Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Brutálisan bele kellene. Azért linkeltem a az oldalt, mert a wargame-ben nem nézett rá senki, de ehhez kapcsolódik. Egy játékot is megpróbálnak átitatni a teljes ideológiával. A legszomorúbb, hogy ezt jeleztem a játékostársaknak. Black Templars frakcióval játszok. Ők is mind. A legbrutálabban az emberi fajra kitertjesztett rasszizmus mintapéldája a frakció a játékban. Nem haverkodunk az idegen fajokkal, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az emberek mutánsaival, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az elfajzott káoszimádó eretnekekkel, hanem kiírtjuk őket. SZóval ez az eszméje ezen frakciónak a játékban, galaktikus szinten. Na, írtam a csoportnak, hogy gyakorlatilag el akarják cseszni a játékukat pont a játék leple alatt,blm, genderideológia bejegyzésekkel, nyílt levelekkel a játék gyártója felé, hogy érvényre juttassák a játékban is a jelen világ politikai ideológiáját. NA, hát a nyugati sokaság, aki ezzel a frakcióval játszik mint ami nekem is van, nekiállt szétszedni, hogy bigott vagyok, rasszista, politikai ideológiával Orbán megfertőzött, etc, etc, etc. Azért írom ide, mert egyrészt szégyellem, hogy a frakciótársaim és szétvág a düh, másrészt azért, mert nyílvánvaló, hogy a nyugat elveszett. Mármint csak a színek és esztétikum rejlik a játékosok vonzalmában, mert agyilag már képtelenek kitölteni a tartalmával.

Lefordítva, a valóságban történik az, ami ellen a játékfiguráikkal küzdenek a játék világában, konkrétan a játékukra kezd telepedni és erre az egyetlen ami miatt kiakadnak, az az, hogy szóltam nekik erről. A nagy egész szempontjából ez apróság, de ha azt nézem, hogy milyen szinten itat át mindent, ha már ebbe is belegyűrűzött ez az egész tömény elmebaj, akkor a nyugatnak vége.
Nem tudom mit vártál, a Ian Watson féle W40k igen szemléletesen leírja a káoszkitöréseket több bolygón is és pont úgy néznek ki mint a liberalizmus a kortárs Nyugaton. Csak huszonöt éve még egy elmebeteg rémálom volt amit írt, ma meg valóság Amerikában! Pont jó játékkal játszol, csak az eretnekség felülötte a fejét a konventben, úgyhogy ki kell purgálni onnan. :D
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 512
15 727
113
Valóban,
Sokáig azt hittem, horribilis költség lenne az államkincstárnak, de több helyen azt írják a GDP 3-4 százaléka lenne. Nem kis összeg, de szerintem megtérülne.
Inflációról hallottál? Money as debt volt tán a címe egy videósorozatnak, ahol elég érthető a magyarázat. Ki dolgozzon többet azért, h elvonjanak a megtermelt értékből azok részére, akik nem?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Jól működik az alapjövedelem. Az amcsik már csak a stimmyre várnak és nem akarnak dolgozni. A meki 50 usdt fizet annak aki elmegy az interjúra! :p
2021-04-23_13-21-31.png

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Nem tudom mit vártál, a Ian Watson féle W40k igen szemléletesen leírja a káoszkitöréseket több bolygón is és pont úgy néznek ki mint a liberalizmus a kortárs Nyugaton. Csak huszonöt éve még egy elmebeteg rémálom volt amit írt, ma meg valóság Amerikában! Pont jó játékkal játszol, csak az eretnekség felülötte a fejét a konventben, úgyhogy ki kell purgálni onnan. :D
Szerinted mit mondtam a BT játékostársaknak? :D Sajnos fertőzöttek ők is. :mad: :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
Nem tudom mit vártál, a Ian Watson féle W40k igen szemléletesen leírja a káoszkitöréseket több bolygón is és pont úgy néznek ki mint a liberalizmus a kortárs Nyugaton. Csak huszonöt éve még egy elmebeteg rémálom volt amit írt, ma meg valóság Amerikában! Pont jó játékkal játszol, csak az eretnekség felülötte a fejét a konventben, úgyhogy ki kell purgálni onnan. :D
Haha, most olvasom 20 éve először újra az Inkvizítort és az Űrgárdistát, és pont ez jutott eszembe, hogy ezt ma már nem adnák ki. Őrület.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Brutálisan bele kellene. Azért linkeltem a az oldalt, mert a wargame-ben nem nézett rá senki, de ehhez kapcsolódik. Egy játékot is megpróbálnak átitatni a teljes ideológiával. A legszomorúbb, hogy ezt jeleztem a játékostársaknak. Black Templars frakcióval játszok. Ők is mind. A legbrutálabban az emberi fajra kitertjesztett rasszizmus mintapéldája a frakció a játékban. Nem haverkodunk az idegen fajokkal, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az emberek mutánsaival, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az elfajzott káoszimádó eretnekekkel, hanem kiírtjuk őket. SZóval ez az eszméje ezen frakciónak a játékban, galaktikus szinten. Na, írtam a csoportnak, hogy gyakorlatilag el akarják cseszni a játékukat pont a játék leple alatt,blm, genderideológia bejegyzésekkel, nyílt levelekkel a játék gyártója felé, hogy érvényre juttassák a játékban is a jelen világ politikai ideológiáját. NA, hát a nyugati sokaság, aki ezzel a frakcióval játszik mint ami nekem is van, nekiállt szétszedni, hogy bigott vagyok, rasszista, politikai ideológiával Orbán megfertőzött, etc, etc, etc. Azért írom ide, mert egyrészt szégyellem, hogy a frakciótársaim és szétvág a düh, másrészt azért, mert nyílvánvaló, hogy a nyugat elveszett. Mármint csak a színek és esztétikum rejlik a játékosok vonzalmában, mert agyilag már képtelenek kitölteni a tartalmával.

Lefordítva, a valóságban történik az, ami ellen a játékfiguráikkal küzdenek a játék világában, konkrétan a játékukra kezd telepedni és erre az egyetlen ami miatt kiakadnak, az az, hogy szóltam nekik erről. A nagy egész szempontjából ez apróság, de ha azt nézem, hogy milyen szinten itat át mindent, ha már ebbe is belegyűrűzött ez az egész tömény elmebaj, akkor a nyugatnak vége.
Gamergate megvolt?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
"A dal címe, „Jingle Bells” arra a csengőfajtára utal, melyet a lóvontatta szánkókon a lovak nyakába kötöttek, hogy az egymással szemben közlekedő szánkók ne ütközzenek össze. A hó ugyanis elnyelte a szánkók és a lovak zaját, így a szemből érkező másik szánkót nem lehetett volna időben észre venni a csengők csilingelése nélkül."

szóval nagy a sötét odabent...
DisfiguredMasculineAnnelida-max-1mb.gif
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
"A dal címe, „Jingle Bells” arra a csengőfajtára utal, melyet a lóvontatta szánkókon a lovak nyakába kötöttek, hogy az egymással szemben közlekedő szánkók ne ütközzenek össze. A hó ugyanis elnyelte a szánkók és a lovak zaját, így a szemből érkező másik szánkót nem lehetett volna időben észre venni a csengők csilingelése nélkül."

szóval nagy a sötét odabent...
DisfiguredMasculineAnnelida-max-1mb.gif
Tudják ők ezt szerintem, csak kell valami hogy ne lankadjon a permanens forradalom lángja. :D
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Nagyon hosszú. Röviden : ami egy vihar kellett volna hogy legyen a biliben, felrobban. Zoe Quinn állítólag lefeküdt egy rakat újságíróval jobb cikkekért a játékáról. Na erre olyan össztűz jött a kultúrmarxista oldalról... Mint kiderült progresszívék kb 100%ban megszállták a videó játékos újságírást (rendes újságírónak nem vették fel őket) és kb gyűlölik az egészet. Ebből évekig kultúrharc lett az egyik oldal szerint a gamerek cakkumpakk mysognácik (már ha éppen nem bannoltak mindent) a másik szerint meg szétcseszik a szcénát az ideológiával (pl női karakter nyugati játékban 2017 után mind úgy néz ki mintha az NDKs úszó csapatból jött volna). Bővebben, GG oldalról (progresszív oldalon tudjuk mi a hivatalos verzió : nácik ezek mind és gyűlölik a nőket/feketéket/muszlimokat/homokosokat/transzokat és mind fehér hetero cis férfi/kisfiú anyu pincéjében)



 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
"A dal címe, „Jingle Bells” arra a csengőfajtára utal, melyet a lóvontatta szánkókon a lovak nyakába kötöttek, hogy az egymással szemben közlekedő szánkók ne ütközzenek össze. A hó ugyanis elnyelte a szánkók és a lovak zaját, így a szemből érkező másik szánkót nem lehetett volna időben észre venni a csengők csilingelése nélkül."

szóval nagy a sötét odabent...
DisfiguredMasculineAnnelida-max-1mb.gif
Négerek és a hó. Tudod...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Status
Not open for further replies.