[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 460
17 778
113

Itt az első videó illetve az előző videó csokorból az utolsó előtti egyértelműen nem a mostani harcokról készült, és még csak nem is a török hadsereg hadműveleteit mutatja. Az említett 2 felvétel orosz és nem török. Az információs ferdítés itt is megjelenik, bár azt nem értem, hogy kiket akarnak a törökök átvágni.....
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Kobane-nál mégis milyen választásuk volt? Amikor a törökök épp páholyból és röhögve nézték, ahogy az ISIS már csaknem teljesen legyűri őket. Asszadékat meg pont nem érdekelte, mi lesz a kurdokkal, mivel addig is nemkívánatos népként tekintettek rájuk Szíriában és úgy is bántak velük, na meg kapacitásuk sem volt akkor bármit is tenni arrafelé.
Ja, választhatták az ISIS uralmát, vagy a harcot ellenük, amiben viszont az amcsikon kívül SENKI MÁS volt hajlandó, vagy képes támogatni őket.


NEM!!! Nem röhögve, és nem páholyból, !!!

ROSSZABB: fegyvereket adtak el az ISIS- nek és olajat vettek tőlük!!!

...majd lecsukták 3 évre az újságírókat hazaárulásért, mert leadták az ezt bizonyító videót!

A törökök bizony segítettek egy kicsit a menekültáradaton, pár útlevélgyárral is, majd felveszték/veszik az EU-tól a 3-10 Miiliárd Eurót, hogy feltartóztassák a menekülteket!

...csak "kicsit" árnyaltam a képet némi információval!
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
A városi had
Se terulet sw terep hozza... Amit tudnanak tenni ezzel a gondolatmenettel az a terror akciok. /mert hely hianyaba a gerilla harc is kiesik./


A városi hadviselésnél nincs "jobb" az ellenség veszteségeinek a maximalizálására!
Nem igényel sok nehézfegyverzetet(nincs is a kurdoknak), sok RPG és "társai"...
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
image525949_06c2a0f714a74ff94e99d5691e54c09c.jpg
image525949_99d02dbb28ae26d7281bd28229304b96.jpg
image525949_91a4f589b6214582bf56ca58a25db09e.jpg
image525949_42ef0cfbd4f6a1822609c0929dc66968.jpg
image525949_e81d3da8cc94ef0c1dc9d758f6422d54.jpg
image525949_5d77c066dadf67c74b81fd99af8a1a8c.jpg
image525949_c67e788d804669d38e04b61fe319ea47.jpg
image525949_7390608e095819e412e439719d9297d4.jpg
image525949_0fa3aca36404a0af1f43b75587231854.jpg
image32309676_681db2bd1bff658a3dd554f420f52a76.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
A városi had



A városi hadviselésnél nincs "jobb" az ellenség veszteségeinek a maximalizálására!
Nem igényel sok nehézfegyverzetet(nincs is a kurdoknak), sok RPG és "társai"...
Es ehhez mierr kell feladni a teruleteiket es beengedni az ellenseget. Egy nagyobb varos van ami tartosabban vedheto a teruleten de ha korulotte minden teruletet mozgasteruletet a manoverezesre fwl ad akkor a semmierr szetlovettetnek egy varost es sajat magukat zarjak csapdaba,.. Hany varos is alt ellen tartos ostromnak sziriaba? Ja nem sok ezor korul sivatag volt volt a vedoknek komolyabb fegyverzet legicsapas es utanpotlas legi uton egy ideig szarazfoldon is... De ott se a varosba vedekeztek elsosorban hanem annak hataraiba nem engedtek be a varosba az isist ahol igen azt a reszt buktak is
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Velemenyem szerint boritekolhato hogy a kurdok elbukjak a zswbet ha csak nem erkezik felmentosereg. Az egyettlen eaelyuk a massziv vedekwzes es hogy a nagy kurd teruletek tamadast inditanak a torok csatlos terulet ellen es hadtap vonalat tudnak ott letesiteni ezzel osszekotve a ket teruletet. Ha nem tudjak osszekotni a zsbbenlevoknek veguk... Ahhoz hogy osszekoztetes alakuljon ki a teruletet tartami kell es nem feladni
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 186
20 157
113
Igazad van persze, de a páholy itt átvitt értelemben, meg szó szerint is igaz.

Kobanevel szemben, a határ túloldalán ugyanis van egy domb. Kb. 100-150 m magas. A törökök bizony sokszor széken ülve onnan nézték mi zajlik a túloldalon.
Megvolt itt a topikban, visszakereshető, 2014 ősze. Képekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Es ehhez mierr kell feladni a teruleteiket es beengedni az ellenseget. Egy nagyobb varos van ami tartosabban vedheto a teruleten de ha korulotte minden teruletet mozgasteruletet a manoverezesre fwl ad akkor a semmierr szetlovettetnek egy varost es sajat magukat zarjak csapdaba,.. Hany varos is alt ellen tartos ostromnak sziriaba? Ja nem sok ezor korul sivatag volt volt a vedoknek komolyabb fegyverzet legicsapas es utanpotlas legi uton egy ideig szarazfoldon is... De ott se a varosba vedekeztek elsosorban hanem annak hataraiba nem engedtek be a varosba az isist ahol igen azt a reszt buktak is

Az adott hely ismerete nélkül se én sem te ezt nem tudjuk eldönteni/"javasolni".
Én a kitartani az "utolsó emberig/bármi áron" (pl:) Hitler-i és Sztálin-i verzióját ellenzem, ami az eredményekhez képest sokszoros emberi/(hadi-)anyag áldozatba került.
Azok az elvesztett hadosztályok másutt győzelmet)éveket-hónapokat érhettek volna!
Ezt a rossz -de jól hangzó- elvet bíráltam!
...bár a győztes utólag "szépen" megideologizálta(SzU, ...) az ilyen baklövéseket!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Az adott hely ismerete nélkül se én sem te ezt nem tudjuk eldönteni/"javasolni".
Én a kitartani az "utolsó emberig/bármi áron" (pl:) Hitler-i és Sztálin-i verzióját ellenzem, ami az eredményekhez képest sokszoros emberi/(hadi-)anyag áldozatba került.
Azok az elvesztett hadosztályok másutt győzelmet)éveket-hónapokat érhettek volna!
Ezt a rossz -de jól hangzó- elvet bíráltam!
...bár a győztes utólag "szépen" megideologizálta(SzU, ...) az ilyen baklövéseket!
Ezt most nem ertem /kitartani mimdhalalig hitleres reszt/ egy kattlanba vamnak bent 3\4 reszbe ellenseges 1\4 reszben meg nem barati hatarokkal. Vagy harcol vagy megadja magat ennyi nincs mozgasteruk. Ha meg beengedik a torokoket melysegbe ami nem valodi melyseg a terulwt nagysagat figyelembe veve. Kvazi megadhatjak magukat. Es akkor megkimelik a lakossagot a tovabbi szenvedesektol. Ennyi
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Vagy harcolnak es teruletet vedenek vagy bengedik a torokot 1 megadjak magukat es megkimelik a lakossagot es eletbemarafnak 2 atmennek terroristaba. /nem partizan vagy gerilla// az ilyen kis teruleten nem jatszana. Ha nem terorista robbantas az utcan a megszallo cspatokra piacon stb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Szerintem boven sziriai helyzet /plane hogy iraqi kurdisztannal nincs hadba a torok a szir kurdok meg nem allam/
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Vagy harcolnak es teruletet vedenek vagy bengedik a torokot 1 megadjak magukat es megkimelik a lakossagot es eletbemarafnak 2 atmennek terroristaba. /nem partizan vagy gerilla// az ilyen kis teruleten nem jatszana. Ha nem terorista robbantas az utcan a megszallo cspatokra piacon stb.

Írtam "...a hely(zet) ismetete nélkül...(?!?), nem tudhatjuk, lehet, hogy valóban nincs más, csak a "...kitartani az utolsó emberig...".

A hiába való áldozatokkal járó, bár heroikusnak tűnő (katonai és politikai) lépéseket bírálom!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Gyakorlatilag teljesen magukra hagyta őket a szír kormány egy nagyon súlyos helyzetben.

Nézz már meg a kedvemért egy akkori térképet,hogy milyen helyzetben volt a szír kormány.Konkrétan az életben maradásukért küzdöttek.
Ja, amikor meg épp egymást ölik, azt is csak megjátsszák, de az "ide látogatók zöme" átlát a szitán még akkor is, ha az egyik csoport történetesen ki akarja irtani a másikat. Most ki próbál kit hülyének nézni... :confused:



Úgy rémlett egy korábbi hírből, hogy az al Tanf-i brigád támogatása is véget ért, de utánanéztem és úgy tűnik, hogy még nem. Állítólag úgy 50 főből áll az a csoport jelenleg, de hogy ez igaz-e...
Lassan írom, hogy biztosan átmenjen, a Nuszrát 2015-ben sem támogatta az USA.



Közvetve lehet. Mert azt nagyon sok dologra rá lehet húzni (a moszuli "folyosóra", vagy a felfegyverzett és aztán átálló emberekre pl.). Ha meg bevonod az "arab csatlósokat", akik nyilván nem is sütögetik a saját pecsenyéjüket a térségben, tekintve hogy a síiták (mint Asszadék is) mindig is szálka volt a seggükben, az már picit összetettebb dolog. Így ebben tényleg felesleges is vitatkoznunk ezen a szinten.



Szóval nem a saját érdekeiket (Tartusz és azóta már Hmeimim) védik Szíriában és nem azért segítik Asszadékat és bombázzák a velük szembenállókat, hogy Szíria a szövetségesük maradjon, hanem önzetlenül, csakis a szír népnek vannak ott segíteni? Oké. :D
Amúgy ha úgy alakul, hogy megerősödnek, akkor majd kiderül, addig meg tényleg jórészt elmélkedés.



Te tényleg nem olvastad végig a posztomat és úgy válaszoltál rá? :eek: Pedig írtam, hogy a talált eredmények alapján (az egyik linkelt doksiban vannak konkrét mérések és a két mérési metódus egyikénél a PETN, a másikánál meg az RDX volt erősebb) az oroszok nem hazudtak ebben, mert lehet erősebbnek venni a PETN-t. Ha azt akarod, akkor most újra leírom a kedvedért, hogy elhamarkodottan ítéltem ezügyben. ;)




A törökök bizniszeltek az ISIS-szel is, vették tőlük az olajat, meg néha átlőttek a kurdokra, miközben azokat épp szorongatta az ISIS. Mondtam már, hogy utálom Erdogányt? Kavarják a szart Szíriában, ezek szerint közvetlenül is támogatnak terrorista csoportokat, aztán a miattuk is menekülőket meg továbbpasszolják és zsarolnak velük, amíg nem kapnak az EU-tól elég védelmi pénzt. Ki kéne már vágni őket a NATO-ból is a francba...
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Írtam "...a hely(zet) ismetete nélkül...(?!?), nem tudhatjuk, lehet, hogy valóban nincs más, csak a "...kitartani az utolsó emberig...".

A hiába való áldozatokkal járó, bár heroikusnak tűnő (katonai és politikai) lépéseket bírálom!
Eggyaltalan nem irtam hogy tartsanak ki az utolso wmberig...
Azt irtam akkor van eselyuk a gyozelemre ha a nagy kurdnterulet tamadast indit a torok csatlosok ellen es oszzekoti a zsebet a nagy terulettel... De ahhoz a zsbben levoknek teruletet kell vedeni...
Maskulonben csak ido kerdese a bukasuk...

Ezzel a vonuljanak vissza varosokba minden mast feladva inkabb a te hozzaalasod hitleri a nep pusztulasa szenvedese nem szamit a garantalt bukas tudataban sem
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 186
20 157
113
A hiába való áldozatokkal járó, bár heroikusnak tűnő (katonai és politikai) lépéseket bírálom!
Amikor Mao Cetungék megszállták Tibetet, a tibeti hadsereg nem a győzelemért harcolt. Tudták, hogy esélyük sincs.

A tibetiek ma is elmondhatják, el is mondják: nem adtuk meg magunkat.
A kínaiak ma sem mondhatják, hogy hódítás nélkül lett az övék.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll