Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Csak tudod az ilyennek azt tudom csak tanácsolni hogy dolgozzon sokat, mert a vagyona amit osszeharacsolt majd jó lesz annak akihez a lánya hozzámegy, majd az örülni fog neki és jól elbaxxa.:) Vagy ha egy gyerek sincs akkor az évente egyszer vagy annyiszor se látott rokonnak, a magyar államnak, annak aki majd eltartási szerződést köt vele oregkorara, vagy épp a lepusztult nyugdíjas otthon tulajdonosának. :D

Vagy nem adja a lányának és nyugdíjazza magát 40-50évesen. Nem köteles minden szart a lánya segge alá tolni és vhol ez tök logikus/jogos és jó döntés lehet.

Nem tervezi. Ha csak közelében van annak, hogy nem tudja ellátni magát felmegy a tizedikre, mégegyszer elgondolja milyen jó/szép élete volt és ugrik. Fene akar akkor élni amikor már ellátni, pelenkázni kell. És ez is vhol tök logikus/jogos és jó döntés lehet.
Persze ez az én környezetem, de aki nem gondolkodik gyerekben családban, max társas kapcsolatban ott ez a gondolkodás tök általános.

És amikor jön a turulmadaras, hogy szüjjé sírosra röhögi magát.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 024
113
[QUOTE="Fade, post: 510195, member: 60" Ha csak közelében van annak, hogy nem tudja ellátni magát felmegy a tizedikre, mégegyszer elgondolja milyen jó/szép élete volt és ugrik. [/QUOTE]

Arra azért remélem vigyáz, hogy mielőtt ugrik lenézzen, nehogy egy tök ártatlan embert, mondjuk egy anyukát babakocsistul magával vigyen.

Én még ha csak az autómra paccsanna be, azt is sajnálnám.
Szóval csak óvatosan ezzel a nagy ugrálással...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Vagy nem adja a lányának és nyugdíjazza magát 40-50évesen. Nem köteles minden szart a lánya segge alá tolni és vhol ez tök logikus/jogos és jó döntés lehet.

Nem tervezi. Ha csak közelében van annak, hogy nem tudja ellátni magát felmegy a tizedikre, mégegyszer elgondolja milyen jó/szép élete volt és ugrik. Fene akar akkor élni amikor már ellátni, pelenkázni kell. És ez is vhol tök logikus/jogos és jó döntés lehet.
Persze ez az én környezetem, de aki nem gondolkodik gyerekben családban, max társas kapcsolatban ott ez a gondolkodás tök általános.

És amikor jön a turulmadaras, hogy szüjjé sírosra röhögi magát.

Szép ezt így eltervezni, de akinek gyerekvállalásra -az idő és anyagiak feladására- nincs lelki ereje, az majd pont színtiszta fejjel fog fejest ugrani a betonba? Persze vannak ilyen lelkirottyantak, én is láttam ilyet, de azért valamiért még sem lemming módjára indulnak neki tömegesen az emberek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 024
113
Szép ezt így eltervezni, de akinek gyerekvállalásra -az idő és anyagiak feladására- nincs lelki ereje, az majd pont színtiszta fejjel fog fejest ugrani a betonba? Persze vannak ilyen lelkirottyantak, én is láttam ilyet, de azért valamiért még sem lemming módjára indulnak neki tömegesen az emberek.
Persze hogy nem.

Mivel 40 körül még amikor jól megy a szekér, marha könnyű ezt betolni, hogy majd ha tré lesz, meg magányos leszek és rozzant, dobok egy leszúrt rittbergert fél csavarral hátraszaltóból 30-ról a betonra stílusosan, de mikor ott van a nagy pillanat, általában csak sirdogálás van az albiba ahová a kerekesszékeddel befordultál a fal felé, miután rájöttél hogy még ez is faszábbnak tűnik mint a plaaaaááácCCS.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Vagy nem adja a lányának és nyugdíjazza magát 40-50évesen. Nem köteles minden szart a lánya segge alá tolni és vhol ez tök logikus/jogos és jó döntés lehet.

Nem tervezi. Ha csak közelében van annak, hogy nem tudja ellátni magát felmegy a tizedikre, mégegyszer elgondolja milyen jó/szép élete volt és ugrik. Fene akar akkor élni amikor már ellátni, pelenkázni kell. És ez is vhol tök logikus/jogos és jó döntés lehet.
Persze ez az én környezetem, de aki nem gondolkodik gyerekben családban, max társas kapcsolatban ott ez a gondolkodás tök általános.

És amikor jön a turulmadaras, hogy szüjjé sírosra röhögi magát.
Már ha fel tud menni a tizedikre. :) Azért ne legyen minden nyugdíjas öngyilkos. Egyébként a nyugdíjasok nagyon hasznosak. Amíg élnek addig kérdezhetsz tőlük két három generációval korábbról, már ha érdekel. Sok hasznos dolgot tudnak, és bár nem ebben a világban élnek de van tapasztalatuk. Nálunk pl a nagyszülők rendszeresen besegítenek a gyerekfelvigyázásba ha elintézni való dolgunk akad. Így természetesen sosem kellett hogy idegen vigyázzon a gyerekeimre, pláne pénzért mint a bébiszitterek. De ez csak akkor működik ha elérhető közelségben lakik a nagyszülő. Gondolom rád is vigyázott öreganyád/öregapád annak idején és nem lett öngyilkos.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 346
113
Vagy nem adja a lányának és nyugdíjazza magát 40-50évesen. Nem köteles minden szart a lánya segge alá tolni és vhol ez tök logikus/jogos és jó döntés lehet.

Nem tervezi. Ha csak közelében van annak, hogy nem tudja ellátni magát felmegy a tizedikre, mégegyszer elgondolja milyen jó/szép élete volt és ugrik. Fene akar akkor élni amikor már ellátni, pelenkázni kell. És ez is vhol tök logikus/jogos és jó döntés lehet.
Persze ez az én környezetem, de aki nem gondolkodik gyerekben családban, max társas kapcsolatban ott ez a gondolkodás tök általános.

És amikor jön a turulmadaras, hogy szüjjé sírosra röhögi magát.
Aki nem vállal gyereket, holott megtehetné az részemről máris mehet fel a 10.re és végrehajthatja a nagy evolúciós ugrást.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Már ha fel tud menni a tizedikre. :) Azért ne legyen minden nyugdíjas öngyilkos. Egyébként a nyugdíjasok nagyon hasznosak. Amíg élnek addig kérdezhetsz tőlük két három generációval korábbról, már ha érdekel. Sok hasznos dolgot tudnak, és bár nem ebben a világban élnek de van tapasztalatuk. Nálunk pl a nagyszülők rendszeresen besegítenek a gyerekfelvigyázásba ha elintézni való dolgunk akad. Így természetesen sosem kellett hogy idegen vigyázzon a gyerekeimre, pláne pénzért mint a bébiszitterek. De ez csak akkor működik ha elérhető közelségben lakik a nagyszülő. Gondolom rád is vigyázott öreganyád/öregapád annak idején és nem lett öngyilkos.
"Gondolom rád is vigyázott öreganyád/öregapád annak idején és nem lett öngyilkos."
Bár ha tudták,előre látták volna, hogy mire vigyáznak???????????????
:p
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Már ha fel tud menni a tizedikre. :) Azért ne legyen minden nyugdíjas öngyilkos. Egyébként a nyugdíjasok nagyon hasznosak. Amíg élnek addig kérdezhetsz tőlük két három generációval korábbról, már ha érdekel. Sok hasznos dolgot tudnak, és bár nem ebben a világban élnek de van tapasztalatuk. Nálunk pl a nagyszülők rendszeresen besegítenek a gyerekfelvigyázásba ha elintézni való dolgunk akad. Így természetesen sosem kellett hogy idegen vigyázzon a gyerekeimre, pláne pénzért mint a bébiszitterek. De ez csak akkor működik ha elérhető közelségben lakik a nagyszülő. Gondolom rád is vigyázott öreganyád/öregapád annak idején és nem lett öngyilkos.

Itt nem arról van szó, hogy hasznosak e vagy sem.

Nagyanyámnál van egy olyan gyanúm, hogy igen. kb 90 évesen nem látott, lényegében nem hallott, pelenkázni kellett ellenben agyilag kb magánál volt. Nekem erős a gyanúm, hogy eldöntötte, hogy ezt így nem akarja folytatni és többet lényegében nem evett. Persze lehetett volna kínozni avval, hogy korház és infuzió meg szonda és akkor +2hét. Lehet apám testvére tisztába volt evvel és nem engedte. Tisztába volt mi lesz orvos.

De másik Laci bácsi aki ~ 0évesen reped aorta, minimális kockázatú műtét de azt mondta, hogy köszönöm ennyi a műtéthez nem járulok hozzá. Tökéletesen tudta mi lesz orvos volt. Amúgy megjárta Dont, szibériát...

És bár nálunk van gyerek sztem ha eljutok oda remélhetőleg 80felett lehet én is időben úgy döntök, hogy köszönöm elég, ne pelenkázzanak, ne logjon ki a számból szonda...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 346
113
Leszarja, hogy tőled mi van.
Akkor szarja majd le azt is ha nem lesz aki foglalkozzon vele mikorra magatehetetlen lesz. Ne verje az asztalt, hogy az neki jár mert társadalmi igazságosság, meg szociális érzékenység. Túrót. Ha mindenki úgy gondolkodna mint ő, akkor nem lenne senki fizikailag, aki eteti meg átpelenkázza, de még ha ennyire nem is robban le, ki fog neki kenyeret sütni, buszt vezetni, sírt ásni? A nem létező következő nemzedék? Lássuk már be, hogy ha neki joga van így leélni az életét, akkor mindenkinek joga van és ha mindenki ezt csinálná, akkor a munka mellől lehetne a temetőbe menni, de mindenkinek kivétel nélkül. A társadalmi és technikai vívmányok nagy része az utolsó időkben már nemlétezővé válna, mert nem lenne aki üzemeltesse. A vége az lenne, hogy az utolsó emberek már a kőkorszakban hunynák le végleg a szemeiket.
Ez a megatartás egy parazita magatartás. Amíg a társadalom egészséges gondolkodású egyedei igyekeznek azt fenntartani, nem cask szellemileg, hanem fizikai mivoltában is, addig azok akik ehhez nem járulnak hozzá, csupán élősködők és a többi ember szociális érzékenységére gyúrnak, hogy ha eljön az idő, akkor róluk is gondoskodik majd a rendszer, úgy, hogy ehhez csak az előnyeit kellett élvezni, és nem kellett a felelősséggel és áldozatokkal járó részében részt venni.
Nem kicsit bicskanyitogató.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Akkor szarja majd le azt is ha nem lesz aki foglalkozzon vele mikorra magatehetetlen lesz. Ne verje az asztalt, hogy az neki jár mert társadalmi igazságosság, meg szociális érzékenység. Túrót. Ha mindenki úgy gondolkodna mint ő, akkor nem lenne senki fizikailag, aki eteti meg átpelenkázza, de még ha ennyire nem is robban le, ki fog neki kenyeret sütni, buszt vezetni, sírt ásni? A nem létező következő nemzedék? Lássuk már be, hogy ha neki joga van így leélni az életét, akkor mindenkinek joga van és ha mindenki ezt csinálná, akkor a munka mellől lehetne a temetőbe menni, de mindenkinek kivétel nélkül. A társadalmi és technikai vívmányok nagy része az utolsó időkben már nemlétezővé válna, mert nem lenne aki üzemeltesse. A vége az lenne, hogy az utolsó emberek már a kőkorszakban hunynák le végleg a szemeiket.
Ez a megatartás egy parazita magatartás. Amíg a társadalom egészséges gondolkodású egyedei igyekeznek azt fenntartani, nem cask szellemileg, hanem fizikai mivoltában is, addig azok akik ehhez nem járulnak hozzá, csupán élősködők és a többi ember szociális érzékenységére gyúrnak, hogy ha eljön az idő, akkor róluk is gondoskodik majd a rendszer, úgy, hogy ehhez csak az előnyeit kellett élvezni, és nem kellett a felelősséggel és áldozatokkal járó részében részt venni.
Nem kicsit bicskanyitogató.

Nem akar magatehetetlen lenni. Nem azt se akarja, hogy pelenkázzák. Azt hittem legalább ennyi lejött....
Nem mellesleg az a pénz ami elmegy gyerekre amblokk annak 0-18/21/25éves kora között az neki ott a bankszámlán +1 lakásban... igen neki jönni fog a taxi.
Nem nem érdekli a turul. 1000éves magyarország sem.
Nem mellesleg sztem a Magyar államot se érdekli más minőségében az állampolgár mint adófizető. Akitől el lehet venni.
Az se érdekli te minek nevezed. És amúgy is kb semmi közöd hozzá.

Nem mellesleg szerinte nem a rendszer gondoskodik róla. 20-30-40 évig befizette a nyugdíjjárulékot. És ez idő alatt is fentartotta a rendszert az adójával.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 346
113
Nem akar magatehetetlen lenni. Nem azt se akarja, hogy pelenkázzák. Azt hittem legalább ennyi lejött....
Nem mellesleg az a pénz ami elmegy gyerekre amblokk annak 0-18/21/25éves kora között az neki ott a bankszámlán +1 lakásban... igen neki jönni fog a taxi.
Nem nem érdekli a turul. 1000éves magyarország sem.
Nem mellesleg sztem a Magyar államot se érdekli más minőségében az állampolgár mint adófizető. Akitől el lehet venni.
Az se érdekli te minek nevezed. És amúgy is kb semmi közöd hozzá.

Nem mellesleg szerinte nem a rendszer gondoskodik róla. 20-30-40 évig befizette a nyugdíjjárulékot. És ez idő alatt is fentartotta a rendszert az adójával.
Látom nem megy a szövegértés, de jó fej vagyok, hát segítek neked.

Nem akar magatehetetlen lenni. Nem azt se akarja, hogy pelenkázzák.
nem mindenki fogja nem akarni, remélem ezt azért el tudod képzelni..Nem mindenki fog majd leugrani a tetőről, főleg ha már arra sem emlékszik a 3 emeleten, hogy miért indult el...

igen neki jönni fog a taxi.
Ki fogja vezetni? Megszerelni?

Nem nem érdekli a turul. 1000éves magyarország sem.
Erről szó sem volt, ezt te álmodtad ide. És nem, nem kell belemagyarázni semmit abba amit írtam, azt írtam le amit le akartam írni.

Nem mellesleg sztem a Magyar államot se érdekli más minőségében az állampolgár mint adófizető. Akitől el lehet venni.
Amíg van aki adót fizessen. De ha senki nem csinál gyereket, akkor megnézem hogy az állam miből fog működni és kik fogják működtetni. Tudod: orvos, rendőr, vasutas… Ha nem csinálsz ezek sem lesznek, majd megműtöd magad ügyesen. Vagy ugrasz.

Az se érdekli te minek nevezed. És amúgy is kb semmi közöd hozzá.
Már hogy a viharba ne lenne közöm hozzá, ha az én gyerekemet fogja szívatni ő is az öregkori nyomorával és az én gyerekemnek fog kelleni megtermelni azt a GDP-t is amit az ő nem létező gyereke nem termel meg, hogy egyáltalán működjön körülöttünk minden… és lesz majd az a korosztályi arány amikor a fiatalok annyira elfogynak, hogy a társadalmi életminőség romlásának veszélye nélkül nem fogják tudni az elvárt színvonalon eltartani és gondozni az idősebb korosztályt. Kapufa...

Nem mellesleg szerinte nem a rendszer gondoskodik róla.
Hanem mégis ki? A manók?

20-30-40 évig befizette a nyugdíjjárulékot. És ez idő alatt is fentartotta a rendszert az adójával.
Nem. Ez idő alatt az őt megelőző nyugdíjasokat tartotta el ebből az adóból. Őt azok tartanák el az adójukkal akiket éppen nem szült meg vagy nevelt fel.


Elképesztően szűklátókörű gondolkodás. Méghogy semmi közöm hozzá... ugyanabban a csónakban ülünk, csak amikor majd az ostobák elsüllyesztik az eszetlen marhaságukkal akkor sajnos én is velük fogok süllyedni. Csak ennyi közöm van hozzá.

 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Látom nem megy a szövegértés, de jó fej vagyok, hát segítek neked.

Nem akar magatehetetlen lenni. Nem azt se akarja, hogy pelenkázzák.
nem mindenki fogja nem akarni, remélem ezt azért el tudod képzelni..Nem mindenki fog majd leugrani a tetőről, főleg ha már arra sem emlékszik a 3 emeleten, hogy miért indult el...

igen neki jönni fog a taxi.
Ki fogja vezetni? Megszerelni?

Nem nem érdekli a turul. 1000éves magyarország sem.
Erről szó sem volt, ezt te álmodtad ide. És nem, nem kell belemagyarázni semmit abba amit írtam, azt írtam le amit le akartam írni.

Nem mellesleg sztem a Magyar államot se érdekli más minőségében az állampolgár mint adófizető. Akitől el lehet venni.
Amíg van aki adót fizessen. De ha senki nem csinál gyereket, akkor megnézem hogy az állam miből fog működni és kik fogják működtetni. Tudod: orvos, rendőr, vasutas… Ha nem csinálsz ezek sem lesznek, majd megműtöd magad ügyesen. Vagy ugrasz.

Az se érdekli te minek nevezed. És amúgy is kb semmi közöd hozzá.
Már hogy a viharba ne lenne közöm hozzá, ha az én gyerekemet fogja szívatni ő is az öregkori nyomorával és az én gyerekemnek fog kelleni megtermelni azt a GDP-t is amit az ő nem létező gyereke nem termel meg, hogy egyáltalán működjön körülöttünk minden… és lesz majd az a korosztályi arány amikor a fiatalok annyira elfogynak, hogy a társadalmi életminőség romlásának veszélye nélkül nem fogják tudni az elvárt színvonalon eltartani és gondozni az idősebb korosztályt. Kapufa...

Nem mellesleg szerinte nem a rendszer gondoskodik róla.
Hanem mégis ki? A manók?

20-30-40 évig befizette a nyugdíjjárulékot. És ez idő alatt is fentartotta a rendszert az adójával.
Nem. Ez idő alatt az őt megelőző nyugdíjasokat tartotta el ebből az adóból. Őt azok tartanák el az adójukkal akiket éppen nem szült meg vagy nevelt fel.


Elképesztően szűklátókörű gondolkodás. Méghogy semmi közöm hozzá... ugyanabban a csónakban ülünk, csak amikor majd az ostobák elsüllyesztik az eszetlen marhaságukkal akkor sajnos én is velük fogok süllyedni. Csak ennyi közöm van hozzá.


Én azt látom tudatosan terelsz, mosol és félremagyarázol.

Taxi: taxi mindig lesz kérdés mennyi és az ára. És igen neki jönni fog a taxi. Mert megteheti. Mert befektetésben ott az a pénz amit nem esett ki gyerek miatt.
Mennyi most egy gyerek felnevelése MOon? 25-50misi? Na ő azt befektette. (Nálunk amúgy az első 3 év kb 13misi. Első három év.)

Tényleg nem motiválja, hogy szerinted nem lesz orvos. Szerinte lesz és őt fogja ellátni mert pénz. Gyerekest nem mert annak meg nincs. Nem mellesleg minden második nap foci, tollas... én meg megyek oviba.

Igen a te (meg ha ittmarad az én) gyerekem fogja szivatni. Szerinte ehez semmi közöd ő berakta a közösbe a részét avval a havi félmillióval ammit elvesz tőle az állam.

Nem szerinte ő befizette a pénzt. Ha ezért kap vmit jó, ha nem megveszi magának.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Én azt látom tudatosan terelsz, mosol és félremagyarázol.

Taxi: taxi mindig lesz kérdés mennyi és az ára. És igen neki jönni fog a taxi. Mert megteheti. Mert befektetésben ott az a pénz amit nem esett ki gyerek miatt.
Mennyi most egy gyerek felnevelése MOon? 25-50misi? Na ő azt befektette. (Nálunk amúgy az első 3 év kb 13misi. Első három év.)

Tényleg nem motiválja, hogy szerinted nem lesz orvos. Szerinte lesz és őt fogja ellátni mert pénz. Gyerekest nem mert annak meg nincs. Nem mellesleg minden második nap foci, tollas... én meg megyek oviba.

Igen a te (meg ha ittmarad az én) gyerekem fogja szivatni. Szerinte ehez semmi közöd ő berakta a közösbe a részét avval a havi félmillióval ammit elvesz tőle az állam.

Nem szerinte ő befizette a pénzt. Ha ezért kap vmit jó, ha nem megveszi magának.
Ez a kérdés nem ilyen egyszerű! A befektetések nem atom biztosak! Eleve pénz nyomda miatt válság formájában nullázódnak ! Másrészt ingatlan és más hasonló értékét a kereslet kínálat szabja meg! Ma mindenki Budapestre akar költözni ezért reál értéken magas az ingatlanok ára 40-50 millió körül van. 40 év alatt két teljes munka képes generáció nevelődik ki. Mivel ezen generációk létszáma jóval alacsonyabb így ingatlanok iránti kereslet megfog csappanni(amennyiben külső hatásokat nem veszünk figyelemben) 40 év múlva az ingatlan nem 40 milla+addigi pénz romlást fogja érni mivel kereslet csökken. Kevesebb munkaerő bélköltsége viszont dinamikusan nő! Mért dolgozzon egy ápoló aktuális minimálbér +10-15% amennyibe munkája iránt megnőtt a kereslet, és igen pont a gyermektelenek részéről. Így lazán elkérhet munkájáért aktuális minimálbér +20-30% vagy még többet az igények tükrében.

Más hogyan fogalmazva

A pénzügyi rendszer alapja a bizalom. Bízunk benne hogy az a pénz amit kapunk x egységnyi javakat tudunk venni. De ez nem törvény szerű !

A gyerek papíron nagy kiadás de ez az alapja annak, hogy a társadalom fennmaradjon! Az új generációk alapozzák meg a pénzügyi rendszer bizalmi elvi felépítését. A fiatalok a cselekvő képes alkotó emberek állítanak elő javakat amiért pénzel lehet fizetni. Amikor lehet ! A pénzügyi rendszer sajátosságai miatt vannak nullázódások "gazdasági lufik" amikor egy eszköz értékét nagyon felértékelik utána meg leértékeli az a régi ár 1/3-1/4-re 1/10 akár.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 346
113
Én azt látom tudatosan terelsz, mosol és félremagyarázol.

Taxi: taxi mindig lesz kérdés mennyi és az ára. És igen neki jönni fog a taxi. Mert megteheti. Mert befektetésben ott az a pénz amit nem esett ki gyerek miatt.
Mennyi most egy gyerek felnevelése MOon? 25-50misi? Na ő azt befektette. (Nálunk amúgy az első 3 év kb 13misi. Első három év.)

Tényleg nem motiválja, hogy szerinted nem lesz orvos. Szerinte lesz és őt fogja ellátni mert pénz. Gyerekest nem mert annak meg nincs. Nem mellesleg minden második nap foci, tollas... én meg megyek oviba.

Igen a te (meg ha ittmarad az én) gyerekem fogja szivatni. Szerinte ehez semmi közöd ő berakta a közösbe a részét avval a havi félmillióval ammit elvesz tőle az állam.

Nem szerinte ő befizette a pénzt. Ha ezért kap vmit jó, ha nem megveszi magának.
Hát kb ez így megalol.
10000 parazitanyugdíjasra jut majd 5 orvos. Egymás között szépen felverik az árat és akik többet tudtak keresni a meg nem született gyerekeiken azoké lesz az 5 orvos a többi meg megszívta, hiába választotta a pénzt a gyerek helyett, gyakorlatilag a pénze a kereslet kínálati viszonyok között elértéktelenedett. Azok akik a gyereket választották a pénz helyett, ab start hátrakötött kézzel indultak ebben a bunyóban, mégsem ők jönnek ki a legrosszabbul, mivel nekik legalább van kihez fordulni, a családi kötelékek nem inflálódnak el mint az önző élet megtakarításai.

Egy gyerek felnevelése magyarországon annyi amennyi, nem nézem és sose számoltam, csak az érdekel, hogy a legjobbat adjam a biztonságos keretek között. Ezért nem átallottam feladni az álmaim többségét, hogy mevalósíthassam az ő álmaikat, vagy legalább segítsem őket ebben. Pont leszarom, hogy mi lehetett volna ha... ami most van azt nem adnám semennyiért. És aki az ő jövőjüket akarja ellopni az önzésével az rohadjon meg két lábon. De azonnal.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Nem akar magatehetetlen lenni. Nem azt se akarja, hogy pelenkázzák. Azt hittem legalább ennyi lejött....
Nem mellesleg az a pénz ami elmegy gyerekre amblokk annak 0-18/21/25éves kora között az neki ott a bankszámlán +1 lakásban... igen neki jönni fog a taxi.
Nem nem érdekli a turul. 1000éves magyarország sem.
Nem mellesleg sztem a Magyar államot se érdekli más minőségében az állampolgár mint adófizető. Akitől el lehet venni.
Az se érdekli te minek nevezed. És amúgy is kb semmi közöd hozzá.

Nem mellesleg szerinte nem a rendszer gondoskodik róla. 20-30-40 évig befizette a nyugdíjjárulékot. És ez idő alatt is fentartotta a rendszert az adójával.
Az is aki gyereket szül, sőt, talán még inkább, mert ő kénytelen dolgozni, nem lébecolhat. Na tudod az is fenntartja a rendszert. Azt sem hiszem hogy olyan sok lenne nekik a bankszámlán. Ugyan már, hány olyan 35-40 éves nőt ismersz aki tele van pénzzel mert nincs gyereke? Elbaxxák minden xarra , legalábbis én jópárat ismerek de egyik se vagyonosabb nálam, pedig én csak egy átlagos állampolgár vagyok. Lakásuk nincs, ha van akkor full hitelre gyakorlatilag. Pénz nincs, fizetéstől fizetésig vannak, hiába keres közülük sok jól. Fodrász-szoli-műköröm-ruha, stb. Tudod hánynak még jogsija sincs ennyi idősen? Hja karrierista egy részük, hát szerintem nem érdemes egy multicégnek szentelni az életet.
Írtam már itt korábban hogy semmi baj ezzel az életstílussal, csak én ha majd eljön a nyugdíj, akkor a 0 gyerekeseknek 50%-ot adnék a 100-ból, az 1 gyerekesnek 75-öt, a 2-nek már 100-at. A nyugdíjjárulék jelenleg a fizetéseket terhelő levonások egyik legnagyobb része. Talán így kicsit át lehetne csoportosítani másra. A kutyát nem érdekli hogy dolgozott x évet, más is. Nem csak a gyerektelenek, mának élők fizetnek ám adót. Régen, (na azért nem olyan régen) volt ám olyan hogy legényadó. Sőt, az utánozni kötelező EU vezető Németországban jelenleg is van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Én azt látom tudatosan terelsz, mosol és félremagyarázol.

Taxi: taxi mindig lesz kérdés mennyi és az ára. És igen neki jönni fog a taxi. Mert megteheti. Mert befektetésben ott az a pénz amit nem esett ki gyerek miatt.
Mennyi most egy gyerek felnevelése MOon? 25-50misi? Na ő azt befektette. (Nálunk amúgy az első 3 év kb 13misi. Első három év.)

Tényleg nem motiválja, hogy szerinted nem lesz orvos. Szerinte lesz és őt fogja ellátni mert pénz. Gyerekest nem mert annak meg nincs. Nem mellesleg minden második nap foci, tollas... én meg megyek oviba.

Igen a te (meg ha ittmarad az én) gyerekem fogja szivatni. Szerinte ehez semmi közöd ő berakta a közösbe a részét avval a havi félmillióval ammit elvesz tőle az állam.

Nem szerinte ő befizette a pénzt. Ha ezért kap vmit jó, ha nem megveszi magának.
Mi ez a taxizás? Ne haragudj de nem vagyok pesti. Nem megy ki a taxi ahhoz aki családos? Honnét tudják a taxisok ki az és ki nem? Na meg miért menne bárki taxival mikor ott a saját autó? De sokan a buszra gerjednek, vagy lásd molnit ő pl bringázik. Na meg miért ne lenne pénze a gyerekesnek? A vagyonosság nem gyerekfüggő, de a példádnál maradva a foci, tollaslabda, stb az ingyen van? Arra miért nem sajnálja az alanyod? Én speciel egy percig se csinálnám egyiket sem. .
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
N
Hát kb ez így megalol.
10000 parazitanyugdíjasra jut majd 5 orvos. Egymás között szépen felverik az árat és akik többet tudtak keresni a meg nem született gyerekeiken azoké lesz az 5 orvos a többi meg megszívta, hiába választotta a pénzt a gyerek helyett, gyakorlatilag a pénze a kereslet kínálati viszonyok között elértéktelenedett. Azok akik a gyereket választották a pénz helyett, ab start hátrakötött kézzel indultak ebben a bunyóban, mégsem ők jönnek ki a legrosszabbul, mivel nekik legalább van kihez fordulni, a családi kötelékek nem inflálódnak el mint az önző élet megtakarításai.

Egy gyerek felnevelése magyarországon annyi amennyi, nem nézem és sose számoltam, csak az érdekel, hogy a legjobbat adjam a biztonságos keretek között. Ezért nem átallottam feladni az álmaim többségét, hogy mevalósíthassam az ő álmaikat, vagy legalább segítsem őket ebben. Pont leszarom, hogy mi lehetett volna ha... ami most van azt nem adnám semennyiért. És aki az ő jövőjüket akarja ellopni az önzésével az rohadjon meg két lábon. De azonnal.
a tegyük fel a példád alapján a 10000 nyugdíjasod közt van az 5 doki szülője. Na kit fog az a doki ellátni? A vadidegent vagy a családtagját? Hát persze hogy soron kívül ingyen a családtag meg be. :D Amúgy nem kerül sokba az a gyerek annyira mint hirdetik. Nekem 3 van, így kb 150000-el kapok többet havonta a az adókedvezmény-családi pótléknak köszönhetően mint aki nem kap ilyent. Ennyiben nincs benn a 3 gyerek összesen havonta. Később passz hogy mi lesz de nem vágok eret magamon ha nem lesz diplomája valamelyiknek, inkább háza legyen, és egy jó szakmája. Ami eddig úgy néz ki lesz is mindháromnak, saját, hitelmentes.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Nemrég volt nálunk látogatóban pár gyerektelen meg 1 gyerekes 30+-os nőszemély. A jajj de cukik a gyerekek téma után feldobtam nekik hogy nekik lesz -e következő vagy lesz-e? Sok hááát, meg kitérő válasz után mondtam nekik hogy a 3 közül válasszanak ki kettőt amelyik ne legyen, melyiket tartanák meg? Pár másodperc után leesett nekik mire gondoltam, szemlesütve szabadkoztak hogy ilyet nem lehet. Ennyi, melyik ne legyen? Mi lett volna ha rájuk is ezt mondják hogy á, ne legyen.
 
Status
Not open for further replies.