[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Kb annyi bizonyítékot mutatnak az oroszok a légvédelem sikerességéről,mint az amerikaiak a légicsapás sikerességéről.Eddig furcsa módon nem kürtölték tele a világot a szokásos találati videókkal ahogy szokták.
Ebből levezetve kb annyira hiszel el te is mindent a nyugati oldalakról mint Boki az orosz oldalakról,tehát a fej rendeltetésszerű használatáról való kioktatásod megmosolyogtató.Probáld meg te is megfogadni a saját tanácsod.Ideje lenne azt a nagy mellényt amit hordasz,szögre akasztani,és a nagyarcozást magadban tartani....


Azert ez igy megint nem igaz. A lerombolt celpontokrol "elotte utanna" fotok BOSEGGEL vannak. A sok sok lelott robotrepulogeprol meg gyakorlatilag SEMMI.

Innentol pedig a dolog nem hit hanem tenyek kerdese.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Erre sokféle válasz lehet. A gázos fegyver hatékonyabb, egy sima bomba nem öl meg 70 embert és nem okoz sérülést százaknak.

Most komolyan azt hiszed, hogy mindenféle primitív gáz még primitívebb bevetési móddal (gázpalackba töltve, kézzel helikopterből kidobva, jó vicc) hatékonyabb fegyver, mint egy 250 fontos bomba?
Már írtam, ha ez leesik melléd 10 méterre, semmi bajod nem lesz, ha eszednél vagy és nem mész oda kiváncsiskodni. Na ezt próbáld meg egy 250 fontos bomba esetén is.
Kézigránátokat hajigálva a helikopterből, még azzal is több kárt lehetett volna okozni. Sőt, még talán akkoris nagyobb pusztítást okoznának, ha csak sima butángázzal töltött palackokat dobnának le, hisz az legalább jó eséllyel fel is robban, begyújtva így a házakat.

Ezen kívül Aszad azzal dolgozik amije van, teljesen lenullázódott már ő ebben a háborúban, az ilyen barkács gázpalackok meg hordóbombák azok amiket még elő bír állítani.

Érdekes, hogy pont bombákból nincs neki elég (ami brutál olcsó és szinte végtelen mennyiségben kaphat az oroszoktól), na de vegyifegyvere bőven van, azok után is, hogy mindig elpusztítják a "vegyifegyvergyárakat", ráadásul korábban már az amerikaiak közreműködése mellett meg is semmisítették a készleteiket. Dehát tudjuk, a vegyifegyvergyár csak úgy terem magától egy 7 éve polgárháborúban szinte elpusztított országban.

Valamint azon a környéken ez bevett szokás, Szaddam is nagy gázosító volt, ráadásul ő békeidőben gázosított el egész kurd falvakat, egy ilyen hét éve tartó háborúban ahol már mindenki lement állatba kinek vannak még ott morális aggályai.

Jah, értem. Szóval ha Szaddam is ezt csinálta jóval korábban, akkor biztosan Aszad is ezt csinálja most, hisz a környéken lakik. Akkor mondok én is egy ilyen hasonlatot: mivel Hitler is elgázosította a zsidókat, Macron is elgázosítja a négereket. Hisz mi európaiak márcsak ilyen állatok vagyunk. :)

És Aszad gondolhatta azt, hogy Putyin majd úgyis megvédi, hisz azt mondta vissza fognak lőni, csakhogy ez nem rémítette el Trumpot és végül vissza se lőttek.

Aszad meg olyan hülye, hogy annak ellenére, hogy tudja, annyi bombát dobhat le amennyit akar, nincs bünti, de ő azért is mindig vegyi fegyvert dob le (nyert helyzetben*), pedig azért jár a bünti az USA-tól.

*Az egészben ez a legfontosabb bizonyíték Aszad ártatlanságára, hisz talán-talán még érthető lenne, hogy vert pozícióban már mindent bevet, hisz úgyis vége, na de ő a győztes és ezzel a tettel csak a győzelmét kockáztatná.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Azert ez igy megint nem igaz. A lerombolt celpontokrol "elotte utanna" fotok BOSEGGEL vannak. A sok sok lelott robotrepulogeprol meg gyakorlatilag SEMMI.

Innentol pedig a dolog nem hit hanem tenyek kerdese.

Mindenki abból a gyerekes hozzáállásból indul ki, hogy itt azonnal mindent a másik orra alá kell dörgölni, mint az oviban...nagyhatalmak szórakoznak egymással. A tény az, hogy eleregettek 100+ rakétát aminek a nagy részét úgyfest leszedték. Ezt bizonyitják az "előtte-utána" fotók is, "bőséggel". Másodszorra meg jól megtesztelték a légvédelmet, amely ugrott is a dologra...Ne kelljen már mindent százszor újra leirni, mit miért...mert ezek a tények, ha tetszik neked ha nem.
 
  • Tetszik
Reactions: torx and cinikus

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Miről beszélsz te szerencsétlen? Napokig nem vagy itt és írsz egy logikátlan dolgot !

En mirol beszelek ? Arrol amit te potyogsz ide be anelkul hogy elgondolkoznal rajta. Konkretan a ket Tomahawkrol beszelek. Van valami bizonyitekod ra vagy valami hiheto forras ? Nincs csak olyan jolesett elhinni anelkul hogy gondolkodni kelett volna rajta. Erre irtam hogy hasznald mar azt a tokot a nyakadon mert meg mas orosz funnak is feltuno a sok orosz gyozelmi jelentes nulla bizonyitekkal.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mindenki abból a gyerekes hozzáállásból indul ki, hogy itt azonnal mindent a másik orra alá kell dörgölni, mint az oviban...nagyhatalmak szórakoznak egymással. A tény az, hogy eleregettek 100+ rakétát aminek a nagy részét úgyfest leszedték. Ezt bizonyitják az "előtte-utána" fotók is, "bőséggel". Másodszorra meg jól megtesztelték a légvédelmet, amely ugrott is a dologra...Ne kelljen már mindent százszor újra leirni, mit miért...mert ezek a tények, ha tetszik neked ha nem.


Mibol gondolod hogy a raketak nagyreszet leszedtek ?
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 785
113
Még ha nem is robban fel egy rakéta a becsapódás akkor is szétveti. Nehéz elképzelni, hogy lehet egy rakéta "nagyon jó állapotban" egy becsapódás után. Nagyon jó állapotban csak Elon Musk rakétái szoktak leszállni. És persze erről is csak bemondás van ahelyett, hogy megmutatnák.

USA a kilencvenes évek vége fele valami akció megtorlásaként TOMAHAWK csapást mért az AL-KAIDA afganisztáni kik. táborára. A hírek szerint az egyik "hasra szált". Abban az időben az a hír járta hogy a kínaiak jó pénzért megvették.
Operation Infinite Reach művelet volt, szerintem.
Később találtam egy linket.
https://www.theguardian.com/world/2001/oct/20/china.afghanistan
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Azert ez igy megint nem igaz. A lerombolt celpontokrol "elotte utanna" fotok BOSEGGEL vannak. A sok sok lelott robotrepulogeprol meg gyakorlatilag SEMMI.

Innentol pedig a dolog nem hit hanem tenyek kerdese.

Hát azért ez így nem igaz.
1. Ha az oroszok vagy a szírek lelőttek egy tomahawkot, akkor nincs mit mutogatni, hisz csak roncsok vannak. Vagyis szerintem nem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy azt lelőtték és nem csak a becsapódás után szedték össze a roncsait.
2. Nem követtem annyira az eseményeket, de tudtommal az amerikaiak szerint csak 3 célpont volt, valamint eleresztettek 105 tomahawkot és egyéb rakétát.
Ebből a videóból kiindulva én kétlem, hogy kell 35 robotrepülőgép egy célpont megsemmisítéséhez.
Szóval simán elfogadom, hogy mindkét fél füllent és védi a saját fegyverei jóhírét.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
En mirol beszelek ? Arrol amit te potyogsz ide be anelkul hogy elgondolkoznal rajta. Konkretan a ket Tomahawkrol beszelek. Van valami bizonyitekod ra vagy valami hiheto forras ? Nincs csak olyan jolesett elhinni anelkul hogy gondolkodni kelett volna rajta. Erre irtam hogy hasznald mar azt a tokot a nyakadon mert meg mas orosz funnak is feltuno a sok orosz gyozelmi jelentes nulla bizonyitekkal.

Dima írta, hogy a szírek átadtak az oroszoknak két rakétát , ami nem robbant fel. Mert ugye néha megesik, hogy a rakéta nem robban fel-meghibásodik.Ilyen eset volt az oroszoknál is-konkrétan egy H-555-sel. Erre írtam, hogy két Tomahawk lehetett.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Hát azért ez így nem igaz.
1. Ha az oroszok vagy a szírek lelőttek egy tomahawkot, akkor nincs mit mutogatni, hisz csak roncsok vannak. Vagyis szerintem nem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy azt lelőtték és nem csak a becsapódás után szedték össze a roncsait.
2. Nem követtem annyira az eseményeket, de tudtommal az amerikaiak szerint csak 3 célpont volt, valamint eleresztettek 105 tomahawkot és egyéb rakétát.
Ebből a videóból kiindulva én kétlem, hogy kell 35 robotrepülőgép egy célpont megsemmisítéséhez.
Szóval simán elfogadom, hogy mindkét fél füllent és védi a saját fegyverei jóhírét.

Ezt még kiegészíteném azzal, hogy előfordulhat, hogy tényleg 35 robotrepülőt használtak fel egy-egy célpont megsemmisítése érdekében. Csakhogy akkor meg fennáll az a helyzet, hogy a hadsereg brutálisan pazarlóan elszórja az amerikai adófizetők pénzét.
Bár ez sem új dolog, hisz nem véletlen, hogy az USA egymaga majdnem annyit költ hadseregre, mint a rajta kívüli világ összesen.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Dima írta, hogy a szírek átadtak az oroszoknak két rakétát , ami nem robbant fel. Mert ugye néha megesik, hogy a rakéta nem robban fel-meghibásodik.Ilyen eset volt az oroszoknál is-konkrétan egy H-555-sel. Erre írtam, hogy két Tomahawk lehetett.


Ismet kerdem.

Valami hiteles forras ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
USA a kilencvenes évek vége fele valami akció megtorlásaként TOMAHAWK csapást mért az AL-KAIDA afganisztáni kik. táborára. A hírek szerint az egyik "hasra szált". Abban az időben az a hír járta hogy a kínaiak jó pénzért megvették.
Operation Infinite Reach művelet volt, szerintem.
Később találtam egy linket.
https://www.theguardian.com/world/2001/oct/20/china.afghanistan
"Hirek szerint"

Kicsit konkretabban ? Vagy csak ez a folyosoi pletyka szint van ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Amúgy mutatnák a két nem működő Tomahawk-ot ahogy épp gyűjtik be a sivatagban/már fel van pakolva Tartuszban, jobban el lehetne hinni, mint így bemondásra.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hát most meg kell, hogy kövesselek, mert tényleg Trump volt és Nem Obama, én emlékeztem rosszul.

Ezt igy kell csinalni. Ha tevedtel tevedtel. Elismered es kesz annyi. Mindenkivel tortenik ilyen. Csak van aki a hazugsagra megnagyobb hazuggal valaszol lasd boki konygaz vegyifegyver dumaja :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
En mirol beszelek ? Arrol amit te potyogsz ide be anelkul hogy elgondolkoznal rajta. Konkretan a ket Tomahawkrol beszelek. Van valami bizonyitekod ra vagy valami hiheto forras ? Nincs csak olyan jolesett elhinni anelkul hogy gondolkodni kelett volna rajta. Erre irtam hogy hasznald mar azt a tokot a nyakadon mert meg mas orosz funnak is feltuno a sok orosz gyozelmi jelentes nulla bizonyitekkal.

Látod megint nem jól értelmezted, illetve végképp nem tudtad értelmezni amit írtam. Csak állandóan kötekedsz, ahelyett hogy használnád azt a tököt a nyakadon.
Semmilyen orosz győzelmi jelentésről nem írtam, csak konstatáltam valamit , ami előzőleg hír volt, hogy a szírek találtak két amerikai rakétát, ami nem robbant fel és átadták az oroszoknak. Mivel Tomahawkokat lődöztek mást nagyon nem adhattak át. Ez a logikus.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113
Erre sokféle válasz lehet. A gázos fegyver hatékonyabb, egy sima bomba nem öl meg 70 embert és nem okoz sérülést százaknak. Ezen kívül Aszad azzal dolgozik amije van, teljesen lenullázódott már ő ebben a háborúban, az ilyen barkács gázpalackok meg hordóbombák azok amiket még elő bír állítani. Valamint azon a környéken ez bevett szokás, Szaddam is nagy gázosító volt, ráadásul ő békeidőben gázosított el egész kurd falvakat, egy ilyen hét éve tartó háborúban ahol már mindenki lement állatba kinek vannak még ott morális aggályai. És Aszad gondolhatta azt, hogy Putyin majd úgyis megvédi, hisz azt mondta vissza fognak lőni, csakhogy ez nem rémítette el Trumpot és végül vissza se lőttek.


Senkinek nem meséled be hogy egy totálisan körülzárt megadásra készülő városrészben fognak szarinozni/klór bombákat dobálni, viszont amikor az IS elfoglalta Palmyrát vagy az al qaeda Idlibet nem vetették be?

Kajával fizették le az embereket a fehér sisakosok hogy vegyenek részt a filmben.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Egy háborúban mindig fenntartással kell kezelni mindkét fél kijelentéseit, hisz senki sem szereti elismerni a vesztességeket és próbálja nagyobbnak beállítani a sikereit.

Olvastam első világháború korabeli újságokat, kíváncsi voltam, hogyan mutatták be a hadi helyzetet a civileknek: természetesen minden ütközetben az oroszok is és a szerbek is több ezer fős veszteségeket szenvedtek, míg nekünk alig pár emberünk esett el.
Gondolom az ütközetek után ha hazakerült az a "pár" holttest akkor a pár ezer anya vagy megözvegyült feleség az ország minden pontján azon sírt, hogy miért pont az ő fia vagy férje volt az, aki elesett.
Azon meg még jobban ledöbbenhettek, hogy miután megnyertünk minden ütközetet és csatát, a háborút mégis elveszítettük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Ilyet soha nem fognak mutani. Azt mutatták, hogy a szerbek átadják nekik a lelőtt F-117 maradványait?
Tele volt vele a net hogy lelőtték az F-117-et.
Állítólag lelőttek 105 ből 71 robotrepülőt, azok roncsai sem nagyon lepték el a netet, meg a viszonylag épségben megmaradt nem elműködött 2 Tomahawk sem.
Előtte utána képeken láttunk műholdfelvételeket a NATO által megadott 3 helyszínről, azok biztosan kaptak be rakétákat, jó sokat, mert fossá lett lőve minden.
Az egész ügy nekem fura: Egyfelől hülyeségnek tartom 1 millió dollár+ os értékű CM-ekkel kitárazni pár nem megerősített épületre, meg egy bunkerre ennyi eszközzel, tehát az elején hajlottam arra hogy inkább az Orosz/Szír híreknek hiszek. Majd teltek múltak a napok, és sehol a tömegével lelőtt CM-ek roncsai. Nyilván az is kamu, amit az USA mondott, hogy mind bement, mert elszórtan láttam képet StormShadow-ról, meg tényleg ép ésszel felfogva műszaki hibás is volt gyanúsan 100+ darabszámnál.

Viszont szerintem mindenki hazudik, gyanúsan most azt érzem a legesélyesebbnek, hogy valóban az a 3 célpont volt amit az USA mond, sehol semmi olyan nem történt hogy reptereket 18, meg 12 CM-ekkel támadtak volna úgy, hogy 100% ban kivédte ezeket a Szír légvédelem. Ha ez így lenne, ott kéne legyen a neten 1000+ fénykép mindenféle szögből a táncikáló boldog szírekkel 71 rakétával. Ez nincs, én nem tapasztalom sehol, csak azt látom hogy fossá lett lőve minden a műholdfelvételek alapján ott, ahol az amik szerintük egyáltalán akartak támadni.

Szerintem simán megegyeztek a színfalak mögött hogy lesz támadás, jó sok CM-el, valami bagatell célpontot leradíroznak, az oroszok nem csinálnak semmit, cserében a kilőtt rakéták sem okoznak lényeges kárt sehol. A biznisz megköttetett. Mindenki magyarázza hogy mekkora király, otthon az USA-ban örülnek hogy hogy odavertek már megint(pedig gyakorlatilag esélyesen a semmit verték tele, 150 millió dollárért), a szírek/oroszok meg elmondják közben hogy 67%-át lelőtték a csodás Sz-125/Kub/Osza/Vega dominálta és mutatóban némi Bukot és Panzirt is tartalmazó légvédelmükkel.