[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Október 9-én jelentette be Donald Trump amerikai elnök, hogy az utolsó amerikai katonákat is kivonja Szíria észak-keleti, kurd milíciák uralta részéről. Mindezt tette azután, hogy telefonon beszélt Recep Tayyip Erdoğan török elnökkel, aki be is jelentette Trumpnak, hogy ebben az esetben le fogja rohanni a török állam által régóta terroristának tekintett kurdok területeit, a török hadsereg és légierő, valamint az ezekkel együttműködő, sok esetben szélsőséges iszlamista arab milíciák pedig nem sokkal később el is kezdték bombázni és megszállni a kurdok területeit.
Alig tíz nap alatt óriásit fordult a világ, nemcsak Szíriának ebben az észak-keleti szegletében, de az egész Közel-Keleten: a térségben egyedülállóan világi, baloldali, feminista és föderalista kurd államkezdemény, Rodzsava körül gyakorlatilag elfogyott a levegő, Bassár el-Aszad szír diktáror visszaszerezte a befolyását majdnem teljes Szíria felett, az Egyesült Államok helyett Oroszország lett a térség sorsát eldöntő legfontosabb hatalom, és kiderült, hogy Erdoğan elnök szinte bármit ki tud zsarolni az Európai Unióból.
Hogy pontosan mi történik a térségben, hogyan alakulnak a helyi erőviszonyok, ki van kivel, és mi lesz a megtámadott kurdokkal, arról az Index két külpolitikai újságírójával, Tóth Gergellyel és Nyilas Gergellyel beszélgettünk a Kibeszélő podcast legújabb adásában.
Erdogan mindent elért, amit akart Észak-Szíriában
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mike és Kardigán kézfogásakor a tvben feltünt nekem, hogy a török teljesen kész van.
Ilyenkor legalább kifelé mutatni kellene valamit. De ennek olyan volt a tekintete és a testtartása, mint egy végső stádiumú beteg a kórházban.
Messze nem tünt mentálisan ok nak.
Pedig ilyenkor kemény vezető kell.
Igen, nekem is feltűnt hogy az amerikánus úgy állt és nézett mint Spartacus az első győztes csatája után, mellette meg Erdogan mint a leköpködött, seggberugdosott és megszégyenült fogoly római. Csúnyákat mondhattak/ígérhettek neki ha továbbra is engedetlen rosszfiút játszik.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerintem azt felejtetted el, hogy Kardigán már a bevonulással akkora károkat okozott Trumpnak a jövő évi elnökválasztásokra, hogy már akkor beígérte hogy teljesen kicsinálja. És ez nem vicc volt. Trump erőt fog mutatni Kardigánnak. Pláne hogy mint kiderült, semmi más nem használ. De ez nem katonai erő lesz. Trump nem hagyhatja hogy egy ilyen Kardigán féle nekiáll beokoskodni neki, és padlóra vágja az elnökválasztását. Meg fogjuk látni, mi fog történni. "Tárgyalni" sem akart, de aztán "elintézték" hogy ezt gyorsan felejtse el, amíg nincs nagyobb baja. :D
Szerintem Trump az EU-n keresztül is megszorongatta a nyakát (Merkel, Macron, Boris). Ez másból nem ért.



Ha ölni tudott volna Kardigán a tekintetével, a terem megtelt volna azonnal halottakkal. :D Hát még ezután mi lesz, mert most Trump olyat oda fon neki valamivel pörkölni, hogy attól koldul. Meg is érdemli.a pokolfajzat. :) Ha betartja hogy nem vonul be, amit Trump világosan megmondott neki, hogy meg ne próbálja, most nem lenne ez az egész világra szóló cirkusz, egyre több halottal és menekülttel. :mad:

olvazsd el ezeket..
http://www.hurriyetdailynews.com/tu...tanbul-as-retaliation-for-us-sanctions-135332
https://www.motherjones.com/politic...has-a-massive-conflict-of-interest-in-turkey/

trump nem fog csinalni semmi kulonoset (a twitterezesen kivul). sok sok penzt bir veszteni torokorszagban..
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 391
2 646
113
olvazsd el ezeket..
http://www.hurriyetdailynews.com/tu...tanbul-as-retaliation-for-us-sanctions-135332
https://www.motherjones.com/politic...has-a-massive-conflict-of-interest-in-turkey/

trump nem fog csinalni semmi kulonoset (a twitterezesen kivul). sok sok penzt bir veszteni torokorszagban..
Azt a pénzt már rég elvesztette. Lásd f35, patriot, kötvények, stb.
Ettól még simán hagyhatja kardigánt. Az a hajó már elment. A gázvezeték már tesztüzemben pl.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 785
113
Továbbra sem értünk egyet, de ez nem gond.
A feltételezésed alapvetően téves. 19 évig voltam hivatásos katona, és ez alatt részem volt abban a "szerencsében", hogy szovjet és amcsi katonákkal is dolgoztam együtt. (Persze nem egyszerre!) Meg lengyelekkel, csehekkel, szlovákokkal és románokkal is. Valószínűleg jóval több ideiglenes szálláshelyet és tábort láttam hátrahagyva, mint Te.
De ettől függetlenül természetesen jogod van azt feltételezni, amit. Nincs ezzel semmi baj!
Jó!
De még mindig nem értem, hogy mi is a baj?? :)

1. Én MN 4105-ben/nél szolgáltam és Észak Koraiakkal is találkoztam,
és az nem tud meghatni, hogy Te kikkel. Az meg pláne, hogy Te hány évig szolgáltál. Bocsi, és ez nem bántás, csak jelzés részemről feléd. (Találkoztam később alessel is, de már ezeket hagyjuk.)

A tábor bontását meg ne is próbáld nekem megmagyarázni, hogy 1 normális kivonulásnál mit is kell tenni! :)

Igen, lehetünk más véleményen és ez nem biztos hogy jó, mert én azt tartom jónak, hogy kibeszéljük a problémákat, vagy egyet értünk, vagy nem de nincs harag és még ráadásul nagyon sok területe van az életnek. :)

Ezek most szűk szegmensek. :)

Bár az sem kizárt, hogy egymás mellett elolvastunk valamit?

GoTo 1.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
trump nem fog csinalni semmi kulonoset (a twitterezesen kivul). sok sok penzt bir veszteni torokorszagban..

Szerintem Trump kivonulása szíriából a 2020-as elnökválasztás része, mivel ez is a választási ígéretei között szerepelt. Erre Kardigán mocskosul alávágott Trumpnak, és bevonult szíriába. Ezzel a fél világ Trump ellen fordult. Pedig a sátánfajzat Kardigán a hunyó. Teljes brutális diktatúrát épített ki, ezért kellett mindent nagyobb üzletet felfüggeszteni. A puccskísérlet után fordult a RU felé. Most pedig már lassan mindenki kicuccol törökországból. (pld. NATO egységek is) Erdogan vállalhatatlan lett mindenkinek az utóbbi 3 évben. Putyin pedig kihasználta a kínálkozó alkalmat, és üzleteteket kötött vele. Igazából senki nem bízik Kardigánban. Saját HI-TECH fegyvereket fejleszt, mert egy diktátor. Mindenkitől függetlenedni akar. De elszámolta magát. Csak idő és helyzet kérdése, mikor fog elbukni. Ezt mindenki tudja.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 2361

Guest
Azt a pénzt már rég elvesztette. Lásd f35, patriot, kötvények, stb.
Ettól még simán hagyhatja kardigánt. Az a hajó már elment. A gázvezeték már tesztüzemben pl.

el sem olvastad amit beraktam...
itt trump sajat penzerol van szo...ereted..2 trump tower van torokorszagban es meg par biznisz..
es nem fog csinalni semmit amivel azt el birja veszteni.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 840
65 479
113
Isszám Zahreddín parancsnok szemlézi a napi termést Deir ez-Zorban.
Kemény katona volt. Isten nyugosztalja.
+18-as link
https://syrienblog.net/wp-content/uploads/2017/09/Issam-Zahreddine.jpg

Issam Zahreddine
https://en.wikipedia.org/wiki/Issam_Zahreddine
Tudod van egy kep amit azota sem talalok. Azon Deir Ezzor felszabadulasakor egy fellabu csontsovany katonat tart a kezeben. Gondolomaz inseg miatt a sebesulteknem kaptak annyit enni mint az egeszsegesek. Ez igy normalis. Viszont az a katona egy nagyon jo parancsnok volt mielott megsebesult. Sajnos a nevet nem tudom, csak egyszer futottam bele. Szoval abban a kepben benne van minden, minden gyotrelemes boldogsag...