Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ő nem sokkal a kép készítése előtt még annyi joggal rendelkezett, mint egy tumor.

Rohadt állatok ezek mind, én mondom. Eddig is gyűlöltem az aljas, önimádó libsi f..szkalapokat, de ezután kifejezetten alájuk is fogok tenni, ahol csak lehet.

Fogalmam sincs, hogyan lesz ez végrehajtva a valóságban. Egy 7-8 hónapos magzatot már nem lehet csak úgy kikaparni, azt már császározni kell. Császározás után pedig az élő kisbabát ki fogja megölni? Az orvos? Az "anya"?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Fogalmam sincs, hogyan lesz ez végrehajtva a valóságban. Egy 7-8 hónapos magzatot már nem lehet csak úgy kikaparni, azt már császározni kell. Császározás után pedig az élő kisbabát ki fogja megölni? Az orvos? Az "anya"?
Ez konkrétan gyilkosság, 6 hónapos koraszülött gyerekeket már ma simán olyan egészséges tökéletes felnőtté fel lehet nevelni egy gépbe betéve hogy soha semmi különbség nem lesz közte meg egy 9 hónapra megszült kistársa közt...

Felháborító.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Fogalmam sincs, hogyan lesz ez végrehajtva a valóságban. Egy 7-8 hónapos magzatot már nem lehet csak úgy kikaparni, azt már császározni kell. Császározás után pedig az élő kisbabát ki fogja megölni? Az orvos? Az "anya"?
Nem kell csaszarozni. Ne akard a szuleszet-nogyogyaszat tankonyvnek ezt a fejezetet latni... :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Érdemes végigolvasni a cikket, a könyv szerzőjének jó meglátásai és jó helyzetértékelése van. A következtetéseivel nem biztos, hogy mindenhol egyet lehet érteni, de legalább a könyvet bemutató Bede Márton nem veszített a kreténségéből, amikor a konklúziót levonta.

https://tldr.444.hu/2019/02/06/elore-megmondta-hogy-minden-szet-fog-esni-de-a-megoldast-o-sem-tudja
Sztem ezek a gondolatmenetek mindig ott csúsznak el, hogy túlzott fontosságot tulajdonítanak a hatalomnak, mert túl sokat várnak tőle. Fordítva ülünk a lovon. Előbb kell meglegyen egy országban a céltudatos, felelős emberek-családok közössége, és ebből következik minden más, a politika, a hatalmi viszonyok stb. Gurri sztem jól látja, hogy kb. a jóllakott közép lázadozik a hazug és korrupt hatalom ellen, de sztem a következő "forradalom" a saját céltalan és felelősség nélküli életük ellen kell folyjon. A trump-féle MAGA is azért vonzó, mert a fehér amcsik a saját, még tökös déd- és nagyszüleiket látják példaképnek. Ezért megy nagyot Shapiro és Peterson is.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 793
113
Aki ért angolul annak érdemes ezt a nem egész 10 percet végig nézni. Hihetetlen, hogy a briteknél mennyire elgurult a gyógyszer....

 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Sós oldatos szülesztés? (Micsoda nyelvtani szerkezeteket alkotok....)

Egy floridai ápolónő, Kathleen Malloy például egy olyan esetet tárt a nyilvánosság elé, amikor az abortuszon átesett baba a gyilkos orvosi beavatkozás ellenére élve született meg. Beszámolójában így ír: „Este 11 és reggel 7 óra között, váltott műszakban dolgoztam, amikor (…) megláttam egy mózeskosarat, a gyerekszobán kívül. Ott sírt egy gyönyörű, formás kisbaba, de volt rajta valami különös. Olyan volt a bőre, mintha megégett volna.” Mint kiderült, a csecsemő túlélt egy sóoldatos művi beavatkozást, amikor is az orvosok a magzatvízbe juttatott mérgező sóoldattal akarták kioltani a baba életét. A magzat legtöbbször szinte szétég a vegyszer hatására, akit az anyja ilyen állapotban, holtan szül meg. Történetünkben azonban ott sírt a mózeskosárban magára hagyva az életerős, túlélő csecsemő, de a személyzet minden segítséget megtagadva arra várt, hogy meghaljon. Más esetben egy vödörbe rakták, és a vödör tetejét lefedték annak érdekében, hogy gyorsabban megfulladjon. Általános az az orvosi vélekedés, hogy ilyen esetben a szülők szándéka szerint „abortumról”, nem pedig csecsemőről van szó. „Azon az éjszakán szégyelltem a foglalkozásomat” – írja Kathleen Malloy. „Nehéz elhinni, hogy ez megtörténhet a modern kórházainkban. Pedig igen, rendszeresen megtörténik! Én azt gondoltam, hogy a kórház az a hely, ahol a betegeket meggyógyítják – nem pedig megölik.” Durva dolog ez na!
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Ja, ott most akarják törvénybe iktatni a negyedik trimesteri abortuszt. Persze a konzik sikítanak hogy "MEGMONDTUK HOGY EZ LESZ! ! 11". Az a bizonyos gyógyszer sok helyen elgurult.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Az abortuszvitában az a fura, hogy létezik egy észszerű egyensúly a magzati és anyai jogok tekintetében, csak mintha nem vennék figyelembe. Kis János ezt egy teljesen használható tanulmányban, példákkal, élettani háttérrel és releváns jogi érveléssel be is mutatja. Megjelent könyv formában is (Az abortuszról), és kb ezen alapul a rendszerváltás óta nálunk alkalmazott abortusztörvény is. A levezetés eredménye, hogy szekuláris, korszerű, európai jogrendet alapul véve csak az első trimeszter végéig érdemes az abortuszra törvényes lehetőséget biztosítani. Nyilván az sem véletlen, hogy sok más országban is hasonló a szabályzás, mert jogi értelemben ez a védhető és indokolható. Ehhez képest ami abortuszpárti jogvédelem címszó alatt megy, egészen hihetetlen érvelésekkel operál, hogy borzalmakat legalizálhasson.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 470
113
Egy floridai ápolónő, Kathleen Malloy például egy olyan esetet tárt a nyilvánosság elé, amikor az abortuszon átesett baba a gyilkos orvosi beavatkozás ellenére élve született meg. Beszámolójában így ír: „Este 11 és reggel 7 óra között, váltott műszakban dolgoztam, amikor (…) megláttam egy mózeskosarat, a gyerekszobán kívül. Ott sírt egy gyönyörű, formás kisbaba, de volt rajta valami különös. Olyan volt a bőre, mintha megégett volna.” Mint kiderült, a csecsemő túlélt egy sóoldatos művi beavatkozást, amikor is az orvosok a magzatvízbe juttatott mérgező sóoldattal akarták kioltani a baba életét. A magzat legtöbbször szinte szétég a vegyszer hatására, akit az anyja ilyen állapotban, holtan szül meg. Történetünkben azonban ott sírt a mózeskosárban magára hagyva az életerős, túlélő csecsemő, de a személyzet minden segítséget megtagadva arra várt, hogy meghaljon. Más esetben egy vödörbe rakták, és a vödör tetejét lefedték annak érdekében, hogy gyorsabban megfulladjon. Általános az az orvosi vélekedés, hogy ilyen esetben a szülők szándéka szerint „abortumról”, nem pedig csecsemőről van szó. „Azon az éjszakán szégyelltem a foglalkozásomat” – írja Kathleen Malloy. „Nehéz elhinni, hogy ez megtörténhet a modern kórházainkban. Pedig igen, rendszeresen megtörténik! Én azt gondoltam, hogy a kórház az a hely, ahol a betegeket meggyógyítják – nem pedig megölik.” Durva dolog ez na!
Ez hol elérhető link szerint? Ahogy tudom Trump a gyerekek mellé állt az ügyben. Mind a három gyerekemnel bent voltam a szuletesukkor, valami hihetetlenul felfoghatatlan hogy ilyenkor más országokban miket követnek el... Fejlett nyugat... Pfff...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 447
113
Nem tartom jó ötletnek hogy férfiak mondják meg hogy mit kezdjen saját magával egy nő. Ez a "mindentjobbantudok" hozzáállás a csírája a családon belüli erőszaknak.
Az ő élete az ő sorsa.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nem tartom jó ötletnek hogy férfiak mondják meg hogy mit kezdjen saját magával egy nő. Ez a "mindentjobbantudok" hozzáállás a csírája a családon belüli erőszaknak.
Az ő élete az ő sorsa.
Ne haragudj, de ez sajnos egy szexista felfogás. Eleve milyen "megmondásról" beszélünk? Ha általánosan az abortuszvitától, akkor a nem a megmondó neme számít, hanem a felkészültsége, mert akkor ez egy jogi vita. Ha a családon belüli, egyedi vitáról van szó, akkor ott sem a nem az érdekes, hanem a helyzetük, a közös jövőjük, és abba mindkettőjüknek kell legyen valamennyi beleszólása. Egészségtelennek tartom ezt a dilemmát nemek alapján kezelni, mert félrevisz.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ja, ott most akarják törvénybe iktatni a negyedik trimesteri abortuszt. Persze a konzik sikítanak hogy "MEGMONDTUK HOGY EZ LESZ! ! 11". Az a bizonyos gyógyszer sok helyen elgurult.


"Negyedik trimesteri"? Úgy érted, már a szülés-születés utáni csecsemőmegsemmisítés?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 470
113
Nem tartom jó ötletnek hogy férfiak mondják meg hogy mit kezdjen saját magával egy nő. Ez a "mindentjobbantudok" hozzáállás a csírája a családon belüli erőszaknak.
Az ő élete az ő sorsa.
Szerinted akkor az apának nincs joga a gyermekehez? Micsoda hátrányos megkülönböztetés ez hogy csak a nőnek van joga eldonteni? Egyenlőre még férfi kell ahhoz hogy egy nőnek gyereke legyen. Mindenféle atoperalt aberrált, meg leszbikus akármi nem tudja ezt osszehozni. Amúgy nem magával csinálja, hanem a babával...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 470
113
Amúgy ezután mi jön majd? Az lesz a következő lépés hogy nyugodtan agyonutheti az anya gyermeket mert az zavarja a facebookozasban vagy a koromfestesben?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Abortusz != nyugat.


Abortion
 
Status
Not open for further replies.