni mint valami képzeletbeli vonalat.
Mekkora is lehet egy ilyen gyár mi nem lövi át keresztbe mondjuk egy parabellum :)

itt a cementgyarnal lattam eloszor utalast arra, hogy aknazar volt telepitve valahova... mindenhol ezt kellett volna alkalmazniuk, hatasos lett volna a fergek ellen...

</blockquote>
Az aknával az a baj,hogy fel is kell szedni és nem hinném,hogy erre lenne SAA. kapacitás.
De ne érts félre egyet értek veled legszívesebben azt látnám ahogy tonna számra öntik a helikopterből a kis gyalog. aknákat. a placcra.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="blogen">Mi magyarként meglehetősen kívülállók vagyunk, próbálhatnátok objektívebbek lenni!

Bocsi, de én szíriai felmenőkkel rendelkező magyar vagyok, így aligha van igazad az "objektivitással" kapcsolatban. Ez a háború..

</blockquote>
Köszönöm ezt a hsz.-t és,hogy volt hozzá türelmed!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Mi többiek sem vagyunk elragadtatva az oroszok teljesítményétől, de nem azért mert nem képesek rá, hanem mert nem akarják.
...
Hogy miért, azt kérdezd meg tőlük. A reális képességeikkel mi is itt többségében tisztában vagyunk, nem kell őket sem túlértékelni, sem alábecsülni.

Honnan vagytok tisztában a reális képességeikkel, ha nem akarják bemutatni őket. A grúziai háború óta most először mutatkoznak meg direktbe (nem proxin keresztül, mint Donbasz) a képességeikkel és ez az, amit látunk. Én nem hiszek a mítikus magyarázatokban, hogy jólal többet tudnak ők, csak nem mutatják, vagy mi a fene ennek az érvelésnek a lényege. Ők beszáltak egy háborúba és most bevetnek mindent amit tudnak. Még iszonytató költséggel Kalibrokat is lövöldöztek, szóval annak hiszek amit látok:

Ez az oroszok valós képessége. Ha le tudnák bombázni a terroristákat, akár egy olyan viszonylag kis helyen, mint az aleppói rés és annak közvetlen előtere, akkor azok a terroristák most nem a cementgyárat rohamoznák. De az oroszok nem tudják lebombázni őket.

A probléma az, hogy honnan veszed, hogy tudják, ha egyszer nem csinálják és még nem láttuk tőlük ezt! Láttunk néhány videót precíziós támadásokról, de nem láttuk a precíziós fegyverek tömeges alkalmazását, látunk naponta videókat butabombás támadásokról, de nem látjuk azok eredményét (a lebombázott terroristák igen jó erőben támadgatnak elhalálozás helyett)!

Persze értelmetlen erről vitázni, amikor mágikus érv van bedobva a vitába, miszerint: <i>"tudják ők, csak nem akarják"</i>. Persze, Móricka is tudja, még a bicajról is le tud szállni, csak megvan a maga stílusa, ahogy az oroszoknak is egy csata elvesztésére. De mi lesz holnap, ha mondjuk a terroristák az eddigi sikereiken felbuzdulva támadást indítanak a castillói-út ellen is! Most az itt engem szidalmazók érzelmi intelligenciája az aleppói kudarc cementgyáros felvonásának tudomásulvételét elodázta azzal, hogy kitalálta a kurd és iraki sikerek is orosz érdemek egy nyakatekert érvelés szerint. Egy mégnagyobb aleppói vereség esetén már a kurdokat segítő NATO különleges alakulatok valójában false flag szpecnazosok lesznek, vagy mivel lesz ellensúlyozva a valóság! :)

Engem persze nem ez a része érdekel a sztorinak, mert ez úgyis megtörténik, az elfogulatlanok tisztán látják, hogy súlyos problémák vannak az orosz expedíciós képességekkel, meg amúgy sincs tétje egy vitának itt. Az viszont érdekelne, hogy mi ez a döbbenetes mértékű elfogultság az oroszok oldalán egy olyan szituáció kapcsán, amihez semmi közünk! Az orosz csapat pótolja a nemlétező magyar focit, vagy mi! VVS Ultras? :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Bocsi, de én szíriai felmenőkkel rendelkező magyar vagyok, így aligha van igazad az "objektivitással" kapcsolatban.

Amit a nyugati médiáról és kormányokról írsz, az így van. Gyalázatos a hazugságáradat ami ömlik belőlük és méggyalázatosabb az, hogy milyen az ISIS-től semmiben nem különböző iszlamista állatokat (az úgynevezett mérsékeltek, FSA és tsa.) támogatnak politikai számításból.

Szóval lehet az oroszokat szidni, de tudod mitől mentette meg az orosz beavatkozás Szíriát?

Na itt a gond, hogy elnézve a frontvonalak hullámzását az elmúlt években: semmitől! Semmilyen lényegi változás nincs. A kormányerők előrenyomulása minimális, veszteségeik továbbra is jelentősek, lényegi képességeik nem javultak, maga intervenció meg jobbára hatástalan a terroristák egészségi állapotára nézve.

az általad kedvelt és pidesztálra emelt amerikai hadsereg

Kénytelen vagyok piedesztálra emelni, mert hatékonyan támogatja a kurd és iraki erők harcát az elmúlt egy évben. Hogy előtte mit csinált és mit nem csinált az más tészta. Jelenleg egyedül nekik köszönhető, hogy az ISIS szopóágon van. Messze még a győzelem nagyon, de már győzelem a prognózis abban a szisztematikus és sikeres küzdelemben amit a kurdok és irakiak (&irániak) vívnak.

Hogy ebben volt saját orosz érdek (Tartusz, szíriai fegyvervásárlás stb.)? Természetesen, de hát mutass nekem akár egyetlen nagy és középhatalmat, ami nem a saját érdekeiért és kizárólag humanitárius okból cselekszik.

Ez szép, egy pillanatig meg nem róttam ezért az oroszokat. Éppen az a bajom, hogy nem tudják megfelelően támogatni a szíriai szövetségesüket és nem az, hogy jelen vannak ott a nagyhatalmi érdekeik miatt.

ha ennyire szorítasz az oroszok/szírek vereségének

Te valamit nagyon súlyosan félreértettél. Azon kevesek közé tartozom, akik ezt az egész konfliktust nem valami USA vs. RUS focimeccsnek fogják fel a B szektorból szurkolva! Én itt csak annyit állapítottam meg, hogy az orosz képességek minden fejlődésük ellenére még mindig csekélyek a kihívásokkal összevetve. Ez sajnálatos, de ez van, akkor is, ha hozzám képest feleannyi idős hülyegyerekek hülyéznek most itt le engem ezért! :D
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Aleppó, a Cementgyár a JaF-é.
Cp1pLiZWYAApz09.jpg:large
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Azért elég sokan tulmisztifikálják itt a légi támadásokat. A tüzérség ellen ferhetetlen, a páncelosok ellen használható, de a gyalogság ellen mindig szánalmas és költséges. Főleg városi harcban. A precíziós bombákhoz is kell az időben pontos felderítés. Városi körülményeknél ez másodpeckeket jelent. Különben a leg okosabb bomba is csak egy rakás vas és nem több.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 594
113
Blogen Ennyi hülyeséget már régen olvastam. Te helyből vagy ennyire, vagy nekifutásból.
Én nem sokkal ezelőtt konkrét dolgokat írtam, főleg az aleppói fiaskó és nem vereség okairól. Azt, hogy Te nem olvastad ezek szerint el, vagy értelmezni sem tudod, az a Te bajod. Nem az oroszok háborúznak minden eszközzel hanem a szírek, Te nagyon Te. Ők annyit tesznek hozzá, amennyit akarnak. Azzal vagyunk tisztában, hogy mit tudnának bevetni, vagy mit nem, de ezt ne keverd a képességgel. Hogy én kézzel váglak állon, vagy lábbal rúglak tökön, teljesen mindegy, ha kifekszel tőle, maximum nem leszek gáláns. Na ilyen a buta és okos bomba közötti különbség. De most komolyan. Azt gondolod, hogy az oroszok nem tudnák akár 1-2 óra alatt porig rombolni a férgeket az utolsó emberig, ha parancsot kapnának rá, akár honi területről, atom nélkül?
Milyen vereségről beszélsz? Itt egyenlőre senki sem áll vesztésre, vagy nyerésre. Vagy ha így értelmezed, akkor az USA is megbukott, vereséget szenvedett, amikor az irakiak elfutottak, mindent maguk után hagyva.
De mondok én valamit. Maradj, csak abban a hitben, hogy az oroszok bénák, semmire sem jók, tele vannak hiányossággal. Amikor nem cseszték szét a törököket akkor is jó páran, talán Te is azt hangoztatták, hogy töketlenek. Most meg nagy hallgatás.
De én most már befejezem, győzködjön Téged a hullarabló.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Errol hallott valaki ?
https://www.almasdarnews.com/article/isis-reportedly-attacked-u-s-base-northern-syria/
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
"Honnan vagytok tisztában a reális képességeikkel, ha nem akarják bemutatni őket."
Most eme kijelentés megcáfolásához nem kell tábornoknak lenni. Mert nem kevesebbet állítasz mintha az oroszoknak nem lennének precíziós bombái, rep.fed. rakétái földi célok ellen. Ez egyszerűen nem igaz. hiszen e fórumon is több videót láttunk.
https://youtu.be/-dZ98pVG_OY?t=2m8s