Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ez kb ami nálunk volt. Vannak benne elcsúszások de kbnak jó.

Nincs bölcsi 4-5* tuljelentkezések vannak. Feleségem ezért nem tudott 2éves korában visszamenni dolgozni kb oviig otthon volt.
TGÁYS kb fizu.
utána 5hótól havi 430 helyett gyed 130. havi -300 19hónap alat -5.7millió ft
2 és 3éves kor között gyes havi 27k. 430 helyett 27K. havi -400. 12hónap alatt 4.8millió ft.
3évig bonusz se volt. Az 3havi nettó 1.3misi.

Összeadva az első 3év nem bejött oldalról kb -11misi. Ellenben van csp+adókedvezmény kb havi 22. 3évre 800k

Ennyi esett ki. Ez azoknak a kolégáknak akiknek nincs gyereke ott a bankban.

És még bele se kezdtem a költségekbe. Kezdjek?

Én elhiszem téged felneveltek 18év alatt 4.5misiből azaz havi 20Kból de ennyiből a jelenlegi ovi étkezési díj + otthoni kaja se jön ki. És ezek a költségek kissebb hányada...
Hagyd a fenébe a gyereket. Nem neked való. A kollegaid meg költsek arra azt a nyamvadt 11 millat amire gondolom.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Elnézve a vitát az jut eszembe, hogy a mai emberek már ott elrontják, hogy a gyerek-család dilemmát elsősorban anyagi kérdésként kezelik sokan. Tudom, hogy ez hippisen hangzik, de a család sokkal többet jelent az egyénnek és a társadalomnak is. Én biztosan nem lennék képes a saját színvonalamnak a fenntartására, ha nem lenne családom. És nem anyagi színvonalról beszélek, hanem a napjaim és a munkám minőségéről, a többi emberhez való viszonyaimról, a saját lelkiállapotomról stb. A család, a felelősség fókuszban tart, hátteret ad, lehetőséget kínál a lazításra stb. stb. Rosszabb lenne nélkülük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Elnézve a vitát az jut eszembe, hogy a mai emberek már ott elrontják, hogy a gyerek-család dilemmát elsősorban anyagi kérdésként kezelik sokan. Tudom, hogy ez hippisen hangzik, de a család sokkal többet jelent az egyénnek és a társadalomnak is. Én biztosan nem lennék képes a saját színvonalamnak a fenntartására, ha nem lenne családom. És nem anyagi színvonalról beszélek, hanem a napjaim és a munkám minőségéről, a többi emberhez való viszonyaimról, a saját lelkiállapotomról stb. A család, a felelősség fókuszban tart, hátteret ad, lehetőséget kínál a lazításra stb. stb. Rosszabb lenne nélkülük.
Hippisnek hangzik? Nekem csak ez hangzik épeszűnek!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Lótartás az van kollégának is. Aszem havi 150et fizet érte. Ha neked ez a hobbid és most kéne szülöknek finanszirozni akkor évi 1.8misibe kerül szüledidnek. C sak a hobbid.


A ló havi 25.000ft és bezony régebben még volt hogy kevesebből is megvolt. Én utánajártam és megoldottam hogy ne legyen több. Persze én csináltam neki az élelmet (igen hétvégente jelent némi kaszálást és szénahordást, de nem ilyedtem meg bemocskolni a kezemet, igaz akkor nem volt doktorim, de most is megtenném ha ráérnék.)
szóval lehet 150 de lehet 25 is akár. Ez bizony az 1/6-oda az általad mondottnak. Ha mindenben hasonló a lépéseink különbsége ki is jönnek a számok. :)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Teljesen értelmetlen amúgy ezt vitatni ebben a formában, egy hasmenés miatt lekésett befektetői ebéd miatt elúszott 500 millió akkor mi ? Egy óra alatt -500 egy nagydolog miatt?

Amúgy rengeteg dologtól függ szerintem minden eset egyedi lehet a maga nemében. Például Rézműves Eszmerálda nem bukik három év alatt 7 milliót mert sose dolgozott és mondjuk a családnak az egy főre eső jövedelme 30 ezer forint, de egy random gyerek a Rich kids of x város oldalról a gyémántberakású cumisüvegével és a személyzetével biztos egy hónap alatt több pénzt visz el mint az egész putrisor életében a gyereknevelésre költ.

Fade esetében ez az összeg ennyi volt kiszámolták, oké, de ez annyit jelent hogy az ő esetükben ez ennyi volt.
Van aki megbánja van aki nem van akinek nem való van aki ettől lesz teljes én azt mondom azt az utat kell járni ami boldoggá tesz, mert a boldogságból ered a siker és nem fordítva.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Elnézve a vitát az jut eszembe, hogy a mai emberek már ott elrontják, hogy a gyerek-család dilemmát elsősorban anyagi kérdésként kezelik sokan. Tudom, hogy ez hippisen hangzik, de a család sokkal többet jelent az egyénnek és a társadalomnak is. Én biztosan nem lennék képes a saját színvonalamnak a fenntartására, ha nem lenne családom. És nem anyagi színvonalról beszélek, hanem a napjaim és a munkám minőségéről, a többi emberhez való viszonyaimról, a saját lelkiállapotomról stb. A család, a felelősség fókuszban tart, hátteret ad, lehetőséget kínál a lazításra stb. stb. Rosszabb lenne nélkülük.

Akikről anno beszéltem pont a fordítottját gondolják. Nincs kötöttség, van szabadság, van pénz.
És evvel nem is lehet vitatkozni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
A ló havi 25.000ft és bezony régebben még volt hogy kevesebből is megvolt. Én utánajártam és megoldottam hogy ne legyen több. Persze én csináltam neki az élelmet (igen hétvégente jelent némi kaszálást és szénahordást, de nem ilyedtem meg bemocskolni a kezemet, igaz akkor nem volt doktorim, de most is megtenném ha ráérnék.)
szóval lehet 150 de lehet 25 is akár. Ez bizony az 1/6-oda az általad mondottnak. Ha mindenben hasonló a lépéseink különbsége ki is jönnek a számok. :)

Ne viccelj rád 18év alatt kijöttél szüleidnek 4-5millió ftból. Az évi 277.000Ft. Az havi 23.000Ft. Te meg lóra költöttél 25.000Ftt. Még ha nem ettél ruhád se volt akkor se jön ki.

Bocs de láthatóan fogalmad sincs arról mennyibe kerül egy gyerek tisztességgel felnevelve.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ne viccelj rád 18év alatt kijöttél szüleidnek 4-5millió ftból. Az évi 277.000Ft. Az havi 23.000Ft. Te meg lóra költöttél 25.000Ftt. Még ha nem ettél ruhád se volt akkor se jön ki.

Bocs de láthatóan fogalmad sincs arról mennyibe kerül egy gyerek tisztességgel felnevelve.


1 csecsemőként nem volt lovam kb 16 éves korom után te matekzseni. Meg mondtam sokszor még 25-be se volt.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ne viccelj rád 18év alatt kijöttél szüleidnek 4-5millió ftból. Az évi 277.000Ft. Az havi 23.000Ft. Te meg lóra költöttél 25.000Ftt. Még ha nem ettél ruhád se volt akkor se jön ki.

Bocs de láthatóan fogalmad sincs arról mennyibe kerül egy gyerek tisztességgel felnevelve.


Bocsi de te vagy egy elkényeztetett hülye vagy vagy propagandát tolsz.
Van 1x bevételi oldal: Gyed/gyes ha nem szúrja el az ember hamar munkába vissza állhat. Ezt veszteségnek nevezni merő ostobaság.
Továbbá nem csak 23.000 a büdzsé mivel létezik bevételi oldal is: Pl.: Családi pótlék 18 éves korig. 14 éves kortól létezik diákmunka 2 hónap alatt jól helyezkedve 100.000-et meg lehet keresni.
A lóhoz meg annyit, hogy évi 7 hónapot lehetett kaszálni akkor 10-15000 volt/hó télen amikor nem (5hónap (igen mielőtt szólnál novemberben és márciusban sem lehet és az tudom, hogy nem tél)) akkor volt 25.000

A tisztességes gyereknevelés meg nem pénzkérdés. Sajnálom a gyereked mert lehet mindene meglesz, de ilyen szülői mentalitással mindenhogy neveled, csak tisztességesen nem.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nincs kötöttség, van szabadság, van pénz.
Persze, mindenki úgy él, ahogy akar. Tanulságos látni a gyermektelen generációkat. Szüleim barátai, akik tudatosan nem akartak gyereket, magányosan és a még élő (szintén öreg és rozzant) barátaikra támaszkodva tűrik az időskort és készülnek a halálra. Pénzük az van bőven, de minek. Azok a ma negyvenes nőismerőseim, akik elhitték, hogy szingliként jobban lehet élni, mostanában omlanak össze a magány és az értelmetlen "munkaélet" nyomása alatt. Megvan mindenük, mégis ZS-kategóriás pasasokkal szűrik össze a levet kínjukban, mert már senkinek nem kellenek egy alkalmi kalandra sem. Azért is szomorú ez a trend, mert tele lesz sérült, csalódott, kigyensúlyozatlan emberekkel a társadalom, ami mindenkinek rossz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Bocsi de te vagy egy elkényeztetett hülye vagy vagy propagandát tolsz.
Van 1x bevételi oldal: Gyed/gyes ha nem szúrja el az ember hamar munkába vissza állhat. Ezt veszteségnek nevezni merő ostobaság.
Továbbá nem csak 23.000 a büdzsé mivel létezik bevételi oldal is: Pl.: Családi pótlék 18 éves korig. 14 éves kortól létezik diákmunka 2 hónap alatt jól helyezkedve 100.000-et meg lehet keresni.
A lóhoz meg annyit, hogy évi 7 hónapot lehetett kaszálni akkor 10-15000 volt/hó télen amikor nem (5hónap (igen mielőtt szólnál novemberben és márciusban sem lehet és az tudom, hogy nem tél)) akkor volt 25.000

A tisztességes gyereknevelés meg nem pénzkérdés. Sajnálom a gyereked mert lehet mindene meglesz, de ilyen szülői mentalitással mindenhogy neveled, csak tisztességesen nem.
Nekem is nagyon furcsa amit csinál, van gyerek állítólag, de folyamatosan azt olvasom tőle hogy mennyire nem éri meg anyagilag, illetve hogy azok az állítólagos kollégák meg mennyire okosan tették, hogy nem vállalták be a pénz és energiaszivattyú gyermekeket, mivel pénz-boldogság-szabadság csupa szép csupa jó gyerek nélkül az életük.


Szerintem egy szülő aki nem bánta meg a gyerekét, az ilyet nem ír le. Normális szülő meg nem bánja meg a gyermekét, még akkor sem ha sérülten születik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Persze, mindenki úgy él, ahogy akar. Tanulságos látni a gyermektelen generációkat. Szüleim barátai, akik tudatosan nem akartak gyereket, magányosan és a még élő (szintén öreg és rozzant) barátaikra támaszkodva tűrik az időskort és készülnek a halálra. Pénzük az van bőven, de minek. Azok a ma negyvenes nőismerőseim, akik elhitték, hogy szingliként jobban lehet élni, mostanában omlanak össze a magány és az értelmetlen "munkaélet" nyomása alatt. Megvan mindenük, mégis ZS-kategóriás pasasokkal szűrik össze a levet kínjukban, mert már senkinek nem kellenek egy alkalmi kalandra sem. Azért is szomorú ez a trend, mert tele lesz sérült, csalódott, kigyensúlyozatlan emberekkel a társadalom, ami mindenkinek rossz.
Bizony, ugyan ezt látom én is. Lehet jól menő harmincast játszani, karrier-utazás-futó izgi kalandok-luxus, csak aztán jön a kicsit szürkébb negyvenes, majd megfakult ötvenes, és a végére a totál értelmetlen 60+ os kesergős időszak. Harmincas közepén mindenki marhára nagypofájú, hogy két végén kell égetni a gyertyát, meg ha majd nem így lesz dobok egy szaltót a tízesek tetejéről, de aztán a legtöbb ilyen csak morgó/mélabús/becsavarodott szarházi öregember lesz, aki az egész világot hibáztatja, és kb. a kutyusa/cicusa a mindene.
Még sajnálni sem tudom az ilyen önző embereket.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Bocsi de te vagy egy elkényeztetett hülye vagy vagy propagandát tolsz.
Van 1x bevételi oldal: Gyed/gyes ha nem szúrja el az ember hamar munkába vissza állhat. Ezt veszteségnek nevezni merő ostobaság.
Továbbá nem csak 23.000 a büdzsé mivel létezik bevételi oldal is: Pl.: Családi pótlék 18 éves korig. 14 éves kortól létezik diákmunka 2 hónap alatt jól helyezkedve 100.000-et meg lehet keresni.
A lóhoz meg annyit, hogy évi 7 hónapot lehetett kaszálni akkor 10-15000 volt/hó télen amikor nem (5hónap (igen mielőtt szólnál novemberben és márciusban sem lehet és az tudom, hogy nem tél)) akkor volt 25.000

A tisztességes gyereknevelés meg nem pénzkérdés. Sajnálom a gyereked mert lehet mindene meglesz, de ilyen szülői mentalitással mindenhogy neveled, csak tisztességesen nem.

Aki számokkal nem érdemben vitatkozik hanem személyeskedik, másra megjegyzéseket tesz azt finoman szólva se vitatkozni akar hanem a meggyőzödését letolni.

Ott vannak a számaim. Ez így ennyibe kerül. Illetve nem kerül hisz a költség oldalt még elő se vettem.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Aki számokkal nem érdemben vitatkozik hanem személyeskedik, másra megjegyzéseket tesz azt finoman szólva se vitatkozni akar hanem a meggyőzödését letolni.

Ott vannak a számaim. Ez így ennyibe kerül. Illetve nem kerül hisz a költség oldalt még elő se vettem.
Neked. Más meg kihozza olcsóbban, a te példáddal szembe menve mi hárman vagyunk testvérek, anyámék világ életükben közalkalmazottak voltak, sose loptak, túlságosan is becsületesek a mai világhoz sajnos, s diploma nélkül. Mi ahogy mondtam hárman vagyunk testvérek, mindhárman diplomásak lettünk, van hol lakni, nincs gazdagság de sztem. egyikünk sem panaszkodik. Múlt évben pl. közös Olaszország azért belefért, összcsaládi mókának. Nekem is van 3 gyerek, mi is megélünk egy tiszti fizuból, meg az asszony igen szerény jövedelméből. Ő közalkalmazotti bértábla szerint egyébként kevesebbet keresett, mint amennyivel több lett a 3 gyerek miatt az adókedvezmény+családi+főállású anya kombó. Ha így nézem, nekünk a 3. gyerek miatt több a bevételünk mint volt előtte 2 gyerekkel hogy az asszony dolgozott.

Tehát mi anyagilag nyerünk az utolsó gyerekkel.

Gondoltam leírom már, mert kezd kilenni a répa azzal, hogy itt súlykolod hogy mekkora éhhalál a gyerekvállalás.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Bizony, ugyan ezt látom én is. Lehet jól menő harmincast játszani, karrier-utazás-futó izgi kalandok-luxus, csak aztán jön a kicsit szürkébb negyvenes, majd megfakult ötvenes, és a végére a totál értelmetlen 60+ os kesergős időszak. Harmincas közepén mindenki marhára nagypofájú, hogy két végén kell égetni a gyertyát, meg ha majd nem így lesz dobok egy szaltót a tízesek tetejéről, de aztán a legtöbb ilyen csak morgó/mélabús/becsavarodott szarházi öregember lesz, aki az egész világot hibáztatja, és kb. a kutyusa/cicusa a mindene.
Még sajnálni sem tudom az ilyen önző embereket.

Egyszerűen nem érted ennek a rétegnek az életét, motivációit. Nem szürke meg mefakult a 40-50 hanem karrierben toppon van, elimserés mindenhonnan, a fő probléma
ája meg, hogy idén hova menjen kiteozni a barátnőjével és milyen koncert... lesz a hvén.
Esetleg sekélyes... de hogy nem szürke meg megfakult az tuti.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Mégegyszer. Ezek számok. Ha így akkor ennyi ha úgy akkor annyi.

És a kihozza olcsobban hogy amikor a költségeket még csak nem is érintettük? Amit én leírtam az az ennyi esik ki ilyen és ilyen esetben.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Egyszerűen nem érted ennek a rétegnek az életét, motivációit. Nem szürke meg mefakult a 40-50 hanem karrierben toppon van, elimserés mindenhonnan, a fő probléma
ája meg, hogy idén hova menjen kiteozni a barátnőjével és milyen koncert... lesz a hvén.
Esetleg sekélyes... de hogy nem szürke meg megfakult az tuti.
Nem cserélnék vele, mi karácsonykor ahogy szoktunk 16-an ültünk a családi ebédnél az asztal körül.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Figyelj én ebben a káoszban nem keresgetek semmi idelinkeled megnézem nem nem. Jóhiszemű vagyok ezért sajnállak mert feltételezem nem rosszindulatból írtad, de bizony valaki téged elég csúnyán átejtett valahol, mert bizony felnőttem én is az általad vízionált 30-60 millió helyett "cakk um pack" 4-5 millióból és nem éheztem, minden nap fürödtem volt ruhám, egyetemre is jártam ráadásul 6 évesre stb. Csakhát nem mindenből a legmenőbb volt, na meg egyetem alatt állami programok ösztöndíjak kollégium miatt önnfentartó is tudtam lenni. Szumma szummárum inflációval együtt is ma kb. max 7-7,5 milla lennék. De lehet csak 6,5. Ja és tartottam 1 lovat is bónusznak, csak hogy lásd volt/van még hobbym is.

Ha a 70-es vagy a 80-as években neveltek fel, akkor - akkori forintban mérve - tényleg kijöhettél a szüleidnek összesen 4-5 millióból, máshogy kizárt dolog. Egyszerűen nem adtátok össze, nem követtétek a költségeket.