1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. joker

joker Well-Known Member

"Az izraeli légiero lebombázta a szíriai vezérkar épuletét Damaszkusz alatt" - nem vagyok szakértő, de ez casus belli szerintem. Tudom, hogy Szíria most sokmindennel el van foglalva, de egy komolyabb rakéta az izraeli atomerőműre kicsit lefoglalná őket és nem változtatna a lázadókkal szebeni sem.

2. boki

boki Well-Known Member

Ismét elindultak e Foldkozi-tengerre a  Kalinyingrád, Sabalov, Szarov és Azov  desszant-hajók,  mostani feladatuk az orosz állampolgárok evakuálása.

3. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Joker......

Nem szokásom védeni Izraelt, de ez tipikusan az az eset, amikor nem tehetett mást. A szír rakétaszállító konvoj lebombázása után a vezérkar úgy próbálta a "lázadókat" megnyerni, hogy a szír-barát palesztinoknak rakétákat szállítottak és összecsapásokat provokáltak a Golánon. Én inkább arra mutatnék rá, hogy MOST egészen jól működött az Izraeli felderítés mindkét esetben. Irael jelzést küldött ezzel minden félnek: figyelünk ám!

4. Guest

Guest Guest

a Szíriai lázadók házi készítésű fegyverei.

Ne hagyjátok ki, ilyet még nem láttatok.

http://www.theatlantic.com/infocus/2013/02/diy-weapons-of-the-syrian-rebels/100461/

5. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Komoly album...

6. boki

boki Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újból orosz partraszállítókat küldtek Szíria közelébe
    A január elején érkezo hajók minden bizonnyal A Pancir S1 légvédelmi rendszereket szállították le, mivel január végén a Rosoboroneport egyik embere kijelentette, hogy, hogy OO teljesítette a szerzodést és január ez év elején leszállították a Pancirokat.

7. Python

Python Well-Known Member

A fotósorozatban azért megint látni AMD -t...!

8. Python

Python Well-Known Member

9. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Humanitárius dolgokat vittek: Pancir, tankalkatrész, lőszer, stb. Visszafelé is humanitárius dolgokat szállítanak: 2 bőrönd dollár...

10. Python

Python Well-Known Member

Littlejohn:

Ott az a bizonyos pont nálad! :)

11. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

12. Kuruc71

Kuruc71 New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újból orosz partraszállítókat küldtek Szíria közelébe
    A haditengereszeti melo mar csak olyan hogy utanpotlas nelkul hamar megdoglik az ember.
    Nem kell ellenseg eleg a tenger az idojaras.
    Ilyenkor kell visszamenni egy kikotobe vagy ellatojhajoval talalkozni.

Eltudom kepzelni milyen fogszivas lehet minden egyes alkalommal az orosz haditengereszeti parancsnokoknal mikor konyorogni kell a torokoknek hogy at meg vissza engedjek a hajoikat.

13. krova

krova Active Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Közeledik a Fekete-tengeri Flotta "erősítése"
    Egy oldalon olvastam,és van benne valami ,hogy a gyatra kiképzés,a gyatra fegyverek+a nagyon gyatra lőszerek okoznak sok veszteséget a felkelőknek.

14. Montezuma

Montezuma New Member

http://hvg.hu/vilag/20130220_Beket_kotottek_Sziriaban_a_kurdok_es_a_fe#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

Asszad autonómiát adott a kurd területeknek, ezzel a kurdokat szemben állította a felkelőkkel. A kurd és a felkelők közötti kiegyezés mögött a felkelők támogatói által tett olyan ígéret áll, aminek a számukra egyértelmű végeredménye egy önálló Kurdisztán megalakulása.

Ezek az orosz katonai hajók pedig ki-be glasszálnak a Boszporuszon, jó lenne már végre eldönteni, hogy mi is van most, igaz?

A válasz: Törökország lépéskényszerben van, így kénytelen kaput nyitni az orosz hadiflottának, aki ide-oda cikázik Szíria meg a honi felségvizek között.

http://hungarian.ruvr.ru/2013_02_21/Torokorszag-csapast-mert-a-kurdokra/

A felkelőknek pedig ki kell egyeznie a kurdokkal, mivel Szíriában kissé forróbb lett ez az arab tavasz és nagyon nem akart eddig összejönni Asszad bukása.

Lépéskényszerben Oroszország is, mivel a Nyugat arra akarja kényszeríteni, hogy önként hagyja veszni az egyik sakkbábuját a táblán.

http://www.stop.hu/kulfold/moszkva-az-atomfegyverek-fejleszteseben-latja-a-jovot/1122994/

... és a további orosz kontralépés - nyitás Délen:

http://hungarian.ruvr.ru/2013_02_19/Oroszorszag-Latin-Amerika-elerkezett-a-tervek-vegrehajtasanak-az-ideje/

- ez a lépés semleges Kína szempontjából - de korántsem az USA oldaláról.

(Kína és az USA: a kapcsolódó infókat lásd a Biztpol/Kína topicban.)

15. silversisko

silversisko Active Member

16. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Komolyan kezden az egészet nem érteni. Ha oroszoknak annyira fontos Szíria mért nem csapnak már oda a felkelőknek?
    5 nap alatt lerendeznék és még fegyver bemutatót is tarthatnának potenciális vevőknek.

17. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Mert nem csak az orosz flotta sétafikál arra, és egy beavatkozás esetén valószínűleg a nyugati erők hamar nekiesnének az orosz flottának, ami tudjuk mit eredményezne. Tiszta kötéltáncos mutatvány az egész helyzet, de egyszer valaki csak megunja. Akkor pedig vége az előadásnak, és kitör a cirkusz.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem egy Szíria miatt senki nem támadná meg az oroszokat,ha valami oka van annak,hogy miért nem avatkoznak be az biztos,hogy nem ez.

19. duckdodgers

duckdodgers Active Member

Szerintem az oroszok épp a pengeélen táncolnak és azért ilyen megfontoltak a kérdésben. Ez alatt azt értem hogy a kaukázusban elég népes muszlim népességük van és rohadtul nem hiányzik nekik hogy magukra haragítsák az iszlám szélsőségeseket, Akik mondjuk Szíriából kiszorulva befogadó közösséget találnának arrafelé.

20. desertfox

desertfox New Member

Ezen oldal megosztása