1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. gioo

gioo Well-Known Member

A régi Szíriának vége ez már sose lesz egységes.Mostanra az oroszok is belátták,hogy nincs kellő erő az SAA.-ba.
    Az USA. meg belátta,hogy nincs elég ereje mindenkivel szembe menni.
    Lesz valami kiegyezés és felosztás aztán kész.

2. szittya88

szittya88 New Member

Már évekkel ezelott felostották csak à pontos határvonalak. Nemvoltak meg

3. tomippo

tomippo Well-Known Member

Tank kilövését csúnyán megtorolják ma a törökök, a folyóig lehet még ma leérnek utána kérdés hogy lesz-e USA nyomás a törökökön hogy ne foglalják el Manbijt.

70 killed and wounded by Turkish bombardment on Jarablis countryside.
    SOHR was informed that no less than 70 civilians were killed and wounded by aerial and artillery bombardment by the Turkish forces on the village of Job al-Kosa 14km south of Jarablis, 20 of them were confirmed dead, in addition to 4 militants from the military council of Jarablis by bombardment and clashes against rebels in the area.

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hát én nagyon nem szívlelem őket.
    Lengyeleket már annál inkább.
    </blockquote>
    Értem, én csak azt látom hogy küzdenek szenvednek tisztességgel az eleje óta, és mindenki ki-felhasználja őket. Ami még fontos, nem olyan vallási fanatikusok mint a többi muszlim népség. A Lengyeleket leginkább én saját maguktól, és a nagy vágyaiktól féltem. Sztem túl felbátorodtak...

borisz likes this.
  5. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Azért van amiben egyetértenek.
    Lavrov: a kurdoknak a szír államban kell maradniuk.
    Kerry: egységes Szíriát akarunk, nem támogatunk kurd függetlenségi kezdeményezést. Korlátozottan együttműködünk a kurdokkal, szoros török együttműködéssel.
    http://rudaw.net/english/middleeast/syria/27082016

6. kacsacsor

Török légió és török technika Amarnahban.

7. tomippo

Ennek megint nem lesz jó vége....bal oldalt, tüzérségi akadémia.

8. jani2

jani2 New Member

Ne csak eszement gyerek képek legyenek már itt.

"Peto Lucem ‏@PetoLucem 5 ó5 órával ezelőtt
    Family evacuated from #Daraya share a breakfast upon their arrival at a government reception centre. v @LinaArabii"

9. kacsacsor

Egy színházi jelenet: török légiós Jarabulusban bebiztosított fegyverrel keresi az IÁ-t.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Valószínűleg sorkatona azoknak meg azt tanítják,hogy csak akkor legyen kibiztosítva a fegyver ha lősz(itthon is ez van egyébként).

11. joker

joker Well-Known Member

A jó kereskedő bárkinek eladja a konyhakést, aztán van aki kenyeret, van aki a családot/szomszédot aprítja vele.</blockquote>

Most a vevőről azért hamar eldönthető, hogy kenyeret vagy családot akar aprítani vele.

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

A jó kereskedő bárkinek eladja a konyhakést, aztán van aki kenyeret, van aki a családot/szomszédot aprítja vele.</blockquote>

Most a vevőről azért hamar eldönthető, hogy kenyeret vagy családot akar aprítani vele. </blockquote>

Össze vissza zsákmányol ott mindenki mindenkitől mindent. Semmi sem nyomon követhető. Elég csak arra gondolni, hogy komplett harckocsikat, lövegeket zsákmányolnak nem ritkán egymástól...

13. joker

joker Well-Known Member

Most a vevőről azért hamar eldönthető, hogy kenyeret vagy családot akar aprítani vele. </blockquote>

Össze vissza zsákmányol ott mindenki mindenkitől mindent. Semmi sem nyomon követhető. Elég csak arra gondolni, hogy komplett harckocsikat, lövegeket zsákmányolnak nem ritkán egymástól... </blockquote>

Első felhasználóra gondoltam, persze ha az eladja, mint az ukrán a szakadárnak, vagy elhagyja / ellopatja mint az iraki vagy SAA-s sorozott, akkor akárhova kerülhet.

14. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Mostanában nem nagyon látom a kormányerők járművein azokat a kis tornyokat(dobozokat). Ha jól emlékszem a rakéták indításának irányát jelezte előre, erről található valami bővebb az interneten? Kiszivárgott, hogy mennyire hatékony, milyen a pontos felépítése, stb...?

15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ez egy Hiper-szuper amcsi tank volt?
    Ezt is nyitja a tow,mit szidják a szovjet export gépeket?

16. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Semmi. Nekikezdtem találgatni februárban, hogy mi is lehet, de nem jött semmi konkrétum ami alátámassza.
    http://htka.hu/2016/02/10/rejtelyes-elektro-optikai-rendszer-a-szir-kormanycsapatok-jarmuvein/

17. tomippo

M60 Sabra gondolom, Leokat ma vitték a határra.

Fapp: Fejlesztik a második változatot, nem látni a videókon valóban, de eleve kevés videót rak ki az SAA. Nem is lehetett látni hogy azzal szerelt járművet találtak volna el, ha csak annyit tud hogy jelez már remek. Legfontosabb tüzérségi akadémia fronton úgy tűnik nem használják, pontos info nincs róla mindenki találgatott.

18. joker

joker Well-Known Member

Ez egy Hiper-szuper amcsi tank volt?
    Ezt is nyitja a tow,mit szidják a szovjet export gépeket?</blockquote>
    Jóformán mindent felnyit a TOW amit nem véd aktív vagy jóféle reaktív védelem.

19. zeal

zeal Well-Known Member

Ket nappal ezelott az egyik videon lathato volt egy vodor. Meg is lepodtem, mert tenyleg nem gyakran latni.

20. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Lehet nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Ezen oldal megosztása