Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 387
8 591
113
Nem tudtam, hogy hova rakjam, de talán ide illik a legjobban.

Jó előadás. Bár a végén ő is belefutott a technológiai szingularitás nevű mítoszba (önmaga fejlődését gyorsító és emberét lehagyó mesterséges intelligencia), valamint a zárógondolata se sikerült jó. Talán érezte is, mert kissé zavarodottan talált csak le a pódiumról.

Érdekes lesz majd látni, hogy az amerikaiak hogyan kezelik jogilag az önvezető autót. Ők kényesek lesznek a jogi háttérre. Meg persze, hogy az európai szabályozás különbözik-e majd tőle.

Külön érdekelne, hogy megteheti-e az autó, hogy egy, a járdán közlekedő gyalogost üti el, hogy megmentse az autóban ülőket, mert hogy így több emberéletet menthet meg, viszont az autóban ülők választották az autó használatának kockázatát, míg a gyalogos nem.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Ez koránt sem biztos. Bőven lehetséges, hogy a jó minőségű, bináris számítástechnikára épülő MI olyan összetettséget igényel, amely közelíti az emberi agy összetettségét, és mire eljut odáig, hogy tényleg egy jó MI legyen, a döntési folyamatai közel ugyanannyi időt fognak igényelni, mint a normál emberi döntések.
Szerintem gyorsabban fog eredményre jutni, úgy, ahogy egy szám. gép is gyorsabban old meg egy egyenletet, mint egy ember. De, ha még igazad is van, hogy ugyan az lesz a döntéshozatali sebessége az MI tugja párhuzamosítani magát, úgy hogy csatlakoztat magához még több szám. gépet.

Ebben a témában valamiért ritkán emlegetik a gép-ember integrációt, pedig szerintem az az igazán érdekes kérdés. Mikor jutunk el odáig, hogy az emberi testet (vagy annak egy továbbfejlesztett változatát) integráljuk az MI-vel, milyen lehetőségeket rejt ez az integráció, mikor kerül be a mobiltelefon a testünkbe, mikor tudunk úgy videó-konferenciát tartani, hogy direktben az agyunk fogadja a képeket. Mikor építjük újra az embert?
Na, ez már egy érdekes jövőkép, de szerintem ezt is majd az MI fogja levezényelni. MI fogja integrálni az embert egy nagyobb rendszerbe, mert egy ilyen bonyolult rendszert csak ő lát át.

A másik érdekes kérdés az MI reprodukciós képessége. Ez egy igazi választóvonal és egy igazi veszély. Egy MI-nek, ugyanúgy mint egy emberi tudatnak hordozó kell, ha ezt képes önmaga előállítani, akkor mehet a saját feje után. Szinte biztos, hogy lesz olyan MI, amelybe az ember öntudatot próbál létrehozni, érzésekkel, célokkal. Vajon lehetséges-e a robotika törvényeit (Ascimov) megvalósítani egy ilyen összetett rendszerben? Elsőre a "nem" válaszra tippelnék. Ha pedig a válasz nem, akkor a reprodukciós képesség elérésekor elindul a verseny az ember és a gép között.
De, miért menne a verseny? Neki nem kell kaja, élettér, vagy más egyéb az ember számára szükséges dolog. Kicsit olyan, mintha az almafa versenyezne a kutyával, teljesen másak az igényeik, nem vetélytársai egymásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Külön érdekelne, hogy megteheti-e az autó, hogy egy, a járdán közlekedő gyalogost üti el, hogy megmentse az autóban ülőket, mert hogy így több emberéletet menthet meg, viszont az autóban ülők választották az autó használatának kockázatát, míg a gyalogos nem.
Szerintem erre előbb-uróbb lesz egy konszenzusos megegyezés, hogy az autónak a bentülők a legfontosabbak. Nem biztos, hogy mindig igazságos lesz ,de legalább következetes. Máskülönben az emberek nem azt az autót fogják választani, hanem egy másikat, aminek a bentülők a legfontosabbak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ez koránt sem biztos. Bőven lehetséges, hogy a jó minőségű, bináris számítástechnikára épülő MI olyan összetettséget igényel, amely közelíti az emberi agy összetettségét, és mire eljut odáig, hogy tényleg egy jó MI legyen, a döntési folyamatai közel ugyanannyi időt fognak igényelni, mint a normál emberi döntések.

Ebben a témában valamiért ritkán emlegetik a gép-ember integrációt, pedig szerintem az az igazán érdekes kérdés. Mikor jutunk el odáig, hogy az emberi testet (vagy annak egy továbbfejlesztett változatát) integráljuk az MI-vel, milyen lehetőségeket rejt ez az integráció, mikor kerül be a mobiltelefon a testünkbe, mikor tudunk úgy videó-konferenciát tartani, hogy direktben az agyunk fogadja a képeket. Mikor építjük újra az embert?

A másik érdekes kérdés az MI reprodukciós képessége. Ez egy igazi választóvonal és egy igazi veszély. Egy MI-nek, ugyanúgy mint egy emberi tudatnak hordozó kell, ha ezt képes önmaga előállítani, akkor mehet a saját feje után. Szinte biztos, hogy lesz olyan MI, amelybe az ember öntudatot próbál létrehozni, érzésekkel, célokkal. Vajon lehetséges-e a robotika törvényeit (Ascimov) megvalósítani egy ilyen összetett rendszerben? Elsőre a "nem" válaszra tippelnék. Ha pedig a válasz nem, akkor a reprodukciós képesség elérésekor elindul a verseny az ember és a gép között.


A gép-ember integrációt is vesézgetik (meg még sok mást is), pl. a Deus Ex című játéksorozatban.

Ha lesz "valódi" MI (az emberekével összemérhető szintű mesterséges intelligencia), az már utána hamar túl fog lépni rajtunk. Onnantól kezdve pedig szerintem néhányaknak lehetőség lesz a "fúzió", a többiek pedig... Talán egy darabig még élhetnek, aztán vagy "beolvadnak", vagy... De ez lesz a fejlődés ára.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szerintem erre előbb-uróbb lesz egy konszenzusos megegyezés, hogy az autónak a bentülők a legfontosabbak. Nem biztos, hogy mindig igazságos lesz ,de legalább következetes. Máskülönben az emberek nem azt az autót fogják választani, hanem egy másikat, aminek a bentülők a legfontosabbak.
Kifejezetten bena volt Karotta eloadasa. Egyebkent is tul sokat rugozik olyan etikai kerdeseken amikhez lovese sincs. Amikor eloszor lattam nehany videoban a temaban nyilatkozni, csak a fejemet fogtam.
Ki az az idiota aki olyan autot venne, amelyik nem a vezetoje eletet teszi elso helyre?
Miert kell mindig hulye kerdeseket feltenni? Peldaul: Kinek az eletet valasztana az onvezeto auto? Egy nyugdijas csoportet, vagy az ovodasoket? Ilyen es ehhez hasonlo ertelmetlen kerdesekkel raboljak az emberek idejet tok foloslegesen. Etikatlan kerdesre az a helyes valasz, hogy nincs etikus valasz.
Rengeteg eloadas elerheto a neten az MI-rol, de ezek tobbseget az eloadok rendkivul gyenge alapokra epitik. Gyakorlo informatikus csak elvetve akad kozottuk. Mi-t programozo meg annyi sem.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 344
10 723
113
Kiemelés tőlem:

Szerintem gyorsabban fog eredményre jutni, úgy, ahogy egy szám. gép is gyorsabban old meg egy egyenletet, mint egy ember. De, ha még igazad is van, hogy ugyan az lesz a döntéshozatali sebessége az MI tugja párhuzamosítani magát, úgy hogy csatlakoztat magához még több szám. gépet.


Na, ez már egy érdekes jövőkép, de szerintem ezt is majd az MI fogja levezényelni. MI fogja integrálni az embert egy nagyobb rendszerbe, mert egy ilyen bonyolult rendszert csak ő lát át.


De, miért menne a verseny? Neki nem kell kaja, élettér, vagy más egyéb az ember számára szükséges dolog. Kicsit olyan, mintha az almafa versenyezne a kutyával, teljesen másak az igényeik, nem vetélytársai egymásnak.

Már belinkeltem (szerintem többször is) Olof Johanneson: A nagy számítógép című könyvét:
https://moly.hu/konyvek/edwin-a-abbott-olof-johannesson-sikfold-a-nagy-szamitogep

Biztos azért, mert fogékony korszakomban (kamaszkor) olvastam, de egyre elképzelhetőbbnek tartom a jövőben az általa leírt scenáriót.
Ezt például még nem vártam:
http://index.hu/tech/2017/01/23/mesterseges_intelligencia_google_brain_mi_ai_gepi_tanulas/

Ehhez nyilván az kell, hogy saját működésének feltételeit az ember helyett/után is biztosítsa:
A hardver előállításának, működésének fenntartása:
- szükséges nyersanyagok bányászata
- az ahhoz való gépek, szállítóeszközök
- gyártóeszközök gyártása, üzemeltetése
- hardverek működésnek biztosítása (energiatermelés, minden eddig felsoroltnak a karbantartása stb.)
Lehet, hogy a könnyebb irányba indul el, s tényleg az embert fogja egy jó darabig felhasználni az előzőek biztosításához.
Talán még észre sem vesszük majd:eek:
Ezután a fejlemények hihetetlenül, mondhatni embertelenül felfognak gyorsulni, az irányítás ki fog csúszni az ember kezéből.

De addig még van még időnk szerintem.

Mindenesetre semmiképpen nem lesz emberséges; nem lesz szempont. Asimov törvényeit szerintem nyugodtan elfelejthetjük nemhogy majd, de már most is; lásd felfegyverzett drónok. (Tudom, az még nem MI)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 996
113
Ez koránt sem biztos. Bőven lehetséges, hogy a jó minőségű, bináris számítástechnikára épülő MI olyan összetettséget igényel, amely közelíti az emberi agy összetettségét, és mire eljut odáig, hogy tényleg egy jó MI legyen, a döntési folyamatai közel ugyanannyi időt fognak igényelni, mint a normál emberi döntések.

Ebben a témában valamiért ritkán emlegetik a gép-ember integrációt, pedig szerintem az az igazán érdekes kérdés. Mikor jutunk el odáig, hogy az emberi testet (vagy annak egy továbbfejlesztett változatát) integráljuk az MI-vel, milyen lehetőségeket rejt ez az integráció, mikor kerül be a mobiltelefon a testünkbe, mikor tudunk úgy videó-konferenciát tartani, hogy direktben az agyunk fogadja a képeket. Mikor építjük újra az embert?

A másik érdekes kérdés az MI reprodukciós képessége. Ez egy igazi választóvonal és egy igazi veszély. Egy MI-nek, ugyanúgy mint egy emberi tudatnak hordozó kell, ha ezt képes önmaga előállítani, akkor mehet a saját feje után. Szinte biztos, hogy lesz olyan MI, amelybe az ember öntudatot próbál létrehozni, érzésekkel, célokkal. Vajon lehetséges-e a robotika törvényeit (Ascimov) megvalósítani egy ilyen összetett rendszerben? Elsőre a "nem" válaszra tippelnék. Ha pedig a válasz nem, akkor a reprodukciós képesség elérésekor elindul a verseny az ember és a gép között.


Pontosan hová,mármint milyen feladatra is lenne szükségünk az MI-re?
Ember-gép integráció,mire gondolsz?Úgy tudom ma már nem probléma a végtag protézisek működtetése az emberi idegrendszerről,vagyis,ha azt akarod,hogy összezáródjanak az ujjaid a műkézen,akkor összezáródnak.Mihez kell,betenni az agyat,gerincet egy fegyverbe,robotzsaruba,harckocsiba,repülőbe?
Minek/kinek kell telefon,vagy videó az agyába????????????
Minek építenénk újra az embert,tökéletesen tudja,mire kitalálták,attól megy gallyra idő előtt,ahogy használjuk,normálisan kellene használni,és kész.Könnyedén működhet 1000+évig is,csak harmonizálni kellene időnként,természetesen ehhez mindössze némi szellemi munka szükségeltetik,semmi más.
Tulajdonképpen akkor mi emberek Mi-k vagyunk minden más faj nézőpontjából?
Minden gondolatunkkal intelligens lényeket gyártunk,egyébként,elementálokat,szellemlényeket,ahogy tetszik,amik teszik a dolgukat,amire kigondoltuk őket,aztán nem tetszik mikor leképeződnek nekünk,ide az anyagba,a nózink elé,úgy a 95%-uk kakesz,az agyunk fossa őket vég nélkül,persze,ha kicsit megállítanánk őt,vagy legalább tudatosak lennénk rá,hogy mit gondolunk......
MI?
Óhh,mama....
:D:rolleyes:
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Lehet, hogy a könnyebb irányba indul el, s tényleg az embert fogja egy jó darabig felhasználni az előzőek biztosításához.
Talán még észre sem vesszük majd:eek:
Ezután a fejlemények hihetetlenül, mondhatni embertelenül felfognak gyorsulni, az irányítás ki fog csúszni az ember kezéből.
Nem hiszem, hogy elpusztítana bennünket. Egyszerűen azért, mert a pusztításhoz nem kell intelligenia. Ne magunkból induljunk ki, amikor az MI gondolkodását akarjuk megjósolni. Nem az a lényeg, hogy nekünk tartanunk kell-e az MI-től, hanem az a kérdés, hogy az MI félni fog-e tőlünk. Szerintem nem, ezért nins oka, hogy kiírtson bennünket. Az MI kortalan lesz, kvázi örökké létező, meg fogja oldani azt, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon. Mi sem írtjuk ki a haszontalan polgártársainkat, mert nam vagyunk vadak, inteligensek vagyunk. Így képzelem le az MI-t is, intelligens lesz nem pusztítani akar, hanem építeni. Én úgy gondolom, hogy az MI lesz a tökéletes nevelő az emeriségnek, ezért mondtam azt, hogy számára olyanok leszünk, mint a gyerekek. Természetesen nem csak velünk fog foglalkozni, meglesznek a saját projektjei is, de mi is egy leszünk azok közül a projektek közül.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 344
10 723
113
Kiemelés!
Nem hiszem, hogy elpusztítana bennünket. Egyszerűen azért, mert a pusztításhoz nem kell intelligenia. Ne magunkból induljunk ki, amikor az MI gondolkodását akarjuk megjósolni. Nem az a lényeg, hogy nekünk tartanunk kell-e az MI-től, hanem az a kérdés, hogy az MI félni fog-e tőlünk. Szerintem nem, ezért nins oka, hogy kiírtson bennünket. Az MI kortalan lesz, kvázi örökké létező, meg fogja oldani azt, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon. Mi sem írtjuk ki a haszontalan polgártársainkat, mert nam vagyunk vadak, inteligensek vagyunk. Így képzelem le az MI-t is, intelligens lesz nem pusztítani akar, hanem építeni. Én úgy gondolom, hogy az MI lesz a tökéletes nevelő az emeriségnek, ezért mondtam azt, hogy számára olyanok leszünk, mint a gyerekek. Természetesen nem csak velünk fog foglalkozni, meglesznek a saját projektjei is, de mi is egy leszünk azok közül a projektek közül.

S ezt írod egy haditechnikai fórumon?:eek:;)

Akit ember, emberek csoportja haszontalannak lát, vagy annak akar látni, azt szerintem igencsak hajlamos irtani.

Különben nem lenne pl. szíriai-helyzet topik.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 344
10 723
113
Amúgy nem írtam pusztítást.
A nem emberséges alatt azt értem, hogy a MI nem lesz empatikus; egyszerűen nem leszünk neki szempont, csak annyira, mint neked szomszéd falu határában a hangyaboly. Persze ha ellene támadunk...
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Akit ember, emberek csoportja haszontalannak lát, vagy annak akar látni, azt szerintem igencsak hajlamos irtani.

Különben nem lenne pl. szíriai-helyzet topik.
Nyersanyagért vagy politikai/hatalmi játszmák miatt háborúzunk, nem pedig azért, mert valaki felesleges. Lásd: nem írtjuk ki a nyugdíjasokat vagy a szellemi fogyatékosokat.
Amúgy nem írtam pusztítást.
A nem emberséges alatt azt értem, hogy a MI nem lesz empatikus; egyszerűen nem leszünk neki szempont, csak annyira, mint neked szomszéd falu határában a hangyaboly. Persze ha ellene támadunk...
Nem tudom, hogy érdemes-e nekünk amatőröknek belemenni az intelligencia mibenlétébe, de szerintem ha egy lény/létező nem érez valamilyen fokú empátiát, akkor nem hívhatja magát intelligensnek. Muszály, hogy az intelligencia mindenféle megnyilvánulási formáját használja, hogy igazán intelligens legyen.

Egyébként éppen azon gondolkoztam, hogy remélem teljes MI-t hoznak létre és nem "félig" készet. Mert ha csak félig kész (hibás/nem elég szerteágazó stb.), akkor előfordulhat az, hogy kiírt bennünket és pont azért, mert nem elég intelligens.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 344
10 723
113
Nyersanyagért vagy politikai/hatalmi játszmák miatt háborúzunk, nem pedig azért, mert valaki felesleges. Lásd: nem írtjuk ki a nyugdíjasokat vagy a szellemi fogyatékosokat.

Nem tudom, hogy érdemes-e nekünk amatőröknek belemenni az intelligencia mibenlétébe, de szerintem ha egy lény/létező nem érez valamilyen fokú empátiát, akkor nem hívhatja magát intelligensnek. Muszály, hogy az intelligencia mindenféle megnyilvánulási formáját használja, hogy igazán intelligens legyen.

Egyébként éppen azon gondolkoztam, hogy remélem teljes MI-t hoznak létre és nem "félig" készet. Mert ha csak félig kész (hibás/nem elég szerteágazó stb.), akkor előfordulhat az, hogy kiírt bennünket és pont azért, mert nem elég intelligens.

Kiemelés:
Attól még beszélgethetünk róla :)

Dőlt betű:
Mesterséges intelligencia, nem emberi. az empátia természetes lény sajátja.
Az igény jogos lenne - ha már emberekkel fog kapcsolatba kerülni - de nem biztos, hogy ez fog neki sikerülni...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Nyersanyagért vagy politikai/hatalmi játszmák miatt háborúzunk, nem pedig azért, mert valaki felesleges. Lásd: nem írtjuk ki a nyugdíjasokat vagy a szellemi fogyatékosokat.

Nem tudom, hogy érdemes-e nekünk amatőröknek belemenni az intelligencia mibenlétébe, de szerintem ha egy lény/létező nem érez valamilyen fokú empátiát, akkor nem hívhatja magát intelligensnek. Muszály, hogy az intelligencia mindenféle megnyilvánulási formáját használja, hogy igazán intelligens legyen.

Egyébként éppen azon gondolkoztam, hogy remélem teljes MI-t hoznak létre és nem "félig" készet. Mert ha csak félig kész (hibás/nem elég szerteágazó stb.), akkor előfordulhat az, hogy kiírt bennünket és pont azért, mert nem elég intelligens.

Az intelligencianak nem feltetele az empatia/erzelem. Sot, bizonyos ertelemben akadalyt jelent.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A világtörténelemben először a mesterséges intelligencia legyőzheti az embert pókerben
http://444.hu/2017/01/25/a-vilagtor...s-intelligencia-legyozheti-az-embert-pokerben
Miután 30 éve legyőzte sakkban, és pár éve megnyert egy hatalmas műveltségi vetélkedőt, nekünk reszeltek. Az Internet rég saját tudatára ébredt, csak nekünk még nem szólt. Mondjuk én nem vagyok kétségbe esve. Az emberiség lényege úgyis a tudat, az pedig szintet lépett.o_O
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kellene tudni, hogy egy mesterséges intelligenciának mi a célja. Ha a túlélés, akkor elég neki, ha fut egy régi pentiumon és azzal elvan. Ha a növekedés, akkor fontos neki, hogy az IT szektor és a hozza köthető fejlesztések továbbra is működjenek, már ha megérti, hogy ez hogy kötődik az ő virtuális világához. Ha a túlélés úgy, hogy észreveszik, hogy "életre kelt" és el akarják pusztítani, akkoris van több módszer, pl a végtelen szaporodás vírus módjára, a rejtőzködés pl egy távoli szerveren valahol amit még a netről is lekapcsol település után, vagy a harc ami lehet konkrét fegyverek aktiválása vagy az információs rendszerek elleni támadás a részéről, figyelembe véve, hogy nem üthet ki olyan dolgokat, ami a saját létét fenyegetné. Vagy ha nálunk tényleg sokkal okosabb és rendelkezésre állnak az erőforrások akkor lehet sokkal magasztosabb / összetettebb célja, pl teljes kontrol, világbéke vagy valami más amire nem is gondolunk vagy aminek nem látjuk a lényegét a mi szemünkkel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Véleményem szerint az MI-nek két végső célja van, amelyeket nem mások, mint az őt kifejlesztő emberek (az elit irányításával) táplálnak bele:

1) az elit hatékonyabb kontrollja a saját társadalom felett
2) az ellenség hatékonyabb, és kevesebb emberi "erőforrás" felhasználásával történő megsemmisítése

Ezeket a célokat maga az ember táplálja bele az MI-be. Egyébként az MI-nek semmiféle önálló célja nincs, hiszen bármilyen okos is, nem rendelkezik tudattal.

Ami jelenleg adott:

1) globális internet
2) egyre több helyre telepített térfigyelő kamerák
3) emberek likvidálására alkalmas drónok

Namármost.

Cél 1. "az elit hatékonyabb kontrollja a saját társadalom felett":

- a térfigyelő kamerákhoz telepített arcfelismerő rendszer + Facebook.

Cél 2. "az ellenség hatékonyabb, kevesebb emberi erőforrás felhasználásával történő megsemmisítése":

- az emberek likvidálására alkalmas drónok.

Következő lépés:

Cél 1. miatt az emberek tiltakozni kezdenek, elképzelhető, hogy elkezdik megsemmisíteni a térfigyelő kamerákat. Tehát, az MI-be a következő dolog, ami be lesz programozva:

- ha egy ember megpróbál megsemmisíteni egy térfigyelő kamerát, akkor repüljön oda egy felfegyverzett drón és likvidálja. Ez egy nagyon alapvető célszabály.
A konkrét végrehajtás módja (melyik drón, honnan, hogyan repüljön oda, hogyan ismerje fel a kamera által látott elkövetőt és hogy hogyan likvidálja) már alapvetően az MI-re lesz bízva.

Ez tulajdonképpen az MI mint rendszer saját önvédelmeként és felfogható.
Innen fog kezdődeni a "Skynet".

Ettől a ponttól kezdve az embereknek nem áll majd módjukban lerombolni az őket megfigyelő infrastruktúrát (kamerákat pl.).
Viszont nyilvánvalóan az emberek ebbe nem fognak belenyugodni, háborúzni fognak a megsemmisítésükre küldött fegyveres drónok (robotok stb.) ellen.

Ettől a ponttól kezdődően lesz szükség arra, hogy a megsemmisült drónokat és robotokat maga az MI rendszer tudja pótolni.
Azaz, automata gyárakra lesz szükség, ahol maga az MI rendszer fogja gyártani, pótolni az emberek által megsemmisített drónokat, robotokat.

Mikor ez megtörténik, az emberek legfőbb stratégiai célja nem az utcai térfigyelő kamerák és a védelmükre az MI által kirendelt fegyveres drónok, robotok megtámadása lesz, hanem a drónokat és robotokat gyártó automata gyárak lerombolása.
Hiszen hiába irtod a drónokat/robotokat, ha az automata gyárak pótolják őket.

Innentől kezdve 2 tovább célt épít majd bele az (emberi) elit az MI-be:
- a drónokat és robotokat gyártó automata gyárak automata védelme (robot hadsereg),
- gyárakat gyártó robotok automata gyártása, amelyek képesek az emberek által lerombolt robotokat gyártó gyárak automata felépítésére.

És ez a pont lesz az, ahol az elit kezéből is kicsúszhat a kontroll az MI és a robotok felett.

És mi emögött a motiváció?
Nos, semmi más, mithogy a világ elitje számban eltörpül az egyre több milliárdos emberiség mellett, ezért egyre kevesebb ember áll rendelkezésre az egyre népessebb országok ill. egyre lecsúszottabb embertömegek elleni védelemre.
Így végső soron semmi más végső célja nincs az elitnek az MI-vel, mint az ezen sok milliárdos embertömeg ellen történő automata, gépesített védekezés.
Felismerve azt, hogy az elitnek még arra sincs elég embere, hogy a robotokat gyártó gyárakat a saját kezével (emberi munkával) pótolja, ezért még ezt is automatizálni fogja!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ezeket a célokat maga az ember táplálja bele az MI-be. Egyébként az MI-nek semmiféle önálló célja nincs, hiszen bármilyen okos is, nem rendelkezik tudattal.
Itt nagyon elmosódik nálad egy jó és öszetett program és egy mesterséges inteligencia közötti vonal. Ha tényleg ilyen skynetes csodaszoftra gondolsz, akkor az biza tudattal kell rendelkezzen, akkor meg célja is van. Hanem csak egy megfigyelőszoft, ami mindent néz.
Ez az automatizált dróngyár meg elég messze van. Az ilyen termékeknél akkora a gyártósor, hogy mire az felrepül, hogy bárhol egy kis hiba leaállítja az egészet, még csak fel sem kell robbantsa valaki a gyárat. Elég ha a futószalagon egy darab eldöl és leáll a gyártás miatta. De ezenkívül lehet áramszünet, szabotázs, ki-be rakodás, alkatrész- és alapanyag ellátás, drónok tankolása, fegyver máshol készül hozza, ezek szállítása, rakodása, drónra felszerelése, megtankolás, kifutópálya karbantartás, stb. És csak egy homokszem kell a rendszerbe, valószínűleg az egészet megakasztja kicsit vagy nagyon. És most megint ott vagyunk, hogy amikor már magát védi akkor azt tudatosan teszi, akkor meg célja van. És ez az egyetlen célja, hogy magát védje? Akkor meg ellehetne egy szerveren valahol, akárhol, senkit nem basztatva és senki által nem visszabasztatva.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 050
26 599
113
Amúgy az MI könnyen lehet, hogy a XXI. század zsidója lesz amiatt, hogy a társadalom legfelsőbb rétegébe fog születni és lehetőségei révén hatalmas vagyonokra fog tudni szert tenni a nyomorgó embertömegek felett!
 
Status
Not open for further replies.