[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 340
10 710
113
Nézd, pár napja írtam, hogy az orosz EW erők parancsnoka elégedetten nyilatkozott a Krasuha-2 és Krasuha-4 teljesítményéről Szíriában. Nyilván mindenki tudja, hogy a szírek soha nem tudnának lelőni 105-ből 70+ rakétát. Viszont ide bele kell számolni a GPS jel zavarás által mellé ment rakéták számát is. (most nem azt állítom, hogy a 70+ szám igaz)

Kínaiak mérték a GPS jeleket: Teljesen el volt nyomva az adott napon.
G82vUJpCSX0.jpg

Nem az volt eredetileg, hogy az amcsi robotrepülőgépek saját digitális térképbázis alapján egy inerciális navigációs rendszert használnak?
Mert ha igen, akkor minek kockáztatnának egy viszonylag könnyen zavarható navigációs rendszerrel, ha van autonóm alternatíva?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Mindenki abból a gyerekes hozzáállásból indul ki, hogy itt azonnal mindent a másik orra alá kell dörgölni, mint az oviban...nagyhatalmak szórakoznak egymással. A tény az, hogy eleregettek 100+ rakétát aminek a nagy részét úgyfest leszedték. Ezt bizonyitják az "előtte-utána" fotók is, "bőséggel". Másodszorra meg jól megtesztelték a légvédelmet, amely ugrott is a dologra...Ne kelljen már mindent százszor újra leirni, mit miért...mert ezek a tények, ha tetszik neked ha nem.
Hát, a tényekről azért nem ártanak a fotók. Főleg most, hogy mindenki filmfelvevővel a zsebében mászkál.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hát azért ez így nem igaz.
1. Ha az oroszok vagy a szírek lelőttek egy tomahawkot, akkor nincs mit mutogatni, hisz csak roncsok vannak. Vagyis szerintem nem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy azt lelőtték és nem csak a becsapódás után szedték össze a roncsait.
2. Nem követtem annyira az eseményeket, de tudtommal az amerikaiak szerint csak 3 célpont volt, valamint eleresztettek 105 tomahawkot és egyéb rakétát.
Ebből a videóból kiindulva én kétlem, hogy kell 35 robotrepülőgép egy célpont megsemmisítéséhez.
Szóval simán elfogadom, hogy mindkét fél füllent és védi a saját fegyverei jóhírét.
Voltak ott azért nem hivatalos célpontok is.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 186
20 159
113
Mi az igazi oka az Egyesült Államok - Egyesült Királyság - Franciaország Szíria elleni támadásának? (részlet)
Elijah J. Magnier
2018. április 17. "Information Clearing House"
...
Ez a pofi szokott érdekes dolgokat írni és nem haszontalan figyelni rá.
Úgy gondolom azonban, hogy itt most elszaladt vele a ló.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem az volt eredetileg, hogy az amcsi robotrepülőgépek saját digitális térképbázis alapján egy inerciális navigációs rendszert használnak?
Mert ha igen, akkor minek kockáztatnának egy viszonylag könnyen zavarható navigációs rendszerrel, ha van autonóm alternatíva
Nem az volt eredetileg, hogy az amcsi robotrepülőgépek saját digitális térképbázis alapján egy inerciális navigációs rendszert használnak?
Mert ha igen, akkor minek kockáztatnának egy viszonylag könnyen zavarható navigációs rendszerrel, ha van autonóm alternatíva?
Így szokott lenni, ha akció van. 2003ban még az Adrián is húzta a GPS a rottát, hogy a parton hajózunk. De csak pár órára szokták.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A zsidók természetesen kapásból fenyegetőznek és háborús oknak tekintenek egy tisztán védelmi fegyver rendszeresítését.
A zsidók természetesen kapásból fenyegetőznek és háborús oknak tekintenek egy tisztán védelmi fegyver rendszeresítését.
Hová is jutna világ, ha nem bombázhatnának ott, ahol akarnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and gioo

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 372
24 745
113
Azt akkor pláne meg lehetne mutatni. A cafatokra lőtt rengeteg TLAM roncsot. Maradna annyi belőle, hogy azonnal meg tudnák mutatni a világnak hogy mennyire nagy király MÉG a butított Kub-> Kvadrat/Osza/Nyeva is ami a SZU múlt a jelen kor nyugati nagy hatótávú prec csapásmérő CM-ek ellen.
Valamiért nincs vele tele a net na.
Ez a témát már hány hozzászólásodban írtad le. Nem volt elég?

Csak megkérdezném, hogy az orosz haderőnek miért lenne jó, ha taglalnák, hogy miket találtak?

Főjön a fejük a küldőknek. :hadonaszos:
:)
 
  • Tetszik
Reactions: boki and arcas

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem gondolok én semmit. Csak HA igaz amit az USA állít, hogy 105 indított rakéta volt, és ehhez igaz továbbá az a Szír/Orosz állítás hogy ők meg 71 db ot lelőttek, hol vannak a roncsok? Legalább egy pár tucat-ról néhány szögből kép? Ez is már több száz fénykép lenne. Én láttam terjedni a neten egy pár MBDA feliratú StormShadow alkatrészt, meg egy hajtóműszekciót, ami esélyesen egy Vega/Sz-200 hátsó része.
Tényleg ha meg nem lelövöldözték őket, hanem az EW rendszerek működtek nagyon szépen, pláne sok fényképalanynak kéne lenni. Tavaly ilyenkor, mikor a T4 ellen ment 59 CM, arról az egyről ami mellé ment a szomszédos településre, azonnal volt nem is egy fénykép.
Most semmi.
De Zsolti most a cirka 15-20-as témát tárgyaltuk! Én arra reagáltam.Pont az a lényeg,hogy mondjuk 20 támadó rakéta esetében se ellenrakéta se lelőtt Tom.H.-ból sincs annyi,hogy nagyon rátaláljanak és mutogassák.
A 105 indított és lelőtt 71 egy mese szerintem. Ugyanis egyikre sincs bizonyíték.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ez a témát már hány hozzászólásodban írtad le. Nem volt elég?

Csak megkérdezném, hogy az orosz haderőnek miért lenne jó, ha taglalnák, hogy miket találtak?

Főjön a fejük a küldőknek. :hadonaszos:
:)
Nem magamtól irkálom be sokadszorra, hanem folyamatosan válaszolgatok valakinek a kérdésére. Nekem aztán elég.
Miért lenne jó?

Leginkább azért, mert ez az egész egy büdös nagy presztízskérdés már a kezdetek kezdete óta. Attól nagyobb cumit nem lehetne adni a nyugatnak jelenleg, aki azt állítja hogy 105 CM-et indított, és MIND talált, hogy bemutatják a világnak, hogy ez hazugság.

Mert megnőne az ázsiója a légvédelmi rakétáiknak, EW rendszereiknek. Úgy kéne az nekik mint egy falat kenyér, kemény valutával fizetnek az ilyenért a világpiacon.

Mert az USA vezetése széles körben rácsodálkozhatna, hogy nem csak nekik vannak hatásos fegyvereik, és talán kevésbé lesznek harciasak ezek után.

Mert a környező államok, pl. Jordánia, Törökország, Irak, Egyiptom és a Szaudiak másképp látják egy ilyen után a térség jövőjét. Tipikusan jellemző ezekre az országokra, hogy a legerősebbnek látszó szereplőnek tapsolnak.

Hát úgy hirtelen ennyi ötletem van csak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Lesznek, szerintem lesznek képek...
Ha lesznek, akkor azok után hogy a 3 csillagos tábornok, és a fehérházi szóvivő elmondta hogy 105 ből mind betalált, meg Trump is kijelentette hogy Mission Accomplished, akkor belógatják nekik a cumit. Nekem a helyükben ebben a helyzetben a kezemben lennének a roncsok, már tolnám ki a mosolygós szelfiket hátam mögött a JASSM-ER füstölgő ronccsokkal...
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 980
113
Mi van ha az is a deal része,hogy nem mutatják a másik lelőtt cuccait,nyilván mindkét oldalon figyeltek minden létező paramétert,mind a támadó,mind a védő oldalról,nem kell hülyének nézni egyiket sem,ne a politikusok kal foglalkozzatok.:D
Mindkét oldalon dörzsölték a kezüket a mérnökök,tüzérek,radarkezelők,stb és kéjesen nyögdécseltek.:rolleyes::D
Ha nem lesznek képek,hát nem lesznek.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Hivatalos US forrás szerint arra a célpontra 19 JASSM-ER ment, és 57 db Tomahawk. Mindkettőnek a harci része 1000 fontos. Ez kb. 450kg rombolóbombának felel meg.
Oda NEM ment be 76x1000 font a fényképek alapján.


76 tényleg soknak tűnik a kép alapján, de a fene tudja... Ha egy része a már korábbi becsapódások területére ment, és nem pedig szép egyenletesen oszlott el a teljes területen/mindhárom épületen, akkor nézhet ki így akár hasonló nagyságrend után is.


Én úgy kb. 10 re saccolom. Max egy tucat. Nem vagyok szakértője a témának, csak megnéztem a neten szabadon elérhető forrásból, hogy egy nem megerősített célponttal mit csinál egy 450kg/1000 fontos harci rész, meg az elérhető fotókat a támadás helyszínéről.

A marketingvideókat azért ne vedd szentírásnak. :) 2x450 kg-os GBU-32 egy épület ellen a valóságban:


http://aviationweek.com/blog/was-lackluster-f-22-debut
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
76 tényleg soknak tűnik a kép alapján, de a fene tudja... Ha egy része a már korábbi becsapódások területére ment, és nem pedig szép egyenletesen oszlott el a teljes területen/mindhárom épületen, akkor nézhet ki így akár hasonló nagyságrend után is.




A marketingvideókat azért ne vedd szentírásnak. :) 2x450 kg-os GBU-32 egy épület ellen a valóságban:


http://aviationweek.com/blog/was-lackluster-f-22-debut
Hát nem tudom.Ez itt a mai F-16-os Iraki támadás az IA. ellen szír területen (egyeztetett volt Damaszkusszal).
Te biztos jobban tudod mit vihetett ami hatásosabb egy Tom.H.-nál de szerintem nem nagy a választék :rolleyes: