1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Társadalmi folyamatok

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - nekerdez által indítva @ 2012. december 27..

1. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Pontosan, kellenek még blokkok.
    De nemzetgazdaságilag nagyon is megérné elektromos közlekedésre áttérni, hisz az olaj szinte teljes mértékben importból származik, míg az áramot meg tudjuk termelni itthon is (feltéve, ha lesznek új blokkok).
    Jelenleg kb. 2,5 milliárd euró értékben importálunk olajat más országokból. Ha ebből 1 milliárdot ki tudnánk váltani áramra akkor 12 év alatt kijönne Paks 2 ára.

wolfram, dragonette, b4l4g3 and 4 others like this.
  2. Fennek

Fennek Well-Known Member

+ A gázt is kiválthatná részben és akkor nem kellene minden évben rohangálni mint a mérgezett egér, hogy honnan lesz gáz.

wolfram, blitzkrieg and svajcibeka like this.
  3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hangulatgyilkos! :D

misinator likes this.
  4. blitzkrieg

Azt is számoltam már. Paks 2-vel kb. ki tudnánk fűteni az egész országot. Csak ez már túl sok erőmű lenne a Dunának. Hűtőtornyos erőmű kellene vagy esetleg a Tisza-tóra.

svajcibeka likes this.
  5. leplezo

leplezo Well-Known Member

Paks1 leállásával, és mivel a Paks2 modernebb kisebb hőterhelésű blokokkal lesz szerelve, ezért hiába 1200MW blokkonként (Paks1 500MW/blokk) Így 4 blokk esetén nem lenne túlterhelve a Duna. A Tiszára anno szerettek volna erőművet, de pont azért vetették el, mert túlságosan ingadozó a vízszintje, és aszályos időszakokban sokszor nem képes biztonságos erőműüzemeltetésre (Túl kicsi a vízhozam).

6. blitzkrieg

Ezt tudom, de én már tovább számoltam. Paks 2 mellett még kellene Paks 3 a villanyos autózásnak, meg 4 a fűtéshez. :)

A Tisza-tó is ingadozik?

Egyébként biztos, hogy Paks 2 2 blokkjának nincs annyi hulladékhője, mint Paks 1 4 blokkjának?
    Ok, hogy modernebb, valószínűleg jobb hatásfokkal bír, de nagyobb teljesítményű is.

7. leplezo

Leírtad. Jobb a hatásfoka ennyi. A Tisza tó 1,3m átlagos mélységgel egyszerűen túl kevés benne a víz. A tisza tó ugyan nem teljesen álló víz, de vehetjük lényegében annak. A vízáramlás hiánya miatt csak minimális vízzel érintkezik az erőmű, amit nagyon hamar túlhevít. Magyarországon a Duna alkalmas egyedül atomerőmű létesítésre az összes feltétel számára (környezetvédelmi is, elsősorban ezen bukik meg a Tisza). Kb. 4 1200MW blokkot tud kényelmesen ellátni a Paksi szakaszon.
    Ha nagyon akarunk még, Akkor Mohácsra lehetne még 2 blokkot tenni, ott már minimális a paksi maradványhő hatása. (Tized meg Század fokokról beszélünk)

8. fip7

fip7 Well-Known Member

A legnépesebb országok lakosság számának a növekedése:

9. Fennek

Fennek Well-Known Member

Legjobb komment hozzá:

Pallav Sarkar2 months ago
    After watching this I think yes! Thanos is right in every way....

plushun and megazez like this.
  10. fip7

fip7 Well-Known Member

Katonai kiadások :

Az oda van írva, hogy nincs dollár inflációval korrigálva, de szerintem e mellet vásárlóerő paritásban van megadva. (SZU adataiból következtetek erre)

11. fip7

fip7 Well-Known Member

Fennek

Főleg ha a megfeleződés Ázsia és Afrika kárára történik. Akkor tökéletes megoldás, még nekik is! :)

megazez likes this.
  12. zeal

zeal Well-Known Member

13. plushun

plushun Well-Known Member

Érdekes. Gondolom ez ideális környezet esetén lenne, mert azt elég nehezen tudom elhinni, hogy Irak mint ország (vagy mondjuk Szomália 200 milliót) képes lesz 150 millió embert valaha is eltartani. Ez nekem kicsit scifi. Pláne úgy, hogy a környezet és éghajlat változás egyre markánsabban szünteti meg az emberiség élőhelyeit.

14. leplezo

Az emberi populáció össze fog roppanni ez törvényszerűség. amikor egy terület túlnépesedik, a populáció hírtelen összeomlik, hacsak nem talál új élőhelyet. Mivel a bolygóról elmenni nem tudunk, így ez a törvény bekövetkezte elkerülhetetlen. A kérdés mikor és hogyan történik meg, nem az, hogy megtörténik-e.

Általános iskolában is tanították már leegyszerűsítve. A leming populáció alakulása példa volt a tankönyvben.

antigonosz likes this.
  15. fip7

fip7 Well-Known Member

plushun

Ez úgy van ahogyan mondod. Szóval ezek a népek szépen el fognak vándorolni valahová, és hát az EU ideális célpont nekik....

16. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Talán a születés szabályozás lehetne valamiféle megoldás. Esetleg nem kellene 10 gyereket lefialni. Szandékosan nem a szülni szót használtam.

vilmoci and fip7 like this.
  17. fip7

fip7 Well-Known Member

Laci1970

Csak az az egy út járható. És ez az az egy amit sosem fognak meglépni.... Elég elkeserítő dolog ez :(

vilmoci likes this.
  18. Morishima

Morishima Well-Known Member

Vagy ha adott területre jellemző mondjuk szúnyog, malária helyett valami gyenge lefolyású de meddőséget, nemzőképtelenséget okozó betegséget terjesztene, és mondjuk egyszerre több ilyen betegséget szerkesztenének meg.
    Elméletileg már lehetséges volna megoldani, igazából ez jobb mint ha halálos a betegség mert az tömeghisztériát kelt, és megoldásra sarkall, de ha csak gyenge lefolyású és csak meddőséget okoz akkor az szépen eltud terjedni, de egy új nemi betegség is jó lenne. hosszú lappangási idővel amikor már fertőz, és jó arányban terjed tovább.
    Tudom, elég főgonoszos ötlet, de ez így még mindig jobb lenne mint ha sok száz millió ember meghal.

19. leplezo

Nem jó ötlet, bármikor elszabadulhat. Ezért óckodnak bevetni biológiai fegyvereket, mert könnyen mutálódik, kicsúszik a kezek közül és az ellenszer máris nem működik. + egy pillanat alatt visszaüthet a saját populációdra is.

Lelkeslaikus and fip7 like this.
  20. Fennek

Fennek Well-Known Member

De egy csettintés nem elég.

szuvorov and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása