1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Társadalmi folyamatok

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - nekerdez által indítva @ 2012. december 27..

1. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Pontosan, kellenek még blokkok.
    De nemzetgazdaságilag nagyon is megérné elektromos közlekedésre áttérni, hisz az olaj szinte teljes mértékben importból származik, míg az áramot meg tudjuk termelni itthon is (feltéve, ha lesznek új blokkok).
    Jelenleg kb. 2,5 milliárd euró értékben importálunk olajat más országokból. Ha ebből 1 milliárdot ki tudnánk váltani áramra akkor 12 év alatt kijönne Paks 2 ára.

wolfram, dragonette, b4l4g3 and 4 others like this.
  2. Fennek

Fennek Well-Known Member

+ A gázt is kiválthatná részben és akkor nem kellene minden évben rohangálni mint a mérgezett egér, hogy honnan lesz gáz.

wolfram, blitzkrieg and svajcibeka like this.
  3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hangulatgyilkos! :D

4. blitzkrieg

Azt is számoltam már. Paks 2-vel kb. ki tudnánk fűteni az egész országot. Csak ez már túl sok erőmű lenne a Dunának. Hűtőtornyos erőmű kellene vagy esetleg a Tisza-tóra.

svajcibeka likes this.
  5. leplezo

leplezo Well-Known Member

Paks1 leállásával, és mivel a Paks2 modernebb kisebb hőterhelésű blokokkal lesz szerelve, ezért hiába 1200MW blokkonként (Paks1 500MW/blokk) Így 4 blokk esetén nem lenne túlterhelve a Duna. A Tiszára anno szerettek volna erőművet, de pont azért vetették el, mert túlságosan ingadozó a vízszintje, és aszályos időszakokban sokszor nem képes biztonságos erőműüzemeltetésre (Túl kicsi a vízhozam).

6. blitzkrieg

Ezt tudom, de én már tovább számoltam. Paks 2 mellett még kellene Paks 3 a villanyos autózásnak, meg 4 a fűtéshez. :)

A Tisza-tó is ingadozik?

Egyébként biztos, hogy Paks 2 2 blokkjának nincs annyi hulladékhője, mint Paks 1 4 blokkjának?
    Ok, hogy modernebb, valószínűleg jobb hatásfokkal bír, de nagyobb teljesítményű is.

7. leplezo

leplezo Well-Known Member

Leírtad. Jobb a hatásfoka ennyi. A Tisza tó 1,3m átlagos mélységgel egyszerűen túl kevés benne a víz. A tisza tó ugyan nem teljesen álló víz, de vehetjük lényegében annak. A vízáramlás hiánya miatt csak minimális vízzel érintkezik az erőmű, amit nagyon hamar túlhevít. Magyarországon a Duna alkalmas egyedül atomerőmű létesítésre az összes feltétel számára (környezetvédelmi is, elsősorban ezen bukik meg a Tisza). Kb. 4 1200MW blokkot tud kényelmesen ellátni a Paksi szakaszon.
    Ha nagyon akarunk még, Akkor Mohácsra lehetne még 2 blokkot tenni, ott már minimális a paksi maradványhő hatása. (Tized meg Század fokokról beszélünk)

blitzkrieg likes this.

Ezen oldal megosztása