1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Tudom hogy hülyén hangzik, de én komolyan elkezdtem azon gondolkozni hogy van alapja annak, hogy Trump Putyó legjobb embere! Eddig röhögtem rajta, de hát nem egész 3 év alatt csak elrendezte lassan Mr. Trump, hogy a lehető legrosszabb fényben tüntesse fel a saját országát. Mondom ezt úgy, hogy nem titok, én is rá szavaztam volna, s még mindig azt hiszem hogy jobb Ő a világnak, mint Hillary lett volna.

Python likes this.
  2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Le vannak szarva. Az amerikaiaknak elegük van abból, hogy ők fizessenek a világ mexállásáért, a hasznot meg a részvénytulajdonosok tegyék el.

fip7, KoviUbi, tonyo and 4 others like this.
  3. altx

altx Active Member

Szerintem trumpli egyaltalan most nem gondolt az oroszokra..

O egyszeruen beszelt egyet telefonon a szultannal, megbeszeltek valamit, nem is gondolkodot rajta es mar hozta is a dontest hogy mennek kifele sziriabol.. szerintem kb 5-10 perc volt az egesz...es mekkora cirkusz lett belole..
    Szoval o valamit kapot a erdogantol, a sajat erdeke volt az elso helyen es a tobbi egyszeruen nem erdekli.. a pentagon, az amerikai katonak, a nemzet mit gondol arrol..siman le van szarva..o meghozta a dontest a tobbi meg most kapkodjon hogy nem legyen totalis csod belole (szerencseje hogy egy amerikai katona sem halt meg ebben).

Ennyi, o nem az orosz erdekeket nezi, nem az amerikai erdekeket nezi...o csak sajat erdekeit nezzi...

beta and Python like this.
  4. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Erdogán elintézte Asszadnak, hogy a K-i terület szinte áldozatok (szírek) nélkül az ölébe huljon. Ez még a Krim félsziget visszaszerzését is felülmúlja. Az a terület sohasem volt Kurd, így ők szinte megszállók voltak ott.
    Azért a nagy hármas érdekes dolgokat tud alkotni!

fishbed, fip7, Rotten878 and 6 others like this.
  5. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

:) Majd akkor néztek nagyot, amikor az egyesült szír-kurd-izraeli haderő megnyitja a Boszporuszt Oroszország számára. :)

melampo likes this.
  6. anonim999

anonim999 Well-Known Member

EU: Törökországnak le kell állítania Szíriában folytatott katonai tevékenységét

https://mandiner.hu/attachment/0335/334278_torok_szir1.jpg

A tagállamok leszögezték, hogy a török katonai akció veszélyezteti a régió stabilitását és biztonságát.

Törökország azonnali hatállyal hagyjon fel a hat napja Északkelet-Szíriában kezdett egyoldalú katonai offenzívájával, és vonja vissza haderőit országa területére – szögezték le az uniós tagországok külügyminiszterei luxembourgi tanácsülésükön a török offenzívával összefüggésben elfogadott zárónyilatkozatukban hétfőn.

A tagállamok leszögezték, a török katonai akció veszélyezteti a régió stabilitását és biztonságát, megnehezíti az ENSZ által támogatott békefolyamat sikerét, valamint akadályozza a humanitárius segítségnyújtást, további szenvedést okozva ezzel a civil lakosságnak.

Aláhúzták, az EU nem biztosít stabilizációs, vagy fejlesztési forrást azokon a területeken, ahol a helyi lakosság jogait figyelmen kívül hagyják vagy megsértik. Az unió azonban folytatja a súlyos humanitárius és menekültügyi válság hatékony kezelése érdekében erőfeszítéseit – írták.

Kijelentették, a katonai tevékenység jelentősen veszélyezteti az Iszlám Állam legyőzése érdekében eddig elért eredményeket, a terrorszervezet ugyanis továbbra is veszélyt jelent Törökország, a régió, valamint Európa biztonságára.

Fegyverkivitel

Figyelembe véve azt, hogy Törökország katonai akciója drámai következményekkel jár, az EU azon tagállamok döntésére hívja fel a figyelmet, amelyek a Törökországba irányuló fegyverkivitel leállítása mellett döntöttek. A fegyverkivitellel összefüggésben a tagállamok elkötelezik magukat egy közös álláspont kialakítása mellet. A tagállamok e kérdésben képviselt nemzeti álláspontjának áttekintése és összehangolása érdekében az illetékes tanácsi munkacsoport a hét folyamán ül össze – közölték.

A miniszterek kijelentették továbbá, hogy az Európai Unió továbbra is elkötelezett a szír állam egysége, önállósága és területi egysége mellett. Törökország emellett továbbra is kulcsfontosságú partner és fontos szereplő a Szíriában, és a régióban jelentkező válság megoldásában. Ankara biztonsági aggályait azonban nem katonai fellépéssel, hanem politikai és diplomáciai eszközökkel kell kezelni a nemzetközi humanitárius joggal összhangban – tették hozzá.

„Illegális” török próbafúrások

Az uniós külügyi tanácsülésen a szakminiszterek zárónyilatkozatot fogadtak el a Ciprus partjai mellett folytatott „illegális” török próbafúrásokkal összefüggésben is.

Tekintettel arra, hogy Törökország további fúrási tevékenységeket folytat a Földközi-tenger keleti medencéjében lévő olaj- és földgázmezők után kutatva Ciprus déli partjaitól 45 tengeri mérföldre, a tanács szolidaritását fejezte ki a szigetországgal és a nemzetközi jogban rögzített függetlensége tiszteletben tartásának fontosságát hangsúlyozta.

A miniszterek arra emlékeztettek, hogy az Európai Unió tagországainak vezetői június második felében tartott csúcsértekezletükön határozottan elítélték a Ciprus közelében végzett „illegális” török próbafúrásokat, és válaszintézkedéseket helyeztek kilátásba, amennyiben Ankara nem hagy fel ezen tevékenységével.

(MTI)
    https://mandiner.hu/cikk/20191014_e...ia_sziriaban_folytatott_katonai_tevekenyseget

7. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Klingonnal szemben én is Trumpra szavaztam volna.A jó isten mentsen meg mindet a hozzá hasonlóktól.

Jókor jut eszükbe...

ghostrider likes this.
  8. duckdodgers

duckdodgers Active Member

Nagy butaság lenne a kurdoktól ilyesmi. Azzal csak muníciót adnának kardigán dörrög szulddán kezébe.

9. aamen

aamen Active Member

az eu-s nyilatkozat kulcsszavai:
    leszögezték
    aláhúzták
    folytatja
    kijelentették
    hívja fel a figyelmet
    elkötelezik magukat
    munkacsoport ül össze
    politikai és diplomáciai eszközökkel kell kezelni
    összefoglalva, picsogunk egy oldalnyit mert be vagyunk szarva de mégis mondani kellene valamit

misinator, fip7, Rotten878 and 8 others like this.
  10. duckdodgers

duckdodgers Active Member

https://index.hu/kulfold/2019/10/14/szir_csapatok_vonultak_be_egy_torokorszaghoz_kozeli_varosba/
    Mintha valakinek elmentek volna otthonról :
    "Recep Tayyip Erdogan török elnök hétfőn arra utalt, hogy a török hadsereggel szövetséges Szíriai Nemzeti Hadsereg (SNA) nevű arab ellenzéki milícia az északkelet-szíriai offenzívával párhuzamosan betörhet az északnyugati, ugyancsak a Népvédelmi Egységek (YPG) kurd fegyveresei által ellenőrzött Manbídzs térségébe is."
    Úgy tudom arrafelé oroszok táboroznak.

11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ebből nem hagynám ki ukrajnát sem,vagy találtak Putyinék valami komolyat a biden csemete ellen,ezért trump hálából kivonul,vagy van valamilye Putyinnak trump ellen, ezért parából.:D
    De mint már írtam,Szírianak évtizedekre annyi,szóval job done,mit szórják ott a nehezen hitelezett dodó milliárdokat,hagy költsenek oda a az Oroszok,vagy aki akar.
    Irány SA,ott inkább fizetnek a megszállásért,jobb bolt.

12. papajoe

papajoe Well-Known Member

Akkor rövid,de mozgalmas lesz a betörés :D ,fent majd repednek a szűzhártyák 70esével.

13. Python

Python Well-Known Member

14. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

A puskára gondolsz?
    Ahelyett hogy menetből átúsztak volna... :rolleyes:

borisz, zeal and SilvioD like this.
  15. altx

altx Active Member

Tudva hogy a nemet fegyeverexport tobb mint egy harmada torokorszagtol fugg..alig varja a felig szenilis merkel banya hogy kicsit nyugodjon a helyzet hogy mehesen a biznisz tovabb....franciak detto...

amot meg a gorogok odaadtak a koncesziot a franciaknak a cipruszi furasokra es a franciak tovabb is adjak a fegyvert a toroknek aki legszivesebben elzavarna oket onnan hogy o furjon ott...

az europaiknak sem eszuk, sem pocsuk nincs...

nem tudnak 5 napra elore gondolkodni (ha mar elotte nem vesznek ossze valamin) kiveve ha nem valami lexbi-buzi tamogatasrol van szo...

ghostrider and SilvioD like this.
  16. jani22

jani22 Well-Known Member

Szerintem, USA a szír területek illegális megszállásával az oroszokat akarta megtorpantani, továbbá a Szíriától nyugatra lévő államalakulatnak kedvezni.
    A kivonulásuk okát még nem fedték fel.Lehet az ott élő népek gondolkodásának nem értése, nem látta át a döntéshozó, hogy mi is történik arrafelé. Vagy sima haditechnika, hogy a rendszereik nem alkalmasak efféle háborúk/békefenntartás kivitelezésére. A nyomasztó orosz fölény? Vagy jönnek az UFO-k és kell otthon a sereg.

De ne feledjük a közvetlen közelükhöz tartozó Venezuelát és társai az alhasuknál. :)

17. jani22

jani22 Well-Known Member

Valamint a korábban emlegetett élőtérkép.

18. jani22

jani22 Well-Known Member

"Brit média: A Szíria elhagyására készülő brit különleges erõk" Ezek szerint 007-es befuccsolt. :)

svajcibeka and antigonosz like this.
  19. jani22

jani22 Well-Known Member

"Török elnökség: Erdogan telefonbeszélgetést folytatott a francia elnökkel a Szíria északi részén folytatott katonai művelet megvitatására"

20. jani22

jani22 Well-Known Member

Mondjuk, ezek a hírek nem bizonyítottak:

szír tankot fogtak el.

szegcsab likes this.

Ezen oldal megosztása