Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Büntetnék a prostituáltak szolgáltatásait igénybe vevőket..

A svéd modellt akarják bevezetni itthon ahol a magát a prostituáltat nem büntetik de kuncsaftot és futtatót igen. Ez az egyenlőség modell.

Úgy alapból nem is lenne problémám vele ha nem lenne alapvetésekben hülyeség néhány dolog. Először is nem minden prostituáltnak van futtatója, a rosszlányokos hölgyektől speciel én még nem találkoztam olyannal aki ne saját magának dolgozott volna.
Olyannal se találkoztam még hogy ne lett volna közös megegyezés az aktus előtt, ezek az hölgyek társas házakban fogadják a kuncsaftokat direkt azért mert így biztonságos, elég ha segítségért kiáltanak és valaki hívja a rendőröket.
Az hogy ugyanebben a bekezdésben pedig jönnek a mindenki szabadon rendelkezhessen a teste felett dologgal elég jól rámutat hogy ezek az emberek nem beszéltek még prostituálttal. Én akikkel beszélgettem a többség nem tartotta problémának amit csinált ,volt amelyik nem szerette de ebből volt elég pénze hogy lovat tartson, de volt olyan is akinek kertész szakmája volt és mellette csinálta mert élvezte is meg mert kellett a házhoz a pénz. Ezek az emberek a saját testük felett rendelkeztek és azzal tudtak olyan pénzeket keresni amiről sokunk csak álmodozna, óránként 10-25 ezer forint. Ezek az emberek nem voltak áldozatok, saját maguk szerint sem. Sőt nem egy mesélt lenézéssel az olyan alakokról akik ki akarták őket menteni ebből a helyzetből.
Véget vetne a női test tárgyiasításának, jah nem fog, a nők között van aki a testét tárgyként kezeli és úgy is használja, a férfiak között meg van nem egy akinek kényelmesebb érzelmek és kötöttségek nélküli kapcsolatot folytatni. A módszerek változhatnak de az elv nem fog.

Ha ténylegesen sikert akarnak elérni akkor szálljanak rá az utcai prostitúcióra, az veszélyes, láttam is benzinkúton megvágott nyakú prostituálta sikítva szaladni, dolgoztam is együtt olyannal aki megölt egyet, gyerekként is meredek sztorikat hallottam az utcai prostikról (emberrablás, erőszak, gyilkosság amikor meg akart lépni a lány). Az tényleg egy fertő és nem is nagyon van lány akit ne futtatna valaki az utcán mert annyira veszélyes.

De azok akik ilyen társasházakban fogadnak teljesen más körülményekben élnek. Az ő döntésük hogy ezt csinálják, nem azért mert másképp nem tudnának pénzt szerezni, hanem mert nem tudnának ennyi pénzt szerezni, ha valaki nem szimpi nekik akkor elküldik a picsába, stricijük nincsen. Ezeknek az embereknek szerintem nem lenne szimpi ha egyik napról a másikra kevesebb lesz a kuncsaft mert rájuk szállnak. Nekik inkább egy szervezet kéne ahol jogi meg pénzügyi ügyekben segítségért tudnak fordulni, cserébe regisztrálniuk kell és tagdíjat fizetni. Néha a szervezet kimenne hozzá megnézni hogy minden rendben van, fél évenként orvosi vizsgálat, azt hadd dolgozzon ha így akar pénzt csinálni.

Elmebetegek, egyszerűen ki kellene lépni a new yorki egyezményből. Sok országban a prostituáltaknak van elege a sok elmebeteg 'jogvédőből' akik a nők jogaiért aggódnak. A 90%-uk saját akaratából űzi a szakmát. Ez a legújabb ötlet pedig nem tudom, hogy nevetséges vagy felháborító. Téged büntetnek ha veszel drogot a dealertől, de a dealert nem büntetik meg.. Az pedig meg sem fordul a sok idióta fejében, hogy ha végre legalizálnák a dolgot akkor szabályozott keretek között és sokszor nagyobb biztonságban is tudnának dolgozni, nem beszélve arról, hogy a legnagyobb haszonélvezői pont a most legkiszolgáltatottabb réteg lenne, hiszen sokkal kevesebb nőt kényszerítenének erre akaratán kívül, ha kifehéredne ez a terület.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 254
113

Remélem a kormány ezt fontolóra sem fogja venni. Az én adómból fizetik rendesen a mostani nyugdíjakat, sok rohadt kommunistának több százezret, de az enyémet azért akarják lecsökkenteni mert nincs gyerekem. A kurva anyjukat..

Megértelek, nekem sincs. Bár én úgysem számíthatok magas nyugdíjra, ha meg is érem.
Viszont társadalmi szinten van benne ráció, a felosztó-kirovó rendszerben az aktuális befizetőknek kell eltartani a nyuggereket. A kötelező manyup pillért felszámolták, ahol a pénztárak "kaszinóztak" az állam által behajtott kötelező nyugdíjjárulékod egy részével. Jó döntés volt-e vagy sem, arról van kétségem. Mindenesetre beléphetsz önkéntes pénztárba, ha jó ötletnek tartod, és elhiszed, hogy egy "idegen" a te érdekeidnek megfelelően bánik majd a pénzeddel. Én mindenesetre megkaptam anno a papírt a 0%-os reálhozamról az AXA-tól...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Megértelek, nekem sincs. Bár én úgysem számíthatok magas nyugdíjra, ha meg is érem.
Viszont társadalmi szinten van benne ráció, a felosztó-kirovó rendszerben az aktuális befizetőknek kell eltartani a nyuggereket. A kötelező manyup pillért felszámolták, ahol a pénztárak "kaszinóztak" az állam által behajtott kötelező nyugdíjjárulékod egy részével. Jó döntés volt-e vagy sem, arról van kétségem. Mindenesetre beléphetsz önkéntes pénztárba, ha jó ötletnek tartod, és elhiszed, hogy egy "idegen" a te érdekeidnek megfelelően bánik majd a pénzeddel. Én mindenesetre megkaptam anno a papírt a 0%-os reálhozamról az AXA-tól...

Persze, hogy van benne ráció, csak éppen nem igazságos. Az állam kap elég bevételt használja fel úgy, hogy a nyugdíj 'egyenlő' legyen. Ez olyan mint a tömegközlekedés.. azt sem úgy kell kialakítani, hogy mindenáron gazdaságos legyen egy vonal. Mert van amikor szükség van rá, de lehetetlen plusszosra kihozni. Azért fizetjük az adót, hogy a tömegközlekedés, közműszolgáltatások stb. működjenek. Ha az államnak ez nem tetszik akkor privatizálja az egészet (ami rossz ötlet) és akkor egy magánkézben lévő cég majd biztosítja nekem ezeket a szolgáltatásokat, persze egy jókora haszonért. Ugyan ez igaz a nyugdíjra is. Vagy legyen igazságos és egyenlő, vagy ha ezt nem akarja vagy (hozzá nem értés miatt) nem tudja teljesíteni akkor meg szüntessük meg az egészet (befizetéssel együtt persze) és bízzuk a dolgot a magánszektorra. De az állam tőlem ne akarjon plusz hasznot húzni az befizetett adómon kívül. Márpedig a gyerekvállalás ily módon történő ösztönzése valójában a társadalom egy részének ok nélküli büntetésével egyenlő. Hát a kurva anyjukat!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 457
23 921
113
Megtalálta a f@szbúk ma 22:16 perckor, egy kb 4-5 éves kommentemet, ami a közösségi irányelveikbe ütközik. Taps.
5761f032d6d223a50b7dbabc0c67fe1a.png
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 482
113
Az utca, amibe nem tud bemenni a Fidesz

június 3., csütörtök 20:25

Magyarországon alig ismert az 1917-ben a kínai Paotingban született Hszie Si-kuang (Xie Shiguang), aki egész életét vallásos keresztényként élte, és emiatt nagy árat kellett fizetnie a diktatúrában. Most viszont kiderült, hogy a neve képes elnémítani a Fideszt, mivel váratlanul egy nagy ellentmondás jelképévé vált.

 
K

kamm

Guest
Az utca, amibe nem tud bemenni a Fidesz

június 3., csütörtök 20:25

Magyarországon alig ismert az 1917-ben a kínai Paotingban született Hszie Si-kuang (Xie Shiguang), aki egész életét vallásos keresztényként élte, és emiatt nagy árat kellett fizetnie a diktatúrában. Most viszont kiderült, hogy a neve képes elnémítani a Fideszt, mivel váratlanul egy nagy ellentmondás jelképévé vált.


Mondjuk ez nagyon joooo, ez tenyleg frappans huzas egy bunkosbot stilusaban intezkedo kormanyzati hatszelevel szemben. Az a Hollik vagy ki meg kulonosen vicces, ahogy kapaszkodik. :D
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 809
7 186
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby