[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Muszály lesz nekik építeni rendes zárt fedezékeket. Ez a hét gép még Orosz árakkal számolva is minimum 350-400 millió USD kár...
Túl sok ilyet nem engedhetnek meg maguknak
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem tartom kizártnak de tényleg gyanús ,hogy nincs vízhangja ennek a dolognak.
A terroristák világgá kürtölnék ezt a sikert.
A környék lakosai is észre vették volna.Az nyugodt környék.
Ekkora kárt nem lehet eltussolni az oroszoknak sem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Ez eddig a legsúlyosabb incidens ami a 2 év alatt történt Hmeimimben. Voltak hírek, hogy dec-31-én a terroristák lőtték a Hmemim bázist. Azt is közölték, hogy a Pnacir leszedett két rakétát. De az aknák ellen tehetetlen volt ezek szerint. A Mi-24 is december 31-én zuhant le(ha lezuhant)
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and karpatalja

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
AYa_1o8m
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
A Kommersant megbízható hírforrás és két katonai-diplomáciai forrásra hivatkozik. Diverzáns akciót nem szokás propagálni. Eddig semmilyen csoport sem vállalta magára.
 
  • Tetszik
Reactions: gonny

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A Kommersant megbízható hírforrás és két katonai-diplomáciai forrásra hivatkozik. Diverzáns akciót nem szokás propagálni. Eddig semmilyen csoport sem vállalta magára.
Én szkeptikus vagyok de lehetséges.Egy twittelő aki közvetlen a reptér mellett lakik és rendszeresen posztol a bázison történtekről,fotókat közöl.Azt írta,hogy semmi rendkívülit sem észlelt aznap.Na majd kiderül vagy nem... (simán direkt orosz kamunak is eltudom képzelni az okát még nem vágom de biztos van)
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Én szkeptikus vagyok de lehetséges.Egy twittelő aki közvetlen a reptér mellett lakik és rendszeresen posztol a bázison történtekről,fotókat közöl.Azt írta,hogy semmi rendkívülit sem észlelt aznap.Na majd kiderül vagy nem... (simán direkt orosz kamunak is eltudom képzelni az okát még nem vágom de biztos van)
Nem nagyon tudom elképzelni. A média szemétje, hulladéka azóta is hozsannázó körmeneteket tartana szerte a világon. Azon kívül egy ilyen akcióhoz komoly előkészítés kellett volna amire csak néhány szervezet képes. Nekik viszont azonnal be kellett volna mutatniuk, pontosabban már régen be kellett volna mutatniuk egy helyi, vagy legalább valamilyen mértékben hihető hátterű csoportot és azt kinevezni bűnbaknak, végrehajtónak, már az előkészítés során is rájuk terelve a gyanút.
Ellenkező esetben nem szeretnék a helyükben lenni.
Bárki legyen is az.
Mindkét esetben kíváncsi vagyok a végeredményre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and antigonosz

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 606
113
A Kommersant megbízható hírforrás és két katonai-diplomáciai forrásra hivatkozik. Diverzáns akciót nem szokás propagálni. Eddig semmilyen csoport sem vállalta magára.
Ez rendben, de amikor a "mérsékeltek" minden baromságról készítenek legalább 5 videót különböző szögből harsány allahuakbarozás közepette, akkor miért pont most hagyták ki ezt, amikor éppen az eddigi a legnagyobb eredményüket tudnák felmutatni az oroszokkal szemben, a propagandaértékéről nem is szólva? (Jó, ezt is meg lehet magyarázni: menekülés közben is lebukhattak és így a videó orosz kézre került, akik érthető módon hülyék lennének közzé tenni.)
Szóval Kommerszanszt ide vagy oda, a sajtó az csak sajtó, egy hír pedig csak hír, és nem bizonyíték. Várjunk a további fejleményekre.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 761
113
Ez eddig a legsúlyosabb incidens ami a 2 év alatt történt Hmeimimben. Voltak hírek, hogy dec-31-én a terroristák lőtték a Hmemim bázist. Azt is közölték, hogy a Pnacir leszedett két rakétát. De az aknák ellen tehetetlen volt ezek szerint. A Mi-24 is december 31-én zuhant le(ha lezuhant)

és ha egy teljes sorozatot lőttek rájuk ezzel túl terhelve a védelmet?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 761
113
Kicsit el bizonytalanodtam, mivel is lőttek "a vagy a technika vissza nyal"
bm-21 Grad ez rendszeresítve volt/van.
Wikiből
A 2,87 m-es vetőcső huzagolása révén a rakéta a röppályáján forog a tengelye körül, emellett kis szárnyak is stabilizálják. Rendkívül széles skálájú, mintegy 20 kg súlyú robbanófejeket hordozhat 20–30 kilométeres maximális távolságra.
bm-27 uragant ez rendszeresítve van https://orientalista.hu/uragan-rake...tasos-fegyverek-a-sziriai-hadszinteren-kepek/
A 16 rakéta teljes sorozat 20 másodpercen belül lőhető le, és 35 km célzott hatótávolságon belül .
Bm-30 Smerch hivatalosan nemvolt rendszeresítve.
A Smerch MLRS számára kifejlesztették a 300 mm-es rakétákat 70 és 90 km-es hatótávval és különböző robbanófejekkel.
9m55K használatára itt utalnak.
http://brown-moses.blogspot.hu/2014/02/evidence-of-syrian-military-deploying.html
a kazettés rakétákból ami szóba jöhet az
a 9m55k, 9m55k1és 4 a max hatótáv 50 Km
vagy
9m528 itt a max hatótáv 90 Km de ezek nem voltak a szír hadseregben hivatalosan rendszeresítve.
? mivel és honnan lőttek ha sorozatvetővel akkor csak az irány a mérvadó Badima felől lőttek.
amit vissza is igazoltak
azt nem ismerem,hogy a kazettás rakétából a robbanó testek mikor dobódnak ki de ezek szerint a rakétát eltalálták a robbanófejek viszont célba értek.
a film/ hír zárlat meg a távolságok és a terület védelme miatt elképzelhető.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 230
1 436
113
Már hozzák itt is, de hogy igaz-e??? Ugyanaz a hivatkozás.

https://index.hu/kulfold/2018/01/04/sziria_oroszorszag_lazadok_hmejmim_legibazis/

Legalább hét orosz katonai repülőgépet tettek hasznavehetetlenné szíriai lázadók abban a tüzérségi támadásban, amelyet december 31-én hajtottak végre a hmejmími légitámaszpont ellen, írja az MTI a Kommerszantra hivatkozva. Ez volt Oroszország eddigi legnagyobb haditechnikai vesztesége, amióta 2015 őszén légierejével beavatkozott a szíriai polgárháború menetébe.