Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Ne az én káromra nyuggerkedjen senki.

Többször is leírtam, kár újra felhozni: A fenti ötlet, és minden családtámogatási ötlet kidobott pénz az ablakon. Persze jó helyre megy, ne értsetek félre, csak a célját nem fogja soha elérni. Ahhoz, hogy lényegesen változzon a születésszám, társadalomszabályozásra >>> állami lombikprogramra van szükség. Ha azt akarod, hogy három millióval többen legyünk, vagy akármennyivel, akkor erre kell készíteni egy X éves tervet, és évente megfelelő számú magzatot kihordani nyilván ösztönző programokért cserébe. Az arra alkalmas és megfelelő családok megtarthatják, de a többségüket speciális elit állami intézményekben kell felnevelni.

Csak ez a megoldás, de soha senki nem fogja megcsinálni. A ***** keresztények élből elutasítják, a progresszív oldal aki meg hajlandó lehetne egy ilyenbe belevágni, pedig nem érdekelt benne, sőt talán annak örülnének ha mihamarabb elfogynánk.
Én ezt a hozzászólást úgy értelmezném : "nekem nehogy dolgom legyen vele, óggyák meg a csajok ahogy akarják"!
A programod meg é-koreában simán működne, de talán már kínában is kiverné a biztosítékot!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 190
113
Ezt az eltörlést a gyakorlatban hogyan oldod meg ?
Sávosan. Fokozatosan kivezetve. Mondjuk a most nyugdíjba menők után évente csökken a járulék lineárisan, ahogy a még érintettek száma is csökken ahogy elhunynak idővel. A beszedett járulékból amíg szedik, akiktől szedték még fognak pénzt kapni. Akitől már nem szedik, oldja meg máshogy, öngondoskodással. Több évtizedes program.
A nők szavazójoga meg nem tudom hogyan kerül ide?
Véleményem szerint társadalmunk elnőiesedése, és vitalitásvesztése azzal indult. (illetve a nők elférfiasodása is, ami szintén része ennek)
Azután jelentek meg olyan témák a politikai palettán, amikben egyre kevésbé a józan ész és eges csoportok saját jól felfogott érdekei számítottak.

A fő gond ami miatt különösen nagy gondot okozott ez, az a gyermeknevelés intézményesítésével kombinálódásából alakult ki, aminek időtartamát egyre jobban kitolták, a gyermekkort megnyújtva, és női túlsúlyt alakítva ki a nevelésben, egyre hosszabb időn át.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
erre kell készíteni egy X éves tervet, és évente megfelelő számú magzatot kihordani nyilván ösztönző programokért cserébe. Az arra alkalmas és megfelelő családok megtarthatják, de a többségüket speciális elit állami intézményekben kell felnevelni.
Magyarán te legyártanád az "embereket" futószalagon, sorozatban, akik soha nem válhatnának Emberré, hanem ipari robotokká, rabszolgává csak! Mert olyanok lennének. Na szépen vagyunk... :(
..
A magyarság létalapja a CSALÁD, Apa-Anya és gyermek/gyermekek!
Az erőforrásainkat pedig még nagyobb mértékben a családtámogatásra kell fordítani!
Minőségi, egészséges lelkiségű Magyar Emberek kellenek, nem sorozatgyártott biorobotok!
Minőség, s nem számosság!
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Magyarán te legyártanád az "embereket" futószalagon, sorozatban, akik soha nem válhatnának Emberré, hanem ipari robotokká, rabszolgává csak! Mert olyanok lennének. Na szépen vagyunk... :(
..
A magyarság létalapja a CSALÁD, Apa-Anya és gyermek/gyermekek!
Az erőforrásainkat pedig még nagyobb mértékben a családtámogatásra kell fordítani!
Minőségi, egészséges lelkiségű Magyar Emberek kellenek, nem sorozatgyártott biorobotok!
Minőség, s nem számosság!
Ez csak szemléletmód kérdése, van egy probléma ami végtelenül összetett, rengeteg tényezős, elhangzanak ugyan azok a megoldási javaslatok amit már szinte mindenhol kipróbáltak és mindenhol elbukott mert a probléma végtelenül összetett, és jön egy ember jelen esetben Heim aki hoz egy olyan megoldást amit viszont még nem csináltak, és a társadalom azon csoportjai akik amúgy egymást képesek lennének megfojtani egy kanál vízben összezárnak ellene. Pedig a módszer valós megoldás egy problémára, és nem tudjuk hogy mennyi másik problémát szülne, mivel még nem próbálták ki, de már gyűlöljük? Mi értelme van ennek?
Lehetne ezt emberségesen és jól is csinálni csak ki kell dolgozni a részleteit, mint mindennek az életben, nem úgy kell elképzelni hogy jön a postás az értesítéssel hogy jelenj meg megtermékenyítésre.

Egyébként a magyar társadalmat alkotó személyek 20-30% ba most sem törölném meg még a lábamat sem, szóval jelenleg se minőség se számosság, pedig családban nőnek fel. Most elkezdhetjük fejtegetni hogy ez miért van, de mint mondtam rendkívül összetett, szóval lehet hogy ilyenkor jobb az ha van egy kalapácsunk és a problémára szögként tekintünk.
Amúgy van sok módszer amivel megoldható lenne ez a probléma, könnyen, de ahhoz új módszerek kellenek , de az emberek olyanok hogy mindent szeretnek ugyan úgy csinálni aztán azt várják hogy most majd más lesz. Lásd politika és a pártok.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Sávosan. Fokozatosan kivezetve. Mondjuk a most nyugdíjba menők után évente csökken a járulék lineárisan, ahogy a még érintettek száma is csökken ahogy elhunynak idővel. A beszedett járulékból amíg szedik, akiktől szedték még fognak pénzt kapni. Akitől már nem szedik, oldja meg máshogy, öngondoskodással. Több évtizedes program.

Véleményem szerint társadalmunk elnőiesedése, és vitalitásvesztése azzal indult. (illetve a nők elférfiasodása is, ami szintén része ennek)
Azután jelentek meg olyan témák a politikai palettán, amikben egyre kevésbé a józan ész és eges csoportok saját jól felfogott érdekei számítottak.

A fő gond ami miatt különösen nagy gondot okozott ez, az a gyermeknevelés intézményesítésével kombinálódásából alakult ki, aminek időtartamát egyre jobban kitolták, a gyermekkort megnyújtva, és női túlsúlyt alakítva ki a nevelésben, egyre hosszabb időn át.
Ezt az öngondoskodást én alapvetően jó és követendő célnak tartom, és nemcsak a nyugdíjfronton, de tartok tőle a társadalom harmadában sincs ilyen szintű előrelátás, legalábbis nem tudok így működø modern társadalomról.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 190
113
Pedig a módszer valós megoldás egy problémára, és nem tudjuk hogy mennyi másik problémát szülne, mivel még nem próbálták ki, de már gyűlöljük? Mi értelme van ennek?
Milyen jól bejött eddig minden társadalmi kísérlet azoknak akik elsők voltak kipróbálni!
Lehetne ezt emberségesen és jól is csinálni csak ki kell dolgozni a részleteit, mint mindennek az életben, nem úgy kell elképzelni hogy jön a postás az értesítéssel hogy jelenj meg megtermékenyítésre.
Érdekes a CSOK-kel szemben épp ez az érv, hogy ne turkáljanak a méhemben, ahogy a nyugdíjrendszer gyerektelenséget beárazó átalakítása kapcsán is.

Egyébként a magyar társadalmat alkotó személyek 20-30% ba most sem törölném meg még a lábamat sem, szóval jelenleg se minőség se számosság, pedig családban nőnek fel. Most elkezdhetjük fejtegetni hogy ez miért van
Iskolában nőnek fel, nem családban.
Amúgy van sok módszer amivel megoldható lenne ez a probléma, könnyen, de ahhoz új módszerek kellenek , de az emberek olyanok hogy mindent szeretnek ugyan úgy csinálni aztán azt várják hogy most majd más lesz.
Érdekes, hogy azok a megoldások, amik emberségesek, olcsók, kis kockázatúak és kipróbáltak, azok fel se merülnek, egyből mesterséges termékenyítés kell ötéves terv alapján.

  • kötelező anyai és apai szülési szabadság minimum időtartammal (pl. Svédország, Svájc tudtommal)
  • részmunkaidős munkaviszonyok támogatása
  • egyetem és anyaság összehangolásának támogatása
  • oktatási rendszer alapos reformja, ha már úgyis életen át tanulunk, akkor ne kelljen az első munkahelyig annyi (amúgy elavult) dolgot bebiflázni és visszapuskáztatni... Mester-inas rendszer, vagy valami hasonló felé elmozdulás.

Ezek egy perc alatt, és ezek nem új módszerek, és másutt fontos pillérei a családtámogatási rendszernek.

Plusz egy:
- média szankcionálása családellenes tartalomért, amit a családtámogatási rendszerbe kell becsatornázni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 959
30 831
113
Ezt az öngondoskodást én alapvetően jó és követendő célnak tartom, és nemcsak a nyugdíjfronton, de tartok tőle a társadalom harmadában sincs ilyen szintű előrelátás, legalábbis nem tudok így működø modern társadalomról.
Svájc Európában,és lényegében minden harmadik világbeli ország.Meg Kina,az államigazgatáson kivüli embereknek.Nincs tb,se egészség se nyugdijbiztositás.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Milyen jól bejött eddig minden társadalmi kísérlet azoknak akik elsők voltak kipróbálni!

Érdekes a CSOK-kel szemben épp ez az érv, hogy ne turkáljanak a méhemben, ahogy a nyugdíjrendszer gyerektelenséget beárazó átalakítása kapcsán is.


Iskolában nőnek fel, nem családban.

Érdekes, hogy azok a megoldások, amik emberségesek, olcsók, kis kockázatúak és kipróbáltak, azok fel se merülnek, egyből mesterséges termékenyítés kell ötéves terv alapján.

  • kötelező anyai és apai szülési szabadság minimum időtartammal (pl. Svédország, Svájc tudtommal)
  • részmunkaidős munkaviszonyok támogatása
  • egyetem és anyaság összehangolásának támogatása
  • oktatási rendszer alapos reformja, ha már úgyis életen át tanulunk, akkor ne kelljen az első munkahelyig annyi (amúgy elavult) dolgot bebiflázni és visszapuskáztatni... Mester-inas rendszer, vagy valami hasonló felé elmozdulás.

Ezek egy perc alatt, és ezek nem új módszerek, és másutt fontos pillérei a családtámogatási rendszernek.

Plusz egy:
- média szankcionálása családellenes tartalomért, amit a családtámogatási rendszerbe kell becsatornázni.
A tartós 2,1 alatti TFR is egy társadalmi kísérlet amiben éppen az összes fejlett ország őslakossága részt vesz.

Mindennel szemben van több tízezer érv mint ahogy mellet is, én csak filozófiai oldalról közelítettem meg, pedig inkább ne tenném....

Lehet hogy az iskolapadban töltött évek alatt szép nagy marhává fejlődnek testileg, növögessenek is, nevelni meg majd én fogom a sajátjaimat, mások ezt bízhatják az iskolára, sok sikert a lurkóhoz. De itt se mindenki egyforma, van aki ott kap értékesebb szemléletmódot és nem a családban.

Igen, a hozzászólásoddal engem igazoltál, hogy ugyan azokat a módszereket amik mindenhol kudarcot vallottak leírtál párat, ami mind mind fontos mert a problémát minden irányból meg kell támadni, csak úgy érhetünk el sikert, lehetne még koncentrálni a meddő és fél meddő párok kezelésére is sokkal jobban, az is éves szinten pár száz vagy ezer új magyar élet lenne.
Szóval millió dolog van amivel lehet segíteni. Én megértem hogy kegyetlennek tartjátok azt hogy gyerekek szülők nélkül nőjenek fel, bár ez sem törvényszerű.
Amúgy én már beszéltem erről nőkkel, és van köztük olyan aki azt mondta ő pénzért simán szülne gyereket ha csak meg kell szülnie, hát mondjuk az ilyen az milyen ember abba ne menjünk bele, nekem is van róla véleményem de most a probléma még mindig a 2,1 alatti TFR.
Nem tudsz egy olyan országot mondani ahol lement a TFR 1,7 re és visszament akár csak kettőre. Azért kellenek más módszerek és a régiek kombinációinak bevetése hogy legyőzzük a problémát.
Amiben egyetértek, hogy ez valóban az állam számára a legdrágább megoldás ami létezik.

Egyébként csak érdekesség, de nem szorosan ide kapcsolódó, ismerek nevelőszülőket is, azt mondták ha egy gyerek 5 éves kor alatt kerül hozzájuk, és nem kerül többé kapcsolatba a családjával ahonnan kiemelik, akkor jó embert tudnak belőle nevelni ha náluk van, akiket látogat a család vagy ők mennek néha vissza az veszett ügy. Ezt csak érdekességképpen mondtam el hogy milyen jó is sok család.

Na a média szankcionálásának gondolatával már is több embernél verted ki a biztosítékot mint hogy átvihető legyen egy demokráciában az amit elképzeltél. Szóval a jelen keretek között zátonyra is futottunk azt hiszem, mivel az egyéni érdek felülírja a közösségi érdeket, éppen úgy mint ahogy a világ kincsét is leígérheted valakinek ha nem akar gyereket akkor sem fog szülni, de ha van akinek kevesebb is elég mint a világ kincse és szül akkor a közösség érdeke az hogy ő minél többet szüljön.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Lehetne ezt emberségesen és jól is csinálni
Nem lehet! Az egyetlen hely, ahol ép ember kinőhet, az egy család, méghozzá ép család!
Ezért kell arra törekedni, hogy az emberi kapcsolatokat, a család intézményét, a férfi-nő viszonyt javítsuk, segítsük elő a társadalomban ezeknek a kiteljesedését. Természetesen olyan családok kellenek, amelyek valódi szeretetközösségként működnek.
..
Ez a cél, nem pedig futószalagon "lombikgyártott" tömegek, akik aztán intézetben nőnek fel, mintha méhek, dolgozók lennének. Ilyen eszement ötlet egyedül a Rotschildok, meg ahhoz hasonló transzhumanista méregkeverők fejében él. Na ők akarnak ilyen falansztervilágot, ahol a sorozatgyártott és a magasabbrendű létezés esélyétől is megfosztott, elkorcsosult rabszolgák szolgálják ki őket egy agyondigitalizált műanyagvilágban!
Nem! Nem! Nem! Aki egy magasabbrendű létezés felé törekszik, az sem magának, sem másoknak nem akarhat ilyet a társadalomban!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nem tudsz egy olyan országot mondani ahol lement a TFR 1,7 re és visszament akár csak kettőre.
Mert nem telt el még el elegendő idő!
Azért kellenek más módszerek és a régiek kombinációinak bevetése hogy legyőzzük a problémát.
Miért probléma egy időleges tömörödés?
Miért kellene ész nélkül sokszorozódni, burjánzani egy egészséges és harmonikus szinten túl?
Miért ez az örökös növekedési láz? Minek, hova?
Álljon be egy egészséges egyensúly, ahol az emberek épségben, egyfajta "szimbiózisban" élhetnének, fejlődhetnének tudatosságban, erkölcsben a teremtett világgal, világban.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Ez csak szemléletmód kérdése, van egy probléma ami végtelenül összetett, rengeteg tényezős, elhangzanak ugyan azok a megoldási javaslatok amit már szinte mindenhol kipróbáltak és mindenhol elbukott mert a probléma végtelenül összetett, és jön egy ember jelen esetben Heim aki hoz egy olyan megoldást amit viszont még nem csináltak, és a társadalom azon csoportjai akik amúgy egymást képesek lennének megfojtani egy kanál vízben összezárnak ellene. Pedig a módszer valós megoldás egy problémára, és nem tudjuk hogy mennyi másik problémát szülne, mivel még nem próbálták ki, de már gyűlöljük? Mi értelme van ennek?
Lehetne ezt emberségesen és jól is csinálni csak ki kell dolgozni a részleteit, mint mindennek az életben, nem úgy kell elképzelni hogy jön a postás az értesítéssel hogy jelenj meg megtermékenyítésre.

Egyébként a magyar társadalmat alkotó személyek 20-30% ba most sem törölném meg még a lábamat sem, szóval jelenleg se minőség se számosság, pedig családban nőnek fel. Most elkezdhetjük fejtegetni hogy ez miért van, de mint mondtam rendkívül összetett, szóval lehet hogy ilyenkor jobb az ha van egy kalapácsunk és a problémára szögként tekintünk.
Amúgy van sok módszer amivel megoldható lenne ez a probléma, könnyen, de ahhoz új módszerek kellenek , de az emberek olyanok hogy mindent szeretnek ugyan úgy csinálni aztán azt várják hogy most majd más lesz. Lásd politika és a pártok.
Még jó, hogy gyűlöljük, hiszen ez már a totális rabszolgaság lenne! Az individualizmus utolsó maradékának a felszámolása!
"Lehetne ezt emberségesen és jól is csinálni"
Persze, ha nem emberek csinálnák, akkor akár emberséges is lehetne. Köszi, én maradnék a hagyományos módszernél.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
milagro, én egy intj személyiség vagyok, nem tudok úgy gondolkozni mint ahogy ti teszitek, az én elmémben prioritások vannak a polcok különböző szintjeire pakolva.
Én úgy látom, és ezt véletlenül sem sértésnek szánom,csak én így érzékelem,hogy itt sokan egyszerre akarnak baszni is meg szűznek is maradni, ezzel arra akarok kilyukadni hogy sokszor látok következetlenséget embereknél mert őket fogják azok az érzelmek amiket én a tervezésnél kitudok kapcsolni, nem azt jelenti hogy nincsenek nekem is, csak érted, a polcok különböző szintjei.
Egyébként igen, rengeteg a hasonlóságot vélek felfedezni a ( jobb híján nevezzük így) Rotschild féle körök között, csak én úgy értékelem hogy a másik oldalon állok, de ugyan úgy szélsőségben, de az is lehet hogy ugyan ott mint ők csak túl sötét van hogy lássam :)
Viszont továbbra is egy oldalon állunk szerintem :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Viszont továbbra is egy oldalon állunk szerintem :)
Szerintem is!
Viszont ettől a "lombikprogramodtól" engem kirázott a hideg. Egyelőre erre semmi szükség nincs, van elegendő egészséges férfi és nő a magyarok között. Azon kell ügyködni, hogy olyan társadalmi modellt találjunk, amely majd hosszútávon képes ebben a digitalizált, agyontechnicizált világban is (újra) összehozni az embereket és gyümölcsöző kapcsolatok lehetnek, életerős közösségek formálódhatnak.
..
Amit írtál, arra ráadásul egyelőre kényszer sincs, hiszen senki sem szaporodik körülöttünk. Mindenki ugyanígy, vagy még sokkal jobban fogy, tömörödik, összehúzódik, stb., ezt mindenki nevezze ízlése szerint.
..
Én megmondom őszintén, hogy erőteljes vasútfejlesztésbe kezdenék, az lenne az igazi, valódi faluprogram! Akkor nagyságrendekkel több ember élhetne falusias környezetben! Biztosítani kell az olcsó és még gyorsabb elérhetőségét a városi és ipari övezeteknek!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 190
113
Miért ez az örökös növekedési láz? Minek, hova?
Sajnos szükséges ellensúlynak azokkal szemben akik szaporodnak, mert nyomás van a népeken is, a határokon cserélődnek a mémek (kultúra), a gének (népek), de ez természetes, nem is kell és nem is lehet ellene tenni. Viszont ha nem vagy elég sokan, a megtartó erőd elvész, és feloldódsz.

Én úgy képzelem ezt mint a fizikában a felületeket. egy kör minél kisebb sugarú, annál nagyobb a kerülete a területéhez képest. Szerintem hasonló a kulturális és genetika kölcsönhatás a civilizáció (nép) viszonylatában is: ha kevesebben vagytok, akkor fajlagosan nagyobb a felületetek amin át idegen hatás ér, és így már nem biztos, hogy termékenyítő szoksíznűséget fog eredményezni, hanem a feloldódásodhoz vezethet.