Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 4082

Guest
Mit is keresett @Roni kertjében? ÍJ. A gazdájától meg még kb milliós kártérítés járna egy normális világban.
Btw erre a te reakciód:
ahogy nezem a cinikus es baszogatos hozzaszolasaidat, te mostmar csak azert jarsz ide hogy belekosse mindenkibe?

hol a francba elsz te? lattal te falut az eletedben

a nagymama meg dogoljon meg banataba mert szerette kutyajat ami kiszaladt es agyonverte egy ilyen nagyokos mint te es roni?
Trolltank is pont ugyanez a kategória. Minden egyes hsze nettó személyeskedés, majd eljátsza a hattyú halálát, hogy ő mindig csak visszaadja.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
legalabb olvazsd el amit beteszel, mert igy hulyet is csinalsz magadbol.
Pont ugyanez a következménye az utcán lévő kutyának. Mindegy, hogy 10 éves a gazdája, harminc éves nekem jár vagy 90 éves feledékeny. Egyik se tudja irányítan, visszahívni, fegyelmezni. Egyik sem falkavezér.
Innentől mindegy. Te azt mo dod, ez nem baj. Én szeretném tudni, akkor az arra járó járókelő az szerinted a járulékos veszteség?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Pont ugyanez a következménye az utcán lévő kutyának. Mindegy, hogy 10 éves a gazdája, harminc éves nekem jár vagy 90 éves feledékeny. Egyik se tudja irányítan, visszahívni, fegyelmezni. Egyik sem falkavezér.
Innentől mindegy. Te azt mo dod, ez nem baj. Én szeretném tudni, akkor az arra járó járókelő az szerinted a járulékos veszteség?
hogy befejezzem ezt a hulyeseget mert mar unnalmas vagy mint a nagytata fasza ami nem baszott mar 20 eve.

itt van mit irtam meg mielott jottel ide szart enni.

soha nem a kutya a bunos, hanem a gazdaja.
a kobor kutya sem bunos hogy a gazdaja egy kreten ami kidobta. (en azokat buntetnem rendesen, ha kell kutya akor vigyaz is ra).
erted?
kapis?
razumes?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Btw erre a te reakciód:





Trolltank is pont ugyanez a kategória. Minden egyes hsze nettó személyeskedés, majd eljátsza a hattyú halálát, hogy ő mindig csak visszaadja.
te beszelsz a trolkodasrol?

TE?

hat ez hatalmas, baszogatod meg sertegeted fel forumot..
en mar az anyazasert kivagtalak volna mint a szart.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
te beszelsz a trolkodasrol?

TE?

hat ez hatalmas, baszogatod meg sertegeted fel forumot..
en mar az anyazasert kivagtalak volna mint a szart.
te beszelsz a trolkodasrol?

TE?

hat ez hatalmas, baszogatod meg sertegeted fel forumot..
en mar az anyazasert kivagtalak volna mint a szart.
@Tcat amúgy a folyamatos sértegetésem belefér? Ha igen, akkor kérem a törlés opció aktiválását.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 373
113
Hmm... mikor az utcabeli 14 eves kisebbsegi setaltatta a staffordjat... Persze szajkosar nelkul... Szurrealis volt, a kutya setaltatta a gyereket. Folton meglepett toluk, a betonkeritesen atugrott, a drotkeriteseket egy rakas udvaron szetszedte ahova bement. Vagy fel tucat kisebb kutyat szetmarcangolt, folyton az utcan tenfergett sokszor tobb meter lanccal a nyakorven. Egy rahedli buntetest kifizetettek veluk. A vegen csak megharapott egy kutyajat setaltato es azt vedo ferfit aztan ment a menhelyre meg utana a hamvasztoba. Na mondjuk annak a fickonak meg van egy pici korcs befogadott kutyaja ami extra agressziv, idegbeteg kutya, minden elozmeny nelkul megharapott es kiszabta a gatyamat mikor a gazdajaval az utcan beszelgettem. Nem tudom minek tartanak egyre tobben kutyat, semmi haszna. Raadasul egyre genetikai hulladekabb kutyak jonnek ki meg a korcsok kozt is.
Vannak a lobuzik, meg a kutyabuzik, de van torpenyul meg minidiszno buzi is. Ahelyett hogy normalis allatot tartana abbol a penzbol amit ezekre kolt el, amit megeszik. De nem inkabb gumihust vesz maganak a tescoba. Nalunk az irodaba az irodistak behozhatjak a kutyajukat hogy ne legyen otthon egyedul. Nooormalis ez? Gyereket persze nem.
Oda jutottunk hogy van hobbikutya, meg hobbilo, hobbi diszno,hobbi skot tehen, stb. Azert ha ezt a regi oregek meglatnak, visszafekudnenek a sirjukba. 30-35 ev alatt ide jutott a nep. 30-35 eve ezt nem hittek volna el az emberek ha elmondanam nekik.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Hmm... mikor az utcabeli 14 eves kisebbsegi setaltatta a staffordjat... Persze szajkosar nelkul... Szurrealis volt, a kutya setaltatta a gyereket. Folton meglepett toluk, a betonkeritesen atugrott, a drotkeriteseket egy rakas udvaron szetszedte ahova bement. Vagy fel tucat kisebb kutyat szetmarcangolt, folyton az utcan tenfergett sokszor tobb meter lanccal a nyakorven. Egy rahedli buntetest kifizetettek veluk. A vegen csak megharapott egy kutyajat setaltato es azt vedo ferfit aztan ment a menhelyre meg utana a hamvasztoba. Na mondjuk annak a fickonak meg van egy pici korcs befogadott kutyaja ami extra agressziv, idegbeteg kutya, minden elozmeny nelkul megharapott es kiszabta a gatyamat mikor a gazdajaval az utcan beszelgettem. Nem tudom minek tartanak egyre tobben kutyat, semmi haszna. Raadasul egyre genetikai hulladekabb kutyak jonnek ki meg a korcsok kozt is.
Vannak a lobuzik, meg a kutyabuzik, de van torpenyul meg minidiszno buzi is. Ahelyett hogy normalis allatot tartana abbol a penzbol amit ezekre kolt el, amit megeszik. De nem inkabb gumihust vesz maganak a tescoba. Nalunk az irodaba az irodistak behozhatjak a kutyajukat hogy ne legyen otthon egyedul. Nooormalis ez? Gyereket persze nem.
Oda jutottunk hogy van hobbikutya, meg hobbilo, hobbi diszno,hobbi skot tehen, stb. Azert ha ezt a regi oregek meglatnak, visszafekudnenek a sirjukba. 30-35 ev alatt ide jutott a nep. 30-35 eve ezt nem hittek volna el az emberek ha elmondanam nekik.
Hat igen...a bazi nagy kutyak...

Nekem egy palotapincsim van. hasznosnak hasznos, mert bent van a szobaba es mihast hall valamit az udvarba mar ugat. Tobb alkalommal vki ejfel utan basztata vagy az utcai kaput v a kertkaput, kutya meghalotta en kimentem es halatszodott hogy vki szalad el. Mire kimentem az utcara lattam h a sarkon tunik el. A kertbe volt h masnap este vartam es nem jott a rohadek. Amugy, amikor elment az exem, meg anyamon akor talaltak 2 fajta rakot akor nagyon jo eset hogy van vki aki lassa h szarul vagyok es odajon hozzam. Senkim sem volt a kutyan kivul. Szoval nekem megerte a kutya mar tobbszor is.

Lehet azert vedem igy oket, mert sajat magambol indulok ki. Azok a kutyak akikel torodve van, azokkal meg nem lattam h gond volt, pedig tobb ilyen csaladot ismerek ahol tenyleg jol elvannak veluk.

DE!!
En soha nem tartanak vmi nagyobb kutyat. Ilyen agressziv fajta mint pitbull v vmi 50kg fajta kutya tartasa szerintem is totalis hulyeseg. Vannak itt is olyanok, van egy hulye, setaltat 2 hatalmas kutyat a varosba, 2 meter magos az alak es alig bir veluk, vagy a masik aki kiviszi a hatarba es elengedi szaladni..nagy fekete boszme vadalat kutya..az emberek meg dolgoznak a hatarba..
Ezek a kutyak nem hazi tartasra valok.
Tiszta kepmutogatasbol tartjak oket, semmi masbol. Olyan embernek nem valo a kutya.

Ps. A hazi disznot en sem ertem. Bazdmeg diszno a haz kozepen fekszik, lattam a youtubon..
A lovakat utalom, de megertem h miert szeretik oket. Nagytatmnak is volt, meg a volt mostohaapam is imadta oket (persze akor meg volt haszna a lovaknak)..
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Érdekes gondolatok, mi jöhet a transzi agybaj után...

Transz humanizmus.
Vegyük rá a gyerekeket, hogy milyen jó lenne, ha nem csak a fütyitől szabadulnának meg, hanem az egész testüktől és feltöltjük őket a metába.
Konkrétan vegyük rá a gyerekeket az öngyilkosságra úgy, hogy a szüleikkel fizettessünk is érte! :(
Teljesen világos hogy A T után a P következik. Készítik a terepet, jelennek meg cikkek itt-ott hogy nem tehetnek róla, így születtek, stb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 533
113
off karácsony közeledtével (fenyő)
vágott vagy műfenyő= eggyik sem.
földlabdás !!! környezetbarát. munkát ad a termelőknek. társasházba belvárosba akár elajándékozható...
nehéz export fenyővel elárasztani a magyar piacot... (évekig fenyőztünk ameddig a mű és az export fenyő ki nem szorított minket és sok más kistermelőt a piacról.) főleg a kiistermelők szorultak ki. akik a bevételeiket egyből alsóbb szinteken a helyi gazdaságba kőlti el a pénzét. (pl a piacokon az árusok vásárólnak egymástól...) ha a kiskereskedő elad a piacon és ha már egész délelőtt ott van általába vásárol is valamit a kollegáktól...) nagyipari árusítóknál ez nem szokás.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 533
113
Egyébként érdekes hogy se a Román se az Ukrán fenyők nem tudtak teretnyerni a magyar piacon de a skandinávnak megéri...
(a skandináv fenyőnek magyarország egyébként csak egy állomás.) uralják a német osztrák piacot is...rajtunk keresztül meg megy le a balkánra...)
ez is egy érdekes kereskedelmi útvonal. hogy okosat is írjak.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 533
113
Import, import ide, export el. Meg igy tanitottak nekem a kilencvenes evek kozepen...
igen azért export mert ez vólt a megnevezése :D mert magyarországról még kinálták tovább exportőröknek... Le is buktak anno... de addigra már bejáródtak a piacaik... úgy árúlták nagytételbe hogy export fenyő...

a régi kereskedelmi útvonal mentén haladtak egyébként lengyelország területén ők jutottak át áruikkal és nem a baltiak... nállunk csináltak pár üzleti bravúrt lenverték a magyar piacot... és kb átvették az irányítását... a bejáratott utvonalaikon az áruházaknak is ezek szállítanak be...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
K

kamm

Guest
Errol az jut eszembe, amikor a lockdown alati cirkuszok kozben felretettem SM utalatomat es feliratkoztam es FB csoportba, ahol a helyi hirek mentek (ez egy nagyon "fancy" kornyek, itt az ilyen hulye platykakat hamar megtudod.)
Hat ami ott ment, azon orakat tudtam rohogni.
Ranezesre 35-40-es nok egymast tullicitalva gyujtottek, melyik boltnak fekete a tulaja, hogy oda fognak menni vasarolni stb. Az egyik, egy (arab) fiatal no amolyan lakberendezesi boltjat ismerem (leginkabb fonott ruhatartokat stb arul), olyan dragan adja a kezzel csinalt cuccait, hogy a szemem kiugrott, egy szennyesgyujtonek valo, egyebkent tenyleg szep, festett, fonott allo kosar kezdodott $300-400 korul... tiszta idiotizmus az egesz.
(A csoport tagjai nagyreszt unatkozo 40 koruli, szekularis amerikai askenazi zsido nok voltak - tipikus k-europai nevekkel -, akik persze veresen felhaborodtak, amikor szova tettem egy hir kapcsan, hogy az ortodox zsidok tuntetnek, gyujtogatnak es verik az ujsagirokat, tobbezres eskuvoket tartanak a full lockdown alatt stb, miert nem uti oket is az NYPD kokemenyen, feketek ezt csinalnak mar lenne halott is. Mondanom sem kell, par honap utan mar nem voltam tag, meg az egesz FB ment vissza 'ignore' ala.)
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
Ha egyes bekepzelt egyedek tudnak is,hogy kki tenyleg jarnak is mindenfele,miket is latnak...,..Es nyugodj bele,nem Szajer az egyetlen buzi eresztenydemike korokben .
Magyarul... nyugodtan. Nem lesz tőle bajod. ;)

Annyit láttál te is a fotókon, hogy kis tacskókból csinálnak mind fizikai, mind erkölcsi értelemben hulladékot.
Szóval hogy a nagykorú, sőt tisztességben megőszült „bogyóstarzant” hogy keverted ide, azt nem nagyon tudom elképzelni, legyenek bármik is azok az „eresztenydemike korok”.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 343
9 909
113
Nem lehet csak te fosol a kutyáktól gyerekkorod óta cefetül ?
Ha fosok a pincérektől (teszem azt gyerekkori traumánál fogva) akkor megengedhető, hogy megdobáljon poharakkal?
(támadott meg kutya nem egyszer, falun ez nem ügy)
De nagy ügy, súlyos jogsértés.

Amúgy ismertem egy postást aki ugyanígy volt ezekkel a dolgokkal "Nem nagy ügy, rákiabálok beszalad az összes!" amíg egyszer egy kistestű keverék (tehát nem egy kuvasz vagy az idióta divat kangál/KÁJ) bele nem harapott a lábába, amit nem bírtak az orvosok értelmesen összerakni, és fél lábára sánta maradt, normálisan dolgozni vele nem tud. Nem nagy ügy...

Amúgy az nem normális, hogy falun (de akár kertvárosban is) sétálva azt kell nézni, hogy ugyan honnan és mi jön ki.
 
Status
Not open for further replies.