Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Off paleolit diéta- netto néphülyítés.

egyszer már kérdezték, akkor ezt a linket adta meg a srác:

második fele

http://www.origo.hu/tudomany/20100803-paleolit-taplalkozas-nalunk-is-egyre-divatosabb-a-kokori-etrend.html
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Inkább osztom Montezuma véleményét, mint homokba dugjam a fejem, hogy á, ilyen nem létezik. Miért? Mert az ellenkezőjét többen írták le? Remek példa erre hazánk, ahol kommunikálnak valamit és valahogy mindig az a vége, hogy ez sincs, az sincs, emelni kell. Ehhez kapcsolódóan nézzétek meg a HM arculatát és azt, amit egymás között beszéltünk erről.

S a politikát csak egy mondatba belevonva, ezért van az, hogy még vannak azok a birkák, akik akármelyik pártra is szavaznak. Ne vegye senki sértésnek se személyeskedésnek. Ez van. A keresztes háborúkat se a kereszténység terjesztéséért vívták és ez se azelőtt, se azóta nem változott.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Hiryu:

A megoldás a hülye szó! Egyébként tényleg jó mondás és valóban régi. Legalábbis nálam mindenképpen régebbi, ezt tanúsíthatom!

Paleoit: Na, most jól írtam le. Hát igen, eddig nem győzött meg a dolog.

Szakirodalom:

Az első fele így kemény, ezeknek a tanulmányoknak az elolvasása és értelmezése inkább hetek, semmint néhány hétfő esti óra kérdése. Az utolsó cikk jó, azt már egyszer olvastam. De a cikk nem cáfolja az óriási vagyonokkal rendelkező magánszemélyek vagy kartellek jelentette veszélyt, sőt.

Miféle valós kontroll működik egy multinacionális konglomerátum esetében, akiknek az összes éves árbevétele messze meghaladja egyes államok éves költségvetését? Olyan gazdasági érdek összefonódások vannak, amelyek meghaladják nemcsak az adott állam, hanem akár államszövetségek politikai/gazdasági képességeit.

Erről napokig lehetne vitázni, de a helyzet az, hogy ismert közgazdasági szakik a világ különböző országaiból is hasonlókról mesél. Hogy kinek van igaza, nem tisztem megítélni, de azt látom, hogy válságból válságba bukdácsolunk - és messze nem csak Magyarországról beszélek!

Ha a mérnökök is olyan hatékonysággal tennék a dolgukat, ahogyan a mai közgazdászok, akkor nem sok ház maradna állva és nem sok repülő tudna felszállni, de az autók sem működnének. (Igaz, ez legalább öko lenne a javából! Az ökomérnök az, aki csupa olyan dolgot kreál, ami nem működik!)

Közeli ifjú friss diplomás rokon Berlinben dolgozik és meséli, hogy mi az új módi: projektek felépítése és a felépített projektek eladása. Ez lehet banki, ipari, kicsi és nagy, bármilyen projekt. Nem beüzemelt, hanem felépített és indulás előtt álló beruházásokról/pályázatokról beszélek. Ezek között vannak a banki szférát és a hitel kihelyezéseket érintő projektek is. Ebben az esetben a bank oldaláról a hitel egyben a projekt tárgyát is jelenti.

És ezek adnak a kisembereknek is hitelt (egyre nehezebben egyébként ott is), de akár államoknak is. A hitel szerepe ma már nem az, ami egykoron volt.

Végezetül: Ha minden olyan frankón történik, akkor London miért veti fel a kilépést az EU-ból. Skócia meg a kilépést az Egyesült Királyságból. Katalóniát vagy Belgiumot nem is említve. Ahol a minap felgyújtják a magyar rendszámmal rendelkező vendégmunkásokat szállító kisbuszt. Nem arabok, hanem belgák - mert a külföldi elveszi a munkát. Azt a munkát, amit nekik büdös elvégezni.  Flamandok és vallonok, akik meg akarnak verni az utcán, ha németül/franciául szólalsz meg, attól függően, hogy melyik oldalon vagy. Amiket leírtam azok pár nappal ezelőtti konkrét esetek. Ez a kőkemény valóság, mindegy, hogy miről papol a média.

Nincs sem Barikád sem egyéb, ezeket tudd be nyugodtan az én egyedi agymenésemnek. De azt hittem, ez a fórum ezért van.

Panoz:

Neked figyelmedbe ajánlom "2013. February 1. Friday-20:12" hozzászólásomból a hivatkozott egyetlen újságcikket. A többi lényegtelen, csak felsoroltam az elmúlt két hét főbb média szalagcímeit. ;D


 

 

 

 

 
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
47538 said:
Luperátor: Én nyomtam Neked egy oké jelet. Naná! ;D

Szintúgy. Kicsit tovább vitted a szálat és azt hiszem elérkeztünk a XXI. századhoz. Míg régen a vallás testesítette meg a nyomásgyakorlás eszközét, ma átvették a multinacionális vállalatok. Nem véletlen hagytam ki a lobby szót, mert amit boncolgattál és gondolunk páran, már erősen túlmutat rajta. Ha hülyeség, ha nem, egy haverral beszélgettünk az USA külföldi kalandozásaiból és nem lehetetlen elképzelni - ám jelenleg még sci-fi-nek tűnhet az -, hogy egyszerű magánhadseregként titulálta az illető, alapozva arra véleményét, hogy a kormányok kezét megkötik a mögöttük álló érdektársulások.

Ha ez így is van, jelenleg - ha formálisan is - de fenntartják a hagyományos "állam" arculatát és mint a gyarmatrendszerre utaltam, meglehet, hogy a háttérben már a felső vezetés területén is elindult egyfajta átalakulás. Volt egy dokumentumfilm a 2008-ban történt válságról és habár nem néztem utána, ott név szerint említik, ki milyen beosztásban volt előtte és utána. Nem sokan buktak lefelé.

S szerintem az ember látókörének csak jót tesz, ha valahol elolvashatja és megbeszélheti, mi miért is történik a világban. Nem tekintem paranoiának az elméletem, hitelességét meg úgy sem tudnám bizonyítani.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Monte:
Egyértelmű, hogy nem árt látni. Ha meg már látunk, akkor érdemes észrevenni a fától az erdőt is! ;) :)

Nagyjából ezt a szerepet töltöd (tültjük be többen, ki-ki mekkora lelkesedéssel...) be a fórumon, minden előnyével és hátrányával együtt. :p
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Monte és Lumperator: Én sose fogom megérteni a gondolkodásmódotokat. Olyan dolgokon szörnyülködtök amihez egy egységsugarú polgárnak semmi köze sincs. Ameddig ezek az ügyeskedések nem veszélyeztetik magántulajdont, a személyi szabadságot, addig nincs bennük semmi veszélyes és világrengető.

A mai globalizált világban az államok és nemzetek csetlés-botlásait az szívja mellre aki tőlük függőnek tartja magát. Egy egészséges céltudatos ember arra törekedne hogy ne rántsa magával egy hanyatló nemzet vagy közösség.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Szia Mindenki!Igyekszem sorban válaszolni visszafelé haladva.

Panoz:

Az írásodban két dolgot érintesz, amiről érdemes néhány szót még váltani. Amit a hozzászólásod első részében kifejtettél az gyakorlatilag azt is jelenti, hogy valójában nem működik a demokrácia. Sem itt, sem az USA-ban, sem máshol. Működik valami, ami akár számos külső jeggyel rendelkezik ahhoz, hogy demokráciának nevezzük, de ez inkább látszat semmint a valós esszencia. Ezernyi példát mondhatnék, szerintem felesleges.

Azzal is tisztában vagyok/vagyunk, hogy egymagunk semmit sem tehetünk. Ugyanakkor mégis tehet mindenki valamit: nem szemetel az utcán, néha ültet egy fát, akármit. Akár azt, hogy egy  színvonalas oldalon a hasonlóképpen érdeklődő emberekkel kommunikál. Ha csak annyi eredménye lesz, hogy néhány embert holnap nem tudnak majd ész nélkül valami" őrült és hazug táncba vinni", már megérte. És minél több ilyen ember lesz, annál több esély lesz arra, hogy a jövő alakulásába valamilyen szinten, de beleszólhasson.

Itt most nem arra gondoltam, hogy én osztom az igazságot és a tutit, hanem arra, hogy akár nekem is oszthatják. Nagyon kevés dologra mondanám azt, hogy értek hozzá, rengeteg dologra viszont nyugodt szívvel mondhatom, hogy valójában gőzöm sincs róla. Maximum csak véleményem, és ezt szoktam leírni.

Ha az autóbusz a szakadék felé rohan, akkor az ember vagy pánikba esik vagy felméri a helyzetet és megpróbál valamit tenni. Még akkor is, ha a vége konyec filma.

Egyébként én nem szörnyülködöm, hanem olyan dolgokkal foglalkozom itt, ami érdekel. Hozzáteszem nem csak a saját véleményem érdekel, hanem másoké is. Ha ez szimpla sértegetés vagy leszólás, azon kénytelen vagyok tovább lépni, mert zsákutca.

És pont ezek miatt a véleményed második felével egyetértek. Sokakat el kell keserítenem, nem vagyok antiszemita, én nem gyűlölöm sem a zsidóságot sem az arabokat. Bármilyen meglepő, semmi bajom az amerikai, orosz vagy kínai emberekkel sem.

Akikről én beszélni szoktam, azok nem tartoznak sem közös nemzethez, sem közös valláshoz, voltaképpen csak egyetlen közös van bennük: a gátlástalan hatalomvágy. Ebben segítik egymást és ehhez kihasználják a kapzsi  korrupt és ráadásul hülye kormányokat. Az én összeesküvés elméleteim alap pillére ez a sommás meglátás.

Python:

Kaptam én már hideget-meleget, de őszintén szólva akinek baja van velem, az az ő baja, nem az enyém. Nekem nem a hozzászólókkal van bajom, hanem a világgal, remélem ez eddig is lejött. Akit ez zavar, az ne jöjjön ebbe a topikba vagy ne olvassa el, amit írok. Ettől se több, se kevesebb nem leszek. Nem mellesleg a topik legelső hozzászólója hívott meg ide diskurálni. Ezért a nem konkrét cikkhez/témához vagy akár egyszerre több témához is kapcsolódó hozzászólásomnak ez tökéletesen megfelel.

Ha nagyon gáz lesz, amit írok, akkor úgyis moderálni fogják. Bár mivel ez eddig nem nagyon volt, így - már írtam egyszer - joggal feltételezem, hogy vagy belefér, amit írok, vagy már az adminok is feladták és ők sem olvassák el.

Luperator:

Egyetértek. A magánhatalomba átcsúszó haderő kérdésében gondolj akár az amerikai Blackwater legényekre vagy arra, hogy az új orosz jogi szabályozás már lehetővé teszi, hogy például a Gazprom akár saját tüzérségi vagy harckocsizó alakulatot is fenntartson  nehézfegyverzettel ellátott saját biztonsági szervezet címén.

Ha ez nem a magánhaderők felé vezető út, akkor mi? A jövő egy digitalizált feudalizmus lesz - magántőkével, magánhaderőkkel, magánbankokkal. Ez már most sem sci-fi, hanem realitás.

De ismétlem, senki se higgyen senkinek! Még a leendő amerikai védelmi miniszternek se! ;D

 

 

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
Üdv! Nagyrészt végigolvastam az összes hsz-t. És Azt kell mondanom, hogy szinte mindenki értelmes és elgondolkodtató dolgokat írt. Rengeteg nézőpontból, sok válasszal, de még több kérdéssel! Úgy egészében  nézve a hsz-ket, viszont azt kell mondanom, hogy szinte mind csak egy nagyon nagyon szűk nézőpontból világít rá valamire. A "FŐ" miértről nem beszél senki. De még csak nem is kérdez rá senki. Pedig, a legfontosabb dolog ma az lenne, hogy feltegyük magunknak a kérdést, hogy miért tartunk itt, és hová tartunk így!

 

Bármennyire is fáj ez sokaknak, mi emberek a  Föld nevű ici pici bolygó élővilágának részi vagyunk! Sajnos, hajlamosak vagyunk ezt elfelejteni, és látszatra felülkerekedni a természeten! Pedig, ha van élőlény ezen a bolygóm, akinek elengedhetetlenül fontos az  egyensúly fenntartása, az mi vagyunk! Ha nem tudunk szimbiózisban élni a természettel, halálra ítéljük magunk! Minden amit reál értéknek tekintünk (tehát valós értéknek) a természetből fakad! Nem ezer szállal, hanem minden szállal a természethez kötődünk,és tőle függünk!  A történelem alatt , számtalanszor bebizonyosodott,hogy egy társadalom, ami nem tud egyensúlyban élni a természettel, az kihal!  Hogy miért halt ki pontosan, az már csak közvetett ok! A fő, a szimbiózis hiánya! Régen, ez annyiban volt szerencsésebb, hogy nem öltött globális léptékeket! Ma egy ilyen kihalás, az egész emberiség létét, fenyegetné!  Attól nem kell azért tartanunk, hogy elpusztítjuk ezt a bolygót! Bármennyire is sokra tartjuk magunkat, ha világméretű pusztulásról fogunk majd beszélni, ott elsősorban csak az emberiségre kell majd gondolni! Az élővilág nagy része ezt háborítatlanul túl fogja élni, és a föld, újra virágzásnak fog majd indulni!

De miért is van ez igy, írom ezt le!?  20-30-40 éve, átléptük azt a határt, amit természetes egyensúlynak hívnak! Azóta, mesterségesen tartjuk fel ezt a látszatot a vilgáon, próbálunk felülkerekedni mindenen!  Egyszerűen túlnépesedtünk, ráadásul a túlnépesedés, különböző hatalmak, érdekszférák miatt, nem tud következetes , felelős vezetőket kinevelni magából!  Nincs aki, felülkerekedhetne a pillanatnyi érdekeken, és tudatos, döntéseket hozhatna, és ezen döntéseket véghez is tudná vinni! Illetve van! ÉS ez nem más min maga  TERMÉSZET! Láthatjuk, hogy a természet válasza a 6 milliárd ember terhére nem más mint a KÁOSZ! Ez a káosz, (vagy önszabályozás)  pedig egy dologhoz vezet csak, az emberiség kihalásához, vagy irdatlan mértékű csökkenéséhez! Hogy , ez atomháborúval, vírusokkal, vagy egy másik bolygóra való elvándorlással történik-e meg az már részlet kérdés! A TÉNY, HOGY EZ BEKÖVETKEZIK LETAGADHATATLAN! Egy megoldás létezik csupán, de ez sem egy "másik " út, csak egy számunkra humánusabb! Ez pedig egy gobális népszabályozás!  De ehhez az emberiség mai berendezkedés teljesen alkalmatlan! Nem látok rá esélyt, hogy ezt véghez tudjuk vinni. illetve humánusan véghez tudjuk vinni! Talán a demokráciának hívott színészkedés a legnagyobb akadálya ennek! Nem hiszek abban, hogy egy ennyire szétcincált hatalmi szervezet képes felülkerekedni ezen a problémán! Ha belegondolunk, a létünk azon múlik, hogy létezik-e egy olyan "titkos"  háttérhatalom, aki ezt a problémát érti, érzi, és kezeli, illetve kezelni próbálja! Mert ha ilyen nem létezik, akkor a következő 100 évben odaérünk a pokol tornácához!

A fentiekkel nem az előttem szólók véleményét akarom cáfolni, hanem az ok-okozati időskálán, eléjük lépni!  Akár, mindenkinek lehet fentebb igaza, ahogy mindenkinek biztosan van is részigazsága!  A természet elkezdte egyensúlyba hozni magát, és az ö fegyverének a neve KÁOSZ!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Nani1980!

Hasonló gondolatokat feszegettem én is korábban. Aggódunk egy világméretű összeesküvés miatt? Lehet, hogy amiatt kellene igazán aggódni, ha nincs ilyen - nem személyes szinten, hanem az emberi faj szintjén!

A liberalizált piac úgy szabályozza önmagát, hogy a nagy hal megeszi a kis halat. Ugyanezen elv mentén ha az emberiség nem szabályozza meg önmagát, akkor kihal. Ugyanis a természet majd szabályozni fog helyettünk, kétségem nincs.

Az egész ügyben én attól tartok, hogy hiába van "összeesküvés", a valóban döntéshozói helyzetben lévők emberi alapmotivációin bukhat el az egész. Mert hiába épül ki a mechanizmus, ha az egész emberiség szempontjából hosszútávú stratégiai célok helyett csak rövidtávú és önző érdekek szerint működik.

Ezen buktak el az egyházak, a forradalmak és az összes nagy eszme.

Kis kitérő bizonyos társadalmi folyamatokkal kapcsolatban:

A napokban egy számomra ijesztő videó kezdett terjengeni a neten a pár napja tartott szélsőjobbos görög felvonulásról, nézzétek meg, miről beszélek:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1-CD1wVSFac

Fontos megjegyezni, hogy Európában nem egyedi esetről van szó, ezek az eszmék és szerveződések gombamód szaporodnak. A szélsőjobbos veszély emlegetése nem minden alap nélküli, de nem egészen úgy van, ahogy sokan gondolják.

A videón látható görög társaság Arany Hajnal néven fut. Valami szöget ütött a fejemben, ugyanis én ezt a kifejezést már ismerem egy teljesen más területről. Egyébként azóta már megalakult az olaszországi Arany Hajnal is.

Olyan határhoz érkeztünk el, amelyet több okból is kicsit félve mutatok. Tudom, ez haditechnikai oldal, de azt gondolom, ahol van helye Zenebutiknak és Csajoknak is, ott ez is elfér két sor elejéig. Nem fogok ebbe a témába belemenni és másoknak is csak javaslom, hogy még véletlenül se mélyedjenek el benne.

http://www.hermit.hu/php/index.php?com=tajekoztato_cikk&tajekoztato_id=93&tema=Rend&tajekoztato_kategoria=rend&PHPSESSID=762b17d44f3163411df0d654cd6ce18e

Annyit tennék csak az egészhez, hogy ez nem a mai tini lányok divat wicca kultusza. Aleister Crowley és vonala nem intézhető el egyetlen kézlegyintéssel. Tartok tőle, hogy a sejtésem nem egészen alaptalan.

 

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
Montezuma

Ha te ennyire félsz a szélsőjobbtól, akkor mi a véleményed a baloldalról a , liberálisokról, stb stb! Ők sodorták a világot ide! Ha egyet értesz abban amit fentebb írtam a globális természeti, társadalmi dolgokról, akkor pont , hogy nem félni, hanem remélni kellene a szélsőjobbtól!  talán ezek a szélsőjobbos szervezetek azok, akikben megvan a kellő radikalizmus , hogy sok fájdalmas, de szükséges lépést megtegyenek! Hozzáteszem, hogy bár nem szimpatizálok velük, de a legszélsőjobbosnak és a Zsidókat tartom! Az , hogy mit prédikálnak, az meg egy tök más kérdés!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nani!

Én nem a szélsőjobbtól félek, hanem a szélsőjobbtól, a szélsőbaltól, a szélsőbármitől. Számomra például az inkvizíció és a Gestapo között lényegi különbség nincs ebből a szempontból.

Érzésem szerint ezek szándékosan gerjesztett folyamatok, amely végeredménye a társadalom megbontása. Ez lehet cigánykérdés, antiszemitizmus, akármi. Ezek egy tünetre adott társadalmi válaszok. Csakhogy a tünet nem egyenlő az okkal vagy okokkal. És amíg a figyelem elterelés megy (Ugyanúgy geopolitikai szinten is!!!), addig biztosított a megosztottság.

Egy társadalom valódi érdeke - nevéből eredően - kohéziót teremteni a rétegek között, nem pedig felbomlasztani azokat. Ez a napi aktuálpolitika kérdése, amire egyébként én magasról tojok, pláne a hazaira.

Ugyanígy az emberi faj érdeke életben maradni a lehető legjobb (azaz a lehető legkevésbé önpusztító) körülmények biztosításával. Az emberiségnek nem érdeke elpusztítani a saját életfeltételeit.

És itt az én kedven témám: Vajon az emberiség érdekében/nevében nem pont az emberiség érdekei ellen tesznek a felelősséggel felruházott döntéshozók?

Aki erre válaszol, az egyben választ ad egy másik topik kérdésére is:

http://htka.hu/kerekasztal/tema/3-vilag-haboru-lesz-vagy-nem/#post-47730

Nos, úgy érzem, hogy (végre) az érintett téma teljesen jól passzol a topik címéhez! ;D
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
"És itt az én kedven témám: Vajon az emberiség érdekében/nevében nem pont az emberiség érdekei ellen tesznek a felelősséggel felruházott döntéshozók?"

Lehet nem túl egyértelműen, de pont erre akartam rávilágítani az első hsz-ben. Vagy akartam volna! Jelenleg, egyértelmű szerintem, hogy saját magunk alatt vágjuk a fát!

Olyan ez mint Afrika segélyezése!  Annyi segélyt küldünk, hogy az már már mérhetetlen! De ez az ott élő, és reál értékeket nem termelő óriási tömegeknek épp csak arra elég, hogy életben maradjanak, és szaporodjanak! Tehát: mimnél több segélyt küldünk, annál többen maradnak ép, hogy életben, és annál többen szaporodnak! Így, a mértéktelen segélyezés, csak gerjeszti a mértéktelen nyomort!  Ha jönne a GONOSZ , és hagyná őket éhen halni, hagyná, hogy öljék egymást, akkor  lenne esély arra , hogy évtizedek, évszázadok alatt kialakuljon valamiféle egyensúly. Persze, ez ma elfogadhatatlan!  Holott, hamarosan, nem fog ki segélyezni, mert a magunk gondja is elég  lesz, és akkor..... ?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nani!

Van igazság abban, amit írsz, de ez is csak egy tünet. Afrika sorsába az elmúlt évszázadok során azért elég rendesen belepiszkítottak az európai hatalmak, így többek között ezért olyan Afrika ma is, amilyen. Nem csak ezért, de mindenesetre Európa akkori ténykedése kontinens számára olyan volt, mint egy talpas cigi a tüdőrákosnak.

Miután kicsit globálisabbá vált a világ, ebből  következik az, hogy a regionális gondok globálisan is komoly hatást gyakorolnak.

Ha úgy nézem, akkor a gyarmatosító erők/hatalmak segély formájában most jattolnak egy kicsit abból a  sok-sok nyereségből amiből Európa (és az USA is) felemelkedett (ipari forradalom) és a XX. szd.-ra az úgynevezett jóléti társadalmakat kialakította.

A humánus megoldás a bolygó teljes népességét nézve voltaképpen egy utópia lenne, ami nem népirtásokról, hanem az egész bolygó ökoszisztémáját figyelembe vevő és a javakat kiegyensúlyozó módon elosztó/újraelosztó és ezt felügyelő globális struktúrát igényelne.  Akár egy olyan igazi világkormányt, ami az egész bolygót és a teljes élővilágot óvja.

Azért utópia, mert az egyén sincs felkészülve semmilyen szinten erre a feladatra, nemhogy az egész világ. Egy hasonló globális struktúra kiépítésének és működtetésének a technikai-társadalmi feltételek egyre jobban adottak, a személyi feltételei viszont a zéróval egyenlőek! Lásd: egyéni-személyi motivációk!

Véleményem szerint a világ hülyítése zajlik nagyban. Hülyítik a világot a mesterségesen generált USA pénzügyi válsággal, hülyítik a nép egy részét a zsidók ellen, hülyítik a zsidókat a szélsőjobbal, a magyarokat a cigányokkal a cigányokat gárdával, az izraelieket a kiválasztottsággal, a muzulmánokat az iszlám dzsiháddal és sorolhatnám a végtelenségig.

Viszont van ennek egy igen fontos vetülete! Amikor vallási, spirituális vagy agnosztikus (materialista) eszmékkel mozgatnak meg nagy tömegeket, akkor valójában semmi más nem történik, mint szellemi síkon manipulálják a tömegeket. Ezt nyugodtan nevezhetjük akár fekete mágiának is. Mégpedig azért, mert ezen folyamat mentén a tömegek képesek a saját érdekeik ellen is bőszen felvonulni és akár meghalni is. Egy fanatikus iszlám hívő, egy ultraortodox zsidó vagy egy tiszta fajú árja (Azaz náci, egyébként köztudott a teljes német náci szimbólumrendszer eredete, ami szintén nem mentes az okkultizmustól!) csak megjelenési formájában és zászlószínekben különbözik, a mechanizmus működése minden esetben ugyanaz: a hit. De miben, könyörgöm!?

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
Igen!  Ez is csak egy tünet, de olyan irományt, ami az egész világra vetítve megállja a helyét, én sajnos nem vagyok felhatalmazva :) hogy írjak! :D  Afrika védelmével, és a szokásos "mi Eirópaiak tettük őket tönkre" demagógiával pedig nem tudok egyet érteni!

Európa, és mondhatom azt is , hogy az USA legalább annyit, ha nem sokkal de sokkal többet szenvedett mint Afrika!  Hány birodalom bukott el, és született európa területén? Hány világégés pusztította? Ezek alól Afrika, ha nem is teljesen de mentesült! Nem akarok részletekbe mászni, de gondolj csak bele abba, hogy a  II. VH- után , hogy állt fel Európa?   Évszázadokra vetítve, egy szempillantás alatt! Afrikának több száz év kellene ahhoz, hogy oda jusson ahol Európa a világháború idején volt! Nem ahhoz ahol most tart! Visszapillantó tükörből pedig nem lehet vezetni!  Nem az a kérdés , hogy miért ilyen  afrika, vagy miért ilyenek a cigányok, vagy a zsidók, hanem az , hogy ezt mi, a mi érdekeinkhez kapcsolódva, hogy tudjuk számunkra legkedvezőbben lereagálni ! Én nagy ívben , tojok afriáka, palesztinára, az arabokra és mindenki másra is aki kívül esik a saját kis érdekszférámon! És lehet, hogy ez igy csúnyán hangzik, de e természetes kiválasztódásban ,  olyan fogalmak, hogy liberalizmus, humanizmus, pacifizmus, nem szerepelnek! Ezeket a fogalmakat  mi teremtettük! És túlzott alkalmazásuk ide vezetett ahol most tartunk!  Ha kontinensekre bontjuk a problémákat, és afrikánál maradunk, én úgy ahogy van, megtartanám egy nagy nemzeti parknak! Csak az állatoknak... Erőszakkal nem lehet benépesíteni! Ezt már bebizonyította! Főleg ha az ott lakók sem , értek még el arra a szintre, hogy a mi felfogásunk szerint éljenek!  Ki tudja  Lehet ők amúgy a leg életképesebbek, mert pár afrikai törzs, minden fejlett civilizációt túl fog élni!

A náci ideológiát felesleges ide keverni! Mindenki tudja, hogy miért "találták " ki!  De  aki nem ismeri be azt, hogy van különbség az északi népek, és a déliek közt, az nagyon strucc!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Engem a társadalmi csoportoknál jobban érdekelnek a hozzájuk kötődő emberek személyisége. Mi vezeti rá egy embert hogy higgyen a szcientológiában, az MLM-ben a természetgyógyászatban, a demokráciában vagy a szélsőségekben.

Ezért nem is vagyok jó vitapartner ebben a témában. De be kell szólnom.

Nem kell félni a minket körülvevő zavarosnak tűnő világtól, a gépektől, a szolgáltatások sokszínűségétől, a járműforgalomtól és a politikától. Sokan vágynak ez elől ki a természetbe, keresnek rendpárti közösségeket, eszik a "paleolit" kajákat, nem merülnek mélyebbre az IT-ben.

De a darwinizmus mellett más is felemelte az embert az állatok fölé. A növekvő komplexitás. Ez a komplexitás a jövő kulcsa is egyben. Lehet ezt káosznak hívni ha nem tudjuk követni a világ összetetségét, de ez nem degeneráció: a homokosok jogai, a rockbandák, az intelligens mosópor, az E-xxx kaják, a szekták mind mind kiszolgálnak egy hozzájuk vonzódó csoportot. Lehet hogy nem mint a felsoroltak közül jótékony hatású, de erre van a darwinizmus folyamatai ami majd megoldja ezt a problémát.

A jogrendszer fokozódó komplexitása is célt szolgál, a tökéletesebb és hatékonyabb államigazgatást és jogbiztonságot.

Én se látom át az egészet, de bízom hogy az informatika fejlődése lépést tart az összetettebbé váló világ kihívásaival, ha már az ember túl lassúnak találtatna hozzá.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Montezuma

Az örökös szélsőjobboldaltól való rettegésed nekem azt sugallja, hogy gőzöd sincs róla.  Ha picit el tudnál vonatkoztatni olyan dolgoktól, amit a média ad le az ún. "szélsőjobbról", hamar leesne hogy több a közös gondolatod velük mintsem azt gondolnád.  Az okkultizmust pedig nem kell hozzájuk keverni, hiába mondja azt a National Geographic.  (Ellenben a görög Arany Hajnal téma igen érdekes, de én csak Közép-európai viszonylatban vagyok képben.)

 

Érzésem szerint ezek szándékosan gerjesztett folyamatok, amely végeredménye a társadalom megbontása. Ez lehet cigánykérdés, antiszemitizmus, akármi. Ezek egy tünetre adott társadalmi válaszok. Csakhogy a tünet nem egyenlő az okkal vagy okokkal. És amíg a figyelem elterelés megy (Ugyanúgy geopolitikai szinten is!!!), addig biztosított a megosztottság.

 

Véleményem szerint a világ hülyítése zajlik nagyban. Hülyítik a világot a mesterségesen generált USA pénzügyi válsággal, hülyítik a nép egy részét a zsidók ellen, hülyítik a zsidókat a szélsőjobbal, a magyarokat a cigányokkal a cigányokat gárdával, az izraelieket a kiválasztottsággal, a muzulmánokat az iszlám dzsiháddal és sorolhatnám a végtelenségig.

Ahha. Szóval minden etnikai/vallási/kulturális összetűzés mögött áll egy szabadkőműves/pap/titkosszolga? Szerény meglátásom szerint (piramis-rendszer, lsd. szabadkőművesek) mindenkinek szabadságot adnak, és csak akkor csapnak a kezére, ha ki akar nyúlni homokozójából.  A piramis uralma pedig közel sem terjed ki az egész világra. Innen (is) ered a Kelet-Nyugat konfliktus. Ez a gúla pedig több kis piramisra bomlik, azok is több kis piramisra, és így tovább. Ugye? Magyar-román konfliktus, de az összetűzéseket szépen elsikálják "fentről", mert kellünk a Kelet ellen.  Az egész pedig nem evilági dolgokra vezethető vissza. A világ helyzetére pedig legjobban a katolikus tanítások illetve írások illenek rá.  Ezért is próbálják eltiporni. A hal pedig a fejétől bűzlik. A tanításokat az illuminátus (1700-as évek legvége) korában és az után beszivárgó vakolók és metszettek szépen elferdítették. Így lett Jézus zsidó, a "keresztény" ember (a volt SS katona pápa vezetésével) pacifista, a tanítások így váltak "tré"-vé (média..), és így tovább.

A csoportok/népek/vallások közti ellentéteket nem kell gerjeszteni. Csak rá kell telepedni azokra, amik "érdekelt" területen folynak.

A néphülyítés pedig pont úgy működik, hogy a delikvens ne ismerje fel ki akar neki jót és ki rosszat.

Az enyhén utópista-globalista képeidre pedig annyit mondanék, hogy a természet nem így működik.  Ezért ezeket az "öko-szociális" gondolatokat először kisebb mértékben kell megvalósítani, önző módon csak a saját csoportunkra gondolva. Ha mindenkire gondolunk, az egyenlő az öngyilkos globalizmussal.  Túlnépesedés, aztán egy bolygót megrengető háború, vagy több kisebb konfliktus. Ha pedig az "eszmét" (amit előbb öko-szociális jelzővel illettem) képviselő csoport megerősödik területén, akkor győz a környező csoportokkal szemben.,és rendezve van a kérdés. A történelem vagy az égiek pedig egy idő után úgy is beleszólnak a dolgokba.

Valszeg elfelejtettem egy csomó midnent amit akartam még írni, és a fentit is félreérthetően magyaráztam végig, de reménykedem hogy kb. érthető mit gondolok.

Üdv! :)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="panoz profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/panoz/"></a><a title="nani1980 profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/nani1980/">nani1980</a>: Amiket eddig írtál csatlakozok és tetszik.
De azért azt nagy Amerika szenvedést felsorold nekem ? :)
Europa az pipa , azon végig ment mindenen. (pestis, háboruk stb....)

Amerika pont az kontinens ország ahol pont hogy semmi nem volt és full ez a mákjuk. ( polgárháború.... hüüüha ) Több polgár háborút élt meg Magyarország mint a nagy Amerika
 
Status
Not open for further replies.