[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

szpg9

Guest
Kérem válaszolja meg nekem valaki,hogy miként tudta a RuAF egy nap alatt kialakítani az Aleppó környéki célpontok bonbázásának képességét?
Mert mint megtudtuk az elmúlt pár napban RuAF erre bizony képtelen mert egy totálisan elavult semmilyen képességgel nem rendelkező bagázs.

Dudi, én nem azt írtam, hogy képtelen erre, hanem azt, hogy szépen hagyták az áttörést. ha képesek úgymond a kitakarításra, akkor az egy héttel előtti események még fájóbbak, mivel sok embernek kell még meghalni az SAA és szövetségesei közül ahhoz, hogy fel legyen számolva teljesen a következménye a múltkori fegyver és lőszer dotációnak (mármint a terroristák felé). ... Azt hiszem nem írtam korábban olyat, amit ne tudnék vállalni...persze sokszor csak találgatunk, de az tényleg fájt nekem, amikor 5 napig nem mozdultak rá a terroristák offenzívájára és ez egy nagy csalódás volt nekem. Mert, ha egy nep alatt lehetséges most a takarítás, akkor az akkor is lehetséges lett volna... Lehet, hogy az akarat hiányzott, mint többször felmerült itt a fórumon? Lehet, de nem vagyok politikus alkat és nem tetszik, amikor a jó oldalon álló emberéletekkel sakkoznak a nagypolitikaban. Mielőtt megvádolna valaki részlehajlással, se keleten, se nyugaton nem tetszik ez a magatartás..
 
S

szpg9

Guest
UI.: egyébiránt szerintem BLOGEN sem mondott, írt semmi olyat, ami nem lenne vállalható a mostani történések fényében. Erre a sorozatra nemcsak most, hanem egy hete is szükség lett volna... Ha akkor megcsinálják, talán egy kommentet sem írtam volna...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Kérem válaszolja meg nekem valaki,hogy miként tudta a RuAF egy nap alatt kialakítani az Aleppó környéki célpontok bonbázásának képességét?
Mert mint megtudtuk az elmúlt pár napban RuAF erre bizony képtelen mert egy totálisan elavult semmilyen képességgel nem rendelkező bagázs.
Én azt gondolom,hogy szólt a boki Moszkvába ,hogy hagy törjenek már át.1. felpörgött a fórum 2. hülyét csinált magából pár ember :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Kérem válaszolja meg nekem valaki,hogy miként tudta a RuAF egy nap alatt kialakítani az Aleppó környéki célpontok bonbázásának képességét?
Mert mint megtudtuk az elmúlt pár napban RuAF erre bizony képtelen mert egy totálisan elavult semmilyen képességgel nem rendelkező bagázs.

Miért volt képtelen erre akkor, amikor szükség lett volna rá? Mintha egy héttel lekésték volna a csatát!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="dudi">Kérem válaszolja meg nekem valaki,hogy miként tudta a RuAF egy nap alatt kialakítani az Aleppó környéki célpontok bonbázásának képességét?
Mert mint megtudtuk az elmúlt pár napban RuAF erre bizony képtelen mert egy totálisan elavult semmilyen képességgel nem rendelkező bagázs.

Miért volt képtelen erre akkor, amikor szükség lett volna rá? Mintha egy héttel lekésték volna a csatát! </blockquote>
talán mert nem kötnek mindent a kis orrodra....
Egyébként nem válaszoltál a dudinak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
UI.: egyébiránt szerintem BLOGEN sem mondott, írt semmi olyat, ami nem lenne vállalható a mostani történések fényében. Erre a sorozatra nemcsak most, hanem egy hete is szükség lett volna... Ha akkor megcsinálják, talán egy kommentet sem írtam volna...
Tényleg?! És mond nem egymásnak háttal ültök véletlenül két asztal mögött :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="dudi">Kérem válaszolja meg nekem valaki,hogy miként tudta a RuAF egy nap alatt kialakítani az Aleppó környéki célpontok bonbázásának képességét?
Mert mint megtudtuk az elmúlt pár napban RuAF erre bizony képtelen mert egy totálisan elavult semmilyen képességgel nem rendelkező bagázs.

Miért volt képtelen erre akkor, amikor szükség lett volna rá? Mintha egy héttel lekésték volna a csatát! </blockquote>

Kérdés hogy akkor oda akartak-e érni? Talán hallottál már a varsói felkeléshez való szovjet hozzáállásról?!
A politikai húzd meg-ereszd meg játékon meg ne tessék már csodálkozni, a politika nem szeretetjáték, mindig is emberek életével játszott, és nemcsak a rosszakéval hanem a jók életével ugyanúgy! Az íróasztalnál ez másképp néz ki sajnos, nem a saját bőrükre megy - ugyancsak sajnálatosan (ha másképp lenne akkor másképp csinálnák)!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Kérdés hogy akkor oda akartak-e érni? Talán hallottál már a varsói felkeléshez való szovjet hozzáállásról?!
A politikai húzd meg-ereszd meg játékon meg ne tessék már csodálkozni, a politika nem szeretetjáték, mindig is emberek életével játszott, és nemcsak a rosszakéval hanem a jók életével ugyanúgy! Az íróasztalnál ez másképp néz ki sajnos, nem a saját bőrükre megy - ugyancsak sajnálatosan (ha másképp lenne akkor másképp csinálnák)!

Jó, de ezzel megint ott tartunk, hogy csak öngyilkos hajlamúak akarjanak az oroszok szövetségesei lenni!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Humanitárius tűzszünetet javasol Aleppónál az orosz vezetés
https://www.youtube.com/watch?v=N_X4hO3_OXc
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.atv.hu/kulfold/20160811-nehezbombakat-dobott-oroszorszag-az-iszlam-allamra

Hat orosz hadászati bombázó csapást mért az Iszlám Állam (IÁ) célpontjaira a terrorszervezet szíriai központjánál, Rakka város közelében - közölte csütörtökön az orosz védelmi minisztérium.
A Tu-22M3 típusú repülőgépek csütörtökön Oroszországból szálltak fel, és Rakkától délkeletre, északra és északnyugatra lévő objektumokat bombáztak. A tárca szerint a csapásokban megsemmisült egy nagy lőszerraktár, egy vegyifegyverüzem és egy IÁ-kiképzőtábor.
Az orosz védelmi minisztérium azt is közölte, hogy a bombázókat a szíriai bázisukról felszálló vadászgépek kísérték.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Kitüntették a Liwa Al Quds parancsnoko egyik pk.-t.
CpXgPjSWIAUSuko.jpg
CpXgQmbWAAAOYKo.jpg
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 230
1 436
113
1. Az oroszok a Kardigán találkozóra vártak, addig kicsit leálltak
2. Így kicsit megfélemlítették Aszadot
3. A csürhe egy helyre lett terelve
4. A csürhe igen komoly emberanyag veszteséget szenvedett a semmiért
5. A laktanyákból esélyük se volt sok dolgot elvinni, mint a drónfelvételeken látszik

Ergo kinyert az egészen:
1. oroszok, új fix bázis, török s.ggnyalás
2. törökök, békülés az oroszokkal, gazdaság beindul, Kardigán életben
3. szírek, törökök zárták a határt, az oroszok szarrá bombáznak mindenkit

Ki vesztett:
1. a moderáltak, mert magukra maradtak, Aleppo környékén, most nagy lehet a szmog.

Ide nem magyar virtus kell, hogy lóra és roham...
Sajnos a politika és a hadászat, harcászat is emberéletekkel játszik.
Tudni kell kivárni, veszteségeket elszenvedni a győzelemhez.

Aztán ez az egész holnapután fordulhat a viszályára is...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gioo">1956. fűt fát beígért az usa. aztán hagytak megdögleni.
Off
Jogos.Bár ha Nagy nem jelenti be a kilépést a ruszkik akkor is beavatkoznak.
On

</blockquote>
De nézhetünk idevágó témát is pl. az usa. most puccsolta Erdogant.
Persze egy ilyen undorító szövetségesi tettről no meg,hogy még el is baszták mélyen hallgat egy olyan bérfirkász mint blogen.

Egy ilyen alak a nyuszika hol a sapkád retorikát folytat nincs értelme vele vitázni csak lábat törölni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Aleppó:
https://www.youtube.com/watch?v=YGC9T9w6Tr0

https://www.youtube.com/watch?v=ohwxxppqlLc

https://www.youtube.com/watch?v=fGX-WkUbJCY

https://www.youtube.com/watch?v=YvMZGPr0i5E
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Damaszkusz - Ghouta:
https://www.youtube.com/watch?v=rniUjogH1_o

Latakia:
https://www.youtube.com/watch?v=Vo2uE8rI-vs
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Akinek nem inge nem veszi magára a kérdésem,hisz nem konkrét személyekhez címeztem.A válaszokkal pedig nem vagyok elégedett na de ez van az élet néha nehéz, nem mindig teljesülnek a vágyaink!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 019
113
<blockquote rel="dudi">Kérem válaszolja meg nekem valaki,hogy miként tudta a RuAF egy nap alatt kialakítani az Aleppó környéki célpontok bonbázásának képességét?
Mert mint megtudtuk az elmúlt pár napban RuAF erre bizony képtelen mert egy totálisan elavult semmilyen képességgel nem rendelkező bagázs.

Dudi, én nem azt írtam, hogy képtelen erre, hanem azt, hogy szépen hagyták az áttörést. ha képesek úgymond a kitakarításra, akkor az egy héttel előtti események még fájóbbak, mivel sok embernek kell még meghalni az SAA és szövetségesei közül ahhoz, hogy fel legyen számolva teljesen a következménye a múltkori fegyver és lőszer dotációnak (mármint a terroristák felé). ... Azt hiszem nem írtam korábban olyat, amit ne tudnék vállalni...persze sokszor csak találgatunk, de az tényleg fájt nekem, amikor 5 napig nem mozdultak rá a terroristák offenzívájára és ez egy nagy csalódás volt nekem. Mert, ha egy nep alatt lehetséges most a takarítás, akkor az akkor is lehetséges lett volna... Lehet, hogy az akarat hiányzott, mint többször felmerült itt a fórumon? Lehet, de nem vagyok politikus alkat és nem tetszik, amikor a jó oldalon álló emberéletekkel sakkoznak a nagypolitikaban. Mielőtt megvádolna valaki részlehajlással, se keleten, se nyugaton nem tetszik ez a magatartás..</blockquote>
Nem is neked írta szerintem Dudi, de majd ezt ő megmondja, hogy el vagy tűnve, inkább Blogenre/Szatomi ra tippelnék... Amit TE írsz, az teljesen normális vélemény szerintem, és EGYET is értek veled mindenben. Az elejétől mondtam/mondtuk jó páran, hogy a képesség megvan, de valami komoly tárgyalás, alku megy a háttérben. NEKEM sem tetszik hogy az Oroszok is ugyan úgy lepaktálnak ha kell bárkivel, és a jó oldalon álló normalitás párti, szekularizált szírek halnak ezért, vagy haltak nagy számban 5 napig sokkal nagyobb számban, mint kellett volna nekik. Csak az élet ilyen, háttéralkukról szól nagyon sok minden. HA igaz az, hogy még a törökök is zárják viszont mostantól a határt, FELAJÁNLÁS van részükről az Oroszok felé, hogy EGYÜTT támadják az ISIS-t, akkor viszont azt kell hogy mondjam, gyanúsan megérte az áldozatot ez az 5 nap...