[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DLFN3ydXcAEl4sc.jpg
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Hmm, ki is "kaszálta" a legnagyobbat az Iszlám Államon, meg a szíriai bulin? Fegyverreklámok/potenciális eladási lehetőségek, további, sokkal nagyobb mértékű befolyásszerzés Szíriában nemzetközi hallgatólagos jóváhagyás és már-már támogatás mellett, meg a kaukázusi problémás terrorpisták jelentős részének egy helyre gyűjtése, meg az amcsi befolyású Irak elköteleződésének megingatása? Navajonki? Ugye? Akkor hát az oroszok állnának az ISIS mögött?


Jahm... A kurdokat felhasználják a nagyobb hatalmak a saját érdekeik mentén. Valóban igaz. És az ukrajnai oroszokat-oroszérzelműeket talán nem? A kurdok meg kicsit régebb óta élnek a térségben... (Mondtam, ugye, hogy nem fogom szó nélkül hagyni? :D )



Szaúd-Arábia-(Irak esetén akár ki is hagyható)-Jordánia-Izrael? Hmm...
Kevesebb konteósbaromoldal? Hmmm...

Ez ugyanaz a betegség amit unós untalan felrósz a többieknek. Az ISIS sem kőbaltával harcolt eddig ha nem is közvetlenül vették a fegyvert az USA-tól. Az olajár felverése sokaknak érdeke de érdekes módon az árak nem felfelé mentek amire logikailag nincs magyarázat egy ilyen fontos térséget érintő konfliktus esetén.
Érdeklődve hallgatom a magyarázatodat arra vonatkozóan, hogy olajkitermelő államok és a szállítási útvonalakat érintő háború esetén miért mennek lefele az olajárak?
A szerencsétlen kurdokra meg ráadtak egy sokkal nagyobb mellényt mint amekkorát maguktól hordani tudnának. Őket használják tüskének a köröm alatt. A teljes térséget érintő konfliktust próbálnak kialakítani a segítségükkel és persze ha elhasználták őket mehetnek a kukába.
"Szaúd-Arábia-(Irak esetén akár ki is hagyható)-Jordánia-Izrael?"
Európa felé az egyenes út Szírián és Törökországon keresztül vezet és mint köztudott ez is volt a terv évtizedek óta. A stratégiai cél Irak, Irán Szíria olaja és gáza, a szállítás volt az egyetlen probléma.
Természetesen ezzel homlokegyenes ellenkezőek az orosz érdekek, ők meg azt tolják teljes mellszélességgel ahol csak tudják.
Mondjuk nincs nehéz dolguk, mire valahol nehéz munkával, rengeteg pénzzel kialakítanak az amerikaiak egy feszültségzónát, ők csak keresztbe tesznek és kényelembe helyezkedve várják az eredményt.. Valahol régebben valami olyasmit írtam, hogy az oroszoknak egy olyan pénzverő malmuk van amire az USA vödörrel hordja vizet.
Le kéne tenni azt a csövet amin keresztül szemléljük a világot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 730
80 544
113
A kettős mérce itt érvényesül. Mondom is, hogyan. Amikor ulippo betesz valami baromságot, akkor minimum 5-6 ember ugrik rá, utánajárnak kellő alapossággal és általában sikerrel cáfolják is. Amikor mondjuk te (lásd az amcsi SF-ISIS együttműködéses orosz műholdképek legutóbb) teszel be valami erősen megkérdőjelezhetőt, akkor arra valahogy nem ugrik rá szinte senki. Nem járnak utána, hanem elfogadják tényként, még akár hivatkoznak is rá később. Mert beleillik a kis világképükbe. Na erről beszélek! Miért nem lehet minden hírt egyforma alapossággal vizsgálni?

Az amcsik meg 2011-től 2015 őszéig (az orosz beavatkozásig) nem támadták meg közvetlenül a szír kormányt, pedig simán megtehették volna. Tartuszt kihagyják, a többit szétbombázák. Megtehették volna, ha igazán akarják. Nem tették. Ők inkább zavart akartak ott kelteni. Részben Izrael miatt, de valószínűleg egyéb érdekeik is voltak.

Nem értem miről beszélsz. Az orosz müholdképek hitelességét akarod vitatni? Azon nincs mit. Az orosz honvédelmi minisztérium közzétett 12 képet amelyen az Eufrátesz nyugati partján lévő objektumoknál amerikai páncélozott jármüvek láthatók és amely terület mellesleg az ISIS ellenőrzése alatt állt. Felmerült a kérdés ezek most együttmüködnek, hogy ennyire biztonságosan mozognak az ISIS által ellenőrzött területeken. Egyébként az orosz VM magyarázatot kért az amerikaiktól , amire máig sem kaptak választ. Az oroszok ugyanúgy figyelik kémmüholdakkal Szíria területét mint az amerikaiak. ( Ulippót meg hagyjuk, ő fizetett ukrán propagandát terjeszt)
Értem én, hogy szeretlél "semleges lenni" , de van amikor nem lehet. :) Szíria nem olyan eset. Van aki próbálja megmenteni Szíria szuverenitását, területi egységét, egy müködő polgári államot. Harcol az összes terroristával a béke megteremtése érdekében. A másik káoszt, nem müködő szír államot, megosztott országot, a legitim kormány bukását akarja, aminek érdekében kész támogatni különféle iszlámista csoportokat és manipulálni a kurdokat. Tehát van egy egy jó és van egy rossz hatalom Szíriában.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Tehat nekem az oroszok a szimpik es amerika csak felrenezett? Ez picit eros.

Ugyan miért lenne erős? Csak azért, mert neked nem tetszik?


Vagy szerinted az arab tavasz is polgari engedetlenseg volt?

Miért, szerinted azokban az országokban mindenki elégedett volt a helyi rendszerekkel? Kicsit komolyabbra fordítva, volt arrafelé is egy "informatikai forradalom" (internet/okostelók és közösségi portálok elterjedése, ami a jelenlegi migrációs hullám fő kiváltó oka is egyébként) pont akkoriban. Hogy aztán mekkora "külföldi rásegítés" volt a konkrét "arab tavaszban", azt szerintem nem tudod te sem. De a parázs régóta izzott arrafelé és még sokáig fog is.

TNem sok zaszlot ismerek fejbol, de az FSA zaszloja engem nagyon zavar.

FSA zászló nekem az SDF-nél nem rémlik. Persze lehet,hogy van az is, de én nem láttam.

Torokok? Sz.arabia? Akkor en mar semmit nem ertek.

Én meg nem értem, hogy mit nem értesz? Mindkét államból ment támogatás az ISIS-nek. Törökök vették az olajat, átengedtek fegyvereket, stb. Szaúdiak... Az ISIS Toyota Hiluxai, meg Abdul Latif Jameel megvan, ugye? Na most a kurdokat viszont tudtommal egyik ország sem támogatja.


Az ami fegyvereladas szepen felporgott. (Es ne az orosz novekedest parositsd hozza, hanem az europai eladasok visszaeseset.)

Naná, hogy fel. És? Legnagyobb fegyverexportőrök és nyilván rá is dolgozott a lobby az adott országokban. Ha már adódott a lehetőség.

A csokkent ami (plusz brit es francia) jelenlet pedig tenyszeru. Nem tudtak bemenni Sziriaba, igy massal vegeztettek el a piszkos munkat. Ezzel szerintem tobbet vesztett a nyugat mint amit egy bekes vilagban kaszalhatott volna, de majd idovel biztosan ez a resz is tisztabban lathato lesz.

Nem nem tudtak. Nem akartak. Hogy benne volt-van a mancsuk a szíriai buliban, ez tény. FSA-t tolták, tény. De itt mi most az ISIS támogatásáról beszélünk.



Ne haragudj, de ezt nem gondoltam rólad, hogy ulippo = boki egyformán szava hihetetlennek tünteted fel.

1 boki fényévekkel [mega parsec] van a másik előtt realitásban.

Az, hogy az azonnali hírek tévednek, Ő is tévedhet e miatt.

go to 1
:)

Nem haragszok. És nem elsősorban a szavukról beszéltem, nem is azt hasonlítottam össze, hanem a hírek megítélését, amiket betesznek.

Azért ez pont,hogy ki lett beszélve én pl. igyekeztem egyáltalán nem elfogult reális választ keresni a műhold képekre.
Most beírtál.Vagy kötelező lenne reagálni mindenkinek csak,hogy Uli. meg a többi jól érezze magát.Ha ők nem veszik a fáradságot majd pont én fogom cáfolni....

Nem kötelező persze. Csak felhívtam a figyelmet egy jelenségre.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ez ugyanaz a betegség amit unós untalan felrósz a többieknek.

?


Az ISIS sem kőbaltával harcolt eddig ha nem is közvetlenül vették a fegyvert az USA-tól.

Ahogy láttam, főképp AK-kkal, RPG-7-essel, ZSU-23-assal,meg hasonlókkal voltak felszerelve. Nagy része a cuccaiknak iraki készletből van, meg amit még zsákmányoltak a hős iraki katonáktól, meg aztán menet közben a többi féltől. Kisebb részben meg amit kaptak a támogatóiktól.

Az olajár felverése sokaknak érdeke de érdekes módon az árak nem felfelé mentek amire logikailag nincs magyarázat egy ilyen fontos térséget érintő konfliktus esetén.
Érdeklődve hallgatom a magyarázatodat arra vonatkozóan, hogy olajkitermelő államok és a szállítási útvonalakat érintő háború esetén miért mennek lefele az olajárak?

Hát jótól kérdezed... Nem túlzottan követtem nyomon az olajárakat. De ha a véleményemre vagy kíváncsi, szerintem azért, mert az amcsik valahogy elérték a szaúdiaknál, hogy folyamatosan növeljék a kitermelést, hogy ezzel is szívassák az oroszokat. A szaúdi megnövelt kitermelésre reagált több más állam, ők is növelték, emiatt meg az olajár megzuhant.

A szerencsétlen kurdokra meg ráadtak egy sokkal nagyobb mellényt mint amekkorát maguktól hordani tudnának. Őket használják tüskének a köröm alatt. A teljes térséget érintő konfliktust próbálnak kialakítani a segítségükkel és persze ha elhasználták őket mehetnek a kukába.

Ez valószínűleg így van. Csak épp a kurdoknak nincs más esélyük, mivel ott mindenki utálja őket. Ezért megragadták a lehetőséget. Nyilván tudják, hogy rossz vége lehet, de ha meg sem próbálják, az még rosszabb.


Európa felé az egyenes út Szírián és Törökországon keresztül vezet és mint köztudott ez is volt a terv évtizedek óta.

Én nem tudom, hol köztudott ez a terv. A kurucinfó kommentjei között szoktam efféléket olvasni, de bocs, hogy azokat nem veszem ténynek. :)

A stratégiai cél Irak, Irán Szíria olaja és gáza, a szállítás volt az egyetlen probléma.

Irak, Irán, Szíria alig várja, hogy eladhassa az olaját-gázát. Másoknak meg az a céljuk, hogy minél kevesebb szereplő legyen jelen-növelje a súlyát azon a piacon, amit jelenleg ő ural (hmm, Szaúd-Arábia?)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem értem miről beszélsz. Az orosz müholdképek hitelességét akarod vitatni? Azon nincs mit. Az orosz honvédelmi minisztérium közzétett 12 képet amelyen az Eufrátesz nyugati partján lévő objektumoknál amerikai páncélozott jármüvek láthatók és amely terület mellesleg az ISIS ellenőrzése alatt állt. Felmerült a kérdés ezek most együttmüködnek, hogy ennyire biztonságosan mozognak az ISIS által ellenőrzött területeken. Egyébként az orosz VM magyarázatot kért az amerikaiktól , amire máig sem kaptak választ. Az oroszok ugyanúgy figyelik kémmüholdakkal Szíria területét mint az amerikaiak. ( Ulippót meg hagyjuk, ő fizetett ukrán propagandát terjeszt)


Boki, megkérdeztem tőled, hogy szeptember 8-án készültek-e a műholdképek? Linkeltem gioo térképét is, amin az a terület már SDF-terület volt akkor. Szóval nekem nagyon nem egyértelmű, hogy az ISIS-terület volt akkor, amikor a képek készültek. Az, hogy az orosz VM elkezdene nyíltan hazugságot tolni propagandacélból... Mostanában nem volt rájuk jellemző az ilyesmi, de hát az idők változhatnak. A cél szentesítheti... Tudod.
A másik, a műholdképekből max az látható, hogy milyen GYÁRTMÁNYÚAK-TÍPUSÚAK a járművek. Hogy ki használja őket, az nem. És az ISIS-nek is van mind Hummere, mind Cougarja, ezt is linkeltem.

Értem én, hogy szeretlél "semleges lenni" , de van amikor nem lehet. :) Szíria nem olyan eset. Van aki próbálja megmenteni Szíria szuverenitását, területi egységét, egy müködő polgári államot. Harcol az összes terroristával a béke megteremtése érdekében. A másik káoszt, nem müködő szír államot, megosztott országot, a legitim kormány bukását akarja, aminek érdekében kész támogatni különféle iszlámista csoportokat és manipulálni a kurdokat. Tehát van egy egy jó és van egy rossz hatalom Szíriában.

Mindegyik nagyhatalom a saját érdekeit védi ott, és szarik a szírekre valójában. Igen, az oroszok is. A kérdés az, hogy mennyire képesek-hajlandóak lesüllyedni a nagy érdekvédelemben. Szerintem pedig annyira az amcsik sem, hogy az ISIS-t támogassák direkt. És az eddigi "bizonyítékok" a támogatásra a röhejes kategória nálam.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ugyan miért lenne erős? Csak azért, mert neked nem tetszik?
Annyira szeretned megszurni az orosz (dez)informaciot, hogy kozben atesel a lo tuloldalara.

Ha nem lenne orosz informacio, akkor ma azt hallgatnank a mediaban, hogy Assad egy gonosz tomeggyilkos diktator, az ellenzeke valodi demokratakbol all, a nyugat szent es Putin sajat kezevel oli a gyerekeket az Ukran korhazakban...

Orulok neki, hogy van valaki aki probalja megszurni az orosz infot is, de ha van folosleges idod akkor a masik oldal dezinfoit is nezd at. Csak szolok, lesz dolgod boven. Ha beirod ide amit talaltal akkor termeszetesen te is megkapod majd a ruszofil kituntetest. :)

Én meg nem értem, hogy mit nem értesz? Mindkét államból ment támogatás az ISIS-nek. Törökök vették az olajat, átengedtek fegyvereket, stb. Szaúdiak... Az ISIS Toyota Hiluxai, meg Abdul Latif Jameel megvan, ugye? Na most a kurdokat viszont tudtommal egyik ország sem támogatja.
Bocsi, azert nem ertettem, mert azt hittem a kurdok tamogatasara irtad. Mondjuk az usa tamogatja oket rendesen. Ja, es mi is! o_O
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 477
113
Közepes...
De mint mondtam, tele a tököm a kettősmércével. Ha az egyik oldalról mehetnek a vadabbnál vadabb kitalációk és ferdítések, akkor... Nos, semmi olyat nem írtam, ami ne lehetne akár reális. Persze nem állítom, hogy az is minden. Én nem... Csak lehetséges dolgokat vázoltam. Ha már, ugye. Az meg nagyon nem pálya, hogy a kurdokat fikázzák, amikor ők sokkal szarabbul jártak, mint mi, magyarok. Nekünk legalább van egy csonka országunk, ami úgy-ahogy, de a miénk még.
Értem tehát a kurdoknak lehet saját önálló államuk. Akkor a palesztinoknak is, lehetőleg kettéosztott Jeruzsálem fővárossal? Ja hogy azt azért mégsem....
A kurdok is ugyanúgy a zavarosban halásztak mind Irak mind Szíria ISIS elleni háborújában. Tisztelem, becsülöm a helytállásukat. Tény, hogy őket nem védte meg senki az ISIS ellen, így rá voltak kényszerítve a fegyveres védekezésre. Azonban vajon a támadásra is, főleg ha az már nem is a saját területeiken zajlik? Vajon ez jog alapot teremt nekik, hogy az adott országban - ahol ők is csak kisebbségben élnek - ahonnan fegyveres harccal kiszorítják a terroristákat már egyből az övék lehetnek az általuk felszabadított újabb területek? Most akkor végül is ki ellen harcolnak? Az ISIS ellen vagy szíriai és iraki állam ellen ellen....
A korábban ott élő, de az ISIS elől elmenekült szírek és irakiak mit szólnak ahhoz, hogy mégsem térhetnek haza, mert bár az ISIS eltűnt most a kurdok tartják megszállva azt.
Ha megnézed az Iraki és Szíria kurd területeket az ISIS előtti időben akkor kisebb terület felett diszponáltak...Ki lehet mondani, hogy a kurdok eddig csak nyertek az ISIS elleni háborúban nem is keveset. Amerika elhúzta előttük a mézesmadzagot (geopolitikai és anyagi hasznokat remélve). Most azt akarják elismertetni a világgal, hogy joguk is van ezeket a területeket megtartani...
Az összes szír katonai parancsnok egyértelműen kijelentette, hogy Szíria egységes és megoszthatatlan és ha kell fegyverrel fogják ezt visszaállítani.
A törökök is ugyanennyire harciasan állnak a dologhoz. Főleg a Nagy-Kurdisztán kialakulása miatt. Biztos, hogy nem fogják megengedni, hogy a kurdok mind haderő mind anyagiak terén megerősödjenek. Ha kell ezért akár az ördöggel is összefekszenek...
Nem fogják megengedni, hogy később török területeket is elvegyenek mint ahogy, tették azt Szíriában és Irakban is.
A kurd függetlenség el lesz taposva...
Lehet, hogy kiváló és eltökélt harcosok...az ISIS is az volt. Az ISIS-nek sem volt légierője...nekik sincs. A szíreknek és a törököknek van. A szír és a török hadsereg is sokkal nagyobb mint a kurd fegyveres erők. Főleg ha még Irán és esetleg Irak is beszállna. Nem tudnának egy több frontos háborút hosszú távon elviselni...még amerikai támogatással sem.
Izrael nem fogja a hadseregét Szíriába küldeni, mert akkor ki védené meg az otthoniakat...
A két NATO tag...az amerikai légierő vajon szembeszáll a török légierővel amely eddig is akkor bombázta a kurdokat amikor csak akarta...?!
Az oroszoknak nem kell fegyveresen beavatkozniuk a kurdok ellen elég csak pumpálni a haditechnikát, meg a "tanácsadókat".
A szír erők orosz segítséggel már erős hídfőállást vertek az Eufrátesz keleti partján. Nem is kellene tovább menniük csak megtartani azt. Később amennyiben az Eufrátesztől nyugatra megszűnik az ISIS, DAESH fenyegetés teljes erővel neki eshetnek a keleti tartományoknak. Végleg felszámolva az ISIS-SDF és most már nyugodtan hozzátehetjük kurd lobbit...
A kurdok már rég el bukták ezt a dolgot. Mégpedig azzal, hogy az amcsikkal paktáltak le a hiteltelen SDF-et támogatva. Az orosz-szír sikereket látva még visszaléphettek volna. Ha nem is esküsznek hűséget Asszadnak legalább az SDF-et megtagadhatták volna. Ügyes diplomáciai lépések helyett előre menekültek egy bizonytalan jövőbe kérészéletű sikerükön felbátorodva. Ahelyett, hogy a valódi helyi hatalom, azaz az Oroszország és Irán által támogatott Asszad mellé álltak volna. Később talán autonómiát kaphattak volna elismerésül az ISIS elleni harcokban. Mos azt is el bukták...sőt kitudja mi vár rájuk ha véget ér a háború.
Amerika pedig ismét behúzhat egy rászedett szövetséges által elbukott háborút...
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
Mindegyik nagyhatalom a saját érdekeit védi ott, és szarik a szírekre valójában. Igen, az oroszok is. A kérdés az, hogy mennyire képesek-hajlandóak lesüllyedni a nagy érdekvédelemben. Szerintem pedig annyira az amcsik sem, hogy az ISIS-t támogassák direkt. És az eddigi "bizonyítékok" a támogatásra a röhejes kategória nálam.

Már ne haragudj,de annyira sem süllyednének le hogy az Al-kaidát támogassák az oroszokkal szemben?Vagy a csecsenföldön harcoló "csecseneket" szintén az oroszokkal szemben? Aztán egyszer csak visszanyalt a fagyi...
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Én meg nem értem, hogy mit nem értesz? Mindkét államból ment támogatás az ISIS-nek. Törökök vették az olajat, átengedtek fegyvereket, stb. Szaúdiak... Az ISIS Toyota Hiluxai, meg Abdul Latif Jameel megvan, ugye? Na most a kurdokat viszont tudtommal egyik ország sem támogatja.

Tehát szerinted az teljesen rendben van, hogy a térségben két legnagyobb USA szövetséges (amiből az egyik NATO tag) állam az ISIS-t támogatta, s az amcsik ezt teljesen nyugodtan szemlélték? Mi több, közben Szaudarábiával folyamatos fegyverbizniszeket kötöttek.

Te beszélsz kettős mércéről?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ha nem lenne orosz informacio, akkor ma azt hallgatnank a mediaban, hogy Assad egy gonosz tomeggyilkos diktator, az ellenzeke valodi demokratakbol all, a nyugat szent es Putin sajat kezevel oli a gyerekeket az Ukran korhazakban...

True!

Orulok neki, hogy van valaki aki probalja megszurni az orosz infot is, de ha van folosleges idod akkor a masik oldal dezinfoit is nezd at. Csak szolok, lesz dolgod boven. Ha beirod ide amit talaltal akkor termeszetesen te is megkapod majd a ruszofil kituntetest. :)

A "másik oldal" dezinfóit azért elég sokan és szépen leplezgetik le ITT (máshol nem persze, de az kevésbé érdekel, mert azok az oldalak hidegen hagynak, viszont a HTKA-t és az itteni közösséget tényleg kedvelem). És ez így van jól. De a dezinfó gáz, jöjjön bármelyik oldalról is....


Bocsi, azert nem ertettem, mert azt hittem a kurdok tamogatasara irtad. Mondjuk az usa tamogatja oket rendesen. Ja, es mi is! o_O[/QUOTE]

Arra írtam, hogy ezek nem támogatják a kurdokat, míg az ISIS-t támogatták.
Igen, mi is. Én ennek valahol örülök amúgy, még ha lehetnek negatív következményei is majd... De morálisan inkább helyes.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Már ne haragudj,de annyira sem süllyednének le hogy az Al-kaidát támogassák az oroszokkal szemben?Vagy a csecsenföldön harcoló "csecseneket" szintén az oroszokkal szemben? Aztán egyszer csak visszanyalt a fagyi...

Al-Kaidát támogatták? Mikor?
A csecsen témáról már hallottam, de valami bizonyíték van rá, vagy csak a szokásos konteó?
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
Nem itt linkelte valaki a cikket hogy a szíriai kurdok is népszavazást akarnak tartani,de ők NEM akarnak elszakadni Szíriától,hanem autonómiát szeretnének?
Ha most annyira összetartóak,és önálló országot akarnak,akkor ezt most hogy is kell értelmezni?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Tehát szerinted az teljesen rendben van, hogy a térségben két legnagyobb USA szövetséges (amiből az egyik NATO tag) állam az ISIS-t támogatta, s az amcsik ezt teljesen nyugodtan szemlélték? Mi több, közben Szaudarábiával folyamatos fegyverbizniszeket kötöttek.

Mondtam én bárhol is, hogy rendben van? :confused:

Te beszélsz kettős mércéről?

Aha, én.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
Al-Kaidát támogatták? Mikor?
A csecsen témáról már hallottam, de valami bizonyíték van rá, vagy csak a szokásos konteó?

A mudzsahedineknek szállított fegyvereken meg az USA-beli kiképzéseken kivül?Semmi...
Pénz mozgások,törökországonn keresztüli fegyverszállítások,nyugati toborzók munkája,törökországi kiképzőtáborokban való részvétel,meg ilyesmik.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113