Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

HK1

Active Member
2020. április 5.
20
100
28
Az iskolai megfigyelés sztem is teljes marhaság. A gyerekek széthullása nem etnikai probléma, mert a színfehér iskolákban is ez megy. Ráadásul nem megoldás a poroszos oktatás erőltetése, mert hiába nádpálcázol egy idegrendszeri bajokkal terhelt gyereket, nem lesz tőle fegyelmezettebb, legfeljebb legyártasz egy későbbi tömeggyilkost. Itt egy nagyon komoly, de szőnyeg alá söpört problémáról van szó, ami robbanni fog. Nagyon közelről látjuk családilag ezt a kérdéskört, és a legnagyobb tisztelettel, de azt kell mondanom, hogy az átlagemberek szart sem tudnak a témáról. Jellemző félreértés, hogy ez az egész valami "libsizmus" miatt van, és hogy a szigor lenne a megoldás. A valóság ezzel szemben az, hogy az életmód, a világnézet áll a dolgok hátterében, már a várandósságtól kezdve. Amíg ezt nem értjük meg, addig nem lesz megoldás.
A "libsizmus" az vajon nem "életmód,vagy világnézet"?
Az én tapasztalatom szerint,fegyelmezéssel igenis lehet eredményeket elérni.Akinél pedig idegrendszeri problémák állnak a háttérben,azt vagy speciális oktatási intézménybe kell helyezni,vagy gyógykezelni kell,esete válogatja.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ad-e valódi biztonságot a kamerás megfigyelés? Az iskolában sokszor ma is videóra veszik az alázók az alázást, még meg is osztják -- nem félnek annyira a kamerától.
A biztonság garantálására szerintem még az új iskolarendőrség is kevés lesz. Fegyver nélkül csak a hülyegyerekek ellen lehet elég. Ha a kiscsalád is megjön, akkor már semmit nem fog érni.
Jellemző félreértés, hogy ez az egész valami "libsizmus" miatt van, és hogy a szigor lenne a megoldás. A valóság ezzel szemben az, hogy az életmód, a világnézet áll a dolgok hátterében, már a várandósságtól kezdve. Amíg ezt nem értjük meg, addig nem lesz megoldás.
Ez butaság. Hiába tudod évtizedek elhibázott eseményeire visszavezetni a problémás viselkedést, nem lehet újra felnevelni valakit a nulláról. Ebben hibáznak nagyot a liberálisok.
Az igazságos szigor pedig működik, mert ha a rossz viselkedésmintáktól eltávolítják hülyéket, akkor idővel maguk is megváltoznak, gyógyulnak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Van mentős a családban (sofőr is meg mentőtiszt is(utóbbi igazi, nem kamu)) és egy ehhez hasonló ítélet óta pont ugyanúgy gondolkodik a sofőr, mint amit megemlítenek a cikkben is: "A védő felolvasott egy levelet – amit a vádlott egyik munkatársa írt –, amiben az szerepel, hogy ha most elmarasztó ítélet születik, akkor nem lesz olyan kéklámpás, amelyik sietni fog, hiszen úgy érzik majd, hogy a törvény nem áll mellettük."

Azon is elgondolkodott, hogy feladja-e a hivatását.
A mentőknél gyakran elhangzott a jól ismert mantra, hogy csak akkor van elsőbbséged, ha megadják, de amit minden nap vagy 5-ször elmondtak, hogy inkább érjünk oda kicsit később, csak érjünk oda...
Azért 90-nel áthajtani piroson az sok volt.
Majd az is érdekes lesz, hogy miképpen gondolkodnak a mentősök azután, ami a napokban történt a cigánytelepre be nem menő mentősök ügyében.
Bayer is kiakadt ezen.
https://magyarnemzet.hu/ahelyzet/rabositva-8269224/
"...
Mindenekelőtt sietek leszögezni: minden szolidaritásom és együttérzésem a rabosított mentőké. Felháborítónak, méltánytalannak és tűrhetetlennek gondolom, ami most velük történik. És ennek ellenkezőjéről semmi sem fog meggyőzni. Hogy miért? Azért, mert a családom tele van egészségügyi dolgozókkal, aktívakkal és már nyugdíjasokkal. Így ismerem a vonatkozó történeteket. Vittek már be feleségemhez éjszakai ügyeletben cigány öregasszonyt szívpanaszokkal, mögötte jött az egész pereputty, és az volt az első mondatuk, hogy „ha a mama meghal, utána döglesz te is!”.
Ismerem, amikor a kórházban fekvő cigány beteget egyszerre látogatja meg a húszfős rokonság, körbeülik az ágyat, rágyújtanak (!) a kórteremben, és az őket rendreutasító nővért életveszélyesen megfenyegetik. Magam is voltam betegtologató éjszakai ügyeletben a János-kórház traumáján, láttam, amikor behozták a bicskázó cigányt összeverve, az meg a röntgenasszisztensnő köpenye alá nyúlkált, s ha rászóltunk, akkor azt üvöltötte, hogy leszúr minket is, mint a disznót. Igaz, az még a nyolcvanas évek volt, úgyhogy lerendeztük, ahogy kellett, és elcsitult…
"


Szvsz. a kórházakban be kellene tiltani a csoportos látogatást. Mindennapos(!) jelenség, hogy a teljes rokonság meglátogatja a cigány betegeket. Ezzel zavarják a többi beteget, a munkájukat végző dolgozókat, és nem ritkán fenyegetőznek és lopnak. Egy-két látogató még hasznos lehet a betegnek és segíthet is a dolgozóknak (bár nem ez a jellemző, de azért előfordul.), de az ilyen csoportos erődemonstrációknak semmi értelme.
Ja, és fegyveres rendőr kell a kórházakba is. Egy portással vagy rendésszel nem megyünk semmire. Legyen jogi következménye a fenyegetéseknek és érezzék biztonságban magukat a dolgozók.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 008
53 988
113
A mentőknél gyakran elhangzott a jól ismert mantra, hogy csak akkor van elsőbbséged, ha megadják, de amit minden nap vagy 5-ször elmondtak, hogy inkább érjünk oda kicsit később, csak érjünk oda...
Azért 90-nel áthajtani piroson az sok volt.

Bayer is kiakadt ezen.
https://magyarnemzet.hu/ahelyzet/rabositva-8269224/
"...
Mindenekelőtt sietek leszögezni: minden szolidaritásom és együttérzésem a rabosított mentőké. Felháborítónak, méltánytalannak és tűrhetetlennek gondolom, ami most velük történik. És ennek ellenkezőjéről semmi sem fog meggyőzni. Hogy miért? Azért, mert a családom tele van egészségügyi dolgozókkal, aktívakkal és már nyugdíjasokkal. Így ismerem a vonatkozó történeteket. Vittek már be feleségemhez éjszakai ügyeletben cigány öregasszonyt szívpanaszokkal, mögötte jött az egész pereputty, és az volt az első mondatuk, hogy „ha a mama meghal, utána döglesz te is!”.
Ismerem, amikor a kórházban fekvő cigány beteget egyszerre látogatja meg a húszfős rokonság, körbeülik az ágyat, rágyújtanak (!) a kórteremben, és az őket rendreutasító nővért életveszélyesen megfenyegetik. Magam is voltam betegtologató éjszakai ügyeletben a János-kórház traumáján, láttam, amikor behozták a bicskázó cigányt összeverve, az meg a röntgenasszisztensnő köpenye alá nyúlkált, s ha rászóltunk, akkor azt üvöltötte, hogy leszúr minket is, mint a disznót. Igaz, az még a nyolcvanas évek volt, úgyhogy lerendeztük, ahogy kellett, és elcsitult…
"


Szvsz. a kórházakban be kellene tiltani a csoportos látogatást. Mindennapos(!) jelenség, hogy a teljes rokonság meglátogatja a cigány betegeket. Ezzel zavarják a többi beteget, a munkájukat végző dolgozókat, és nem ritkán fenyegetőznek és lopnak. Egy-két látogató még hasznos lehet a betegnek és segíthet is a dolgozóknak (bár nem ez a jellemző, de azért előfordul.), de az ilyen csoportos erődemonstrációknak semmi értelme.
Ja, és fegyveres rendőr kell a kórházakba is. Egy portással vagy rendésszel nem megyünk semmire. Legyen jogi következménye a fenyegetéseknek és érezzék biztonságban magukat a dolgozók.



Na igen, Nemrég írtam, hogy régen, 50's-80 's még veled volt a hatóság/állam, ma már nem lehet igazad a szorgalmas, beilleszkedni vágyó, tanult kisebbséggel szemben.
Sem.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and fip7

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
A biztonság garantálására szerintem még az új iskolarendőrség is kevés lesz. Fegyver nélkül csak a hülyegyerekek ellen lehet elég. Ha a kiscsalád is megjön, akkor már semmit nem fog érni.

Ez butaság. Hiába tudod évtizedek elhibázott eseményeire visszavezetni a problémás viselkedést, nem lehet újra felnevelni valakit a nulláról. Ebben hibáznak nagyot a liberálisok.
Az igazságos szigor pedig működik, mert ha a rossz viselkedésmintáktól eltávolítják hülyéket, akkor idővel maguk is megváltoznak, gyógyulnak.
Nem ugyanarról beszélünk. Ezt a tünetegyüttest nem gyógyítja semmi más, csak szakszerű, egyéni fejlesztés, mivel az idegrendszer fejlődését kell korrigálni. Ráadásul évek tudatos munkája kell hozzá a család és a szakemberek részéről. Nem segít a fegyelem, nem segít a szigor, sőt. Nem arról van szó, hogy elkanászodott a gyerek, és kell neki pár koki, oszt majd észhez tér.

Ez egy új, civilizációs betegség, amivel persze utálunk szembenézni, mert a szülők ostobasága okozza: mozgáshiány, képernyőtúltengés, szar ételek stb. Nem véletlen, hogy azóta bukkant fel, amióta minden lakásban van számítógép és mindenkinek van okostelója.

Külön groteszk, hogy a mi népi hagyományunkban is benne vannak azok a "praktikák", amik a gyerekek rendes fejlődéséhez kellenek: ölbeli játékok a csecsemőkkel, a nagyobbaknak a körjátékok, dalok, táncok stb. Ezek vagy hasonlók mind kellenének, de leszarjuk, a nemzeti oldal szerint inkább legyen pofon meg fegyelem az iskolában. Nem fog beválni! Horthy idejében nem voltak ilyen gyerekek, működhetett a fegyelmezés. De nem lehet visszahozni a "régi, szép időket".

Az iskolai kamera pedig úgy véd a családi chimpout ellen, mint a gumikesztyű. Sehogy. Eszét vesztett, kiborult emberek ellen még a zsaruk is kevesek néha. Szerinted egy kamera megfékez egy kiscsaládot? Sztem nem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
ráadásul évek tudatos munkája kell hozzá a család és a szakemberek részéről.
Ez utópia. A legtöbb problémát éppen a család okozza, illetve nincs és soha nem is lesz annyi szakember, hogy hosszabb ideig egyénileg foglalkozzanak minden problémás esettel.
Nem segít a fegyelem, nem segít a szigor, sőt. Nem arról van szó, hogy elkanászodott a gyerek, és kell neki pár koki, oszt majd észhez tér.
Nem tudom honnan veszed, hogy ez a szigor. Én laktam koleszban szigorú nevelőkkel. Soha nem emeltek senkire sem kezet, de még csak a hangjukat sem emelték fel soha.
ez egy új, civilizációs betegség,
Ez egy nagyon régi jelenség. :)
ölbeli játékok a csecsemőkkel, a nagyobbaknak a körjátékok, dalok, táncok stb. Ezek vagy hasonlók mind kellenének, de leszarjuk, a nemzeti oldal szerint inkább legyen pofon meg fegyelem az iskolában.
Jesszusom! Ki mondja ezt a nemzeti oldalról? Várj, kitalálom. :rolleyes:
Körmöst adunk meg a méterrúddal csapunk oda. :hadonaszos:
Az iskolai kamera pedig úgy véd a családi chimpout ellen, mint a gumikesztyű. Sehogy. Eszét vesztett, kiborult emberek ellen még a zsaruk is kevesek néha. Szerinted egy kamera megfékez egy kiscsaládot? Sztem nem.
Oké, tegnap már túl lett pörgetve a téma. Nem vagyok biztos benne, hogy újra kell kezdeni.
Szvsz. attól függ milyen kameráról van szó. Ha egy képzetlen ember van a drót másik végén, akkor az szerintem személyiségi jogot sért. Ha egy fekete doboz rögzít és csak szakemberek(rendőrök, plusz a pedagógusok és az érintett szülők) nézhetnék vissza a felvételeket szükség esetén, akkor a problémás helyzetű iskolákban azért meg tudnék vele békélni. Ha néhány embert visszatart, egy-két diákot kicsapnak emiatt a suliból, esetleg lecsuknak pár családtagot, akkor már megérte.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and fip7

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ez egy nagyon régi jelenség. :)
Akkor itt beszélünk el egymás mellett. Én a mai kezelhetetlen gyerekekről beszélek, nem a mindenkori suttyó kamaszokról. És erre a dilemmára alapból háromféle fő válasz van manapság:

Liberális: "jó ez így, alkalmazkodjunk hozzá";
Múltbarévedő: "szigor, tekintély";
Korszerű konzervatív: "gyógyítsuk meg, és vegyük elejét a a további elterjedésnek."

Igen, utópia, de csak ez használna. Akik csinálják, azoknak működik. Persze, nincs elég szakember, ezért is kellene a prevenció. De amíg az ostoba szülők szerint négyévesen mehet a starwars, a bosszúállók meg számítógépen a minecraft és a többi szar; meg jó az igénytelen kaja, a cukor stb., addig ez a probléma nem tűnik el, sőt. Már látjuk felnőni az első ilyen generációt, és Isten irgalmazzon nekünk, amikor ezekből lesznek a buszvezetők, mérnökök, akármik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Kiebra

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
Wilson

Azért bloggennel és az ő álláspontjával vitatkoztok, mert ő mindig szélsőséges állásponton van így könnyű bele kötni.
Azt viszont senkinek sem sikerült megmagyarázni, hogy miért baj ha valakinek a munkáját ellenőrzik?

Én örülnék neki ha be lennének kamerázva+mikrofonozva a tantermek és a folyosók, mert:
1. Ellenőrizhető, hogy valóban le lett-e adva a tananyag.
2. Ment-e propaganda tevékenység az órán tanítás helyet?
3. Vissza élt-e a tanár a hatalmával? (Ez is gyakori)
4. Objektív mércék szerint viszonyul-e a tanulóihoz?
5. Melyik diák rombolja az órát a magatartásával?
6. Melyik diák csalt dolgozat közben?
7. Ki rongálta meg a berendezést szünetben/órán?
8. Az iskolai erőszaknak ki az elkövetője?

És ilyenkor jöttök azzal, hogy a kamera legtöbbször nem előzi meg a bűncselekményeket. Valóban nem!
Ellenben amit rögzít azt úgy hívják, hogy tárgyi bizonyíték!
Nem kell a megfélemlített diákoknak tanúskodni, ott a felvételen minden!
Akinek volt már dolga magyar bírósággal az tudja, hogy a legtöbb esetben a tanúvallomás a szart se ér kategória.
Az egyetlen dolog ami számít az a tárgyi bizonyíték!
Ennek megfelelően igen nagy szükség lenne a kamerákra!

Ugyan ez igaz az élet más területein is. Nem poénból kezdik el bekamerázni a buszokat....
Egészségügyi rendelő intézetbe is ugyan így szükség szerű lenne a kamerák telepítése.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Már látjuk felnőni az első ilyen generációt, és Isten irgalmazzon nekünk, amikor ezekből lesznek a buszvezetők, mérnökök, akármik.
Szerintem mi rosszabbak voltunk. :rolleyes:
zt viszont senkinek sem sikerült megmagyarázni, hogy miért baj ha valakinek a munkáját ellenőrzik?
Nemrég hallottam erről egy beszélgetést a rádióban. Nem a munkáját ellenőrzik, hanem megfigyelik és ez két külön dolog. A folyamatos megfigyeléshez bírósági engedély szükséges, mert sérti a magánélethez való jogot, mert nem csak az a magánélet, amit a 4 fal közt élünk otthon. Nem tartozik képzetlen, illetéktelen amatőrökre, hogy én mit mondok vagy kivel beszélek munka közben. Ha biztonsági szempontból kritikus helyen dolgoznék, akkor az más lenne, de egy konzervgyár vagy egy biztonságos gimnázium azért még nem az a hely. Nem indokolt esetben még csak le sem mondhat az ember erről a jogáról.

Közben találtam egy jó cikket a témában.
Azt írja: emberi méltósághoz való jog, magánélethez való jog, arányosság, adatkezelés, stb. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
zeal

"Azt írja: emberi méltósághoz való jog, magánélethez való jog, arányosság, adatkezelés, stb."

Magán élethez való jog a munkahelyeden? Aham.
Ott dolgozzál, ne magán életet éljél. ;)

Csak hipotetikusan, nem személyeskedés!
Ha felveszi a gyereked a kamera a suliban miközben beszélget a barátaival az sérti az emberi méltósághoz való jogát. OK
Ha a C-k szétrúgják a fejét a földön az uzsonna pénzért akkor az nem sérti az emberi méltósághoz való jogát?
Ha e miatt gyomor görccsel jár be a suliba akkor az sem sérti ezt a jogát, se a magán élethez való jogát?
Tárgyi bizonyíték nélkül pedig megvédeni sem lehet. Ki tanúskodik? Számít is az valamit? "Lehet ott se vótam"

Vagy ha a tanár a gyerekeden éli ki a frusztráltságát? Például addig kell írnia a táblánál a feladatokat amíg el nem rontja. Ha a szünetben is írja akkor akkor is.
Aztán jön az 1-es osztályzat. És ez megy majd minden nap? Hogy és ki bizonyítja a jogtalanságot? Ez az eljárás így méltányos?

Bocsánat, de én nem tudok azonosulni a "civil szervezetek" narratívájával ez ügyben.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Magán élethez való jog a munkahelyeden? Aham.
Ott dolgozzál, ne magán életet éljél.
Nem lehet beszélgetni miközben dolgozunk? Durván lecsökkenne a házasságkötések száma...
El kell dönteni, hogy akar-e valaki embereket foglalkoztatni, vagy inkább robotokat üzemeltetne. o_O
Ha felveszi a gyereked a kamera a suliban miközben beszélget a barátaival az sérti az emberi méltósághoz való jogát. OK
Ha a C-k szétrúgják a fejét a földön az uzsonna pénzért akkor az nem sérti az emberi méltósághoz való jogát?
Ha e miatt gyomor görccsel jár be a suliba akkor az sem sérti ezt a jogát, se a magán élethez való jogát?
Tárgyi bizonyíték nélkül pedig megvédeni sem lehet. Ki tanúskodik? Számít is az valamit? "Lehet ott se vótam"

Vagy ha a tanár a gyerekeden éli ki a frusztráltságát? Például addig kell írnia a táblánál a feladatokat amíg el nem rontja. Ha a szünetben is írja akkor akkor is.
Aztán jön az 1-es osztályzat. És ez megy majd minden nap? Hogy és ki bizonyítja a jogtalanságot? Ez az eljárás így méltányos?

Bocsánat, de én nem tudok azonosulni a "civil szervezetek" narratívájával ez ügyben.
Ez a kormányzati álláspont volt. :)
Erre találták ki az arányosságot és az adatkezelési szabályokat. Ha indokolt, akkor tájékoztatás után törvényileg szabályozottan meg lehet figyelni, amúgy meg ne figyelgessen senki.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Azt viszont senkinek sem sikerült megmagyarázni, hogy miért baj ha valakinek a munkáját ellenőrzik?


Mondok rá egy példát a saját életemből. Volt egy munkahelyem még jópár évvel ezelőtt. Egyszerű ipari robot voltam egy kis, de egyre komolyodó bevétellel rendelkező vállalkozásnál. Azz akkori lehetőségeimhez képest olyan bevételt nyújtott, persze jó magyar szokás szerint fizetve, amiből fent tudtam tartani azt, hogy be tudtam járni és még élni is tudtam valamelyest, csak időnként kellett széttépnem magam költöztetésekkel és hasonlókkal. Odakötöttem magamat jó időre, mert előrébb akartam lépni az életben, már a lehetőségeiben, mert ehhez vannak minimum papír elvárások(kivéve a parlamentben természetesen :D ), szóval iskolába jártam mellette még, hogy majd jobb lehessen valami. Volt két műhelyünk, egy kápó vezetése alatt. Az egyikben az előkészítést végeztük ketten, a másikban a készreszerelést végezték hárman, amíg ki rúgták az egyiket nagytételű lopás miatt amit simán benyeltek volna ott mindhárman, ha nem tudták volna, hogy tudjuk. Na ezután felvettek még egy párt oda, tehát négyen kezdtek el belefeküdni abba, hogy mi csinálunk mindent, mert a munka egyre inkább áttolódott hozzánk. Mi meg ketten barmok, főleg mert a kolégám az a fajta sztahanovista lény volt aki egy lottó ötös után is tényleg felkelne és bejárna dolgozni és tudtunk együttműködni, húztuk az igát. Aztán már mi olvastuk át és javíttattuk az irodával a műszaki leírásokat, mi figyeltünk a mérnöki csapat hibáinak a kijavítására, mi végeztünk minőségbiztosítást, mi figyeltük a készletmozgást, mi tartottuk számon a késztermékek típusait, etc, etc, etc... Persze mivel mi voltunk a robotok és mindenki más kihasználta a nyugalmát annak, hogy sima pozíciója van felettünk, miattunk, minden egyes hiba jelzése, minden egyes munkahatékonyság javító gondolat, minden egyes anyaghiány jelzés először a totális hülyének nézésünkkel és leoltásunkkal járt, majd a mi szavainkkal adták elő a 'korszakalkotó' ötleteinket mint a sajátjukat.

Eddigre talán hülyének nézel, de nem kussoltunk, időnként olyan szintig ment a feszültség ettől amit nem voltam hajlandó ott sem eltűrni szótlanul, de ettől függetlenül csináltuk, mert szükségünk volt a pénzre ami attól függött, hogy összeomlik-e a cég. Konkrétan ez lett volna belőle, oldáig jutott el a felvetéseinket teljes tagadással és hitetlenkedéssel fogadó cégvezetőnk aki emellett érezte, hogy valami baszott nagy baj van, hogy felvett egy multitól egy nagyon okos megmondóembert, aki korlátlan jogkört kapott okosságokat mondani. Első körben megtanulta, hogy mi vagyunk a cég kerékkötői, baj van velünk majd ezzel a tudással átjött hozzánk okosakat mondani. Mi sztoikus nyugalomban elmagyaráztuk neki, hogy mire lenne szükség a cég rendbetételéhez, személyi, anyagi, minőségbiztosítási szinten, ez fájt neki, mert robotokra készítették fel fénylényhívő ezoterikusok odaát. Nem hitte el, hogy a feje tetjén áll a piramis és az iroda meg a műhelyvezetés és a csókosai együttműködnek a látszatintézkedésekkel és végső esetben cselekvéssel, úgyhogy tovább nőtt a ránkhelyezett figyelem. Mostmár hat ember fixen baszogatott nap mint nap kettőnket bármiért, de közben rettegtek, hogy felállunk, mert ott vége lett volna a történetnek. Csak sajnos kellett az a kurva pénz, meg az iskola. Aztán mikor nem változott semmi, akkor a cégvezető összehívott egy nagy mítinget(hányok ettől) hogy megtudja milyen előrelépés történt. A nagyon okos megmondó, miután kudarcba fulladtak a tipikus jelenkori látszatintézkedései, mint útirányjelző táblák egy túlzsúfolt kétszobányi műhelyben és valamit villantania kellett már, gyönyörűen lépésről lépésre vázolta amit elmagyaráztunk neki a kollégámmal, amit a vezető nem fogadott el, mert akkor ezek szerint a robotok igazat mondtak végig, ő meg nem lehet hülye. Na eddigre már tele volt a f@szom az egésszel, évekről beszélünk, példálózhatnék a konkrét lefolyásával a dolgoknak, de csak feleslegesen hosszúra nyújtaná a történetet. De végignevettük a mítinget:)eek:) a kollégámmal mert mást nem tudtunk tenni. A végére mindenért mi lettünk a hibásak, szóval évekig száz százalékon pörögve teljesen kiégve kifáradva megkaptuk a kirúgott okoskodó helyett aki aztán afrikába ment segélyszervezethez okoskodni, a szent kamerákat. A hivatalos magyarázat természetesen a betörés megelőzés illetve a betörés felderítés volt, de természetesen mintegy véletlenül a munkaállomásainkra célzott midegyik, gyönyörűen beközepelve a fejünket. A szomszédos műhelyben azonnal elkezdtek átszivárogni az állomások a holtterekbe, mi még azzal is meg lettünk gyanúsítva, hogy igyekszünk kikémlelni ezeket a tereket amikor felmegyünk valamiért az irodába, mialatt egy pillanatra el sem mozdultunk, hanem a legnagyobb bánatára mindenkinek, toltuk tovább a százszázalékot a szemek előtt. Itt volt az első kérdés, mert hivatalosan csak a cég tulajdonosa volt jogosult a felvételeket ellenőrizni. Aztán kiderült, hogy a mérnökeink, az asszisztensek, a műhelyvezetés mind ezt bámulta izomból, hogy hátha lesz egy nap, egy órában egy pillanat, amit majd jól megmutathatnak a vezetésnek és végre beigazolódhat, hogy szabotáljuk a termelést, vagy legalább lopunk, vagy mást csinálunk.

Aztán megszületett hosszú vajúdás után a cég új sikerterméke, amihez megint kitaláltuk ketten, hogy milyen eszközökre lesz szükség a gyártásához, ezt megint jó pontért eladták saját ötletként, de a szükséges szerszámok legfontosabbika nagy és nehéz darab volt, a standard munkaállomásaink asztalai ropivá törtek volna alatta, tehát a műhely egy olyan részét használtuk ehhez, hiszen természetes, hogy mi ketten gyártottuk kizárólag, ahová nem nézett a kamera. Nem azért mert baj lett volna, hanem mert ott tudtunk munkafolyamatok láncolatára alkalmas helyet kialakítani. Tehát beleálltunk abba. Mivel nem látszódtunk, a vezetés folyton küldözgetett mindenki mást, hogy nézzék meg mit csinálunk, azok pedig rendszerint mintha értelme lett volna, hirtelen nyitottak ránk, hátha rajtakapnak ahogy nem dolgozunk. Az ott a zárt hátsó részben beszívott vegyi anyagok valószínűleg hozzá fognak járulni a korábbi elhalálozásunkhoz, emiatt még tetéztük tehát a megfigyelhetetlenségünket azzal, hogy sűrűn jártunk ki az ajtó elé levegőt venni, illetve ennek címszavával elszívni egy cigit, mert ezzel teremthettünk indokot arra, hogy kussoljanak. De persze nem kussoltak teljesen. Szóval a kamerából egy bizonyítási kísérlet lett, egy téboly, ami a felszerelésével tovább növelte az amúgy a depresszió és a feldobottság között akár óránként váltó vezetést, egy próbálkozás, ami miatt a semmittevés olyan szi9ntre lépett, hogy mégtöbb dologra kellett figyelnünk, miközben mindent mi gyártottunk, mert mindenki minket nézett munka helyett. Egy olyan szintű féregség, amiről kiderült aztán, hogy nem csak a cégen belül voltunk moziműsor, hanem a főnök felesége, merthát ő a főnök felesége, ez komoly jog :)D) is minket nézett és volt, hogy a kisiskolás gyerekeiket ülteték le a monitor elé, hogy jelezze, ha felállunk a székről, vagy eszünk, vagy nem látszunk. Ezután egyrészt azt döntöttem el, hogy nem csinálom tovább és távoztam a semmibe akkor mert az is jobb volt, másrészt azt, hogy soha többet nem leszek a munka hőse. Kurvára nem éri meg, nem én őrültem meg kicsit attól, hogy a cégem átlépte a milliárdos bevételt, nem én adtam elő aztán, hogy sajns szarul ment az év, csak két luxusautót vettem, bocs, de év végén nem tudok adni prémiumot.

Szóval ezért rohadt baj, hogyha valakinek a munkáját így ellenőrzik, mert ez elég sok visszaélést tud tartalmazni főleg olyan emberek részéről, akik ellenőrizhetnek, de te nem ellenőrizheted őket. Ők mutogathatnak a hibádra, de nem mutathatod meg egy ugyanolyan bizonyító erejű felvétellel, hogy az a fasz semmit nem csinált, esetleg csak rádtolta a munkáját. Szóval nekem elegem volt ebből és szerintem sokan vagyunk így. Nem fogok soha többet száz százalékon dolgozni. Annyira fogok dolgozni akárhol, hogy ne dögöljek bele. Nem fogom eljátszani a kamera miatt, hogy kurvára van munkám, hanem ha nincs kamera, elvégzem az összes dolgomat és aztán leszarom hogy munkaidő van esetleg még és megcsinálhatnék valami faszságot amihez közöm van vagy nincs, hanem megpróbálok nekem megfelelően létezni. Nem érdekel, hogy ez bomlasztó-e a félelemrabszolgák morálja szempontjából. Ha meg van kamera, akkor nem dolgozok ott.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ha a C-k szétrúgják a fejét a földön az uzsonna pénzért akkor az nem sérti az emberi méltósághoz való jogát?
Nyilván nem mindegyik, de van olyan iskola, ami full be van kamerázva, a folyosó, szerintem az belefér; a terrorizálás meg szerintem általában nem az iskolában, hanem azon kívül szokott gyakrabban történni. Mellesleg meg ezek olyan esetek, amikről kvázi mindenki tud, mármint, hogy 1-1 iskolában kikkel van a baj, de az egy dolog, hogy tudják, de hamarabb fogják a szülők átíratni a gyereket, mint feljelenteni; feljelentés nélkül igazából az intézmény sem nagyon tud mit csinálni, max ha lehet akkor más intézményre áttolja a problémás gyereket, már ha valaki átveszi és ha meg és nem fogyatékos, akkor meg mit tud csinálni?

Olyan is ritkán van, hogy valós szakmai okok miatt hagyatják el a pályát a tanárral és sajnos a mai minősítési rendszer sem megoldás, csak plusz kötelesség. Amúgy is, ki az aki ma elmegy tanárnak? Hiányszakma, főleg egyes szakokon. Egyébként a mi gyerekkorunkban nem voltak flúgos tanárok? Kibírtuk, túléltük. -Persze nem ez lenne az ideális, csak a kamerázás miatt mondom.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Pokorniék átminősítenék a turulszobrot, az új második világháborús emlékmű már sokkal kóserebb lesz
Forrás: https://kuruc.info/r/2/213996/
Oké, csak én annyit kérdeznék, hogy ez a mindenhez is értő Ungvárynak hány óra egy nap? Mert, hogy ennyi mindenben egy személyben érteni, nyilatkozni, politizálni, kutatni, feldolgozni, írni... hát én nem tudom, de, hogy csak egy történész van a "korszakban" az egész világon?
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and Pogány

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Mondok rá egy példát a saját életemből. Volt egy munkahelyem még jópár évvel ezelőtt. Egyszerű ipari robot voltam egy kis, de egyre komolyodó bevétellel rendelkező vállalkozásnál. Azz akkori lehetőségeimhez képest olyan bevételt nyújtott, persze jó magyar szokás szerint fizetve, amiből fent tudtam tartani azt, hogy be tudtam járni és még élni is tudtam valamelyest, csak időnként kellett széttépnem magam költöztetésekkel és hasonlókkal. Odakötöttem magamat jó időre, mert előrébb akartam lépni az életben, már a lehetőségeiben, mert ehhez vannak minimum papír elvárások(kivéve a parlamentben természetesen :D ), szóval iskolába jártam mellette még, hogy majd jobb lehessen valami. Volt két műhelyünk, egy kápó vezetése alatt. Az egyikben az előkészítést végeztük ketten, a másikban a készreszerelést végezték hárman, amíg ki rúgták az egyiket nagytételű lopás miatt amit simán benyeltek volna ott mindhárman, ha nem tudták volna, hogy tudjuk. Na ezután felvettek még egy párt oda, tehát négyen kezdtek el belefeküdni abba, hogy mi csinálunk mindent, mert a munka egyre inkább áttolódott hozzánk. Mi meg ketten barmok, főleg mert a kolégám az a fajta sztahanovista lény volt aki egy lottó ötös után is tényleg felkelne és bejárna dolgozni és tudtunk együttműködni, húztuk az igát. Aztán már mi olvastuk át és javíttattuk az irodával a műszaki leírásokat, mi figyeltünk a mérnöki csapat hibáinak a kijavítására, mi végeztünk minőségbiztosítást, mi figyeltük a készletmozgást, mi tartottuk számon a késztermékek típusait, etc, etc, etc... Persze mivel mi voltunk a robotok és mindenki más kihasználta a nyugalmát annak, hogy sima pozíciója van felettünk, miattunk, minden egyes hiba jelzése, minden egyes munkahatékonyság javító gondolat, minden egyes anyaghiány jelzés először a totális hülyének nézésünkkel és leoltásunkkal járt, majd a mi szavainkkal adták elő a 'korszakalkotó' ötleteinket mint a sajátjukat.

Eddigre talán hülyének nézel, de nem kussoltunk, időnként olyan szintig ment a feszültség ettől amit nem voltam hajlandó ott sem eltűrni szótlanul, de ettől függetlenül csináltuk, mert szükségünk volt a pénzre ami attól függött, hogy összeomlik-e a cég. Konkrétan ez lett volna belőle, oldáig jutott el a felvetéseinket teljes tagadással és hitetlenkedéssel fogadó cégvezetőnk aki emellett érezte, hogy valami baszott nagy baj van, hogy felvett egy multitól egy nagyon okos megmondóembert, aki korlátlan jogkört kapott okosságokat mondani. Első körben megtanulta, hogy mi vagyunk a cég kerékkötői, baj van velünk majd ezzel a tudással átjött hozzánk okosakat mondani. Mi sztoikus nyugalomban elmagyaráztuk neki, hogy mire lenne szükség a cég rendbetételéhez, személyi, anyagi, minőségbiztosítási szinten, ez fájt neki, mert robotokra készítették fel fénylényhívő ezoterikusok odaát. Nem hitte el, hogy a feje tetjén áll a piramis és az iroda meg a műhelyvezetés és a csókosai együttműködnek a látszatintézkedésekkel és végső esetben cselekvéssel, úgyhogy tovább nőtt a ránkhelyezett figyelem. Mostmár hat ember fixen baszogatott nap mint nap kettőnket bármiért, de közben rettegtek, hogy felállunk, mert ott vége lett volna a történetnek. Csak sajnos kellett az a kurva pénz, meg az iskola. Aztán mikor nem változott semmi, akkor a cégvezető összehívott egy nagy mítinget(hányok ettől) hogy megtudja milyen előrelépés történt. A nagyon okos megmondó, miután kudarcba fulladtak a tipikus jelenkori látszatintézkedései, mint útirányjelző táblák egy túlzsúfolt kétszobányi műhelyben és valamit villantania kellett már, gyönyörűen lépésről lépésre vázolta amit elmagyaráztunk neki a kollégámmal, amit a vezető nem fogadott el, mert akkor ezek szerint a robotok igazat mondtak végig, ő meg nem lehet hülye. Na eddigre már tele volt a f@szom az egésszel, évekről beszélünk, példálózhatnék a konkrét lefolyásával a dolgoknak, de csak feleslegesen hosszúra nyújtaná a történetet. De végignevettük a mítinget:)eek:) a kollégámmal mert mást nem tudtunk tenni. A végére mindenért mi lettünk a hibásak, szóval évekig száz százalékon pörögve teljesen kiégve kifáradva megkaptuk a kirúgott okoskodó helyett aki aztán afrikába ment segélyszervezethez okoskodni, a szent kamerákat. A hivatalos magyarázat természetesen a betörés megelőzés illetve a betörés felderítés volt, de természetesen mintegy véletlenül a munkaállomásainkra célzott midegyik, gyönyörűen beközepelve a fejünket. A szomszédos műhelyben azonnal elkezdtek átszivárogni az állomások a holtterekbe, mi még azzal is meg lettünk gyanúsítva, hogy igyekszünk kikémlelni ezeket a tereket amikor felmegyünk valamiért az irodába, mialatt egy pillanatra el sem mozdultunk, hanem a legnagyobb bánatára mindenkinek, toltuk tovább a százszázalékot a szemek előtt. Itt volt az első kérdés, mert hivatalosan csak a cég tulajdonosa volt jogosult a felvételeket ellenőrizni. Aztán kiderült, hogy a mérnökeink, az asszisztensek, a műhelyvezetés mind ezt bámulta izomból, hogy hátha lesz egy nap, egy órában egy pillanat, amit majd jól megmutathatnak a vezetésnek és végre beigazolódhat, hogy szabotáljuk a termelést, vagy legalább lopunk, vagy mást csinálunk.

Aztán megszületett hosszú vajúdás után a cég új sikerterméke, amihez megint kitaláltuk ketten, hogy milyen eszközökre lesz szükség a gyártásához, ezt megint jó pontért eladták saját ötletként, de a szükséges szerszámok legfontosabbika nagy és nehéz darab volt, a standard munkaállomásaink asztalai ropivá törtek volna alatta, tehát a műhely egy olyan részét használtuk ehhez, hiszen természetes, hogy mi ketten gyártottuk kizárólag, ahová nem nézett a kamera. Nem azért mert baj lett volna, hanem mert ott tudtunk munkafolyamatok láncolatára alkalmas helyet kialakítani. Tehát beleálltunk abba. Mivel nem látszódtunk, a vezetés folyton küldözgetett mindenki mást, hogy nézzék meg mit csinálunk, azok pedig rendszerint mintha értelme lett volna, hirtelen nyitottak ránk, hátha rajtakapnak ahogy nem dolgozunk. Az ott a zárt hátsó részben beszívott vegyi anyagok valószínűleg hozzá fognak járulni a korábbi elhalálozásunkhoz, emiatt még tetéztük tehát a megfigyelhetetlenségünket azzal, hogy sűrűn jártunk ki az ajtó elé levegőt venni, illetve ennek címszavával elszívni egy cigit, mert ezzel teremthettünk indokot arra, hogy kussoljanak. De persze nem kussoltak teljesen. Szóval a kamerából egy bizonyítási kísérlet lett, egy téboly, ami a felszerelésével tovább növelte az amúgy a depresszió és a feldobottság között akár óránként váltó vezetést, egy próbálkozás, ami miatt a semmittevés olyan szi9ntre lépett, hogy mégtöbb dologra kellett figyelnünk, miközben mindent mi gyártottunk, mert mindenki minket nézett munka helyett. Egy olyan szintű féregség, amiről kiderült aztán, hogy nem csak a cégen belül voltunk moziműsor, hanem a főnök felesége, merthát ő a főnök felesége, ez komoly jog :)D) is minket nézett és volt, hogy a kisiskolás gyerekeiket ülteték le a monitor elé, hogy jelezze, ha felállunk a székről, vagy eszünk, vagy nem látszunk. Ezután egyrészt azt döntöttem el, hogy nem csinálom tovább és távoztam a semmibe akkor mert az is jobb volt, másrészt azt, hogy soha többet nem leszek a munka hőse. Kurvára nem éri meg, nem én őrültem meg kicsit attól, hogy a cégem átlépte a milliárdos bevételt, nem én adtam elő aztán, hogy sajns szarul ment az év, csak két luxusautót vettem, bocs, de év végén nem tudok adni prémiumot.

Szóval ezért rohadt baj, hogyha valakinek a munkáját így ellenőrzik, mert ez elég sok visszaélést tud tartalmazni főleg olyan emberek részéről, akik ellenőrizhetnek, de te nem ellenőrizheted őket. Ők mutogathatnak a hibádra, de nem mutathatod meg egy ugyanolyan bizonyító erejű felvétellel, hogy az a fasz semmit nem csinált, esetleg csak rádtolta a munkáját. Szóval nekem elegem volt ebből és szerintem sokan vagyunk így. Nem fogok soha többet száz százalékon dolgozni. Annyira fogok dolgozni akárhol, hogy ne dögöljek bele. Nem fogom eljátszani a kamera miatt, hogy kurvára van munkám, hanem ha nincs kamera, elvégzem az összes dolgomat és aztán leszarom hogy munkaidő van esetleg még és megcsinálhatnék valami faszságot amihez közöm van vagy nincs, hanem megpróbálok nekem megfelelően létezni. Nem érdekel, hogy ez bomlasztó-e a félelemrabszolgák morálja szempontjából. Ha meg van kamera, akkor nem dolgozok ott.


Nézd ez még mindég nem a kamera hibája, hanem egy elképesztően alkalmatlan és impotens cégvezetésé. Egy tökösebb új vezető az egész szitut nagyjából 2 hét alatt lerendezte volna kamera nélkül is annyival, hogy lemegy és átlátja, hogy ki-mit-miért csinál. Aki erre nem képes, vagy nem akarja, az szopjon azzal, hogy átverik és csődbe viszik a cégét.
Félünk lemenni a termelésre, ránézni a salesre, körülvesszük magunkat pár részlegvezetővel aztán szépen elszakadunk a valóságtól. Balfaszok.


Ugyanakkor vázoljuk fel azt a lehetőséget, hogy ez egy jó hely, szeretsz is ott dolgozni, de valaki bugázik. A főnöknek teleszalad a zsákja és kivág mindenkit aki hozzáfért az eltűnt cuccokhoz.
Van kamera, olyan is amiről csak ő tud, a harmadik alkalomnál megbukik a paraszt, te meg melózhatsz tovább egy jó helyen.

Másik scenario, dolgoztok hárman, az egyik beleszarik, folyamatosan kummant. Titeket nyilván feszélyez, szóltok a főnöknek, hogy ketten végzitek 3 ember munkáját miközben hárman vagytok. Természetesen ő tagad, utáljátok, összeesküvés, ki akarjátok túrni mert ő jobban dolgozik a főnök meg ott áll, hogy akkor most kinek van igaza.
Jól elhelyezett kamerákkal 2 nap múlva, a picsába ezeknek igaza volt, Béla szedd a cuccod és takarodj innen.

Nem az a baj, ha be van kamerázva a hely, hanem az, ha azt szarul használják.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mondok rá egy példát a saját életemből. Volt egy munkahelyem még jópár évvel ezelőtt. Egyszerű ipari robot voltam egy kis, de egyre komolyodó bevétellel rendelkező vállalkozásnál.

Az ilyen történeteket olvasva mindig örömmel gondolok vissza arra, hogy anno 2 év kiútkeresés után állami cégnél állapodtam meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Nézd ez még mindég nem a kamera hibája, hanem egy elképesztően alkalmatlan és impotens cégvezetésé. Egy tökösebb új vezető az egész szitut nagyjából 2 hét alatt lerendezte volna kamera nélkül is annyival, hogy lemegy és átlátja, hogy ki-mit-miért csinál. Aki erre nem képes, vagy nem akarja, az szopjon azzal, hogy átverik és csődbe viszik a cégét.
Félünk lemenni a termelésre, ránézni a salesre, körülvesszük magunkat pár részlegvezetővel aztán szépen elszakadunk a valóságtól. Balfaszok.


Ugyanakkor vázoljuk fel azt a lehetőséget, hogy ez egy jó hely, szeretsz is ott dolgozni, de valaki bugázik. A főnöknek teleszalad a zsákja és kivág mindenkit aki hozzáfért az eltűnt cuccokhoz.
Van kamera, olyan is amiről csak ő tud, a harmadik alkalomnál megbukik a paraszt, te meg melózhatsz tovább egy jó helyen.

Másik scenario, dolgoztok hárman, az egyik beleszarik, folyamatosan kummant. Titeket nyilván feszélyez, szóltok a főnöknek, hogy ketten végzitek 3 ember munkáját miközben hárman vagytok. Természetesen ő tagad, utáljátok, összeesküvés, ki akarjátok túrni mert ő jobban dolgozik a főnök meg ott áll, hogy akkor most kinek van igaza.
Jól elhelyezett kamerákkal 2 nap múlva, a picsába ezeknek igaza volt, Béla szedd a cuccod és takarodj innen.

Nem az a baj, ha be van kamerázva a hely, hanem az, ha azt szarul használják.

Azért izgulok annyira ellenük, mert annyiszor használják szarul.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Oké, csak én annyit kérdeznék, hogy ez a mindenhez is értő Ungvárynak hány óra egy nap? Mert, hogy ennyi mindenben egy személyben érteni, nyilatkozni, politizálni, kutatni, feldolgozni, írni... hát én nem tudom, de, hogy csak egy történész van a "korszakban" az egész világon?
Olvassunk Számvébert, egyszerű. ;)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Oké, csak én annyit kérdeznék, hogy ez a mindenhez is értő Ungvárynak hány óra egy nap? Mert, hogy ennyi mindenben egy személyben érteni, nyilatkozni, politizálni, kutatni, feldolgozni, írni... hát én nem tudom, de, hogy csak egy történész van a "korszakban" az egész világon?

Ahogy "Andan" mondja, a rendszer tekintélyeket állít, hogy azok pusztán ezzel igazolják a tetteket.
 
  • Tetszik
Reactions: Horizon
Status
Not open for further replies.