Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Ez a Van der Leyen volt màr csaladügyi, aztàn munkaügyi miniszter. 2013 òta honvedelmi miniszter. Éppen teljes gàzzal zülleszti szèt azt ami maradt a Bundeswehr-böl.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
https://444.hu/2018/04/13/a-nemzeta...tt-nacionalistak-sorra-nyerik-a-valasztasokat

Rana Dasgupta Nagy-Britanniában született, indiai származású író, aki két novelláskötete után mostanában esszéket és könyveket ír a globalizáció hatásairól. A múlt héten egy hosszú írással jelentkezett a Guardianben, a nemzetállamok széteséséről, és az ebből következő problémákról. Általában is érdekes írás, és különösen érdekes magyar szempontból, hiszen Orbán Viktort és politikáját fontos példaként említi elméletei alátámasztására.

Dasgupta szerint azért erősödnek az USA-ban és Európában a bevándorlással rémisztgető politikusok, mert a kormányok hatalma drámaian csökken, és ezért pótcselekvésekkel kell bizonyítaniuk a politikusoknak, hogy tudnak még valamit tenni az emberekért. Mivel a hétköznapi élet szervezésében a globális cégek kezdik átvenni az irányítást, ezért a politika cselekvési tere annyi az maradt, hogy az állampolgárságot és a nemzethez tartozás élményét felértékelik a választóik előtt, és utána előadják, hogy ezeket megvédik nekik.

Jönnek fel a nemzetiek mindenütt
Tanulmányát azzal kezdi, hogy végigveszi, mennyire megerősödtek az USA-ban és Európában is az elitellenes, a liberális demokráciát megkérdőjelező, a nemzetközi szövetségi rendet elutasító erők: Brexit, Trump, AfD, olasz választások stb. Ezzel párhuzamosan a demokratikus világ peremén egyre radikalizálódnak az autokrata vezetők: Erdogan és Putyin háborúkat indítanak; a mianmari, az indiai és a magyar kormány az etnikai-vallási tisztaság megőrzésére építi politikáját; és van ahol az ország vezetői átírják a törvényeket, hogy szinte teljhatalomhoz jussanak (Ruanda, Kína, Venezuela, Thaiföld, Fülöp-szigetek).


Dasgupta szerint minden érintett országban a demokráciát féltők ezeket hazájuk problémájaként élik meg, és általában úgy vélik, hogy a jogállamot romboló vezetőik gátlástalanságából fakadnak a gondjaik. Látják ugyan, hogy létezik egy világtrend, amiben Trump, Putyin és Orbán sok tekintetben ugyanazt mondják – írja Dasgupta – , de alapvetően saját megoldásokat keresnek a saját problémáikra.

Pedig Dasgupta szerint mindenütt ugyanaz a probléma jelentkezik, és e probléma miatt lettek sikeresek mindenütt a hasonló választ adó autoriter hajlamú vezetők.

A probléma szerinte az, hogy a nemzetállamok kormányai képtelenek már kezükben tartani az irányítást, mert a hétköznapi életet eldöntő dolgok jelentős része a fejük felett dől el.

Ám az emberek a 19. század óta abban élnek, hogy a dolgokat otthon, nemzetállami szinten kell és lehet megoldani. És ez ahhoz vezetett, hogy a nemzetállam feltámadását, az új nacionalizmust hirdető erők váltak népszerűekké. Ők elő tudják adni, hogy képesek érdemben csinálni valamit, míg a régi elit inkább csak apró korrekciókat tudott tenni, és látva a valódi korlátaikat még csodát sem ígértek.

A nemzetállamok valódi hatalmának eltűnésére így a válasz a nemzetállami mítosz erősítése lett: falakkal, kerítésekkel, nacionalizmussal, idegen-ellenességgel, a szuverenitás követelésével. A szerző szerint ezek már csak utóvédharcok, de akár a 21. század végéig is eltarthatnak.

Csúszik ki a talaj a nyugati kormányok alól
A világra érdemben hatással lévő folyamatok mind túlmennek a nemzetállamok keretein: a pénzügyi rendszerek, az óriáscégek, a világkereskedelem, a legnagyobb hatalmak konfliktusai, a fanatikus vallási mozgalmak mind kicsúsztak a kormányok ellenőrzése alól. A nemzetállamok együttműködésére épített intézményi keretek pedig gyengülnek, mert a szabályok megsértésének nincs érdemi következménye.

A legnagyobb vagyonokat felhalmozó óriáscégek és a világ multimilliárdosai jórészt offshore konstrukcióban tartják a pénzüket. Csak az Apple 250 milliárd dollárt tart a nemzetállami kormányok által ellenőrizhetetlen, és így megadóztathatatlan számlákon, ez az éves magyar GDP duplája.

Ahogy az adóbevételek elmaradnak, az állam egyre silányabb szolgáltatásokat tud adni, például az oktatásban, egészségügyben, rendfenntartásban. A lakossági igényeket ezzel párhuzamosan egyre inkább magáncégek elégítik ki, és így egyre kevesebb múlik a nemzeti kormányok akaratán. Holott a nemzetállamok legvirágzóbb időszakának (1945-1989) éppen az volt az egyik titka Dasgupta szerint, hogy az állam elképesztő hatékonyan tudta bővíteni a szolgáltatásait.

A nemzetállamok e szolgáltatásoknak köszönhetően képesek voltak kiegyenlíteni a polgárok közötti különbségeket.

többi linkben.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Athozom inkabb ide:

Nem erted.

Senkit sem erdekel, hogy a miniszter fiu-e vagy lany, de amikor a noi miniszterek szama hirtelen megemelkedik, akkor azert elgondolkodhatnal egy picit. Nemetorszagban van noi kvota!
A(z al)feminista szoveggel pedig csak a tobbi nonek artanak. Peldaul noi kvotat eroszakolnak a k-keleti orszagok kormanyaira, de a kolni palyaudvaron tortenteket bezzeg megprobaltak eltusolni. Idiotak.
Megjegyzem egy nogyogyasznak pont semmi koze nincs a hadaszathoz vagy a mernoki temakhoz. Elhiheted, hogy a jo intezkedesek sem az o otletei voltak.

Kepzelem, hogy erezheti magat a tobbi no a hadseregben, akik a munkajukkal akartak elore jutni es nem a kvotaval. Arra nem is gondoltal, ugye? Pedig ez oket is megbelyegzi.


aha.. na és mi a véleményed a többi hadügyminiszterről a környéken,, Simicskóval bezárólag...
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A valasok szamat figyelembe veve kksebb csoda hogy ez sak most jott el. A mozaik csaladok stb. kategoriajaban a hetvenes evek usajat es a nyolcvanas evek nyugat europajat hozzuk.

SZERENCSERE.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Valószínűleg nem egy ilyen háború tört ki, hanem ez az egy amit ilyen mélységben dokumentáltak.

Ez a válasz az MO Kantin 14372 sz. hsz-odre válasz, csak Mac ma lezárta azt a topicot.


Te még nem vagy harminc, de írod, minden munkád után vissza kellett pénzt osztanod, mert ez Magyarországon így működik. Én elmúltam ötven, de a 26 éves szakmai – vállalkozói múltam alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy kinek fizettem és miért. Egyszerűen mindig fizettem, ha ezt nyilvánvalóan kérték, de sosem vetettem fel magam a fizetés (korrumpálás) lehetőségét. Ezek szerint Te, korruptabb vagy nálam!

Biztos igaz ez, amit leírtál, akkor a saját tapasztalatod szerint 100 %-os a korrupció gyakorisága a saját területeden. Ez azért elég elszomorító! Nem is értem miért nem ismered el, hogy ezzel az eredménnyel a világ legkorruptabb államai közé tartozunk. (Ez egy nagyon előkelő és szép helyezés az egyre jobban „fejlődő” Magyarországtól!

Én csak azért kérdeztem rá pont Zalára, mert pont Te hoztad fel, hogy néhány, a határon túlra dolgozni menő az nem számít. Azt hittem Te ismerős vagy ott. De szerencséd van, mert tegnap pont ott jártam, a Mura melletti horvát vidéken. Egy Csáktornya melletti összeszedő üzembe betanított munkásokat a következő feltételekkel kerestek (igaz 2018. 03. 31-ig). Jártamban – keltemben letéptem egy plakátot a villanyoszlopról.

1. Havi díjazás: 750 – 1.000 EUR/hó

2. Nyelvpótlék (Horváth nyelv ismerete esetén): 100 EUR/hó

3. Utazási támogatás, ha a saját kocsidon még 3 másik munkavállalót is viszel: 250 EUR/hó

Hogy ez sok vagy kevés, döntse el mindenki magában. De várom a véleményeket, mert ezen a területen nem vagyok a bérezést tekintve tájékozott.

A közmunkát én sem tartom megoldásnak, de a teljes empátia hiányáról tanúskodnak a soraid, hogy „örüljön az, aki 47 eFt-ot kap havonta gereblyézésért. Ugyanis az államnak nem kötelessége pénzt (segélyt) osztani bárkinek”.

Ez eléggé neoliberális álláspont, most döntsed el, hogy mi vagy, konzervatív vagy liberális. De ezek szerint liberális, ha úgy tetszik, konzervatív pedig akkor, ha éppen máshogy.

De visszatérve az alapproblémára, szerintem pont állami feladat lenne, hogy elősegítse az egészséges szerkezetű munkahely struktúra létrehozását (és ne csak alacsony kvalifikációjú munkavállalóknak, vagy vidéken még azoknak sem teremtenek munkahelyeket!). Ez annak a kormánynak meg pláne a feladata lenne, aki 2014-2018 közötti évekre (nem szerényen) 1,0 Millió új munkahely létrehozását ígérte!!! Mielőtt válaszolnál, a Dunántúlon vannak olyan vidékek, ahol nemhogy bővült, hanem csökkent a munkahelyek köre.

Az a történelemszemlélet, amely szerint a magyar harcolva a törökkel Nyugat Európa védőbástyája lett volna, az amelyen Raffay Ernő féle „hungarista” történetszemlélet. Írásodnak ez annyira komolytalan és megmosolyogtató része, hogy nem is reagálok rá érdemben. (Lásd a reakciódat megelőző HSZ-emben leírtakat, amelyek bizonyára elkerülték a figyelmedet…..
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
szpg9

Nem akarok itt offolni, nem véletlenül zárták le a kanton topikot. De úgy érzem pár dologra, röviden reagálnom kell.
1. Minden megrendelőm nálam jóval idősebb, és mindig ők hozzák fel, hogy a pénz visszaosztása alap. Ez szerintem nem rólam állít ki lesújtó bizonyítványt....
2. Sok ismerősöm van aki a nagyvilágban üzletel, ott is mindenki korrupt. Csak a mértéke változatos. Szóval ez nem Magyar sajátosság, a "fejlett nyugaton" is ez megy.
3. Elég sok megye határmenti, értelem szerűen mindenhol más a helyzet. Zala ebből csak egy megye.
4. Az 1000 euró az jó fizu , csak kérdés az , hogy kinek? Annak akinek nincs szakmája és szalag melós annak sok. Egy sima szakmunkás teljesítmény bérezéssel egy hónapban ezt alapból megkeresi. De például ha a májusi üzletem összejön, akkor lesz olyan szakmunkásom aki 600 ezer fölött fog nettóban haza vinni, egy hónap alatt.... Ehhez képest az 1000 euró nem túl csábító :)
5. Rekord mély ponton van a munkanélküliség, nincs hova új munkahelyet teremteni. Olyan munkaerő hiány van az ágazatomban, hogyha hoznál 20 szakmával rendelkező embert, akkor 2 héten belül mindnek tudnék munkát adni. Ezt hova lehet még fokozni? o_O
6. Én konzervatív liberálisnak érzem magam, de nem szeretem magam beskatulyázni. A történelmet meg mindenki úgy ítéli meg ahogyan akarja, nem is kell rá "érdemben" reagálni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
szpg9

Nem akarok itt offolni, nem véletlenül zárták le a kanton topikot. De úgy érzem pár dologra, röviden reagálnom kell.
1. Minden megrendelőm nálam jóval idősebb, és mindig ők hozzák fel, hogy a pénz visszaosztása alap. Ez szerintem nem rólam állít ki lesújtó bizonyítványt....
2. Sok ismerősöm van aki a nagyvilágban üzletel, ott is mindenki korrupt. Csak a mértéke változatos. Szóval ez nem Magyar sajátosság, a "fejlett nyugaton" is ez megy.
3. Elég sok megye határmenti, értelem szerűen mindenhol más a helyzet. Zala ebből csak egy megye.
4. Az 1000 euró az jó fizu , csak kérdés az , hogy kinek? Annak akinek nincs szakmája és szalag melós annak sok. Egy sima szakmunkás teljesítmény bérezéssel egy hónapban ezt alapból megkeresi. De például ha a májusi üzletem összejön, akkor lesz olyan szakmunkásom aki 600 ezer fölött fog nettóban haza vinni, egy hónap alatt.... Ehhez képest az 1000 euró nem túl csábító :)
5. Rekord mély ponton van a munkanélküliség, nincs hova új munkahelyet teremteni. Olyan munkaerő hiány van az ágazatomban, hogyha hoznál 20 szakmával rendelkező embert, akkor 2 héten belül mindnek tudnék munkát adni. Ezt hova lehet még fokozni? o_O
6. Én konzervatív liberálisnak érzem magam, de nem szeretem magam beskatulyázni. A történelmet meg mindenki úgy ítéli meg ahogyan akarja, nem is kell rá "érdemben" reagálni.


Ha össze tudnánk dolgozni, akkor még munkaerővel is segíthetnélek. Persze nekem csak épület gépészeti és vízgépészeti szerelést végző (üzlet) társam van...Ha szükséges, tud PE elemeket hegeszteni, vízvezetékeket fektetni, stb,...KM PVC csöveket és fittingeket szerelni, gépházban ragasztatott csőkötésekkel. Aztán meg a PP csövekkel is a munka...Szennyvíz előkészítést, medence technológiát, vízelőkészítést is mindenre, hőszivattyú műkődést automatizálni és szerelni is.Ha ez felkeltette érdeklődésed netán, privátban jelezd.

Szerintem nem szakmunkásoknak találják ki az előzőekben bemutatott csáberőt, akkor ezek szerint van valami csábító hatása..

Azért Zalával foglalkoztam, mert Vas kapcsolatai és GY-M-S Megye kapcsolatai a nyugattal legendásak. Ehhez újul be a Horvát és a Szlovén kapcsolat. Próbáltam újabb, szélesebb szempontból megfogni a tárgyalt alapkérdést. Pld. az már izgalmasabb kérdés lenne, hogy van-e a horvátoknak munkaerő elszívó hatása
a sokkal hosszabb Baranyai-somogyi határ felől.. Bár a jövő héten megyek az Ormánságba, de nem hiszem, hogy meg fogok tudni mindent. egy alkalommal, pedig tervezek rákérdezni....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Ez a válasz az MO Kantin 14372 sz. hsz-odre válasz, csak Mac ma lezárta azt a topicot.


Te még nem vagy harminc, de írod, minden munkád után vissza kellett pénzt osztanod, mert ez Magyarországon így működik. Én elmúltam ötven, de a 26 éves szakmai – vállalkozói múltam alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy kinek fizettem és miért. Egyszerűen mindig fizettem, ha ezt nyilvánvalóan kérték, de sosem vetettem fel magam a fizetés (korrumpálás) lehetőségét. Ezek szerint Te, korruptabb vagy nálam!

Biztos igaz ez, amit leírtál, akkor a saját tapasztalatod szerint 100 %-os a korrupció gyakorisága a saját területeden. Ez azért elég elszomorító! Nem is értem miért nem ismered el, hogy ezzel az eredménnyel a világ legkorruptabb államai közé tartozunk. (Ez egy nagyon előkelő és szép helyezés az egyre jobban „fejlődő” Magyarországtól!

Én csak azért kérdeztem rá pont Zalára, mert pont Te hoztad fel, hogy néhány, a határon túlra dolgozni menő az nem számít. Azt hittem Te ismerős vagy ott. De szerencséd van, mert tegnap pont ott jártam, a Mura melletti horvát vidéken. Egy Csáktornya melletti összeszedő üzembe betanított munkásokat a következő feltételekkel kerestek (igaz 2018. 03. 31-ig). Jártamban – keltemben letéptem egy plakátot a villanyoszlopról.

1. Havi díjazás: 750 – 1.000 EUR/hó

2. Nyelvpótlék (Horváth nyelv ismerete esetén): 100 EUR/hó

3. Utazási támogatás, ha a saját kocsidon még 3 másik munkavállalót is viszel: 250 EUR/hó

Hogy ez sok vagy kevés, döntse el mindenki magában. De várom a véleményeket, mert ezen a területen nem vagyok a bérezést tekintve tájékozott.

A közmunkát én sem tartom megoldásnak, de a teljes empátia hiányáról tanúskodnak a soraid, hogy „örüljön az, aki 47 eFt-ot kap havonta gereblyézésért. Ugyanis az államnak nem kötelessége pénzt (segélyt) osztani bárkinek”.

Ez eléggé neoliberális álláspont, most döntsed el, hogy mi vagy, konzervatív vagy liberális. De ezek szerint liberális, ha úgy tetszik, konzervatív pedig akkor, ha éppen máshogy.

De visszatérve az alapproblémára, szerintem pont állami feladat lenne, hogy elősegítse az egészséges szerkezetű munkahely struktúra létrehozását (és ne csak alacsony kvalifikációjú munkavállalóknak, vagy vidéken még azoknak sem teremtenek munkahelyeket!). Ez annak a kormánynak meg pláne a feladata lenne, aki 2014-2018 közötti évekre (nem szerényen) 1,0 Millió új munkahely létrehozását ígérte!!! Mielőtt válaszolnál, a Dunántúlon vannak olyan vidékek, ahol nemhogy bővült, hanem csökkent a munkahelyek köre.

Az a történelemszemlélet, amely szerint a magyar harcolva a törökkel Nyugat Európa védőbástyája lett volna, az amelyen Raffay Ernő féle „hungarista” történetszemlélet. Írásodnak ez annyira komolytalan és megmosolyogtató része, hogy nem is reagálok rá érdemben. (Lásd a reakciódat megelőző HSZ-emben leírtakat, amelyek bizonyára elkerülték a figyelmedet…..
Az ezer eurót itthon is megkapom, minden harmadik hónapban még kétszázzal többet is sima gyári munkásként, nincs miért váltanom,vállalkoznom egyenlőre. Bár ha kifogyok egyszer az otthoni munkákból lehet másodállásban visszamegyek festeni meg ablakokat beépíteni. Az építőiparban egy kis vállalkozó, tudod a katások, ettől többet keresnek nettóban ha nem lusták és elismertek. Egy ács,festő, kőműves, fűtésszerelő ettől itt többet visz haza és nyár elején már egy hónapos csúszásban van. Öreganyám sajnos nem tanított meg horvátul. Cipelni meg nem cipelnék senkit mert minden perc szinte megfizethetetlen amit otthon tölthetek. A közmunka az nem a közalkalmazotti állás, napi 3-4 óra munkáért, úgy hogy közben cigi,pia,kaja szünet szerintem is jó fizu, így legalább be vannak jelentve és ha letelik délben utána az egész nap szabad. Mondjuk hírlik hogy Szabolcsban meg kell dolgozni érte a paprika földeken, de itt a környékemen kényelmes melót jelent. Sőt a tezsvíreknek be se kell menni dolgozni, anélkül is kapják.
 

flack

Member
2011. október 19.
59
24
18
Azért a horvátoknál se minden hiper-szuper. "A fiatalok elhagyják Horvátországot a jobb élet reményében. Amikor nemrég arról beszéltem, hogy konkrét demográfiai intézkedésekre van szükség, azt mondták túlzásokba esem. Horvátországból csak tavaly 80 ezer ember költözött el (.) Mi ez, ha nem rendkívüli állapot, amely rendkívüli intézkedéseket követel?" https://www.portfolio.hu/gazdasag/m...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
szpg9

Köszönöm a felajánlást! Épület gépészetben nem utazom, de ha úgy alakul akkor felkereslek majd ez ügyben :)

Az elvándorlás témája kapcsolódik a topik tartalmához, arról tudunk itt beszélgetni szerintem.
Nekem meglepő volt, de nem csak az egykori szoci országokban van elvándorlás. Például Angliát is komoly mennyiségű ember hagyja el, minden évben, az eredeti angol lakosságból. Egy részük nyugdíjas, aki elmegy például spanyolba nyugdíjasnak. Másik részük viszont fiatal, akik például az ausztrálokhoz költöznek ki a jobb élet reményében. Elég fura népesség csere zajlik már egy ideje.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Az ezer eurót itthon is megkapom, minden harmadik hónapban még kétszázzal többet is sima gyári munkásként, nincs miért váltanom,vállalkoznom egyenlőre. Bár ha kifogyok egyszer az otthoni munkákból lehet másodállásban visszamegyek festeni meg ablakokat beépíteni. Az építőiparban egy kis vállalkozó, tudod a katások, ettől többet keresnek nettóban ha nem lusták és elismertek. Egy ács,festő, kőműves, fűtésszerelő ettől itt többet visz haza és nyár elején már egy hónapos csúszásban van. Öreganyám sajnos nem tanított meg horvátul. Cipelni meg nem cipelnék senkit mert minden perc szinte megfizethetetlen amit otthon tölthetek. A közmunka az nem a közalkalmazotti állás, napi 3-4 óra munkáért, úgy hogy közben cigi,pia,kaja szünet szerintem is jó fizu, így legalább be vannak jelentve és ha letelik délben utána az egész nap szabad. Mondjuk hírlik hogy Szabolcsban meg kell dolgozni érte a paprika földeken, de itt a környékemen kényelmes melót jelent. Sőt a tezsvíreknek be se kell menni dolgozni, anélkül is kapják.

1000+eurot vagy 200+t? A Tótszerdahely, Letenye, Becsehely, Tornyiszentmiklós vonalon? wow.

Nagykanizsára járt kb mindenki melóba ott volt munka és vmennyire fieztés. Csak akkor GE még "picit" több embert foglalkoztatott.

Hirtelen ránéztem ingatlanpiacra ahogy látom 100.000Fts/nmáron lehet venni felújított tégla+gázot pl garayban https://ingatlan.com/nagykanizsa/el...as/zala+megye+nagykanizsa+garay+utca/21685921 és Garay ugye egész jó helyen van, pl GE, 7es... igen aki nem érteni ~7-7.3mftből el lehet hozni egy felújhítótt tégla+gázos lakást. És ez mindent elmond milyen kereslet is van és mennyire jók is arra a keresetek.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
szpg9

Köszönöm a felajánlást! Épület gépészetben nem utazom, de ha úgy alakul akkor felkereslek majd ez ügyben :)

Az elvándorlás témája kapcsolódik a topik tartalmához, arról tudunk itt beszélgetni szerintem.
Nekem meglepő volt, de nem csak az egykori szoci országokban van elvándorlás. Például Angliát is komoly mennyiségű ember hagyja el, minden évben, az eredeti angol lakosságból. Egy részük nyugdíjas, aki elmegy például spanyolba nyugdíjasnak. Másik részük viszont fiatal, akik például az ausztrálokhoz költöznek ki a jobb élet reményében. Elég fura népesség csere zajlik már egy ideje.

Konkrétan "fél Anglia" nyugdíj után leköltözik Spanyolba, Portugálba, Fuertere, Lanzarottra. Néha olyan érzésem van amikor arra vagyok, mindha angliába lennék. angol pub, kávézó süti... csak nem esik. :)

CWNel meg oda vissza nagy a migráció, de összeségében pont anyagiak miatt sokkal nagyobb a bevándorlás. Ausba se annyira fizukért mennek hanem mert kellemetlen ott fent windsurfolni, ausban meg csak egy 3/2kell. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
R

rejsz felügyelő

Guest
Gazdag István: Eurafrika: totális kulturális színesítés

"Úgy tűnik, mintha mi, fehérek, egy hangyányit hangyásak lennénk, a skizofrén fajtából. Mert miközben szeretjük elnyomni a fekete afrikaiakat, pusztán a bőrük színe miatt, ugyanakkor szeretjük etetni is őket, hogy zavartalanul szaporodhassanak, mint az… afrikai feketék. Valójában ugyanis, ha továbbra is a jelenlegi szinten nyomjuk el és etetjük őket, alig húsz éven belül csaknem megduplázódik a számuk (a mostani 1,1 milliárdról 2040-re kétmilliárdra). Ez az alapvető probléma. Ennél is nagyobb gond azonban, hogy ez a kétmilliárdnyi afrikai a jelek szerint nem nagyon szereti Afrikát, ami persze akceptálható is tőlük, hiszen a földrészük egyre inkább elsivatagosodik, a nagyvárosaik brutálisan túlzsúfoltak, mert sajnálatos módon tele vannak afrikaiakkal, a vízilovak rusnyák, és ami a legrosszabb, egyetlen árva szociális segélyprogram sincs a környéken. Ezért aztán egy nagy csomónak közülük nincs is otthon maradása, és inkább minket, európai és amerikai fehér rasszistákat szándékoznak kulturálisan színesíteni. Egyelőre úgy bagatell 700 milliónyian, közülük szép számmal az elkövetkező öt év folyamán.
Legalábbis ez derül ki a Pew Research Centre amerikai közvélemény-kutató intézet hat afrikai országban (Kenya, Tanzánia, Szenegál, Dél-afrikai Köztársaság, Ghána, Nigéria) végzett legfrissebb felméréséből. Közülük az előbbi négyben a megkérdezettek csaknem fele, az utóbbi kettőben legalább a háromnegyede akar az USA-ba vagy Európába vándorolni, a szenegáli, ghánai és nigériai kulturális színesítők mintegy 40 százaléka már öt éven belül! Az 1,1 milliárdnak a kétharmada kb. 700 milliót jelent. Ennyi potenciális néger megszállóval kell tehát számolniuk az elkövetkező években-évtizedekben az összesen mintegy egymilliárd fehérnek otthont adó országoknak, elsősorban a (jelenleg még) leggazdagabbaknak, az USA-nak és az EU nyugati tagállamainak. Kézzelfoghatóvá téve az adatot: csaknem ugyanannyi néger szándékozik-akarja-reméli elözönleni ez utóbbiakat, mint amennyi fehér él jelenleg az egész Földön. (At Least a Million Sub-Saharan Africans Moved to Europe Since 2010, pewglobal.org, 2018. március 22.)

A felmérés szerint 2010 óta legalább egymillió fekete afrikai költözött Európába, csatlakozva a már korábban is földrészünkön (főleg Britanniában, Franciaországban, Olaszországban és Portugáliában) squattoló hárommillióhoz. Eszerint összesen alig négymillió néger élne földrészünkön, ami természetesen a színvakság netovábbja. Független demográfusok számításai alapján ugyanis a számuk már most is a tízmillióhoz közelít. Ha vicces akarnék lenni, kis költői túlzással azt mondanám, hogy én magam többet számoltam össze belőlük a legutóbbi párizsi szafarimon, a Champs Elysées-n korzózva, pedig az nem tegnap volt, hanem vagy 15 éve. Egyébként ez a legfőbb oka, hogy azóta a tájára sem megyek az egykori Franciaországnak. Ahogyan minden bizonnyal az ún. Párizs-szindrómának is, amely a „fény városába” (Ville Lumière) látogató külföldi, főleg japán turisták körében lép fel, akik pszichikai és pszichoszomatikus tünetekkel (akut téveszmék, hallucinációk, üldözési mánia, a realitásérzék elvesztése, személyiségvesztés, szorongás illetve szédülés, erős szívdobogás, izzadás, hányás) is járó negatív kultúrsokként élik meg az álmaikban elképzelt és a valóságban megtapasztalt Párizs közötti „ég és föld” különbséget. Nem csoda: Párizsba készültek – és Ouagadougouba kerültek.

Eközben változatlanul özönlenek Európába az afrikaiak főleg Kamerunból, Nigériából, Szenegálból és Ghánából, köztük terhes nők, fiatal párok és egyedülálló férfiak, akik a saját bevallásuk szerint „minden megtesznek, hogy eljöhessenek a paradicsomba”. Marokkóban most is 50 ezren, Líbiában 400 ezren várakoznak ugrásra készen, hogy átszeljék a Földközi-tengert, és partra szálljanak valahol Spanyol- vagy Olaszországban, majd tovább nyomuljanak Nyugat- és Észak-Európa elfoglalására.

Az EU Nigerbe akkreditált nagykövete szerint az „afrikai demográfiai fejlemény egy ketyegő időzített bomba”, és „ha nem lesz leállítva, akkor katasztrófához vezethet”. Addig is a brüsszeli bürokrácia „fejlesztési segély” címszóval számolatlanul önti a pénzt (a magyar adófizetőkét is) az afrikai feneketlen hordóba, egyedül Nigerbe 600 millió eurót 2020-ig. Mindezt azzal a fals indokkal, hogy az így létrehozott munkahelyekkel majd helyben lehet tartani a potenciális kivándorlókat. (Die zweite Phase der Migration hat längst begonnen, welt.de, 2018. március 22.) Mintha legalábbis leküzdhetetlen sztahanovista munkavágy hajtaná őket a fehér országokba, amelynek otthon édeskevés jelét adják.

Valójában ugyanis sikeres néger nemzet nem létezik. Ez a korántsem eredeti megállapítás nem tőlem származik, hanem egy nigériai születésű, amerikai egyetemi tanártól, aki teljesen tényszerűen kénytelen elismerni, hogy a feketéknek egyszerűen azért nincs „méltóságuk”, mert sohasem voltak képesek létrehozni bármilyen első világbeli államot vagy infrastruktúrát. A „fekete faj világméretű méltatlanságáról” beszélve Chigozie Obioma megállapítja, hogy ha bárki, bármely másik fajból kimutatja a feketék teljes képtelenségét arra, hogy tegyenek valamit a saját helyzetük orvoslásáért, a fekete elitek és aktivisták világszerte „verbális zsarnokságot” alkalmazva rasszizmussal vagy gyűlöletbeszéddel vádolják meg az illetőt. Ugyanakkor „senki sem beszél arról a sajnálatos tényről, hogy a legtöbb afrikai és karibi állam vagy megbukott, vagy éppen összeomlik”, köztük a legnépesebb, Nigéria is, „az inkompetencia, a helyi jellegű korrupció, a méltóságteljes alkalmatlanság és főleg a pusztító önzés és kapzsiság” miatt, amely a legtöbb afrikai államot jellemzi.

Elsősorban tehát azért özönlik el Európát milliószámra az afrikaiak, mert a saját országaik saját maguk kreálta katasztrófaövezetek, „káosz, értelmetlen háborúk, elrontott vallásosság, erőszak és gazdasági összeomlás közepette”. Noha a világon mindenhol „majdnem mindennap a fekete méltatlanság, a fekete tehetetlenség bámul ránk”, válaszul a feketék csak annyit tesznek, hogy mindenkire rasszizmust kiáltanak, és mások szimpátiájáért udvarolnak. (There Are No Successful Black Nations, foreignpolicy.com, 2016. augusztus 9.) A diagnózis helyes. Már csak egy hatékony terápiára lenne szükség. Lehetőleg nem Európában."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
A világ öszes hugyagyú PCbajnoka azon dolgozik, hogy olyan IQtesztet produkáljon, amin Afrika kikerülne a gyengeelméjű kategóriából. Száz év alatt sem sikerült.
Talán rájuk szabottat kellene akkor gyártsanak, nem pedig általánossal próbálkozni. Ha tömegekben gondolkozol, az ázsiaiak (főleg japánok, koreaiak, képzett kínaiak) az egyik véglet, az afrikaiak a másik. Ugyanazon a teszten egyik csoport egyértelműen jobban fog teljesíteni, mint a másik.
 
Status
Not open for further replies.