Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
És egy nap, bármiféle előzmény nélkül Hitler került hatalomra.

Szerintem a digitális agymosás beteljesedésével akár egyszerre három is hatalomra juthat majd...
"Aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére" - szó szerint ilyen világot akarnak egyesek. De tudom, tudom, óhh, ezek csak egy beteges fantaszta képzelgései...
Mindenesetre köszönet a magyar feliratért!
..
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Kérdés ki mit ért gusztustalan alatt.....Még egy ennyire széthúzó,másiknak örömmel keresztbetevő,más kárán boldogságot érző népség mint a magyar az nincs. És ezt úgy jelentem ki hogy nem csak a mi drága HAZÁNKBAN éltem hanem sokhelyen,de ilyent ami itt van nemtapasztaltam sehol. Evvel pedig szinte az összes külhoni honfitársunk egyetért. Nyilván ezt nektek nehéz lenyelni akik még csak a falu határát se hagyták el.De SAJNOS ez van.És tényleg sajnos.

Érdekes, de nekem egyetlenegy ilyen kárörvendő magyar ismerősöm sincsen!
És akik kimentek Angliába, azokkal is nagyon jól kijövök. Jót nyaraltunk idén is. És kint is összetartanak, egymást segítik!
..
Szerintem válogasd meg jobban kikkel barátkozol!
Meg tartsd szem előtt az ikonikus református püspök Ravasz László mondatait:
"Magyar az, aki örül önmaga magyarságának, kedve telik önmagában és szereti azt, ami magyar."
..
Sokan csapódtak hozzánk innen-onnan az évszázadok során, idegen mentalitással, akik aztán megtanulták, s átvették a nyelvünket!
Itt Budapesten jobban feltűnik!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Kijöttek a legfrissebb népességi adatok továbbra is nagyon jól teljesítünk, kicsit aggódok milyen hatása lesz a koronajárványnak de hátha kitart a gyerekvállalási kedv és a halálozások számának mérsékelődése a fokozott figyelem miatt.
https://www.vadhajtasok.hu/2020/08/25/sokkal-tobb-gyerek-szuletett-mint-tavaly

KSH oldalán
https://www.ksh.hu/nepesseg-es-nepmozgalom

Mindenütt vissza fogja vetni! Lényeg, hogy fokozatosan lépdeljünk előre.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 996
10 757
113
https://www.vadhajtasok.hu/2020/08/25/ivanyi-gabor-szerint-gyavak-es-butak-a-magyarok

"Nemrég jelent meg a 86 éves Moldova György legújabb, sorrendben 104. kötete, az Iványi Gábor lelkésszel készült kétkötetes, „Az Úr jó vitéze című riportkönyv”, melyet pódiumbeszélgetés keretében mutattak volna be Szegeden hétfőn délután a zsidó hitközség dísztermében a nagyérdeműnek, ám az eseményen a szeged.hu beszámolója szerint az új kötetről szinte szó sem esett. A zsidó hitközségben összegyűlt érdeklődők fültanúi lehettek viszont Moldova korábbi írásai kapcsán felmerülő cigányozásnak, majd a a romák elleni 2008–2009-es gyilkosságokról mondott a moderátor bődületes hülyeségeket, de a kormányellenes, uszító, gyűlöletkeltő kijelentések sem maradtak el."

Már rég tudjuk, ha egy liberális állít valamit, annak általában az ellenkezője igaz, szóval valójában a magyarok bátrak és okosak, hogy a nyugati mainstream nyomása ellenére olyan erőt tart hatalmon, amelyik felmeri vállalni a nemzeti érdekeket, és nem egy külső entitásnak aláfekve, alárendelve irányítja az országot.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Ezen a nyáron. Balatonnál örömmel láttam, mennyi gyermekes csalâd volt ott. Régebben ez nekem nem tünt fel.
Pénteken délelőtt fél 10-kor Tihanyban voltam az apátságnál. Az ott nézelődők szerintem kb. 60%-a babakocsis, kisgyermekes család volt.
Hamar keltek fel úgy látszik...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 996
10 757
113
Pénteken délelőtt fél 10-kor Tihanyban voltam az apátságnál. Az ott nézelődők szerintem kb. 60%-a babakocsis, kisgyermekes család volt.
Hamar keltek fel úgy látszik...

Én aug 11-én néztem meg az Apátságot.. 9kor nyitott a múzeum. Már akkor is voltak érdeklődők. A Kálvária domb is szépen megvolt csinálva.
 
Status
Not open for further replies.