1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Fennek

Fennek Well-Known Member

Bazz Asszad tiszta Al-Bundy. Eddig fel se tűnt. :)

gyurka and jani22 like this.
  2. bat77

bat77 Well-Known Member

3. bat77

bat77 Well-Known Member

4. bat77

bat77 Well-Known Member

5. bat77

bat77 Well-Known Member

6. bat77

bat77 Well-Known Member

7. tomippo

tomippo Well-Known Member

1070 elhagyása előtti órák a másik oldalról

szegcsab, karpatalja, bat77 and 4 others like this.
  8. gioo

gioo Well-Known Member

lgabo likes this.
  9. gioo

gioo Well-Known Member

lgabo likes this.
  10. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

10 km a távolság. Ez sétálva 1 óra, nincs hová siessen. Viszont a zöldek sem mehetnek egyenesen a városnak. Előtte fel kell tölteniük a fekete területeket. Így mire al bab hoz érnek alaposan meggyengűlnek és az utánpótlás vonalaik is megnyúlnak. azt is védeni kell mind keletről, mind délről, a kurdok miatt. Amint a várost megközelítik, megérkeznek az orosz no Fly zónába, akkor meg pisloghatnak a napba is rendesen. Kivan ez találva rendesen. Ezért szép a háború művészete! :)

lgabo and reich_und_roll like this.
  11. Python

Python Well-Known Member

12. wolfram

wolfram Well-Known Member

Pedig páran biztosan boldogabbak lettek volna, ha az amcsik jól lelövik a Szu-24-est... De én valahogy nem tudnék ilyesminek örülni.

Ezen a területen nem nagyon vagyok képben, ezért kérdezem, létezik egyáltalán olyan tengeralattjáró, amit nem lehet észrevenni aktív szonárral?

:D :D

jani22 and aquarell like this.
  13. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

É-Aleppo.
    Török légió - SDF összecsapás Marea[​IMG] -tól DK-re.

14. kacsacsor

Aleppo, Owaija front, BRDM-2-ők.

antigonosz likes this.
  15. kacsacsor

16. ehnaton

ehnaton Active Member

Aljas orosz propaganda el ne hidd:)

aquarell, gioo and lgabo like this.
  17. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Igen létezik ;)

lgabo likes this.
  18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Azt tudom, hogy törekednek csökkenteni a hang visszaverődését, hogy minél kisebb távolságból lehessen észlelni, de hogy kompletten észlelhetetlen lenne? Melyik típus az?

19. Kukorica János

Kukorica János Well-Known Member

Lehet, hogy nem teljesen pontosak az információim, de én úgy emlékszem (itt olvastam), hogy 5000 különleges szolgál most jelenleg Irakban.
    16 halott+27 sebesült a jelenlegi mérleg. 16 átlagos amerikai katona kiképzése 1 000 000 dollár körüli összeget emészt fel. (kiképzési költség+koszt+kvártély+felszerelés+zsold)
    Ehhez adódik még hozzá a különlegessé válás költségei. Ha ezt összevetjük azzal, hogy az ISIS ellen halcolnak, ahol egy katona kiképzési költsége töredéke ennek, vagy a baráti erők katonáinak kiképzési költségeivel, akkor a koldus és királyfi relációt kapjuk meg. Ehhez vegyük hozzá, hogy Mosul ostroma még csak most kezdődött el és nagyjából a város pereméig jutottak és a veszteségeik máris majdnem elérik az ott állomásozó erők 1%-át. Szerintem ez ilyen kontextusban már jelentősnek számít. Egy második világháborús orosz kontextusban ez nem veszteség, hanem szüzesség elvétel. :D

DanGeRouS and lgabo like this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Megérkezett a Kuznyecov vezette orosz flotta kotelék Szíria partjaihoz.

jani22, zeal and lgabo like this.

Ezen oldal megosztása