[BIZTPOL] Japán, Dél-Korea és Délkelet-Ázsia (Dél-kínai tenger)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
...ellenben a négerek feltűnően pozitívan állnak az élethez, pedig aztán nekik nehéz lehet itt...


"Pozitívan állnak az élethez..." Hmmmm, -minden előítélet nélkül-, de én inkább felelőtlennek látom őket:
- "otthon" nincs kit/kitől rabolni/lopni
- nincs/megfizethetelen a fű/anyag
- "otthon", ha rosszul erőszakol("némileg"), akkor másnap halott/csonka(nem kicsit)/szeretne gyorsan meghalni
- az Eu-ban lebukott: jobban él a börtönben, mint Afrikában "szabadon"

Nem mind ilyen -én is tudom- de kb. a 90% igen.

A "maradék" 10% pedig valóban pozitívan áll az élethez, mert tudja mi az alternatíva!
 
D

danielblack

Guest
"Pozitívan állnak az élethez..." Hmmmm, -minden előítélet nélkül-, de én inkább felelőtlennek látom őket:
- "otthon" nincs kit/kitől rabolni/lopni
- nincs/megfizethetelen a fű/anyag
- "otthon", ha rosszul erőszakol("némileg"), akkor másnap halott/csonka(nem kicsit)/szeretne gyorsan meghalni
- az Eu-ban lebukott: jobban él a börtönben, mint Afrikában "szabadon"

Nem mind ilyen -én is tudom- de kb. a 90% igen.

A "maradék" 10% pedig valóban pozitívan áll az élethez, mert tudja mi az alternatíva!
Én most a tisztességesen élő, dolgozó négerekről írtam, akikkel együtt dolgoztam Németországban. Egyébként nyugodt lehetsz, hogy kitakarítanék Európából minden, "invazív" elemet :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Jó kis tüntetés meg gyertyás menet van Japánban Abe házához. Az emberek a lemondását követelik.
DYFJpM0UQAAs19R.jpg

DYFPjSrVMAAJO6z.jpg


Az ok még 2016-ra vezethető vissza a Moritomo botrányra amikor is Osakában tized áron adott el egy ismerősének állami területet.
Bővebben angolul:
https://www.japantimes.co.jp/news/2...itomo-cronyism-scandal-hurt-abe/#.WqbQaSjwaUk

Koreából #RegaindemocracyJP hastaggal üzengetnek át, hogy ha mi meg tudtuk buktatni a korrupt kormányunkat, ti is meg tudjátok.

Igazán érdekelne, miért most és mi van mögötte?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Igazán érdekelne, miért most és mi van mögötte?
Eljutottunk oda, hogy már nem is hisszük, hogy egy tűntetés "spontán" kialakulhat abból az okból, hogy valami nem tetszik, minden mögött külsős szervezkedést látunk.
Lehet azért, most, mert elég friss a koreai csere, Shinzo meg nem mozdított sokat előre. A lakosság az amcsikat rég ki akarja pakolni az országból, erre kampányigéretek voltak, nem tudom hogy Shinzotól-e vagy mástól, lényeg, hogy abból sem lett semmi. Ha meg képtelen az elnök a saját országában véghezvinni nagy dolgokat, akkor nem való oda. És az ottani politikus is korrupt, de legalább pontos emellett, igaz attól még mindig korrupt. De lehet ezer más oka, nem ismerem a japán belpolitikát és belső viszonyokat, a kultúra és gondolkodásmód meg nem is erről a bolygóról származik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 931
113
Jó kis tüntetés meg gyertyás menet van Japánban Abe házához. Az emberek a lemondását követelik.
DYFJpM0UQAAs19R.jpg

DYFPjSrVMAAJO6z.jpg


Az ok még 2016-ra vezethető vissza a Moritomo botrányra amikor is Osakában tized áron adott el egy ismerősének állami területet.
Bővebben angolul:
https://www.japantimes.co.jp/news/2...itomo-cronyism-scandal-hurt-abe/#.WqbQaSjwaUk

Koreából #RegaindemocracyJP hastaggal üzengetnek át, hogy ha mi meg tudtuk buktatni a korrupt kormányunkat, ti is meg tudjátok.

Igazán érdekelne, miért most és mi van mögötte?
Kína?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 931
113
Tudom hogy Japánban van a történés.
A ki lehet mögötte hogy Abe-t megkóstolják egy régebbi ügy miatt MOST, arra írtam egy választ, kérdezve.
Abe USA barát, de eléggé. A térségben legjobban Kínának jönne ha eltűnne hirtelen, szerintem.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Ennél nagyobb tömeg szokott lenni egy B kategóriás mangaka dedikálásán is :) nem igazán kormányváltós hangulat ez egy agglomerációval 30millió+ városban. Megítélni az eredményeit meg elég öntelt lenne, ahhoz japánnak kéne születni :)
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
India is és Pakisztán is részt vesz egy közös hadgyakorlaton Oroszországban.
india.com

Remélhetőleg jobban végződik majd, mint Magyarországon az azeri-örmény koprodukció 2004-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 543
113
Ide rakom mert Kína is érdekelt benne.
Az amerikai kormány hivatalos tiltakozást küldött Kínának, mert Dzsibutiban több esetben lézerrel vakították az épp leszálló amerikai katonai repülőgépeket. Nèhány pilóta enyhébb szemsérülést is szenvedett és a lézert minden esetben a kínai bázisról üzemeltették.
Az amerikaiak aggódnak, mert a dzsibuti kormány "kirúgta" az emirátusok tulajdonában lévő DP WORLD céget a kikötőből, pedig az már 400 millió dolláros szerződés kötött a kormánnyal a kikötő 30 éves üzemeltetésére.
Jelenleg a főváros 23'5% a kínai kézben van és ha megszerzik a kikötőt is, veszélybe kerülhet az amerikai bázis ellátása.
Kína egyébként egy 400 fős bázissal rendelkezik Dzsibutiban, aminek a feladata a haditengerészet és az ENSZ missziók támogatása a térségben.
http://www.opex360.com/2018/05/04/pilotes-americains-aveugles-lasers-chinois-a-djibouti/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 770
65 067
113
Ide rakom mert Kína is érdekelt benne.
Az amerikai kormány hivatalos tiltakozást küldött Kínának, mert Dzsibutiban több esetben lézerrel vakították az épp leszálló amerikai katonai repülőgépeket. Nèhány pilóta enyhébb szemsérülést is szenvedett és a lézert minden esetben a kínai bázisról üzemeltették.
Az amerikaiak aggódnak, mert a dzsibuti kormány "kirúgta" az emirátusok tulajdonában lévő DP WORLD céget a kikötőből, pedig az már 400 millió dolláros szerződés kötött a kormánnyal a kikötő 30 éves üzemeltetésére.
Jelenleg a főváros 23'5% a kínai kézben van és ha megszerzik a kikötőt is, veszélybe kerülhet az amerikai bázis ellátása.
Kína egyébként egy 400 fős bázissal rendelkezik Dzsibutiban, aminek a feladata a haditengerészet és az ENSZ missziók támogatása a térségben.
http://www.opex360.com/2018/05/04/pilotes-americains-aveugles-lasers-chinois-a-djibouti/
Az amerikai gépek meg ezek szerint a kínai tamaszpont felett kell hogy elszalljanak egészen pontosan. Szóval ez szerintem egy kis copatasnak indult USA részről hogy érezzék a kínaiak a fejük felett a jenki gondoskodást meg főleg éjjel jó buli ez nehogy a bázis aludni tudjon. Aztán a kínaiak elkezdtek diszkót csinálni odalenn erre válaszul. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 543
113
Az amerikai gépek meg ezek szerint a kínai tamaszpont felett kell hogy elszalljanak egészen pontosan. Szóval ez szerintem egy kis copatasnak indult USA részről hogy érezzék a kínaiak a fejük felett a jenki gondoskodást meg főleg éjjel jó buli ez nehogy a bázis aludni tudjon. Aztán a kínaiak elkezdtek diszkót csinálni odalenn erre válaszul. :)
Dzsibuti tényleg aggaszthatja az Amcsikat mert nagyon fontos számukra.
Nem csak a Vörös tenger kijáratát őrzi, hanem a régió legfontosabb szárazföldi kereskedelmi útvonala is Dzsibuti kikötőjébe torkollik. Etiópiának ugye nincs tengerpartja, délen Szomália az tiszta vadnyugat, Eritrea pedig eléggé elmaradott (+utálják egymást az Etiópokkal) , nem is tudom így hirtelen hogy van e nagy kapacitású tengeri kikötője.
Aztán ugye ott van Jemen az öböl másik oldalán, akár tüzérséggel is átlehet köszönni.
Mikor Dzsibutiban jártam, amcsi szárazföldi erőket nemnagyon láttam, viszont a légierejük/felderítésük igen aktív volt, este 6-7 óra után mentek a repülők meg legalább 4-5 predátor/éjszaka Szomália és Jemen felé.
Na a kínaiak meg ennek a csendéletnek a közepébe fognak beleszarni.