1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Társadalmi folyamatok

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - nekerdez által indítva @ 2012. december 27..

1. milagro

milagro Well-Known Member

fip7, laiki, hunter85 and 1 other person like this.
  2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Virágos Kert-re?

3. Rex meus Deus meus

Rex meus Deus meus Well-Known Member

4. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Egyre jobban mulattatsz:) Arra utalok, h a múlt rendszerben nem volt bocsánat, ha csak alá nem írtál valahol. Olyannyira nem, hogy koholt vádak alól sem volt felmentés, sőt a megvádolt gyerekei is X-esek lettek (nem tanulhattak tovább, stb). Aki 56-ban komolyabban szerepet vállalt, kötelet kapott. Ha mégsem, az maga volt a "csoda". Pofosz gyűlésen tudod, hogy hívták Göncöt? Vajon, h végezhetett jogot a lánya? Aztán szép karriert futott mindezek ellenére.
    Pontosan tudom mit írok és nem szoktam büfizni...tudod mi úriemberek már csak ilyen maradiak vagyunk. A felháborodott prolit is megértem, aki most mindenért a kormányt és a szorgalmas embereket okolja...mert hiszen Ő semmiről sem tehet, főképp nem a lecsúszásáról. Nagyon sokáig pont egy ma is ellenzéki pártot segítettem szakmailag is. Ja, h a javaslatok zömét más hajtotta végre?! Az engem nem zavar. A lényeg, h az országnak és a szorgalmas gyermeket vállalóknak legyen jobb. Irigy és ostoba (lusta) ember meg mindig lesz, azok benyalják az alapjövedelem, eu nyugdíj maszlagot, meg összedobnak hadházynak egy zoknira valót. Ha bármiben magadra ismersz, az már nem az én gondom.

5. Rex meus Deus meus

Rex meus Deus meus Well-Known Member

Teljesen egyetértek.

Göncnek nem az a bizonyos pestist terjesztő rágcsáló volt a beceneve ?

https://kkbk.blog.hu/2011/03/10/goncz_arpad_a_patkany

rappali_, tong djagbu and Pogány like this.
  6. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

7. Pogány

Pogány Well-Known Member

8. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Last edited: 2020. szeptember 24.
  9. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Teljesen félrebeszélsz, eltérsz az eredeti témától. (Kabos Gyula emigrációja.)
    Göncz Árpád sározását hallottam már, de bizonyítékot nem láttam. Lennél szíves bemutatni valamit? De, ha már: inkább magyarázd meg Mádl Ferenc és Boross Péter karrierjét az átkosban. Lehet csodálkozni...

fishbed and Robur like this.
  10. Masztiff

Semmilyen bizonyíték nincs, csak gyűlölet. Szerintem inkább a szerzőre illik az a bizonyos rágcsáló....

11. blogen

blogen Well-Known Member

Már bocs, de könyvtáros volt a börtönben. Szóval azt biztosan tudjuk, hogy besúgó volt.

tong djagbu and antigonosz like this.
  12. Masztiff

Erre alapozol? Semmi irat? Állítólag Viktort is beszervezték a seregben... de semmi irat.

Robur likes this.
  13. blogen

blogen Well-Known Member

Dehát van irat, mégegyszer leírom: könyvtáros volt a börtönben.

14. Masztiff

És ez milyen bizonyíték? Miért bizonyíték? Van bármilyen nyoma a beszervezésnek az ÁBTL-ben?

15. fip7

fip7 Well-Known Member

16. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Uraim! Megvolt a teszt az SZFE-n. A sztrájkoló tanárok és diákok tesztje negatív lett. IQ-teszt volt....

laiki, vata, antigonosz and 6 others like this.
  17. phaidros

phaidros Well-Known Member

Nem kívánok a vitátokba beszállni, és az adott személyt véleményezni, pláne nem, hogy volt e besúgó, vagy sem -van más is ami alapján lehet véleményt mondani róla- csak annyit tennék hozzá, hogy kiről milyen irat maradt vagy épp, hogy nem maradt meg az sajnos ok esetben nem bizonyító erejű. Egyik részről vagy ilyen-olyan indokkal aláírattak papírt, de igazából sose jelentett, vagy volt, aki 1-2 alkalommal jelentett, vagy épp lényegtelen nem terhelő dolgokat írt (olyan is volt, hogy megmondta az ismerőseinek, hogy jelentenie kell) és persze ott a másik oldal, hogy attól, hogy valakiről esetleg semmi, vagy semmi terhelő nem maradt fenn még simán lehetett spicli, csak ugye a nagy iratmegsemmisítések meg az idők során igen sok minden el tűnt. Aztán meg ott van, hogy adott kor, adott szolgálatainak ugyan mennyibe telt valakiről elterjeszteni, hogy besúgó, vagy épp hamisítani egy beszervezési kartotékot, vagy épp jelentést a neve alatt, amit aztán pár évtizeddel később lehet jól megtalálni a levéltárban.
    Meg igazából az a lényeges ma, hogy ki vállalt önként vagy kényszer hatására besúgást, mikor magasrangú ÁVÓ-s tisztfeleségek verseit tanítják az iskolában, mikor ÁVÓ-s vallatók, az elnyomó rezsim működtetőinek gyerekei lehettek felsőbb politikai körökben/államfői tisztség közelében? Sajnos elég sok ilyen, velünk élő dolog van.

LMzek 2.0, aquarell and FilcTroll like this.
  18. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Ha jól értelmezem , akkor: az adott időben, "Árpi Bácsi" pozíciójában lévő, név nélküli személy beszervezési iratai eltűntek'
    ...azon idő körül, mikor komoly politikai szerep lehetősége9majd valósága) merült fel "Árpi Bácsi" körül.
    A "csókos" börtön-könyvtárosi állás, - mint tudjuk az angol, amerikai, orosz, német (itt további kb. 40-80 ország felsorolása...) és magyar játék-, torténemlmi-, és dokumentum-filmekből - a "véletlen" műve és semmilyen "szolgáltatást" nem várnak el érte.
    Minden egyezés a véletlen műve...
    A zárkatársak balesetei is...
    A lottó főnyeremény is...

Nekem sem esik/esett jól. ...de ismerem Baló miket csinált. Az a 3-4 személyes tapasztalat bőven lehetővé teszi a leírtakat.
    Sok forrást kaptál, de óvatosan nézz utána, a tudás nem mindig boldogít.
    Szerintem megköszönjük, ha beírod nekünk is majd.

zeal and blogen like this.
  19. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Ott kezdte fordítani a Gyűrűk ura-t

20. Masztiff

Is....

fishbed and gergo55 like this.

Ezen oldal megosztása