Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 512
113
Abortusz != nyugat.
Abortion

akkor direkt linkbe. https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion#/media/File:Abortion_Laws.svg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 512
113
Szerinted akkor az apának nincs joga a gyermekehez? Micsoda hátrányos megkülönböztetés ez hogy csak a nőnek van joga eldonteni? Egyenlőre még férfi kell ahhoz hogy egy nőnek gyereke legyen. Mindenféle atoperalt aberrált, meg leszbikus akármi nem tudja ezt osszehozni. Amúgy nem magával csinálja, hanem a babával...

Esete/országa válogatja de ld kék és jellemzően zöld, sárga... részeket ahol jellemzően az apának nincs joga hozzá.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 512
113
Egy floridai ápolónő, Kathleen Malloy például egy olyan esetet tárt a nyilvánosság elé, amikor az abortuszon átesett baba a gyilkos orvosi beavatkozás ellenére élve született meg. Beszámolójában így ír: „Este 11 és reggel 7 óra között, váltott műszakban dolgoztam, amikor (…) megláttam egy mózeskosarat, a gyerekszobán kívül. Ott sírt egy gyönyörű, formás kisbaba, de volt rajta valami különös. Olyan volt a bőre, mintha megégett volna.” Mint kiderült, a csecsemő túlélt egy sóoldatos művi beavatkozást, amikor is az orvosok a magzatvízbe juttatott mérgező sóoldattal akarták kioltani a baba életét. A magzat legtöbbször szinte szétég a vegyszer hatására, akit az anyja ilyen állapotban, holtan szül meg. Történetünkben azonban ott sírt a mózeskosárban magára hagyva az életerős, túlélő csecsemő, de a személyzet minden segítséget megtagadva arra várt, hogy meghaljon. Más esetben egy vödörbe rakták, és a vödör tetejét lefedték annak érdekében, hogy gyorsabban megfulladjon. Általános az az orvosi vélekedés, hogy ilyen esetben a szülők szándéka szerint „abortumról”, nem pedig csecsemőről van szó. „Azon az éjszakán szégyelltem a foglalkozásomat” – írja Kathleen Malloy. „Nehéz elhinni, hogy ez megtörténhet a modern kórházainkban. Pedig igen, rendszeresen megtörténik! Én azt gondoltam, hogy a kórház az a hely, ahol a betegeket meggyógyítják – nem pedig megölik.” Durva dolog ez na!

USban csak akkor van engedélyezve 3.trimeszterben az abortusz ha az komolyan veszélyezteti az anya életét. Ha ennek ellenére hajtanak végre bármit az törvénytelen és emberölésnek számít. Tehát akkor se engedélyezett 3.trimeszterben az abortusz ha a nőt megerőszakolták. (1-2ben megerőszakolás esetén igen)

De nekem gyanus, hogy ez csak vmi abortuszellenes lap hoaxja. Vagy vmi elképesztő kokler sarlatán csinálta azt az abortuszt ahoz nagyon-nagyon/elképesztően koklernak kell lenni, hogy egy ilyet a fetus túléljen.

Perzse lehet rajta csámcsogni fölháborodni....
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 742
4 485
113
Tökéletesen egyetértek a Katalinnal.

Nagycsaládosok Országos Egyesülete: A több gyermek boldogabb országot jelent
A gyermekvállalás a legjobb és legszerethetőbb válasz mind Magyarország, mind Európa kihívásaira – mondja a Mandinernek Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke, aki szerint a családvédelmi akciótervvel megvalósul az, amiért a NOE harminc éve küzd: a család a kormányzás középpontjába kerül.

Július elsejétől indul a kormány családpolitikai akcióterve Orbán Viktor miniszterelnök és Novák Katalin családügyi államtitkár vasárnapi és hétfői bejelentései szerint. A Mandiner nagycsaládos nőket, családszervezeteket, szakembereket keres meg, hogy megkérdezze őket, mit gondolnak az intézkedéscsomagról. Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke válaszol.
ga1.gif


Jó lépéseknek gondolja-e a NOE az Orbán Viktor és Novák Katalin által bejelentett családvédelmi akciótervet?
ga1.gif


A NOE megalakulásának egyik oka az akkor – 1987-ben – bevezetett személyi jövedelemadó rendszere volt, amely nem vette figyelembe a nevelt gyermekek számát, s így nagyon hátrányosan hatott a családokra, különösen a nagycsaládosokra. Szimbolikusnak érzem, hogy most egy olyan szja-változtatást hirdetett meg a kormány a családvédelmi akcióterv részeként, amely kifejezetten támogatja az édesanyákat. Ez alapvető változást, alapvető és pozitív szemlétbeli fordulatot jelent.

Harminc éve azért küzdünk, hogy a családok a mindenkori kormány társadalompolitikájának centrumába kerüljenek – most ez történik.
Az akcióterv hét pontja külön-külön és együttesen is a házasság, a gyermekvállalás és a gyermeknevelés támogatását jelenti. Mivel minden korosztályt és a gyermekneveléshez köthető élethelyzetet érintenek, egyfajta családi életpályamodellé állnak össze. A kérdésben használt „jó” jelző helyett a családvédelmi akciótervet inkább korszakos jelentőségűnek nevezném.

Hatékony lehet az anyagi segítség?

Az anyagi korlátok a házasság, a családalapítás előtt ezeknek, és a korábban bevezetett intézkedéseknek köszönhetően megszűntek, hiszen a fiatalok számára megnyílt a lehetőség az önálló életvitel megteremtéséhez, azok esetében is, akiknek nem állt rendelkezésre ehhez elegendő családi támogatás. Tudjuk, hogy a családalapításkor az anyagiak csak az egyik szempontot jelentik, de egy igen fontos szempontot. Gondoljunk csak arra, hogy sok fiatal albérletet fizet, napi tíz órát dolgozik, hogy kifizethesse, azt, ami nem is a sajátja. Ilyen helyzetben mennyi idejük marad egymásra, a közös élményekre? Az ilyen támogatások terhet vesznek le a leendő szülők válláról, több idő marad önmagukra, s egymásra, ami a kapcsolatok, és a gyermeknevelés minőségének javulását eredményezheti, hiszen nem az alapvető életfeltételek megteremtésére kell energiáikat fordítani. Öröm számunkra, hogy több témakörben végzett kutatásainkkal, felméréseinkkel, szakértői munkánkkal, a tagjainktól érkező visszajelzésekkel talán mi is segíthettük egy ilyen program megvalósulását.

A családtámogatási rendszer Orbán Viktor évértékelőn elmondott beszéde alapján újabb hét ponttal bővül:
1. Bevezetik a fiatal házasok gyermekvállalási támogatását. Minden negyven alatti nő, aki első házasságában szül gyereket, tízmillió forintos kedvezményes hitelben részesülhet.
2. A két-és többgyermekes családok a CSOK-ot ezentúl használt lakásokra is felhasználhatják.
3. A második és minden további gyermek születése esetén átvállal a családok jelzáloghiteléből.
4. Azok a nők, akik négy vagy több gyereket vállaltak, életük végéig mentesülnek a SZJA fizetése alól.
5. Elindítják a nagycsaládosok autóvásárlási programját.
6. Megvalósítják a teljes bölcsődei ellátást – 2022-re minden gyereknek lesz lehetősége bölcsődébe járni.
7. Bevezetik a nagyszülői GYED-et.
Egyáltalán egy kormány tudja jelentősen növelni a születésszámot?

A gyermekvállalás ösztönzése, a demográfiai helyzet kezelése, a kormány, a társadalom részéről nem csupán legitim és értelmes, de pozitív szándék is. Nem a demográfiai helyzet javítása miatt vállalnak gyermeket a családok, de az ennek érdekében tett intézkedések segíthetik őket ennek a döntésnek a meghozatalában, előbbre hozásában, vagy további gyermekek vállalásában, abban, hogy többen és többször mondjanak igent az életre. Végső soron arra, hogy örömtelibb életet élhessenek a gyermekeikkel. Azt gondolom, hogy

a gyermekvállalás a legjobb és legszerethetőbb válasz mind Magyarország, mind pedig kontinensünk népesedési és munkaerőpiaci kihívásaira.
Ennek a gyermekeket, a gyermekek megszületését, a családokat támogató programnak csak nyertese lehet a magyar társadalom, s így az európai is.

Mit gondoltok az ilyen intézkedések kritikáiról? Elsősorban arról, hogy a kormány szülőgépnek tekinti a nőket, illetve hogy az ilyen lépések diszkriminálják az egyedülálló nőket, valamint a gyermeket vállalni nem akarókat?

Az állam például támogatja könyvek, irodalmi alkotások megjelentetését is, akkor ez azt jelenti, hogy azt szeretné, hogy mindenki író vagy költő legyen? Komolyan azt gondoljuk, hogy ez diszkriminálja a festőket, szobrászokat, pékeket, autószerelőket? Számtalan ilyen példát lehet hozni, ami mutatja ennek a „szülőgépes kritikának” a komolyságát. Ugyanakkor szeretném hangsúlyozni, hogy

a családvédelmi akcióterv hét pontja senkitől nem vesz el, mindenkinek megmaradnak ugyanazok a jogosultságai,
lehetőségei, mint előtte. Arról se feledkezzünk el, hogy mi, nagycsaládosok is először egyedülállók és gyermektelenek voltunk, később lettünk sokgyermekesek. Mi a kezdetektől azt mondjuk, hogy a házasság és a gyermekvállalás nagyon felelős döntés, ezért mi nem sürgetünk senkit. Ez az akcióterv is így tesz: lehetőséget kínál fel. Az ember változik, ezek a lehetőségek azok számára is adottak, akik most nem tudnak, vagy nem akarnak családot vagy gyermeket, de a későbbiekben meggondolják magukat. Ebben a hét pontban senki számára semmilyen kényszer sincs, teljesen az egyén, a pár döntésén múlik minden, ha úgy tetszik, önkéntes alapon működik. Ezt hívják családbarát országnak.

Hogyan segíti a NOE ezt a családbarát országot?

Amikor egy életre szóló döntést hozunk, akár a házasságról, akár a gyermekvállalásról legyen szó, az mindig nagyon nehéz, mindkettő két ember legintimebb magánügye. Sokan látnak maguk előtt rossz példát – elég, ha csak a 2008-as devizaválság idején szétesett családokra gondolunk, hogy távolabbra most ne tekintsünk vissza –, vagy egykeként felnőve, egyszülős családban nevelkedve nem rendelkeznek tapasztalatokkal a több gyermekes családok életéről, azok működéséről. Mi épp ezt a sokgyermekes életformát szeretnénk megmutatni mindenki számára, mert ez nem csupán egy boldog életforma, de azok számára is megvalósítható, akik ezt nem is gondolnák magukról. Én is egykeként nőttem fel, nehéz volt megélnem, amikor a szüleim elváltak, de eldöntöttem, hogy én másként fogok élni: most öt gyermek meglehetősen fáradt, de boldog édesanyja vagyok, s férjemmel együtt nem cserélnénk fel ezt az életet másra. Mi hisszük, hogy a családok boldogsága, a több gyermekek jobb, boldogabb országot eredményez.

https://mandiner.hu/cikk/20190213_n...lete_a_tobb_gyermek_boldogabb_orszagot_jelent
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nem tartom jó ötletnek hogy férfiak mondják meg hogy mit kezdjen saját magával egy nő. Ez a "mindentjobbantudok" hozzáállás a csírája a családon belüli erőszaknak.
Az ő élete az ő sorsa.

Tudod ugye hogy 3 trimeszter van szóval a 4-ik trimeszteri marhaság, már nem az ő teste! Most gyilkosságra buzdítasz, ami már közel áll, hogy kimerítsen egy bűntetőjogi kategóriát, szóval ideje kicsit visszább venned.

Arról nem is beszélve, hogy 3-ik trimeszteri magzat császárral gépekben életben marad jó esélyes, tehát már az is elgondolkodtató, hogy akkor is gyilkolsz, hisz legalább 2 féleképp életben maradhat.

Ja és a hatályos törvények már a második trimeszteri abortuszt is tíltják, tehát minden első trimeszter utáni cselekedet már törvényt sért! És az erre való buzdítás is jogellenes.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
USban csak akkor van engedélyezve 3.trimeszterben az abortusz ha az komolyan veszélyezteti az anya életét. Ha ennek ellenére hajtanak végre bármit az törvénytelen és emberölésnek számít. Tehát akkor se engedélyezett 3.trimeszterben az abortusz ha a nőt megerőszakolták. (1-2ben megerőszakolás esetén igen)

De nekem gyanus, hogy ez csak vmi abortuszellenes lap hoaxja. Vagy vmi elképesztő kokler sarlatán csinálta azt az abortuszt ahoz nagyon-nagyon/elképesztően koklernak kell lenni, hogy egy ilyet a fetus túléljen.

Perzse lehet rajta csámcsogni fölháborodni....

Az itthoni szabályozásban is van egy ilyen kitétel, ami kimondja, hogy ha az anya életét megalapozottan veszélyezteti a várandósság, akkor megszakítható az első trimeszter után is. De ez csak szakmailag indokolt esetben és bizonyítékokkal alátámasztva tehető meg, és elég komolyan ellenőrzik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 519
63 485
113
Mondjuk az hogy ki az1-es szulo es ki csak a 2-es az mi alapjan dol el? Mert ez igy eleg hatranyosan kulonbozteti meg a 2-es szulot. Eddig ugye volt anya es apa, ket egyenrangu szemely, most meg 1-es es 2-es. Na es mi vanha az illeto muszlim es 3 felesege van? Vagy valami szabad szekta aberralt tagja es valami torzskozossegi kibuc szerusegben elnek mindenkivel kozosen? Volt ilyen is ne rohogjetek. Szoval rajuk miert nemgondolnak? Ez igy kirekeszto, nem jo ez igy.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 026
113

Mi vaaan?!! Hát én azért egy normális francia helyében jó hangosan elküldeném őket a jó édes rosszéletű ... 1. számú szülőjükbe (tényleg, melyik az 1. sz. és miért??)?!! Mi az hogy mások eldöntik HELYETTEM hogy kell ENGEM megszólítani?!! Abban a rohadt nagy "demokráciában" már ezt se döntheti el az ember 1. szám első személyben saját maga?!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 361
43 713
113
Mi vaaan?!! Hát én azért egy normális francia helyében jó hangosan elküldeném őket a jó édes rosszéletű ... 1. számú szülőjükbe (tényleg, melyik az 1. sz. és miért??)?!! Mi az hogy mások eldöntik HELYETTEM hogy kell ENGEM megszólítani?!! Abban a rohadt nagy "demokráciában" már ezt se döntheti el az ember 1. szám első személyben saját maga?!!
Én ha férfi/apa a 2. számú, már perelném is őket konkrétan, hogy hátrasoroltak az anya mögé!
Ha fordítva van, az asszonyt bujtogatnám ugyan erre, hogy pereljen mert őt érte hátrányos megkülönböztetés!

Örültek ezek, agyukra ment a jólét én mindig mondom!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 026
113
Én ha férfi/apa a 2. számú, már perelném is őket konkrétan, hogy hátrasoroltak az anya mögé!
Ha fordítva van, az asszonyt bujtogatnám ugyan erre, hogy pereljen mert őt érte hátrányos megkülönböztetés!

Örültek ezek, agyukra ment a jólét én mindig mondom!
Oui, és megnyert per esetére nem is kellene sokat kérni, csak a mindenkori francúz minimálbér mondjuk 10%át havonta - mindaddig míg érvényben van a törvény, mivelhogy addig van hátrányosként szólítva a 2. sz. jelölt!! Vajon hányan követnék a példát?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
Na most megadom magam, ez készre vágott. A hónalj és lábszőr növesztő feministák után íme itt van az orrszőrzet hosszabbítás.
Beteg világban élünk. . Ha én lennék az apja szerintem hülyére pofoznám
Nekem valami egészen más jutott eszembe. Mi lenne, ha azok a szőrcsomócskák kicsit közben megcsiklandoznák? Úgy véletlenül hozzáérnének. Meglepődnék? Kacagnék? Vagy megijednék?
Nem is tudom.
 
Status
Not open for further replies.