Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Ha tényleg ismernéd az iszlámot, akkor tudnád, hogy az kétféle dzsihádot definiál, a "nagyobb dzsihádot", ami valóban egy belső spirituális harc, és egy "kisebb dzsihádot" ami viszont konkrét fizikai fegyveres harc a, azaz a "háború háza" ellen, ami a hitetlenek világát jelenti. A harc addig tart, amíg csak a dar al-iszlám, azaz az "iszlám háza" marad. A többi kijelentésed is ennek fényében értékelendő.
Abba belegondolni sem merek, hogy esetleg szándékosan hallgattad el a különbséget...

Tévedsz és ebben gyökerezik az egyik fő probléma.Ugyanis ez az értelmezés kérdése

A dzsihád az Isten útján való küzdelmet, törekvést jelenti. A muszlim jogtudósok többsége szerint ez az Allah útján való küzdelemet jelenti szemben a világban elterjedt szent háborúval.
Abban igazad van,hogy kétféle dzishád értelmezés létezik,az egyik a külső ellenséggel folytatott fegyveres küzdelemet („kisebb dzsihád”)(pl: ha egy muszlim megvédi idegen támadóitól országát) jelenti, a másik a belső spirituális utat jelképezi(„nagyobb dzsihád”), jobb muszlim élet reményében.
Annak ellenére, hogy a dzsihád alapvetően ezt a belső spirituális utat jelenti ,a szent háború értelmezést tették magukévá a korai szélsőségesek, és a 20-21. századi dzsihádszervezetek is.
Érdekességként megjegyzem,hogy bár Mohamed a hitetlenek elleni harcról beszélt,zsidók és keresztények erőszakos térítését megtiltotta
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Elősször is kezdjük ezzel

Nem egészen így van ez bizony értelmezés kérdése az előbb kérdeztem meg ezzel kapcsolatban az egyik muzulmán ismerősömet (ő mint a magyarországi muszlimok nagy része az iszlám szunnita irányzatát követi)és ő azt mondta,hogy számára ez a tanítás ugyanúgy vonatkozik a hitetlenekre mint a muzulmánokra.Amit felsoroltál én azokat a muzulmám ismerőseim körében nem tapasztaltam én úgy látom és ezt az én muzulmám ismerőseim is megerősítették,hogy akik itt Magyarországon élnek azok nem akarják semmilyen módon sem terjeszteni az iszlámot a vallásukat magukban saját közösségeikben élik meg (amúgy a magyarországi muszlimok között nem is kevés olyan magyar van aki itt született echte magyar és önként vette fel a muzulmán vallást ).Az öngyilkos merénylőket terroristákat eszement őrülteknek tartják és ami a legérdekebb hülyeségnek tartják azt amit a francia és a német kormányzat folytat,szerintük ugyanazt kellene csinálniuk mint amit például az Egyesült Arab Emirátusok folytat a hatóságok világos játékszabályokat fektettek le és a radikális iszlám minden fajtáját üldözik.Az ominózus népvándorlás kapcsán pedig fogták a fejüket amikor látták,hogy mit csinálnak az EU nagyhatalmainak vezetői amikor Merkel meghívta a fél muzulmám világot konkrétan azt mondták,hogy Merkelnek elment az esze.

Tiszteletben tartom és elfogadom, hogy Neked ez a véleményed. Mindazonáltal amit gondoltam a témakörrel kapcsolatban azt leírtam. Tulajdonképpen a felvetéseidre a válasz is benne van az előző hozzászólásomban.

Amennyiben kicsit mélyebben belemerülsz az iszlámba, akkor látni fogod, hogy nincs pl. mérsékelt/radikális iszlám. Olyan van, hogy muszlim vagy vagy nem vagy az. Most nem írok erről "wall-of-text" -et.

Egy muszlim emberrel még leülök egy jó tea vagy egy egzotikus beltartalmú (nem kábszeres!!) vizipipa mellett a világ dolgairól vagy akár az iszlámról is beszélgetni. Azonban egy (akit annak gondolok) dhimmi -vel nem.
 
W

Wilson

Guest
Tiszteletben tartom és elfogadom, hogy Neked ez a véleményed. Mindazonáltal amit gondoltam a témakörrel kapcsolatban azt leírtam. Tulajdonképpen a felvetéseidre a válasz is benne van az előző hozzászólásomban.

Amennyiben kicsit mélyebben belemerülsz az iszlámba, akkor látni fogod, hogy nincs pl. mérsékelt/radikális iszlám. Olyan van, hogy muszlim vagy vagy nem vagy az. Most nem írok erről "wall-of-text" -et.

Egy muszlim emberrel még leülök egy jó tea vagy egy egzotikus beltartalmú (nem kábszeres!!) vizipipa mellett a világ dolgairól vagy akár az iszlámról is beszélgetni. Azonban egy (akit annak gondolok) dhimmi -vel nem.

Semmi probléma nincs ezzel te így látod a dolgokat.De pont most jutott eszembe ha a mérsékelt iszlámra keresünk példát akkor az itt van az orrunk előtt.Magyarországon 30.000 muszlim él még sem hallunk hallotunk tőllunk egyetlen erőszakos a vallással kapcsolatos megnyilvánulást sőt gyakorlatilag ha jobban belegondolunk teljesen észrevétlenül élnek köztünk.A tegnapi kommentenből kimaradt,hogy eredetileg az általam és általam is idézet tanítást az élet tiszteletéről eredetileg a zsidóknak írták.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Akkor nem csoda, hogy nem érted. A Korán még 15%-át sem teszi ki az iszlám tanításainak, önmagában gyakorlatilag értelmezhetetlen. Nincs időrendben, terjengős és rengeteget ismétli magát. A Hadísz tartalmazza Mohamed tanításait, ez nagyjából 60%-át teszi ki az összes tanításnak, tehát ez a fő mű, a Szíra pedig az életét dolgozza fel, ez 25%-al járul hozzá az egészhez. Ez a trilógia határozza meg az iszlámot, tehát az "Én elovastam a Koránt" szöveg már önmagában is gyanús.
Ha valaki elolvastatta veled a Koránt és azzal magyarázta az iszlámot, akkor szándékosan átvertek és agymostak.


Ha ez határozná csak meg akkor nem az lenne ami de a jelenlegi állapotot 80%-ban az imámok és csak 20%-ban a felsorolt művek irányítják pont úgy mint a kereszténységben . Ismerős ugye az is , hogy vizet prédikál de bort iszik !
 
  • Tetszik
Reactions: bejczi and Wilson

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Az Államalapítást, István és Koppány küzdelmét (amelytõl a magyar nép fennmaradása függött)a csecsemõ és gyerekgyilkos francia patkányforradalomhoz hasonlítani, akik nem csak az ellenoldalt, hanem a semlegeseket is, majd egymást is irtották.... hát... nem semmi, szép bizonyítvány magadról. Gratulálok! ;)

Viszont azt gondolom, hogy jó, hogy István gyõzött, végül bejött.
Honnan lehet ezt tudni ? Hát onnan, hogy itt vagyunk,létezünk, magyarként, nem egy német vagy török tartományként.


Hát a Pozsonyi csata után nehéz az állam alapítást nem a független Magyarország erőszakos keresztényesítésének nem felfogni ! Ez a Magyar nép fent maradása függött pont azok állították akik kiszolgálva az Osztrák uralkodói érdekeket meghamisították büszke történelmünk és a finn-ugor elméletet is felállították (hála a tudománynak ezt már a genetika határozottan cáfolta ! És már esment személyeskedsz (volt már ilyennel vitám azóta ignoráltam) és sértegetsz pedig az általad nagyra tartott műben benne vagyon , hogy ne ítélj , hogy ne ítéltess ! De ez a baj a hívőkkel ha nem a mantrájuknaknak megfelelő gondolatokkal találkoznak 10-9 lehülyézi/hülyeségezi azt !
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 029
2 706
113
Hát a Pozsonyi csata után nehéz az állam alapítást nem a független Magyarország erőszakos keresztényesítésének nem felfogni ! Ez a Magyar nép fent maradása függött pont azok állították akik kiszolgálva az Osztrák uralkodói érdekeket meghamisították büszke történelmünk és a finn-ugor elméletet is felállították (hála a tudománynak ezt már a genetika határozottan cáfolta ! És már esment személyeskedsz (volt már ilyennel vitám azóta ignoráltam) és sértegetsz pedig az általad nagyra tartott műben benne vagyon , hogy ne ítélj , hogy ne ítéltess ! De ez a baj a hívőkkel ha nem a mantrájuknaknak megfelelő gondolatokkal találkoznak 10-9 lehülyézi/hülyeségezi azt !

Azt megkérdezhetem melyik genetikai kutatás cáfolta a "finnugor elméletet" ?
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 904
10 338
113
Akkor Emmanuel Macron biztosan nem volt magánál és félrebeszélt amikor azt mondta.

"a francia nemzetet és a katolicizmust elpusztíthatatlan kötelékek fűzik össze, a katolikus életnedvnek továbbra is éltetnie kell az országot"



És akkor Merkel (akinek az édesapja keresztény lelkész volt és aki ugye egy kereszténydemokrata politikus és nem melesleg Németország kancellárja) biztosan drogok hatása alatt állt amikor 2015-n a saját keresztény hitéről nyilatkozott a német sajtónak.
Ime a link :https://www.evangelikus.hu/angela-merkel-keresztenyseg

De bemásolom neked ide,hogy ne kelljen kattingatnod:)



Interjú
Angela Merkel: „Miért vagyok keresztény?”
Létrehozva: 2015.02.25. 10:57, Frissítve: 2015.03.16. 09:43

Forrás: Jesus.ch, sonntagsblatt-bayern.de, szöveg: Miriam Hinrichs, fordítás: Horváth-Bolla Zsuzsana

Berlin – A világ egyik legbefolyásosabb asszonyának számít. Erejének és inspirációinak forrását a német szövetségi kancellárasszony, Angela Merkel keresztény hitben látja. A német sajtóban életútjáról és személyes istenhitéről vallott.
K%C3%A9perny%C5%91fot%C3%B3%202015-02-25%20-%2010.52.15.png



Az Istenbe vetett hit és az egyházhoz való közelség már gyermekkorom óta meghatározóak voltak a számomra és foglalkoztattak. Ez nem utolsósorban azért is volt, mert az apukám abban az időben aktív lelkészként szolgált és Hamburgból Uckermarkba, Brandenburgba költöztünk. Apám meg volt arról győződve, hogy az NDK-ban jól képzett lelkészekre szükség van, így aztán ott egy egyházi szemináriumot is vezetett.

Tehát egy olyan családban nőttem fel, ahol a kereszténység nem csak az életünk helyét, hanem az életről való elképzelést is meghatározta.

Lelkészgyerekként az NDK-ban
Lakhelyünket Templinnek hívták. Az udvarházat, a Stephanus-alapítvány területén Bodelschwingh-i szellemben építették ki. Mi ott laktunk. Az NDK-ban az egyházaknak alig adtak oktatási feladatokat. Mindenkit, aki úgy tűnt, hogy jeleskedhet a tanulmányi téren, azonnal kivontak az egyházak látóköréből. De azokat, akik szellemileg fogyatékosok voltak és nem voltak alkalmasak a továbbképzésre, átadtak az egyházaknak.

Ebből a tényleírásból világossá válik, hogy azoknak a nem fogyatékos személyeknek, akik azonban a hit és az egyház terét életük szempontjából fontosnak vélték, nehézségeik akadtak, hogy társadalmilag elfogadják őket.

Ha valaki az NDK-ban úgy döntött, hogy megvallja hitét és aktív egyháztag lesz, annak ez bizony hátrányt jelenthetett. Ez mindenekelőtt az iskolai képzést, valamint a szabad tanulmányi- és szakmai választás jogát jelentette.

A hit egy belső iránytű
Fiatal korom óta tudtam, hogy az Istenhez és az ő egyházához való ragaszkodásommal és hitvallásommal a belső iránytűmet követtem, amelyet azonban az állam és a lakosság többsége egyáltalán nem tartott iránymutatónak, sőt komolyan el is utasította azt. Nem volt mindig egyszerű a kereszténységhez ragaszkodni. A többi fiatallal ellentétben bibliaórára és konfirmációi oktatásra jártam, nem pedig az ifjúvá avatásra készültem.

Hitem által ebben az időszakban megtanultam azt, hogy helyes az, ha másképp gondolkodunk és másképp döntünk, mint ahogyan azt más emberek teszik. Ez még ma is segít nekem olyan időszakokban, amikor minden mindenki számára közömbösnek tűnik; mert meggyőződésem szerint semmi sem közömbös. A keresztényi lét és a tapasztalataim, amelyeket keresztényként gyűjthettem, megóvtak ettől. Ezért hálás vagyok. Megéri, hogy speciális célokat tűzzünk ki magunk elé és ezeket meg is valósítsuk.

A biblia történetek magukkal ragadó példatörténetek. Jézus igen feltűnő ebben, hiszen annyira másként viselkedik, mint mások és teljesen másképp gondolkodik. Ezért aztán képes az emberek számára egészen más megoldásokat adni az emberiség nagy kérdéseire. A Jézusban való hit – aki így tudott bánni az emberekkel, így tudott viszonyulni az emberekhez – a saját életemet érintő döntésekben és a saját, életről való felfogásomban is mindig újra és újra segített.

Mit jelent a hitem ma számomra
Hitemből fakadóan sok mindent kritikusan megkérdőjelezek, néha még magát a saját hitemet is. Jézus maga is mindig kritikusan szemlélte a meglévő helyzeteket. Az állapotokkal sosem volt elégedett, sem a világiakkal, sem a vallásiakkal. Tiszta, egyértelmű és egyszerű szavakat mondott az embereknek. Szavakat, amelyek a lényegi dolgokra korlátozódtak és a lényegieket tartották szem előtt.

A lényegest a lényegtelentől megkülönböztetni - ez volt az ő erőssége. Az embert magát vette szemügyre. Világossá tette, hogy minden emberi méltóságot figyelembe kell venni, még azokat is, amelyeket a kegyesek tisztátalannak vélnek. Jézus Krisztusnak ezt a gondolkodását kell a saját életemben is szem előtt tartanom. Így válik a hit azzá az erővé, ami képessé tesz engem arra, hogy ne kerüljem a konfliktusokat.

Ezt a konfliktusokkal szembeni képességemet komolyan veszem, mivel politikai kérdésfeltevésünkben nincsenek egyszerű, gyors megoldások a komplex kérdésfeltevésekre. Kicsit csodálkozom, amikor épp sokszor a keresztények azok, akik a legnehezebb kérdéseknél túlságosan gyorsan akarnak eredményre jutni, hogy nehogy mélyre süllyedjenek és tisztátalanná váljanak. Keresztényként azonban néha a velünk szemben álló, ellentétes véleményeket is ki kell bírni. Ez számomra hozzátartozik a kereszténységhez.

Ezért a keresztény hit és ennek a kultúrája az iránytű, amelyben bízom, hogy az irányadó utat megmutatja a számomra. Kereszténységem bátorságot és erőt ad nekem, nem csak a magánéletben, hanem a politikai üzletben is, hogy kimondhassam nyíltan azt, amit gondolok.

Néha azt kívánom, hogy az emberek a saját pártomban is, jobban és nyíltabban ápolják keresztényi meggyőződésüket. A Tízparancsolat éppoly elengedhetetlen fundamentum társadalmi együttélésünkhöz, mint a szeretet kettős parancsa.

Kereszténynek lenni számomra nem csak mentőövet jelent a nehéz órákban - amikor az ember csak abban tud reménykedni, hogy ne tiporják el - hanem mindenekelőtt az életfázisaimban olyan tevékeny erőt jelent, amely impulzust ad, változást hoz. Mert ezekben az időszakokban a keresztény hit a saját életemben és a másokéban is igazi formálóvá lehet - hála Istennek.

Jaj, Istenem.:D:D:D

A hó meg piros Szibériában.. ezt mondta nekem egy orosz turista..

Te tényleg elhitted a ballib mantrát, hogy az iszlám a béke vallása és hogy egytõlegyig agysebész és genetikus mind. :D

Lényegtelen minek hazudja magát ez a két ember, borzasztó károkat okoztak, nem csak a saját országaiknak, hanem az egész eu-nak az eddigi tevékenységükkel.

Maradjunk a tényeknél, és ne a buta emberek megtévesztésére irányuló hazugságaikat kezeljük igazságként.

Franciaország "keresztényi"állapota:

https://mandiner.hu/cikk/20190415_notre_dame_ket_evezred_kulturtortenete_all_langokban

https://mandiner.hu/cikk/20200726_e...helyeztek_a_feltetelezett_nantes_i_gyujtogato

https://777blog.hu/2017/03/26/szivszorito-igy-romboljak-buldozerrel-templomaikat-franciak/

http://valasz.hu/vilag/botrany-franciaorszagban-papgyilkossag-utan-templomrombolas-119831


https://badog.blogstar.hu/2016/08/10/templomrombolas/29355/

Ezek leginkább a rombolásról szólnak.

Most jöjjön néhány támadás:

https://vasarnap.hu/2020/02/04/egy-ev-alatt-haromezer-keresztenyellenes-tamadas-volt-europaban/

https://www.vadhajtasok.hu/2019/03/26/egy-honap-alatt-47-alkalommal-tamadtak-francia-templomokra

https://magyarnemzet.hu/kulfold/templomokat-gyalaznak-franciaorszagban-6763337/

Stb...stb... Tényleg nagy keresztény macron, de csak a Te fejedben. :D

Németország:

http://ellenforradalmar.blogspot.com/2018/01/a-kozeppont-elvesztese-templomrombolas.html?m=1

https://www.google.com/amp/s/korkep...stek-neki-19-szazadi-neoroman-templomnak/amp/

https://m.origo.hu/nagyvilag/20180401-ot-ev-alatt-ketezer-templomot-romboltak-le-nemetorszagba.html

https://pestisracok.hu/falvakat-es-neoroman-templomot-rombolnak-nemetorszagban-barnakoszenert/

https://vasarnap.hu/2019/06/25/nemetorszag-ket-honap-alatt-33-tamadas-kereszteny-templomok-ellen/

https://m.origo.hu/nagyvilag/20190423-nyugat-europai-keresztenyek-elleni-tamadasok.html

Sajnos ezek a linkek is azt bizonyítják, hogy semmit nem cáfoltál meg az állításaimmal kapcsolatban. Hazudozol, nem tudom miért, az egész kontinens normálisabb fele látja, hogy mélyrepülés van, hiába állítja magát be Teréz anyának merkel és Pió atyának, macron. :D

Önmagában röhej, hogy egy olyan ember nyilatkozatának hitelt adsz, aki elõször azt mondta, hogy a "multikulti megbukott németországban" majd meghívta az egész közel-keletet magához. :D:D:D

Remélem azt nem veszed személyeskedésnek, ha megkérlek rá, hogy ne hazudj ennyit.
 
W

Wilson

Guest
Jaj, Istenem.:D:D:D

A hó meg piros Szibériában.. ezt mondta nekem egy orosz turista..

Te tényleg elhitted a ballib mantrát, hogy az iszlám a béke vallása és hogy egytõlegyig agysebész és genetikus mind. :D

Lényegtelen minek hazudja magát ez a két ember, borzasztó károkat okoztak, nem csak a saját országaiknak, hanem az egész eu-nak az eddigi tevékenységükkel.

Maradjunk a tényeknél, és ne a buta emberek megtévesztésére irányuló hazugságaikat kezeljük igazságként.

Franciaország "keresztényi"állapota:

https://mandiner.hu/cikk/20190415_notre_dame_ket_evezred_kulturtortenete_all_langokban

https://mandiner.hu/cikk/20200726_e...helyeztek_a_feltetelezett_nantes_i_gyujtogato

https://777blog.hu/2017/03/26/szivszorito-igy-romboljak-buldozerrel-templomaikat-franciak/

http://valasz.hu/vilag/botrany-franciaorszagban-papgyilkossag-utan-templomrombolas-119831


https://badog.blogstar.hu/2016/08/10/templomrombolas/29355/

Ezek leginkább a rombolásról szólnak.




Most jöjjön néhány támadás:

https://vasarnap.hu/2020/02/04/egy-ev-alatt-haromezer-keresztenyellenes-tamadas-volt-europaban/

https://www.vadhajtasok.hu/2019/03/26/egy-honap-alatt-47-alkalommal-tamadtak-francia-templomokra

https://magyarnemzet.hu/kulfold/templomokat-gyalaznak-franciaorszagban-6763337/

Stb...stb... Tényleg nagy keresztény macron, de csak a Te fejedben. :D

Németország:

http://ellenforradalmar.blogspot.com/2018/01/a-kozeppont-elvesztese-templomrombolas.html?m=1

https://www.google.com/amp/s/korkep...stek-neki-19-szazadi-neoroman-templomnak/amp/

https://m.origo.hu/nagyvilag/20180401-ot-ev-alatt-ketezer-templomot-romboltak-le-nemetorszagba.html

https://pestisracok.hu/falvakat-es-neoroman-templomot-rombolnak-nemetorszagban-barnakoszenert/

https://vasarnap.hu/2019/06/25/nemetorszag-ket-honap-alatt-33-tamadas-kereszteny-templomok-ellen/

https://m.origo.hu/nagyvilag/20190423-nyugat-europai-keresztenyek-elleni-tamadasok.html

Sajnos ezek a linkek is azt bizonyítják, hogy semmit nem cáfoltál meg az állításaimmal kapcsolatban. Hazudozol, nem tudom miért, az egész kontinens normálisabb fele látja, hogy mélyrepülés van, hiába állítja magát be Teréz anyának merkel és Pió atyának, macron. :D

Önmagában röhej, hogy egy olyan ember nyilatkozatának hitelt adsz, aki elõször azt mondta, hogy a "multikulti megbukott németországban" majd meghívta az egész közel-keletet magához. :D:D:D

Remélem azt nem veszed személyeskedésnek, ha megkérlek rá, hogy ne hazudj ennyit.

Beraksz linkeket amikkel azt próbálod beállítani,hogy én nem cáfoltam meg az állításaidat,de ember te ezt állítottado_O

Sehol nem mondják magukat kereszténynek ezen nyugati államok politikusai.

Én erre be raktam neked egy cikket amiben Merkel hívő kereszténynek vallja magát,kettőnk közzül akkor ki az aki nem akarja tudomásul venni a tényeket.
Arra meg külön megkérnélek,hogy ezt a hazudozásos vádaskodást hanyagolt én tényekkel cáfoltam az állításodat.Te még csak pár napja regisztráltál be erre a fórumra de úgy látom ezen az agresszív személyeskedő vita stílusodon van még mit csiszolni,én nem az általad balibes maszlagnak tartott vélemény alapján alapján alakítottam ki a véleményemet az iszlámról vagy a migrációról sőt elárulom neked nem tartozom egyik oldalhoz sem,nem is értem miért akarod elvinni a diskurzust ebben az irányban.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 904
10 338
113
Hát a Pozsonyi csata után nehéz az állam alapítást nem a független Magyarország erőszakos keresztényesítésének nem felfogni ! Ez a Magyar nép fent maradása függött pont azok állították akik kiszolgálva az Osztrák uralkodói érdekeket meghamisították büszke történelmünk és a finn-ugor elméletet is felállították (hála a tudománynak ezt már a genetika határozottan cáfolta ! És már esment személyeskedsz (volt már ilyennel vitám azóta ignoráltam) és sértegetsz pedig az általad nagyra tartott műben benne vagyon , hogy ne ítélj , hogy ne ítéltess ! De ez a baj a hívőkkel ha nem a mantrájuknaknak megfelelő gondolatokkal találkoznak 10-9 lehülyézi/hülyeségezi azt !

Na most kicsit állítsál magadon.
Hova ez a nagy gõg ? Ne tudd már jobban, mint Szent István. Ahhoz meg pláne nagypofa kell, hogy ezer év elteltével egy kis porszem (akár te akár én) felülbírálja a fotelbõl vagy épp jobban tudja, hogy mit kellett volna.

Nézzük a tényeket.
Még élünk, magyarként, az egyik legrégebbi állam vagyunk Európában. Tehát jól döntött, mert még mindig él, amit létrehozott. Ez az igazság, és a minden magyar által megélhetõ valóság.


Hol hülyéztelek le ? Kaptál egy szép bizonyítványt.
Az 1-esrõl te tehetsz, ami benne van.

És ha irl vagyunk, ezért az összehasonlításért (francia gyilkosok forradalma és magyar államalapítás) kaptál volna mást is. Na az tényleg nem lett volna túl keresztényi és Bibliába illõ.
 
W

Wilson

Guest
hogy az iszlám a béke vallása és hogy egytõlegyig agysebész és genetikus mind.

Ha már hazudozással vádolsz légy szives másold már be ide,hogy én mikor mondtam olyat,hogy az iszlám a béke vallása és hogy minden muzulmán agysebész és genetikus?Csak szólok ha nem sikerül tőlem ilyet találni akkor te ferdíteted el a mondanivalómat.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 029
2 706
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 494
113
Értelek.
Mindenki süsü, csak te vagy helikopter.
Sok hülye szembejön veled az autópályán.

""picit többet értettem meg belole, mint a papok a templomokban""

Maradjunk annyiban, hogy semmit nem értettél belõle, különben nem írnál ennyi marhaságot és nem az foglalkoztatna, hogy:

""Amit nem értek, hogy ki/milyen nemu/identitású ember fizet a vele való sexért?
Ugye heteróként odamész, egy nagyon trampli, csúnya, mélyhangú "not" találsz, ugye tuzet oltani a moslék is jó, de mi van ha benyúl a pasi a lába közé, vagy levetkozik elotte a "no".?""


El vagy te ferdülve, nem kicsit, cimbora.

Az állandó rinyálást meg a moderátorral fenyegetõzést meg befejezheted... ez asszony-beszéd a részedrõl. Úgy emlékszem, én nem kezdtem el hisztizni a lealacsonyító "butuska" és "macikám" után.

Viselkedj férfiként.
És kicsit vegyél vissza az arcodból.
Pontosan errõl az embertípusról szólt a második linkem.

Szép napot!:)[/QUOTE


Te kis szimpatikus fiatalember, továbbra sem értem mi ez az agresszív kismalac stílus, úgy állltalában mondom, hogy ha valahová társaságba megy az ember fia, és ott értelmesen, turelmesen, már, már barátságosan beszélgetnek vele, akkor nem illik odacsokizni a nappaliba, az uveg asztal közepére.
De ahány ember, annyi szokás.
Wolfram olvtársnak többszor írtam már, hogy szeretem, és nem vagdosta magát a foldhoz, sem flip7 a butus miatt.
Ugye érted?
Tudod, mikor eloszor szembesultem azokkal a tényekel, amibol nehányat neked írtam, meg még páran írtak, akkor én nem lettem agresszív kismalac, sem a dolgom nem végeztem az illeto szobabútorára,hanem meg hallgatta, utána jártam, és szuletett bennem megértés.
A többire felesleges is reagálnom.
Ja, nem riogatlak a moderátorral, te agysebész, hanem jeleztem, hogy van, mivel itt redukálom a színvonalat pár éve, tudom, hogy hajlamos betartatni a fórum szabályzatot, ugyanis engem is kibannolt már 2 hónapra.
Férfi mi?
:D:D
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A kereszténység nagyon sokban hozzájárult, hogy a nyugati civilizáció olyan lett amilyen. A régmúltban a kereszténységnek, ahogyan szinte mindegyik vallásnak megvolt a maga pozitív hatása a társadalomra. Messze nem ismerem egyiket sem annyira mint itt előttem néhány kommentelő, de amennyit tudok a felszínes tudásommal az az, hogy a tiszteletre, becsületre alapvetően arra, hogy jó és hasznos tagjai legyünk a közösségünknek, az erre való terelgetés egyik eleme, ha nem valós végső célja. Ezzel együtt kaptunk a nyakunkba egy csomó szart is, háborúkat, terrorizmust, a technológiai fejlődésünk pár százéves szüneteltetését.

Tudok politizálni, de nem vagyok politikus. Tudok a vallásról értekezni, de nem vagyok pap. Viszont ahogy egy közösség egy országot sem irányíthat politikusok nélkül, úgy a vallás sem létezhet egyház nélkül. Az egyház pedig előbb utóbb kifacsarja, kihasználja akár rendszerszinten, és így háborúkat indítva, a társadalmat befolyásolva, hatalmát kiterjesztve, vagy a másik irányban akár csak helyi szinten imitt amott megjelenő hatalmát a helyi közösség fölött kihasználó szónok aki adott esetben mondjuk terrorakciókra szólít fel.

Teljesen mindegy, milyen pozitív gondolatokat tartalmaz egy vallás, ha 20 oldallal később gyilkolásra és a vallás erőszakkal történő terjesztésére buzdít. Ugyanakkor ha még ilyen nem is szerepel benne, gyakorlatilag mindegy milyen előremutató, csak és kizárólag pozitív és a társadalom számára hasznos és jó tanításokból áll maga a vallás, ugyanúgy mint a politikát, és mint minden egyéb dolgot, ezt is mint minden mást maguk az emberek mérgezik majd meg végső soron.

A vallás egy primitívebb, vagy másképpen fogalmazva inkább egy egyszerűbb kor visszanézve, talán szükségszerűsége volt, minden pozitívumával és negatívumával. De a nyugati világ ezen már túl van. Igaz sok helyen átestek a ló túloldalára, az amerikai helyzetet nézve sok helyen inkább már a posványban élnek az emberek, a genderfaszságaikkal, a kicsit is konzervatívok ellehetetlenítésével, kiközösítésével. De ezeken a helyeken a 0,1% kényszeríti rá az akaratát a 99,9%-ra.

Az elsődleges probléma az iszlámmal szerintem az a pár százéves lemaradás a társadalmaink között. Lehet, hogy 500 év múlva problémamentesen be lehetne illeszteni őket akár ide is, amikor majd generációk nőnek fel úgy, hogy az anyjuk nem lepedőben megy strandra, nem kövezik halálra azt akinek kilátszik a bokája, nem lesz elfogadott a nemi erőszak stb. Ezek persze nem mind vallási problémák. Viszont többé kevésbé azt a népcsoportot érinti akik az iszlámnak a követői. És amíg a gondolkodásmód, a társadalom nagy részének, szerintem megkockáztathatom, hogy nagy többségének ilyen primitív az élethez való hozzáállása addig nem kell csodálkozni azon, hogy hetven szűzért cserébe pukkantanak egy mozit, vagy egy templomot egy keresztény városban, mert a próféta ezt mondta.

Lehet, hogy fordított esetben is így lenne. Lehet, hogy ha a kereszténység legsötétebb korából, a legelvakultabb boszorkányégetőket, azokat a vakbuzgó balfaszokat akik halálra kínoztak minden másként gondolkodót csak mert azt mondták, hogy a föld nem lapos, ha ezeket az embereket nagy tömegben rázúdítanánk egy fejlett, civilizált, felvilágosult arab világba akkor ugyanakkora pusztítást vinnének végbe mint azok akiket mi terroristaként ismerünk Európában. A módszerek lehet, hogy mások lennének, de a végeredmény hasonló lenne.

De ez nem változtat a helyzetünkön. Egyszerűen olyan nagy társadalmi és kulturális különbségek vannak, hogy kódolva van a katasztrófa a beengedésükben.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 904
10 338
113
Beraksz linkeket amikkel azt próbálod beállítani,hogy én nem cáfoltam meg az állításaidat,de ember te ezt állítottado_O



Én erre be raktam neked egy cikket amiben Merkel hívő kereszténynek vallja magát,kettőnk közzül akkor ki az aki nem akarja tudomásul venni a tényeket.
Arra meg külön megkérnélek,hogy ezt a hazudozásos vádaskodást hanyagolt én tényekkel cáfoltam az állításodat.Te még csak pár napja regisztráltál be erre a fórumra de úgy látom ezen az agresszív személyeskedő vita stílusodon van még mit csiszolni,én nem az általad balibes maszlagnak tartott vélemény alapján alapján alakítottam ki a véleményemet az iszlámról vagy a migrációról sőt elárulom neked nem tartozom egyik oldalhoz sem,nem is értem miért akarod elvinni a diskurzust ebben az irányban.



Még mindig nem, Wilson.

Valóban voltak igaz állításaid, de az, hogy mit hazudik magáról Európa sírásója, és ezt te belinkeled, az önmagában kevés ahhoz, hogy alátámaszd az igazad.

Ha én azt mondom magamról, hogy én vagyok a király és ezt le is nyilatkozom egy interjúban, akkor én egy király vagyok? :D Nem..wilson...csak pszichológusra lenne szükség.

Még egyszerűbben, ha megjelenik az ördög és aztmondja magáról, hogy õ Jézus, akkor Jézus lesz ? Akkor miért lángol körülötte minden ?

Ugyanez merkel.. hiába hazudja magát kereszténynek. A német "katolikus" egyház romokban, mert olyan emberek vannak ott, akiknek közük nincs Jézushoz. Továbbá templomokat rombolnak le és támadnak meg, akár csak franciao.ban.

Ugye tisztában vagy vele, hogy azt próbálod bizonygatni, hogy a hó piros ? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
W

Wilson

Guest
Még mindig nem, Wilson.

Valóban voltak igaz állításaid, de az, hogy mit hazudik magáról Európa sírásója, és ezt te belinkeled, az önmagában kevés ahhoz, hogy alátámaszd az igazad.

Ha én azt mondom magamról, hogy én vagyok a király és ezt le is nyilatkozom egy interjúban, akkor én egy király vagyok? :D Nem..wilson...csak pszichológusra lenne szükség.

Még egyszerűbben, ha megjelenik az ördög és aztmondja magáról, hogy õ Jézus, akkor Jézus lesz ? Akkor miért lángol körülötte minden ?

Ugyanez merkel.. hiába hazudja magát kereszténynek. A német "katolikus" egyház romokban, mert olyan emberek vannak ott, akiknek közük nincs Jézushoz. Továbbá templomokat rombolnak le és támadnak meg, akár csak franciao.ban.

Ugye tisztában vagy vele, hogy azt próbálod bizonygatni, hogy a hó piros ? :D

Itt alapvető szövegértelmezési problémák vannak.
Te ezt állítottad,hogy egyetlen Nyugat Európai politikus sem valja magát kereszténynek én tényekkel bizonyítottam neked,hogy Merkel kereszténynek tartja magát.Ezen nem értem mit kell magyarázni teljesen egyértelmű,hogy nem igaz amit állítottálTe nem azt állítottad,hogy Merkel hiába valja magát kereszténynek még sem az hanem azt állítottad,"hogy egyetlen Nyugat Európai politikus sem valja magát kereszténynek"Remélem így már érthető ennél szájbarágósabban nem tudom elmagyarázni.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Semmi probléma nincs ezzel te így látod a dolgokat.De pont most jutott eszembe ha a mérsékelt iszlámra keresünk példát akkor az itt van az orrunk előtt.Magyarországon 30.000 muszlim él még sem hallunk hallotunk tőllunk egyetlen erőszakos a vallással kapcsolatos megnyilvánulást sőt gyakorlatilag ha jobban belegondolunk teljesen észrevétlenül élnek köztünk.A tegnapi kommentenből kimaradt,hogy eredetileg az általam és általam is idézet tanítást az élet tiszteletéről eredetileg a zsidóknak írták.

Amennyiben a kényszerbetelepítéseket is figyelembevesszük, akkor könnyen lehet az a szám akár a kétszerese is - aránylag nagy a látencia. Azonban, ha az Általad megadott számot is vesszük, akkor is csehekhez és szlovákokhoz viszonyítva is 6-7X az arány és a lengyelekhez képest is több, mint 1,5X.

A többi résszel kapcsolatban nem mondasz ellen nekem. Ahogy írtam, is a Korán és a hadiszok pontosan szabályozzák a megfelelő stációk esetén a teendőket. Most leegyszerűsítve a jelenlegi arányok esetén az Umma megszervezése (mecsetekkel és egyebekkel), bevándoroltatás megszervezése - újonnan érkezők akklimatizálódásának megkönnyítése, dhimmi -k beszervezése. Mondjuk 1 millió felett már aktív(abb) politikai részvétel, bevándoroltatás kikényszerítése illetve menedzselése - és igen, itt már lehetnek olyanok is akiknél "elpattan a húr". 3-4 millió illetve a felett már akár a politikai hatalom átvételének kísérlete is akár (a hitetlenek megosztottak a sok pártjuk miatt) és/vagy a fegyveres szakasz. Gondold végig, ha mondjuk valahol 1-2% -os aránynál kezdődne a fegyveres szakasz - ott akkor a hitetlennek előbb-utóbb "megoldanák" a dolgot, sőt bizonyos fokú immunitás is kialakulna esetleg bennük ... Volt már rá példa, hogy az iszlám "nagyon békés" szándékkal érkezett Magyarországra - aztán mégis többszázéves háborúskodás lett belőle.

Nincs "mérsékelt iszlám". Iszlám van.

A Merkel és Macron kb. annyira keresztyének, mint az új barátaid. Néhány PR-maszlag cikket ne emeljünk piedesztálra azért ... Európa jelenleg nem vallja magát kereszténynek - és nem csak a régóta történt szekularizáció miatt. Azért a keresztet a zászlójukból kivenni készülő svédek és egyéb nemzetek esetén sem ez jut az eszembe. Az létezik, hogy egy-két ország "keresztény-gyökerű" -nek vallja magát - ezért manapság 7 -es cikkely jár ...
 
W

Wilson

Guest
Amennyiben a kényszerbetelepítéseket is figyelembevesszük, akkor könnyen lehet az a szám akár a kétszerese is - aránylag nagy a látencia. Azonban, ha az Általad megadott számot is vesszük, akkor is csehekhez és szlovákokhoz viszonyítva is 6-7X az arány és a lengyelekhez képest is több, mint 1,5X.

A többi résszel kapcsolatban nem mondasz ellen nekem. Ahogy írtam, is a Korán és a hadiszok pontosan szabályozzák a megfelelő stációk esetén a teendőket. Most leegyszerűsítve a jelenlegi arányok esetén az Umma megszervezése (mecsetekkel és egyebekkel), bevándoroltatás megszervezése - újonnan érkezők akklimatizálódásának megkönnyítése, dhimmi -k beszervezése. Mondjuk 1 millió felett már aktív(abb) politikai részvétel, bevándoroltatás kikényszerítése illetve menedzselése - és igen, itt már lehetnek olyanok is akiknél "elpattan a húr". 3-4 millió illetve a felett már akár a politikai hatalom átvételének kísérlete is akár (a hitetlenek megosztottak a sok pártjuk miatt) és/vagy a fegyveres szakasz. Gondold végig, ha mondjuk valahol 1-2% -os aránynál kezdődne a fegyveres szakasz - ott akkor a hitetlennek előbb-utóbb "megoldanák" a dolgot, sőt bizonyos fokú immunitás is kialakulna esetleg bennük ... Volt már rá példa, hogy az iszlám "nagyon békés" szándékkal érkezett Magyarországra - aztán mégis többszázéves háborúskodás lett belőle.

Nincs "mérsékelt iszlám". Iszlám van.

A Merkel és Macron kb. annyira keresztyének, mint az új barátaid. Néhány PR-maszlag cikket ne emeljünk piedesztálra azért ... Európa jelenleg nem vallja magát kereszténynek - és nem csak a régóta történt szekularizáció miatt. Azért a keresztet a zászlójukból kivenni készülő svédek és egyéb nemzetek esetén sem ez jut az eszembe. Az létezik, hogy egy-két ország "keresztény-gyökerű" -nek vallja magát - ezért manapság 7 -es cikkely jár ...

Félreértész én a Merkelről szóló cikket nem azért tettem be,hogy ezzel igazoljam azt,hogy ő jó keresztény hanem azért,hogy az egyik vehemens fórum társunk állítását amely szerint egyetlen Nyugat Európai politikus sem valja magát kereszténynek megcáfoljam,Ennyi nem kell ennél többet belelátni a kommentembe.
Az iszlámmal kapcsolatban pedig az a helyzet,hogy a hádiszokat is különféleképpen lehet és a gyakorlatban értelmezik is csak egy nagyon egyszerű hétköznapi példa a ramadán alatt az utazást evileg nagyon pontosan szabályozva van de itt jön a csavar ugyanis a különbözőképpen értelmezik magának az utazásnak a fogalmát,vagy itt van például a ramadán alatti böjt nagyon sok muszlim szerint azt csak napkeltétől napnyugtáig kell tartani el lehet képzelni micsoda evészeteket rendeznek napnyugta után.Nagy a hasonlóság ebben a különböző keresztény egyházak biblia értelmezéseihez.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 904
10 338
113
Félreértész én a Merkelről szóló cikket nem azért tettem be,hogy ezzel igazoljam azt,hogy ő jó keresztény hanem azért,hogy az egyik vehemens fórum társunk állítását amely szerint egyetlen Nyugat Európai politikus sem valja magát kereszténynek megcáfoljam,Ennyi nem kell ennél többet belelátni a kommentembe.
Az iszlámmal kapcsolatban pedig az a helyzet,hogy a hádiszokat is különféleképpen lehet és a gyakorlatban értelmezik is csak egy nagyon egyszerű hétköznapi példa a ramadán alatt az utazást evileg nagyon pontosan szabályozva van de itt jön a csavar ugyanis a különbözőképpen értelmezik magának az utazásnak a fogalmát,vagy itt van például a ramadán alatti böjt nagyon sok muszlim szerint azt csak napkeltétől napnyugtáig kell tartani el lehet képzelni micsoda evészeteket rendeznek napnyugta után.Nagy a hasonlóság ebben a különböző keresztény egyházak biblia értelmezéseihez.

"Félreértész"

Figyelj Wilson.

Nem tűnik fel, hogy mindenki félreért Téged ? Vagy, hogy mindenkinek szövegértelmezési gondjai vannak, aki neked válaszol ? :D:D:D

Nem gyanús, ugye ?! :D

Ezért írtam Neked korábban, hogy olyan vagy, mint Papajoe, Ő is azthiszi és Te is azthiszed, hogy Ti sz@rtátok a spanyolviaszt. Ha nagyon rosszindulatú lennék, azt gondolnám, hogy két nick névvel nyomod.

Kissé több alázat kéne. ;)

Én befejeztem a veled való diskurzust... nincs értelme, látom. Teljesen egyértelmű kiknek a szekerét tolod, melyik narratívába illik a véleményed. Ezzel a csoportosulással, szektával, érdemi vitát folytatni nem lehet, nagyon sok forumon bizonyítják nap, mint nap.

További szép napot! :)
 
W

Wilson

Guest
Félreértész én a Merkelről szóló cikket nem azért tettem be,hogy ezzel igazoljam azt,hogy ő jó keresztény hanem azért,hogy az egyik vehemens fórum társunk állítását amely szerint egyetlen Nyugat Európai politikus sem valja magát kereszténynek megcáfoljam,Ennyi nem kell ennél többet belelátni a kommentembe.
Az iszlámmal kapcsolatban pedig az a helyzet,hogy a hádiszokat is különféleképpen lehet és a gyakorlatban értelmezik is csak egy nagyon egyszerű hétköznapi példa a ramadán alatt az utazást evileg nagyon pontosan szabályozva van de itt jön a csavar ugyanis a különbözőképpen értelmezik magának az utazásnak a fogalmát,vagy itt van például a ramadán alatti böjt nagyon sok muszlim szerint azt csak napkeltétől napnyugtáig kell tartani el lehet képzelni micsoda evészeteket rendeznek napnyugta után.Nagy a hasonlóság ebben a különböző keresztény egyházak biblia értelmezéseihez.

A valamiért kimaradt egy rész a kommentemből most pótolom:)

vagy itt van például a ramadán alatti böjt nagyon sok muszlim szerint azt csak napkeltétől napnyugtáig kell tartani a böjt előírásait pl a saját szemmemel láttam,hogy annak ellenére,hogy nem lehet olajban sült ételeket enniük abszolút nem foglalkoztak ezzel amúgy el lehet képzelni micsoda evészeteket rendeznek napnyugta után.Nagy a hasonlóság ebben a különböző keresztény egyházak biblia értelmezéseihez
 
Status
Not open for further replies.