[BIZTPOL] Japán, Dél-Korea és Délkelet-Ázsia (Dél-kínai tenger)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 042
113
Japán 400 db Tomahawkra írt alá szerződést 1,7 mld dollár értékben.
A megszállt ország kell pörgesse a megszálló gazdaságát.
India is egy gyarmat! Olyan hirek keringenek hogy fegyvereket küld Ukrajnának
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
774
1 975
93
A japán MOD 1,7 milliárd dolláros történelmi megállapodást köt 400 Tomahawk Land Attack Missile (TLAM) beszerzésére a Block-4 változatban, a JMSDF Aegis rombolóin való telepítésre. A képzés a tervek szerint márciusban kezdődik.


Az amerikainak olyan feje van, mint egy autókereskedőnek, aki most sózott rá valami szerencsétlenre egy szalonnyi rozsdás Suzukit :)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 405
16 635
113
A japán MOD 1,7 milliárd dolláros történelmi megállapodást köt 400 Tomahawk Land Attack Missile (TLAM) beszerzésére a Block-4 változatban, a JMSDF Aegis rombolóin való telepítésre. A képzés a tervek szerint márciusban kezdődik.


Az amerikainak olyan feje van, mint egy autókereskedőnek, aki most sózott rá valami szerencsétlenre egy szalonnyi rozsdás Suzukit :)
Rahm Emmanuel a nemgoj nagykövet. Talán azért van olyan feje :cool:
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 091
113
Japán 400 db Tomahawkra írt alá szerződést 1,7 mld dollár értékben.
A megszállt ország kell pörgesse a megszálló gazdaságát.

Hát igen. A vazallus rendkívüli rendkívüli hadiadót fizet a hűbérurának.

Amúgy a hírben nem 1,7 milliárd USD van, hanem 2,35 milliárd. Azzal a darabonként 5,9 millió dodóval elég vastagon fogott a ceruza. Van benne egy "hangyányi" extra profit. A gyártónak szintén igen nyereséges hazai ár 1,87 millió block IV és 2 millió block V esetén. De nemrég még csak bő 1 millió volt.

Meg ugyebár ez kicsit sem eszkaláció (eddig ilyen fegyvere a japánoknak nem volt) és a kínaiak egyáltalán nem lesznek morcosak a Pekinget fenyegetni képes robotrepcsik miatt (amik papíron ugyan nem, de valójában technikailag akár nuki fejjel is felszerelhetők lennének). Biztos nem fognak semmilyen válaszlépést tenni, ami miatt Japánnak nem a biztonsága nőne, hanem pont a fenyegetettsége. Biztos nem fognak egy kicsivel több kínai nuki rakétába és robotrepcsibe japán célpont betáplálni. Észak-Korea is gondolom örömét fogja kifejezni és még csak véletlenül sem több és hatékonyabb robotrepülő és rakéta hadrendben állításával válaszol. Az oroszok szintén igen pozitívan szokták fogadni a közelükbe telepített Tomahawkok hírét. Deveslunak és Redzikowonak is hogy örültek, pedig az bőven nem 400 indítót, vagy rakétát jelent.
Mint tudjuk, a biztonságot mindig a támadó fegyverek növelik és nem a védekezők. Főleg a stratégiai támadó fegyverek.

Azért gondolom a használathoz szükséges kódok az USA-nál lesznek. Esetleg egy kis meglepi kiskapu a japán rombolókhoz szállított Aegis rendszerbe, hogy távolról a jenkik akár el is tudják indítani ezeket a robotrepcsiket a japánok akarata ellenére is?

Egyébként a 300 km-nél nagyobb hatóváloságú fegyverek eladását tiltó MTCR megállapodással mi a helyzet? Mert annak részese az USA és Japán is. Persze ez az USA-t magasról nem érdekli és a Tomahawkot megveteti az ausztrálokkal, kanadaiakkal, japánokkal, hollandokkal, angolokkal.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 299
17 371
113
Tényleg hogy áll Thaiföld a nemzetközi porondon? Amcsi befolyás? Vagy Kínai? Esetleg olyan magánutas mint Vietnám? Hogy állnak a faszos-fiùk turizmuson kívül?
Szerintem elsősorban kínai övezet, de pl nyugati fegyverei is vannak. Valószínüleg próbál hintázni, amennyire lehet. @laiki vagy @Morishima hátha jobban képben vannak.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 091
113
Szerintem elsősorban kínai övezet, de pl nyugati fegyverei is vannak. Valószínüleg próbál hintázni, amennyire lehet. @laiki vagy @Morishima hátha jobban képben vannak.

Korábban jenki befolyás alatt álltak. Legalábbis a hadsereg, ami rendszeresen puccsolgatott. (Azt hiszem ők a nem hivatalos világrekorderek puccsok terén.) Tehát fel lehetne úgy is tenni a kérdést, hogy mit akar a hadsereg.

A legnagyobb pajtások akkor voltak a jenkikkel, amikor még azok is papíron barátkoztak Kínával, befektettek ott és nem kellett a kettó közt választani, illete Kína még mesze kisebb gazdsági, politikai súllyal renelkezett. A vietnámi háború idején kiterjedt ameriakai katonai jelenlét volt ott. De aztán a közvetlen amcsi katonai jelenlét megszűnt.

Van egy 10%-ot enyhén meghaladó kínai kisebbségük. Kína a legnagyobb gazdasági partnerük. Import terén messze Kína vezet, exportot nézve kb. egál az USA-val. Nagy tétel náluk a turizmus és e téren is Kína részesedése magas, de az USA befolyás alatt álló "nyugaté" együttvéve még magasabb. Úgy néz ki megpróbálnak nem nyiltan szembehelyezkedni egyikkel sem. Az USA megpróbálta a Kína körüli országokat rávenni egy Kína elszigetelős mókára, de lényegében egész Dél-Kelet-Ázsia udvariasan elutasította és megtagadták, hogy Kínával nyiltan gazdasági háborúba kezdjenek az amerikaiak kedvéért. Még azok az országok is, amelyek a Dél-kínai-tengeren érdekeltek. Thaiföld az ACTFA-nak, azaz az ASEAN-kínai szabadkereskedelmi övezetnek részes állama és eszük ágában sincs onnan kiugrani. Ugyanez igaz a többi dél-kelet-ázsiai országra is. Thaiföld az utóbbi időben nem nagyon fizetett érdemi fegyvervásárláson keresztüli hadiadót az USA-nak, ellenben vettek Kínától harckocsit, gyalogsági harcjárművet tengeralattjárót, hajót és építenek közös hadiüzemet. De azért persze a jenkik által rendezett hadgyakorlatokon is részt vesznek és helyszínt is biztosítanak azoknak. Meg állandó jelleggel ott vannak az amcsi katonai tanácsadók.

Szóval próbálnak kimaradni a szembenállásból és egyik féllel sem tengelyt akasztani, mindkét irányba barátságot mutatni. Ha nagyon élére állna a dolog és mindenképpen választani kell, akkor valószínűleg jól felfogott önérdekből Kínával akarnának kevésbé szembeszállni, de a hadsereg tábornokai közt még azért lehet az USA felé elkötelezett. Ha folytatódik a most látható folyamat és az USA érdekérvényesítő képessége globálisan gyengül, míg Kínáé erősödik, akkor tovább csökken az esély, hogy a jenki oldalt fogja Thaiföld választani.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 091
113
Jelentős lítium lelet Thaiföldön.
Kíváncsi vagyok vajon elég demokratikus e Thaiföld vagypedig hamarosan oda is exportálni fogják

Thaiföldön a demokrácia csak hellyel-közzel és akkor is inkább csak papíron létezik. Az a ritka, ha nem a hadsereg van épp hatalmon.

De azt most már Kína nem engedné meg, hogy újra befészkeljék magukat oda az amcsik. Ez a '60-as, '70-es években még működött, most már nem. Meg most már Thaiföld sem vágyik arra, hogy önként jelentkezhessen gyarmatosítási, kizsákmányolási célpont szerepre. Háborús frontország szerepre szintén nem vágynak. Nincs világverő haderejük, de a ahhoz azért elég erősek, hogy ész nélkül egészségtelen lenne nekik ugrani. Embargózni pedig nehéz őket a szárazföldi kapcsolataik és a tengerpartjuk miatt. Valószínűleg az egész ASEAN inkább összezárna Thaiföld mögött, sem mint hagyja felszalámizni a tagjait.

Úgyhogy valószínűleg azt a lítiumot meg kell majd venni tőlük rendes áron és nem elvenni. De Kínának ez teljesen megfelel. Most is vesznek jó néhány ásványkincset Thaiföldtől. Az USA meg versenyezhet az erőforrásért, ha tud, de szabad versenyben erősen Kínának áll a zászló. Ugyanabból a lítiumból Kína gyárt versenyképesebben terméket. Meg közelebb is van.