Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 822
65 383
113
Egy kérésem van felétek Hóbagoly és Fade. Kérlek titeket, a kormányba, vagy a parlament közelébe sose menjetek vezetőnek, csináljatok bármilyen szép/csodálatos karriert, legyen szerencsétek az életben, csak ne menjetek az ország vezetésének a közelébe.
Hagyd el... ma újabb gyöngyszemmel akadtam össze a nagy magyar munkaerő hiányban.
Egy főállású politikussal. Szombathelyi roma önkormányzati képviselő. Nagyon befolyásos. Aki azért jött hozzánk dolgozni közvetítő cégen keresztül mert meg akarja tanulni hogyan dolgoznak a magyarok, de nem fedte fel a valódi kilétét, rejtetten van. Amúgy ezt a Vona Gábor mondta neki és ő ezért jobbikos, ezért szavazott a Fideszre. 4 órát bírta aztán eltűnt, de nekem is elég volt, nem hagytam magam összezavarni. Ezek a Lipótról jönnek-e nem tudom....
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hagyd el... ma újabb gyöngyszemmel akadtam össze a nagy magyar munkaerő hiányban.
Egy főállású politikussal. Szombathelyi roma önkormányzati képviselő. Nagyon befolyásos. Aki azért jött hozzánk dolgozni közvetítő cégen keresztül mert meg akarja tanulni hogyan dolgoznak a magyarok, de nem fedte fel a valódi kilétét, rejtetten van. Amúgy ezt a Vona Gábor mondta neki és ő ezért jobbikos, ezért szavazott a Fideszre. 4 órát bírta aztán eltűnt, de nekem is elég volt, nem hagytam magam összezavarni. Ezek a Lipótról jönnek-e nem tudom....

Hát sajnos igen súlyos hiba volt az intézmény bezárása, inkább bővíteni kellett volna, mert sok felvételre alkalmas egyén szaladgál szabadon, pedig az intézménybe 100%, hogy bejuthatnának. Mielőtt valaki félreérti nem a fórum tagjairól beszélek őket nem ismerem személyesen, de ilyen pl.. a 4 sávos út közepén fetrengő jajveszékelőről, amikor meg kijön a mentő, hogy jaj biztos elcsapták, felkel és verekszik a mentősökkel (1 cent pia nem volt benne) szóval igen ilyen értékes társadalomépítő egyének szaladgálnak az utcán ahelyett, hogy mondjuk kiélhetnék magukat egy nekik való fejlesztő intézményben ahol megvillogtathatják tudásukat. (ja és legalább heti 1x bejátsza 24 órára benntartják aztán mehet haza, ugye bezárni nem lehet [jogait nem korlátozhatjuk])
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Hát sajnos igen súlyos hiba volt az intézmény bezárása, inkább bővíteni kellett volna, mert sok felvételre alkalmas egyén szaladgál szabadon, pedig az intézménybe 100%, hogy bejuthatnának. Mielőtt valaki félreérti nem a fórum tagjairól beszélek őket nem ismerem személyesen, de ilyen pl.. a 4 sávos út közepén fetrengő jajveszékelőről, amikor meg kijön a mentő, hogy jaj biztos elcsapták, felkel és verekszik a mentősökkel (1 cent pia nem volt benne) szóval igen ilyen értékes társadalomépítő egyének szaladgálnak az utcán ahelyett, hogy mondjuk kiélhetnék magukat egy nekik való fejlesztő intézményben ahol megvillogtathatják tudásukat. (ja és legalább heti 1x bejátsza 24 órára benntartják aztán mehet haza, ugye bezárni nem lehet [jogait nem korlátozhatjuk])
Kellet Ferinek a szavazóbázis. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Hagyd el... ma újabb gyöngyszemmel akadtam össze a nagy magyar munkaerő hiányban.
Egy főállású politikussal. Szombathelyi roma önkormányzati képviselő. Nagyon befolyásos. Aki azért jött hozzánk dolgozni közvetítő cégen keresztül mert meg akarja tanulni hogyan dolgoznak a magyarok, de nem fedte fel a valódi kilétét, rejtetten van. Amúgy ezt a Vona Gábor mondta neki és ő ezért jobbikos, ezért szavazott a Fideszre. 4 órát bírta aztán eltűnt, de nekem is elég volt, nem hagytam magam összezavarni. Ezek a Lipótról jönnek-e nem tudom....


Milyen meló?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 822
65 383
113
Sima egyszerű, dobozokat szed le egy futószalagról, óránként kb 400-at. Múlt héten egy csaj szedte, csak az olyan törpe volt hogy nem érte fel nagyon a felső sort, kb 1,60 magas rakat. Azelőtti héten megint egy elmeroggyant, szerintem totál szét volt szipuzva az agya, 20 éve nem láttam ilyen agyi leépültet, kb 20 éves volt és csontropi, 45 kg. 10 magas stócot folyton kilencre rakta, mert beleszámolta folyton a raklapot is. Igaz a képviselő úr is vagy 6-7 alkalommal. Január 3-án már a fizetéspapírt várta pedig csak 2-án kezdett. Kirúgták de másnap visszajött, kivezették, aztán másnap megint bepróbálkozott de már a kapun fennakadt. Azelőtt egy gyúrós roma srác volt, az elején fújta hogy ó de könnyű meló ez, 11 körül már csapkodott ,rugdosott mindent, 2-re elcsendesedett ,reggelre megtört. Többet nem láttam őt se. Ez a Való Világ mondta a mai Polgár Jenő. :)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Sima egyszerű, dobozokat szed le egy futószalagról, óránként kb 400-at. Múlt héten egy csaj szedte, csak az olyan törpe volt hogy nem érte fel nagyon a felső sort, kb 1,60 magas rakat. Azelőtti héten megint egy elmeroggyant, szerintem totál szét volt szipuzva az agya, 20 éve nem láttam ilyen agyi leépültet, kb 20 éves volt és csontropi, 45 kg. 10 magas stócot folyton kilencre rakta, mert beleszámolta folyton a raklapot is. Igaz a képviselő úr is vagy 6-7 alkalommal. Január 3-án már a fizetéspapírt várta pedig csak 2-án kezdett. Kirúgták de másnap visszajött, kivezették, aztán másnap megint bepróbálkozott de már a kapun fennakadt. Azelőtt egy gyúrós roma srác volt, az elején fújta hogy ó de könnyű meló ez, 11 körül már csapkodott ,rugdosott mindent, 2-re elcsendesedett ,reggelre megtört. Többet nem láttam őt se. Ez a Való Világ mondta a mai Polgár Jenő. :)

Igen ez a mai legújabb nyugati generáció, már ugye a 2-ik generáció fut ki lassan akinél nem volt valami nagy történelmi válság. Igen ez elpuhítja az embereket. Egy háború mindig szelekciós nyomás is. Sajnos a legjobbja is megy a selejtel általában, az egyik a csatatéren marad a másik otthon éhenhal. A válságok élelmiszer, gazdasági (komoly és nem himihumi 2008-as ami tényleg bakfity volt mert éhezéstől és csődtől a világ nagyrésze elég messze állt) ilyen helyzetekben felemelkednek az erősek és a gazemberek, de a buták kirostálódnak. Nem szabad félreérteni ezek szörnyű dolgok, de valami békés utat ki kell találni, mert az elpuhulás és a vele járó elbutulás egy időzített bomba a nyugati civlizációra nézve, és bizony pont most mikor több oldalról támadás alá került, szar a helyzet ez az igazság. De hát most jön az, hogy minden ország 19-re lapot húz és meglátjuk kik lesznek a szerencsések akik kibekkelik és kik buknak el, meg mennyire. Mi kb. olyan középen állunk rizikót tekintve, vannak akik rosszabbul állnak és vannak akik jobban. (Oroszo+Eu(országonként külön)+Uk+É-amerika+Ausztrália a játékosok ebben).
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Igen ez a mai legújabb nyugati generáció, már ugye a 2-ik generáció fut ki lassan akinél nem volt valami nagy történelmi válság. Igen ez elpuhítja az embereket. Egy háború mindig szelekciós nyomás is. Sajnos a legjobbja is megy a selejtel általában, az egyik a csatatéren marad a másik otthon éhenhal. A válságok élelmiszer, gazdasági (komoly és nem himihumi 2008-as ami tényleg bakfity volt mert éhezéstől és csődtől a világ nagyrésze elég messze állt) ilyen helyzetekben felemelkednek az erősek és a gazemberek, de a buták kirostálódnak. Nem szabad félreérteni ezek szörnyű dolgok, de valami békés utat ki kell találni, mert az elpuhulás és a vele járó elbutulás egy időzített bomba a nyugati civlizációra nézve, és bizony pont most mikor több oldalról támadás alá került, szar a helyzet ez az igazság. De hát most jön az, hogy minden ország 19-re lapot húz és meglátjuk kik lesznek a szerencsések akik kibekkelik és kik buknak el, meg mennyire. Mi kb. olyan középen állunk rizikót tekintve, vannak akik rosszabbul állnak és vannak akik jobban. (Oroszo+Eu(országonként külön)+Uk+É-amerika+Ausztrália a játékosok ebben).
(tudom Oo.-ban szovjet szétesés volt, de a nép gyengülve jött ki belőle (puha szétesés miatt)).
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Sima egyszerű, dobozokat szed le egy futószalagról, óránként kb 400-at. Múlt héten egy csaj szedte, csak az olyan törpe volt hogy nem érte fel nagyon a felső sort, kb 1,60 magas rakat. Azelőtti héten megint egy elmeroggyant, szerintem totál szét volt szipuzva az agya, 20 éve nem láttam ilyen agyi leépültet, kb 20 éves volt és csontropi, 45 kg. 10 magas stócot folyton kilencre rakta, mert beleszámolta folyton a raklapot is. Igaz a képviselő úr is vagy 6-7 alkalommal. Január 3-án már a fizetéspapírt várta pedig csak 2-án kezdett. Kirúgták de másnap visszajött, kivezették, aztán másnap megint bepróbálkozott de már a kapun fennakadt. Azelőtt egy gyúrós roma srác volt, az elején fújta hogy ó de könnyű meló ez, 11 körül már csapkodott ,rugdosott mindent, 2-re elcsendesedett ,reggelre megtört. Többet nem láttam őt se. Ez a Való Világ mondta a mai Polgár Jenő. :)


Akkor csak a szokásos,nem kevesen keverik a valóságot azzal,amit telefonon látnak.:D
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Hát sajnos igen súlyos hiba volt az intézmény bezárása, inkább bővíteni kellett volna, mert sok felvételre alkalmas egyén szaladgál szabadon, pedig az intézménybe 100%, hogy bejuthatnának. Mielőtt valaki félreérti nem a fórum tagjairól beszélek őket nem ismerem személyesen, de ilyen pl.. a 4 sávos út közepén fetrengő jajveszékelőről, amikor meg kijön a mentő, hogy jaj biztos elcsapták, felkel és verekszik a mentősökkel (1 cent pia nem volt benne) szóval igen ilyen értékes társadalomépítő egyének szaladgálnak az utcán ahelyett, hogy mondjuk kiélhetnék magukat egy nekik való fejlesztő intézményben ahol megvillogtathatják tudásukat. (ja és legalább heti 1x bejátsza 24 órára benntartják aztán mehet haza, ugye bezárni nem lehet [jogait nem korlátozhatjuk])

Lipót bezárása (meg a pszihiátria elsorvasztása) kb bűn. Lipót bezárásával ~1000+ nagyon súlyos és ennél is sokkal több igen súlyos beteg maradt rendes kezelés nélkül. Az nem mokás amikor egy amúgy funkcionáló skizofrén, mániás, bipoláris...nak elcsúszik a gyógyszerezése.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Belenyúltán, de durván.

Nekem Németország, Ausztria, Franciaország, Olaszország példák vannak, jóval drágább az élelmiszer náluk átlagosan mint nálunk.
Aki itthon megveszi az 1 kg csirkét majd 1600 Ft. ért azt konkrétan átbaszták. Olyan 600 körül reális.

Én elég sokat járok Németbe élelmiszer uabban a láncban tuti olcsobb. Nem a "belenyult" 30-40%al de 10%al tuti.

Amúgy nem lehet te neked nincsenek fogalmaid a magyar árakról? Hol veszel 1kg csirkemellett 600Ft/KGért? (Csirkemell volt végig linkelve) Az a reális kisker ára? Tuti? Mert én legolcsobban nagykerben találtam 990Ft+fáért =~1250Ft.

És hol veszel 33Ftért XLes tojást? Még nagykerben áfa nélkül se találok ilyen árakat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Én elég sokat járok Németbe élelmiszer uabban a láncban tuti olcsobb. Nem a "belenyult" 30-40%al de 10%al tuti.

Amúgy nem lehet te neked nincsenek fogalmaid a magyar árakról? Hol veszel 1kg csirkemellett 600Ft/KGért? (Csirkemell volt végig linkelve) Az a reális kisker ára? Tuti? Mert én legolcsobban nagykerben találtam 990Ft+fáért =~1250Ft.

És hol veszel 33Ftért XLes tojást? Még nagykerben áfa nélkül se találok ilyen árakat.
Csirkéről volt szó. Nekem a csirke -> egész csirke, nem csirkemell.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 822
65 383
113
Én elég sokat járok Németbe élelmiszer uabban a láncban tuti olcsobb. Nem a "belenyult" 30-40%al de 10%al tuti.

Amúgy nem lehet te neked nincsenek fogalmaid a magyar árakról? Hol veszel 1kg csirkemellett 600Ft/KGért? (Csirkemell volt végig linkelve) Az a reális kisker ára? Tuti? Mert én legolcsobban nagykerben találtam 990Ft+fáért =~1250Ft.

És hol veszel 33Ftért XLes tojást? Még nagykerben áfa nélkül se találok ilyen árakat.
Csirkéről volt szó elvileg, csak kiderült sokaknak a csirke csak csirkemellből áll, ezért hívják csirkének.:D
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and zeal

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Én elég sokat járok Németbe élelmiszer uabban a láncban tuti olcsobb. Nem a "belenyult" 30-40%al de 10%al tuti.

Amúgy nem lehet te neked nincsenek fogalmaid a magyar árakról? Hol veszel 1kg csirkemellett 600Ft/KGért? (Csirkemell volt végig linkelve) Az a reális kisker ára? Tuti? Mert én legolcsobban nagykerben találtam 990Ft+fáért =~1250Ft.

És hol veszel 33Ftért XLes tojást? Még nagykerben áfa nélkül se találok ilyen árakat.


A 10% kb. stimmel mivel a 2 ország átlagos áfakülönbsége 8% ami nagyjából hasonló nagyságrendet tesz ki.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
8fe48ba350a775a6c9750ff5efcd3454.jpg


Ő nem sokkal a kép készítése előtt még annyi joggal rendelkezett, mint egy tumor.

Rohadt állatok ezek mind, én mondom. Eddig is gyűlöltem az aljas, önimádó libsi f..szkalapokat, de ezután kifejezetten alájuk is fogok tenni, ahol csak lehet.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
https://888.hu/article-nyilvanos-al...ergezo-munkahelyi-legkor-a-soros-szervezetnel

"Az Amnesty munkatársai beszámoltak a diszkrimináció legváltozatosabb formáiról.

Faji, nemi, nők elleni és szexuális kisebbségek elleni diszkriminációról szóló történetek is szerepelnek a dokumentumban.
A jelentésben nyugtalanítónak nevezik, hogy ahhoz képest, hogy mi az Amnesty "küldetése", túl sok a zaklatásos, a rasszista és a szexista eset. Emellett az Amnestyhez való jelentkezés sikeressége sokszor a kapcsolatokon múlt, nem pedig az egyéni teljesítményen.

Az egyik legijesztőbb jelenség, hogy egyes dolgozók mártírt csináltak magukból, annyi munkát vállaltak el, amely már az egészségüket veszélyeztette – amely egyenes út volt a kiégéshez."

Lehet hogy gonosz volnék? De ezt jólesett olvasni, és jókat nevetni :rolleyes:
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
https://888.hu/article-nyilvanos-al...ergezo-munkahelyi-legkor-a-soros-szervezetnel

"Az Amnesty munkatársai beszámoltak a diszkrimináció legváltozatosabb formáiról.

Faji, nemi, nők elleni és szexuális kisebbségek elleni diszkriminációról szóló történetek is szerepelnek a dokumentumban.
A jelentésben nyugtalanítónak nevezik, hogy ahhoz képest, hogy mi az Amnesty "küldetése", túl sok a zaklatásos, a rasszista és a szexista eset. Emellett az Amnestyhez való jelentkezés sikeressége sokszor a kapcsolatokon múlt, nem pedig az egyéni teljesítményen.

Az egyik legijesztőbb jelenség, hogy egyes dolgozók mártírt csináltak magukból, annyi munkát vállaltak el, amely már az egészségüket veszélyeztette – amely egyenes út volt a kiégéshez."

Lehet hogy gonosz volnék? De ezt jólesett olvasni, és jókat nevetni :rolleyes:
Ebben nekem az a furcsa, hogy miért nem álltak ki magukért. Érthetetlen, hogy felnőtt emberekkel újra meg lehet csinálni ezt az agymosós-leuralós trükköt. Senki nem tanult a XX. század hibáiból?!
 
Status
Not open for further replies.