Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 442
113

Remélem a kormány ezt fontolóra sem fogja venni. Az én adómból fizetik rendesen a mostani nyugdíjakat, sok rohadt kommunistának több százezret, de az enyémet azért akarják lecsökkenteni mert nincs gyerekem. A kurva anyjukat..
Nocsak a tudosok olvastak egy regi itteni hozzaszolasomat? En speciel tamogatom az otletet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 442
113
Megtalálta a f@szbúk ma 22:16 perckor, egy kb 4-5 éves kommentemet, ami a közösségi irányelveikbe ütközik. Taps.
5761f032d6d223a50b7dbabc0c67fe1a.png
Na ugye, nem csak Kinaban figyelnek meg.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 442
113
Persze, hogy van benne ráció, csak éppen nem igazságos. Az állam kap elég bevételt használja fel úgy, hogy a nyugdíj 'egyenlő' legyen. Ez olyan mint a tömegközlekedés.. azt sem úgy kell kialakítani, hogy mindenáron gazdaságos legyen egy vonal. Mert van amikor szükség van rá, de lehetetlen plusszosra kihozni. Azért fizetjük az adót, hogy a tömegközlekedés, közműszolgáltatások stb. működjenek. Ha az államnak ez nem tetszik akkor privatizálja az egészet (ami rossz ötlet) és akkor egy magánkézben lévő cég majd biztosítja nekem ezeket a szolgáltatásokat, persze egy jókora haszonért. Ugyan ez igaz a nyugdíjra is. Vagy legyen igazságos és egyenlő, vagy ha ezt nem akarja vagy (hozzá nem értés miatt) nem tudja teljesíteni akkor meg szüntessük meg az egészet (befizetéssel együtt persze) és bízzuk a dolgot a magánszektorra. De az állam tőlem ne akarjon plusz hasznot húzni az befizetett adómon kívül. Márpedig a gyerekvállalás ily módon történő ösztönzése valójában a társadalom egy részének ok nélküli büntetésével egyenlő. Hát a kurva anyjukat!
No de igy hogy fogjuk akkor teleszulni a Karpat medencet? Egyik reszrol megy a siras hogy jujj fogy a magyar, a roman ketszer annyian van. Tegyen mar erte valaki. Aztan mikor arrol van szo hogy az egyennek maganak is jobban megerne (nem kotelezo ahogy kiolvastam a cikkbol) akkor mar nem olyan vonzo a dolog.
Szemely szerint en nem szeretnek 73 eves koromig dolgozni, ahogy rebesgetik ennyi lesz a cel az EU-ban par evtized mulva mire en odaernek.
Hat nem volna jobb nyuggerkedni 60 evesen?
 
K

kamm

Guest
Nem lesz ennek jó vége, vannak aki nem olyan béketűrőek mint megszokták:

A pofatlansag netovabbja. Probalnanak meg otthon tunteni barmi ellen, pillanatok alatt nemhogy vonatra meg repulo sem tudnanak szallni, de siman valami "atnevelo" koncentracios taborban talalnak magukat, mondjuk par evre.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Szemely szerint en nem szeretnek 73 eves koromig dolgozni, ahogy rebesgetik ennyi lesz a cel az EU-ban par evtized mulva mire en odaernek.
Hat nem volna jobb nyuggerkedni 60 evesen?
El kéne törölni a kurva felosztó-kirovó nyugdíjrendszert teljesen, és arányosan csökkenteni az adókat. A nyugati világ hanyatlásának (a nők választójoga, és tanárként alkalmazása mellett) a fő gyökéroka.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 442
113
A pofatlansag netovabbja. Probalnanak meg otthon tunteni barmi ellen, pillanatok alatt nemhogy vonatra meg repulo sem tudnanak szallni, de siman valami "atnevelo" koncentracios taborban talalnak magukat, mondjuk par evre.
Probalnad meg szetveretni a tuntetesuket a rendorokkel, jajj de mit kapnank mi mindenkitol, nyugatrol es keletrol erte! :)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
No de igy hogy fogjuk akkor teleszulni a Karpat medencet? Egyik reszrol megy a siras hogy jujj fogy a magyar, a roman ketszer annyian van. Tegyen mar erte valaki. Aztan mikor arrol van szo hogy az egyennek maganak is jobban megerne (nem kotelezo ahogy kiolvastam a cikkbol) akkor mar nem olyan vonzo a dolog.
Szemely szerint en nem szeretnek 73 eves koromig dolgozni, ahogy rebesgetik ennyi lesz a cel az EU-ban par evtized mulva mire en odaernek.
Hat nem volna jobb nyuggerkedni 60 evesen?
Ne az én káromra nyuggerkedjen senki.

Többször is leírtam, kár újra felhozni: A fenti ötlet, és minden családtámogatási ötlet kidobott pénz az ablakon. Persze jó helyre megy, ne értsetek félre, csak a célját nem fogja soha elérni. Ahhoz, hogy lényegesen változzon a születésszám, társadalomszabályozásra >>> állami lombikprogramra van szükség. Ha azt akarod, hogy három millióval többen legyünk, vagy akármennyivel, akkor erre kell készíteni egy X éves tervet, és évente megfelelő számú magzatot kihordani nyilván ösztönző programokért cserébe. Az arra alkalmas és megfelelő családok megtarthatják, de a többségüket speciális elit állami intézményekben kell felnevelni.

Csak ez a megoldás, de soha senki nem fogja megcsinálni. A ***** keresztények élből elutasítják, a progresszív oldal aki meg hajlandó lehetne egy ilyenbe belevágni, pedig nem érdekelt benne, sőt talán annak örülnének ha mihamarabb elfogynánk.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
A Google még tovább megy az adathalászásban:
nem rég ezt a videót szerettem volna megnézni:
Kérte, hogy igazoljam az életkoromat... amit korábban bejelentkezéssel is meg lehetett tenni. Most viszont személyi igazolványt, vagy bankkártyát kér... menjenek az anyjuk picsájába!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Ne az én káromra nyuggerkedjen senki.

Többször is leírtam, kár újra felhozni: A fenti ötlet, és minden családtámogatási ötlet kidobott pénz az ablakon. Persze jó helyre megy, ne értsetek félre, csak a célját nem fogja soha elérni. Ahhoz, hogy lényegesen változzon a születésszám, társadalomszabályozásra >>> állami lombikprogramra van szükség. Ha azt akarod, hogy három millióval többen legyünk, vagy akármennyivel, akkor erre kell készíteni egy X éves tervet, és évente megfelelő számú magzatot kihordani nyilván ösztönző programokért cserébe. Az arra alkalmas és megfelelő családok megtarthatják, de a többségüket speciális elit állami intézményekben kell felnevelni.

Csak ez a megoldás, de soha senki nem fogja megcsinálni. A ***** keresztények élből elutasítják, a progresszív oldal aki meg hajlandó lehetne egy ilyenbe belevágni, pedig nem érdekelt benne, sőt talán annak örülnének ha mihamarabb elfogynánk.
Az ipari társadalom minden negatív hatására még több iparosítás a megoldás!

***** keresztények, persze, ők a társadalom legjobb baja. A társadalom az emberekről szól, nem az államnak a kiszolgálása a fő célja, az emberekből az emberekért van, és az állam is ilyen, nem pedig fordítva.

Elmebeteg vagy.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
El kéne törölni a kurva felosztó-kirovó nyugdíjrendszert teljesen, és arányosan csökkenteni az adókat. A nyugati világ hanyatlásának (a nők választójoga, és tanárként alkalmazása mellett) a fő gyökéroka.
Van egy másik megoldás is. Gyere haza fiatal,:D

A több mint 400 ezer Nyugat Európában, és máshol dolgozó honfitársunkat kellene meggyőzni, hogy Magyarországon is lehetséges egzisztenciát építeni, és családot nevelni.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Az ipari társadalom minden negatív hatására még több iparosítás a megoldás!
Nem. Ez arra a problémára a megoldás amit Antigonosz felvetett, vagyis, hogy fogyunk, helyette szüljük tele a Kárpát-Medencét. Persze, ha problémaként fogjuk fel a népesség fogyását, én nem írtam, hogy az lenne. Egyébként tévedtem, egy másik megoldást kihagytam, ugyanis van még egy. A betelepítése és szerencsésebb esetben asszimilálása egy idegen népnek.
***** keresztények, persze, ők a társadalom legjobb baja. A társadalom az emberekről szól, nem az államnak a kiszolgálása a fő célja, az emberekből az emberekért van, és az állam is ilyen, nem pedig fordítva.
Sehol sem írtam, hogy ők lennének a társadalom legnagyobb baja...

Az, hogy a társadalomnak nem az állam kiszolgálása a fő célja igaz, de én olyat sem írtam, hogy az lenne, bizonyos "szolgálata", kötelezettsége pedig van a társadalomnak melyek nélkül az állam egyszerűen megszűnne létezni.

Ha a kormány célként tűzi ki, hogy márpedig nagyságrendekkel kell növelni a magyarság (vagy bármilyen nép) számát a területen akkor vagy betelepíteni és asszimilálni kell, vagy állami lombikprogramot kell létrehozni, amivel egyébként az égvilágon semmi probléma nem lenne.

Nem, de az biztos, hogy nálad valami nincs rendben. Amint valaki negatívan ír a keresztényekről téged az olyan módon triggerel, mint a legtöbb semmiség bármilyen lmbtq-s szőke idiótát a YT videókon...Ez már sokadjára fordult elő a fórumon. Olyan kijelentéseket írsz a kommentedben sugallmazva, hogy én ezeket írtam, amiknek valójában a közelében nem volt a mondandóm.

Egyébként a válasz kommented tök jól rávilágít arra amiről írtam az eredeti kommentben: pont erről szólt a ***** keresztények rész. Mint írtam ezek soha nem fognak ilyen megoldást (lombik program) alkalmazni arra, hogy növekedjen a magyarság aránya. Miért? Csak, mert fúj, mert nem jó.. lol Úristen, még a végén valaki jó dologra használja a technológiát és a pénzt ami egyébként a rendelkezésünkre áll! :D Egyébként több országban is volt, voltak próbálkozások vele szóval egyáltalán nem scifi dologról beszélünk, de nem lehet ilyen, nagyot ugrani előre ha a társadalom nagy része még kitalált figurákban hisz, és így triggereli egy háromsoros komment.

A személyeskedés után pedig takarodhatsz az ignore listára.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 049
2 741
113
El kéne törölni a kurva felosztó-kirovó nyugdíjrendszert teljesen, és arányosan csökkenteni az adókat. A nyugati világ hanyatlásának (a nők választójoga, és tanárként alkalmazása mellett) a fő gyökéroka.
Ezt az eltörlést a gyakorlatban hogyan oldod meg ?
A mostani nyugdíjjasoknak mondod : 30-40 évig fizetted a jàrulékot de ennyi volt / old meg ahogy akarod vagy a mostani befizetők összedobják a nyugdíjjakat (szja, áfa stb formájában) de azért tegyél félre öreg napjaidra ?

A nők szavazójoga meg nem tudom hogyan kerül ide?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
Status
Not open for further replies.