[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Hát én sem maradtam volna abba a házba. Nem csak azért mert lehet, hogy az első autó után jön egy második is, vagy zűrzavart kihasználva rohamra indulnak a dzsihadisták. Hanem mert a ház statikailag már erősen megkérdőjelezhető állapotba került...ha ott maradnak és később összeomlik sokkal több halott/sérült lett volna.

Egyébként megint csak nagy balf...ot követtek el. Jól belátható szakaszon jött a jármű messziről. Az újságírón kívül senki sem volt a tetőn, messzelátóval, hogy figyelje jön e valami az ISIS frontról. Tele volt a ház emberekkel. Bazi nagy szerencséjük volt. Az ottani parancsnokot/tisztet a helyszínen szégyenítettem volna meg a körlet kialakítása miatt.
Pedig ha néhány a tetőkön őrszolgálatot teljesítő katona AK-val megdolgozza a tetőlövészt, meg vagy ketten ellőnek rá egy-egy rpg-t lehet, hogy előbb detonál. Vagy mert közvetlen találatot kap, vagy mert rájön nem tud tovább jönni. Mindenképp távolabb tőlük. Eleve mindig hagynék rpg-t a tetőn, hogy bármikor fel lehessen kapni. De meg sem próbálták megállítani! Értem én nagy a pszichés nyomás de valamit azért csak lehet csinálni...könyörgöm. Legalább lassítsák le, hogy el lehessen szaladni. Sehol egy út torlasz. Tüskés útakadály, hátha defekttel nem jön tovább. Beton tömbök, hogy legalább ne tök egyenesen, full gázzal tudjon jönni, hanem egy kicsit azért szlalomozzon is...
Én biztos, hogy kiraktam volna vagy két harckocsi aknát is feljebb az útra az éjszaka ha sokáig ott táboroznék. Ekkora súly azért már azt is működésbe hozná.
Gyanús, azonosítatlan autó érkezik az ellenséges front irányából...azonnali tűzparancs. Aztán majd Allah kiválogatja...
Persze az azért kihangsúlyozandó, hogy mennyi idő áll rendelkezésre a védelmi előkészületekre. Épp csak letáboroztak, vagy már ott pihengetnek néhány napja. Illetve, hogy mennyi időt akarok ott tölteni. Bár jelen esetben valószínűleg az ISIS már korábban megfigyelte, hogy arrafelé nagy a mozgolódás és azért küldött oda egy autót.
Könyörgöm az autóbombás módszert azért használja az ISIS mert kiválóan működik. Ráadásul tényleg szokásuk, hogy úgy törnek be területekre, hogy előtte 1-2 ilyen járgányt nekihajtanak a védelmi állásoknak és kihasználják a zűrzavart. Ennyi idő alatt már ki lehetett volna találni valami hatékony módszert...és ha 10-ből 8 nem jut el a célig lehet, hogy nem pazarolják tovább erre a robbanó anyagot.
Persze majd jönnek robbanó mellényben...de azok soha sem tudnak annyit magukkal vinni, hogy háztömbök omoljanak össze.
A világ mindig is a hatás-ellenhatás elvén működik...ha nincs változás minden marad a régiben.
Érdekes orosz állások ellen miért nem hajtanak végre ilyet? Mert a muszkák profi hadsereg és fel vannak rá készülve. Megteszik a szükséges védelmi intézkedéseket a katonáik védelmében. Ja és szarrá lövik mire fél útig elérne.
Mint ahogy az amcsik is fel voltak készülve a megszállt Irakban a 2. öbölháború után. Persze az IED és a robbanómellény még így is sok áldozatot szedett, de az autóbomba nem.
Az ISIS-nek sokkal könnyebb dolga van a kevésbé szervezett, félprofi, önkéntes, és sorozott SAA, SDF és YPG ellen. Szerintem sokkal több szír és kurd katona halt meg ilyen autóbombás támadásban mint tűzharcban. Hát váljanak profikká...hiszen már lassan 6 éve harcolnak. Komolyan az ember néha nem tudja sírjon vagy nevessen azon amit a frontvonalban művelnek.
Nem is értem az izraeliek mit paráznak ennyire tőlük, mikor az arab-izraeli háborúk óta az arab hadseregeknél szinte semmit sem változott a fegyelem és a szervezettség és a hozzáértés terén.
Na mondjuk abban se kételkedjen senki, hogy stratégiai szinten az orosz vezérkar tervez mindent. Főleg a fontosabb frontokon. Max. taktikai szinten intézkedik a szír tisztikar. Talán egy-két spec. egység kivételével pl. a Tigrisek, Solymok...bár úgy tudom ez utóbbiakat is feloszlatták, hogy betagozódjanak a seregbe.
Talán az irakiaknál a több éves amerikai jelenlét miatt ez kicsit előnyükre változhatott. A szíreket meg majd az oroszok fogják gatyába rázni pár év alatt remélem.

Szerintetek megéri nekik küldözgetni a szüzek miatt a sok öngyilkost? Vajon látták ezt a részt?

 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113
DGctdqZWsAAYFnO.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Python and gioo