[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Már a második hum. szállítmányt kísérik az oroszok a Rukban menekülttáborba.
zzke_SVi08E.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 396
4 397
113
Ez most meglepett, hogy a Szíriát megszálló legnagyobb haderő elkezdte bevédeni az iszlamista terroristákat az USA ellenében. Mi jöhet még?
Hol van a vége a háborúnak?
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Már a második hum. szállítmányt kísérik az oroszok a Rukban menekülttáborba.A tábor az usa által megszállt Al-Tanfi zónában található.
A vörös félhold munkatársai pokoli állapotokról számolnak be.A menekültek elmondták,hogy gyakorlatilag túszként tartják őket fogva az usa által pénzel és kiképzett terroristák.Nem engedik őket szír kormányterületre visszamenni.Mind ez történik egy köpésre a demokrácia bajnokainak egyik legnagyobb szíriai bázisától! Az orosz és szír kormány egyfelől biztosítja a visszatérők számára a lakhelyet másfelől felszólítja az usát és kutyáit,hogy legalább a nőket és gyerekeket engedjék hazatérni.
https://twitter.com/mod_russia

Vajon mennyi embert mentettek ki? Visszafelé üresek voltak a teherautók?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A Szocsiban zajló Orosz-Török-Iráni megbeszélések végeredményeként az SAA. nem kapott zöld utat az Idlebi offenzíva megindítására.
Viszont az Orosz fél jelezte Damaszkusz felé,hogy ez Törökország utolsó lehetősége a Idleb területén tartózkodó terrorszervezetek felszámolására.Ha ez nem történik meg megindulhat az offenzíva.
https://www.almasdarnews.com/articl...paign=push %notificationss&utm_content=varies
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Én nem vagyok se fél, se egész, de még töredék druszája sem senkinek. Viszont Te nagyon sokat képzelsz magadról, ami néha elég irritáló tud lenni. Vagytok egy páran, akik azt hiszik magukról, hogy ők szarták a spanyol viaszt.
A szintetek pedig kimerül abban, hogy ha valaki nem osztja a ti nézeteiteket, akkor biztosan rögtön orosz propagátor. Ennyit tudtok. Ahhoz, hogy méregeted, ki és milyen szinten van, csak tégedet minősít. Először néz a tükörbe! Na, agyő!

Ha nem tudod, mit jelent a "drusza", akkor szívesen segítek: http://lmgtfy.com/?q=drusza Mert a jó cserkész/úttörő... Tudod.
Hogy én mit képzelek magamról? Azt pl. hogy sok itteni elvileg entitással szemben én sem pénzért, sem fanboyságból nem fosom tele az oldalt sem ruszki, sem amcsi nyilvánvaló propagandával és így nem is kell játszanom a felháborodottat-sértődöttet, amikor bebukok. Pont emiatt pedig nyugodtan tudok tükörbe nézni. És te, hogy érzed magad, miután csak úgy lazán beszólsz ahelyett, hogy azt néznéd-vizsgálnád, hogy mire reagáltam, mit és miért kérdeztem?

És figyelj csak ide szellemlovas! A minősítgetést nem én kezdtem kettőnk relációjában. Most tényleg ennyire rövid az eszed, vagy fizetnek neked azért, hogy tedd a hülyét?

"Na mi van? Összeállt a csipet csapat? Wolfram az abszolút tárgyilagos, megmondó ember, angelsoul hozza a szokásos formáját, Fade meg tapsol hozzájuk. Mindjárt elsírom magamat ezektől ...!!!
Jó társaság!
"

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-3563#post-533550


Ez most meglepett, hogy a Szíriát megszálló legnagyobb haderő elkezdte bevédeni az iszlamista terroristákat az USA ellenében. Mi jöhet még?
Hol van a vége a háborúnak?

Na igen, mondtam én, hogy Maunika-show. :D
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Ha nem tudod, mit jelent a "drusza", akkor szívesen segítek: http://lmgtfy.com/?q=drusza Mert a jó cserkész/úttörő... Tudod.
Hogy én mit képzelek magamról? Azt pl. hogy sok itteni elvileg entitással szemben én sem pénzért, sem fanboyságból nem fosom tele az oldalt sem ruszki, sem amcsi nyilvánvaló propagandával és így nem is kell játszanom a felháborodottat-sértődöttet, amikor bebukok. Pont emiatt pedig nyugodtan tudok tükörbe nézni. És te, hogy érzed magad, miután csak úgy lazán beszólsz ahelyett, hogy azt néznéd-vizsgálnád, hogy mire reagáltam, mit és miért kérdeztem?

És figyelj csak ide szellemlovas! A minősítgetést nem én kezdtem kettőnk relációjában. Most tényleg ennyire rövid az eszed, vagy fizetnek neked azért, hogy tedd a hülyét?

"Na mi van? Összeállt a csipet csapat? Wolfram az abszolút tárgyilagos, megmondó ember, angelsoul hozza a szokásos formáját, Fade meg tapsol hozzájuk. Mindjárt elsírom magamat ezektől ...!!!
Jó társaság!
"

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-3563#post-533550




Na igen, mondtam én, hogy Maunika-show. :D
Ez itt a szír biztpol topik, nem pedig fikázda..... és te bizony ide taknyolni jársz! Ha nincs a témához illő tárgyilagos véleményed vagy olyan híred amit megosztanál másokkal akkor ne fikázd össze a topikot!! Frusztráciodat ne itt vezesd le, erre senki nem kiváncsi.... Köszönet
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ez itt a szír biztpol topik, nem pedig fikázda..... és te bizony ide taknyolni jársz! Ha nincs a témához illő tárgyilagos véleményed vagy olyan híred amit megosztanál másokkal akkor ne fikázd össze a topikot!! Frusztráciodat ne itt vezesd le, erre senki nem kiváncsi.... Köszönet

Ohh really? Nos, feltettem egy, a témához ugyancsak illő kérdést, de arra válasz az sajna nem jött. Persze értem én, az rendben van szerinted, hogy betolnak ide azok az emberek, akik amúgy eléggé képben vannak a szír szituról, olyan agitpropot, amiről pontosan tudják, hogy igen erősen valószínűen kamu, aztán a hír kapcsán leállnak háborogni és hangulatot kelteni. Az is rendben van szerinted, hogy amikor valaki rákérdez, hogy ez a hír vajon mennyire lehet igaz, akkor annak nyugodtan be lehet szólni, lehet minősítgetni. De persze az, hogy ha ez a valaki aztán visszaszól a minősítgetőnek, na az már nem fér bele a topikba. Mert te most pontosan ezt mondtad. Akkor itt csak arról lehet beszélni, már ugye szerinted, hogy rohadékusakurdokbárkimás és angyalioroszokasszadirán?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Ohh really? Nos, feltettem egy, a témához ugyancsak illő kérdést, de arra válasz az sajna nem jött. Persze értem én, az rendben van szerinted, hogy betolnak ide azok az emberek, akik amúgy eléggé képben vannak a szír szituról, olyan agitpropot, amiről pontosan tudják, hogy igen erősen valószínűen kamu, aztán a hír kapcsán leállnak háborogni és hangulatot kelteni. Az is rendben van szerinted, hogy amikor valaki rákérdez, hogy ez a hír vajon mennyire lehet igaz, akkor annak nyugodtan be lehet szólni, lehet minősítgetni. De persze az, hogy ha ez a valaki aztán visszaszól a minősítgetőnek, na az már nem fér bele a topikba. Mert te most pontosan ezt mondtad. Akkor itt csak arról lehet beszélni, már ugye szerinted, hogy rohadékusakurdokbárkimás és angyalioroszokasszadirán?
Sokszor van hogy nem értek veled egyet, de azt hogy téged miért basztatnak sokan én tényleg nem értem mivel ahogy eddig láttam, ha korrektül vitázik veled valaki, te is korrekt vagy. Nem akarok én belefolyni ebbe a mostani szír vitába, de abban mondjuk egyet értek veled, hogy csak a halott ISIS-es a jó ISIS-es, akkor is ha épp az USA veri tele őket.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pocok75

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
wolfram

Te nem szoktál bele menni ilyem vitákba...

Néha azért én is. Gyarló ember vagyok csupán. :)

Sokszor van hogy nem értek veled egyet, de azt hogy téged miért basztatnak sokan én tényleg nem értem mivel ahogy eddig láttam, ha korrektül vitázik veled valaki, te is korrekt vagy. Nem akarok én belefolyni ebbe a mostani szír vitába, de abban mondjuk egyet értek veled, hogy csak a halott ISIS-es a jó ISIS-es, akkor is ha épp az USA veri tele őket.

Köszi. Szerintem amúgy minimum sejted, mi az oka. Tudod, ugyanaz a szitu, mint az Apple fanok (vagy az AMD haterek pl.) más fórumokon. Amikor csakis isteníteni (vagy szívből gyűlölni) lehet, más opció nincs és, ha ebbe valaki belerondít, na akkor indul a haddelhad. :)
Az ISIS-es véleményünk meg tökéletesen megegyezik.
Na mindegy, egyelőre ennyi elég is volt ebben a topikban részemről. :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Na mi van? Összeállt a csipet csapat? Wolfram az abszolút tárgyilagos, megmondó ember, angelsoul hozza a szokásos formáját, Fade meg tapsol hozzájuk. Mindjárt elsírom magamat ezektől ...!!!
Jó társaság!

Te is? És lelkes amatőr, lelkes hülye vagy fizetett agitátor?