1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Társadalmi folyamatok

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - nekerdez által indítva @ 2012. december 27..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Elmúlt már?

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Halapenz maradna? Ma vasarolt elottem egy doki valakinek a kozgyogyara gyogyszert, az is egy kis plusz.

3. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nincs ilyen hosszú várólista Magyarországon?

4. antigonosz

Nem lehetne ezeket bertartasban tartani, valahol az Uralon tul? Csak nem kerulnenek tobbe.

fip7 and vilmoci like this.
  5. antigonosz

Gyogyszeresz nelkul nem nyithat ki a gyogyszertar. Ha jol tudom szakaszisztensbol is kell vagy ketto a napi nyitvatartashoz. Az aszisztensek meg tomegesen iratkoznak be szakaszisztensi tanfolyamokra, mert ugye valtozik a kepzes, de ha meg iden elkezdik akkor nincs gond. Csakhogy meg kell lenni harom ev gyakorlatnak hogy valaki szakaszisztens lehessen.

6. Fade

Fade Well-Known Member

ha nem lenne +1kör bemennék vmikor kérni egy új időpontot... mivel semmi se változott (sajnos evvel tisztában vagyok) kb maradt a 6hónap = nyárra kapnék időpontot.

7. antigonosz

Nemeteknel is van am varolista. Ott is varni kell par honapot.

8. zeal

zeal Well-Known Member

Trombózisra? Biztos nincs. Az azonnalos ellátást kap. Később a beállított gyógyszereket persze időnként utána kell állítani, de az ráér. Fölösleges emiatt reklamálni, mert nem kell gyakrabban vizsgálni. Kivételek persze vannak (pl. egyéb invazív orvosi beavatkozás miatt kell változtatni a gyógyszerelésen), de gondolom itt nem ilyesmiről volt szó. :rolleyes:

9. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Nem lehetne ezeket bertartasban tartani, valahol az Uralon tul? Csak nem kerulnenek tobbe.

Mondjuk Eszak Korea, Kina..
    Sztem olcsobb lenne mint itthon :rolleyes:

fip7 and antigonosz like this.
  10. Fade

Fade Well-Known Member

ki írt trombozist?
    Tromboziskezelést írtam. Így hívják itt. Konkrét eset: Bemész leidennel kapsz 6hónapra időpontot. Bemész tünetekkel kapsz 6hónapra időpontot.

Kolléga 6hónapra kapott időpontot. Nyáron megkapta a trombozisát. Még pár hónap és reméli ki tud menni WCre. Többet dolgozni nem fog. 4xéves.
    Én Leidennel mentem be. Nekem is 6 hónapot mondtak... hálisten megoldottam máshogy.

antigonosz likes this.
  11. Fade

Fade Well-Known Member

Hááát saját tapasztalat alapján ugyanezen a hematologia, tromboziskezelés, leiden vonalon maradva pár nap a várólista. :)

12. Lord Gazember

Lord Gazember Well-Known Member

Az Strasbourg döntését könnyen ki lehet játszani, csak át kell venni az amerikai jogrendből az ítélet formáját. Nem életfogytiglan, hanem mondjuk 300 év. Ebbe nem lehet belekötni, mert ez nem életfogytiglan, cserkész becsületszóra kiengedjük 300 év után. Ja, hogy nem él addig, ez már az ő problémája, de ha él addig, akkor kiengedjük. Ez a különbség, ebbe már nem tud belekötni, mert nem tényleges életfogytiglan, csak a büntetés letelte előtt elhalálozik. Van ilyen.

fip7, antigonosz, Kurfürst and 5 others like this.
  13. zeal

zeal Well-Known Member

Akut tünetekkel azonnalos az ellátás. Senkit nem küldenek haza ellátatlanul egy trombózissal. Protokoll szerint a páciens konkrétan egyetlen lépést sem tehet a trombózis diagnózisának gyanújával, amíg ki nem vizsgálják.

Amiről te beszélsz "kezelés" pedig többnyire csak a korábban is szedett a gyógyszerek adagolásának finomhangolása. Fölösleges ezt sürgősséggel intézni vagy emiatt panaszkodni.
    Ha túl későn jut a kórházba, akkor már nincs mit tenni. Csak párt órát hezitál a beteg és kicsúszik az időből... Ez ilyen (németben is). Nem véletlen, hogy az akut betegeket mindig előre veszik. :rolleyes:

bartinieffektus likes this.
  14. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Na most ehhez képest, meg most akarnak szabadlábra helyezni, egy bizonyítottan pszichopata gyilkost. Elsőfok egyelőre. :
    https://444.hu/2020/01/14/a-birosag-engedelyezte-a-skalas-gyilkos-felteteles-szabadulasat

15. leplezo

leplezo Well-Known Member

Igen és nem tudom hányan vették észre, hogy elkezdtek a gyógyszertárak éjjeli ügyeletei megszűnni, sőt a hétvégi ügyeletes gyógyszertárak is csökkennek. Na meg mindenhol a helyettesítő gyógyszerészek után kapkodnak. Nincs ember ott sem. És ha nem rendeződik valahogy, megbaszhatják. Mert ahogy mondtad nem nyithat ki a gyógyszertár.

antigonosz likes this.
  16. Schurrer

Igen, ez már érzékelhető probléma. Egy diplomás gyógyszerész mindenhol kell, hogy nyitva lehessenek, a baj az, hogy aki frissen végzett az vagy a gyógyszeriparba megy vagy külföldre, sokszoros pénzért.

17. tindalos

tindalos Well-Known Member

Jó magaviseletért akár meg is lehet felezni... :D

Veér István likes this.
  18. fishbed

fishbed Well-Known Member

Akár az elítéltet is!

fip7, b4l4g3, zsolti and 1 other person like this.
  19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Magán praxisban mí kozunk hozzá?
    Az állami intézményekben lópimpilimpi, nem hálapénz, a nettó 1 guriga mellé!

20. Schurrer

Milyen nettó 1 guriga? Már amit magánban megkeres?

Ezen oldal megosztása