[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="Python">Deblatszevo - Ha minden igaz Milicista veszteségeket látunk.
https://www.youtube.com/watch?v=hJnoSrrQq5k


yGbbXXn.jpg

yhODfEv.jpg

q7uYLwL.jpg

lLklJkK.jpg

Sajnos azok.Haltalmas veszteségek a szakiknak. A Hozzá nem érto hadmuveleti tervezés.
Tuzérséggel kellet volna loni a beásott ukrán tuzérségi állásokat napokon át.</blockquote>

a 3-ik kepen a Volk-os tank 1000%-ra ukran volt. 2 napja lattam az egyik ukran videon. Az utolso kepen a jobb oldali tankra is az ukran zaszlo van felfestve a torony oldalara. A donyeckieknek foleg zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
A donyeckieknek foleg zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak.

Nem biztos, hogy a T-72 a jobb. Anno a 72 volt a tömegtank, és ezt kapták exportként a VSZ szövegségeseik is, míg a drágább és magasabb színvonalú, nagyobb harcértékű T-64 pedig csak náluk volt rendszeresítve, és ott is az elitebb egységeknél. amúgy a két termékvonalat kb párhuzamosan fejlesztették.
Kérdés, az elmúlt 25 évben az ilyen-olyan modernizálgatások, gányolások mennyire változtattak ezen, de a szovjet időkben ez volt a trend.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="Python">Deblatszevo - Ha minden igaz Milicista veszteségeket látunk.
https://www.youtube.com/watch?v=hJnoSrrQq5k


yGbbXXn.jpg

yhODfEv.jpg

q7uYLwL.jpg

lLklJkK.jpg

Sajnos azok.Haltalmas veszteségek a szakiknak. A Hozzá nem érto hadmuveleti tervezés.
Tuzérséggel kellet volna loni a beásott ukrán tuzérségi állásokat napokon át.</blockquote>

a 3-ik kepen a Volk-os tank 1000%-ra ukran volt. 2 napja lattam az egyik ukran videon. Az utolso kepen a jobb oldali tankra is az ukran zaszlo van felfestve a torony oldalara. A donyeckieknek foleg zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak.</blockquote>

A videot kommentáltam....
A veszteségi arány 1:3, ami szerintem magas a szakik létszámához képest.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
A Merkel-Hollande túrával nekem csak egy a bibi, először mennek Poroshoz és utána Putyinhoz.
Ebből semmi értelmes nem sül ki. Ha előbb Putyinhoz mennének és utána Poroshoz akkor esetleg.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
<blockquote rel="bartinieffektus"> A donyeckieknek foleg zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak.

Nem biztos, hogy a T-72 a jobb. Anno a 72 volt a tömegtank, és ezt kapták exportként a VSZ szövegségeseik is, míg a drágább és magasabb színvonalú, nagyobb harcértékű T-64 pedig csak náluk volt rendszeresítve, és ott is az elitebb egységeknél. amúgy a két termékvonalat kb párhuzamosan fejlesztették.
Kérdés, az elmúlt 25 évben az ilyen-olyan modernizálgatások, gányolások mennyire változtattak ezen, de a szovjet időkben ez volt a trend.</blockquote>

Caps, egy szóval sem mondta, hogy az jobb. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
<blockquote rel="bartinieffektus"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="Python">Deblatszevo - Ha minden igaz Milicista veszteségeket látunk.
https://www.youtube.com/watch?v=hJnoSrrQq5k


yGbbXXn.jpg

yhODfEv.jpg

q7uYLwL.jpg

lLklJkK.jpg

Sajnos azok.Haltalmas veszteségek a szakiknak. A Hozzá nem érto hadmuveleti tervezés.
Tuzérséggel kellet volna loni a beásott ukrán tuzérségi állásokat napokon át.</blockquote>

a 3-ik kepen a Volk-os tank 1000%-ra ukran volt. 2 napja lattam az egyik ukran videon. Az utolso kepen a jobb oldali tankra is az ukran zaszlo van felfestve a torony oldalara. A donyeckieknek foleg zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak.</blockquote>

A videot kommentáltam....
A veszteségi arány 1:3, ami szerintem magas a szakik létszámához képest.</blockquote>

Ha hosszútávon gondolkodunk, nehogy azt hidd. Bezárják és felszámolják kemény harcokban a katlant, és utána indulandusz Mariupolba. Egy félmillás városból ahol a lakosság közel 90%(?) orosz, lesz elegendő utánpótlás. Nem véletlenül lőttek rá - nvsz - az ukránok.


Az ukránokat pedig képzeld majd el, amikor tízezres veszteséglistáról jönnek majd a szakadár hírek! Úgy harcba menni harcedzett, remek morállal rendelkező szakadárok ellen, hogy azok a saját területüket védik? Rövid távon lehetnek még ukrán sikerek, de kétlem, hogy hosszú távon valaki is ismét közük lesz a két népköztársaság területéhez.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Caps, egy szóval sem mondta, hogy az jobb. :)

Tulajdonképpen lehet igazad. Én a "zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak" szövegből a MÁR INKÁBB kifejezést értettem úgy, hogy alá-fölérendeltség színvonalban, de félreérthettem.
 

naszados

Member
2015. február 6.
57
3
8
Jó napot kívánok a kerekasztalnál levőknek. Nagy érdeklődéssel olvasom egy ideje az oldalt, s főleg ezt a topicot. Köszönöm a sok információt.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="borisz">
Caps, egy szóval sem mondta, hogy az jobb. :)

Tulajdonképpen lehet igazad. Én a "zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak" szövegből a MÁR INKÁBB kifejezést értettem úgy, hogy alá-fölérendeltség színvonalban, de félreérthettem.
</blockquote>
Ugy ertettem, hogy a legtobb kilott tank t-72-es, amit par honapja nagy csinnadrattaval adott at poros Janko. Par napja, ugyanezekkel a tankokkal, meg ukran szemelyzet pozolt.Meg az ukran kek-sarga zaszlot is latni.

A T-64-es detto ukran...

Peldaul rogton ezt talaltam a Volk-ra (nem csak nekem tunt fel).

B9Es9kjIgAAHWrI.jpg:large


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BP-R4rWCrKw
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 633
55 162
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="Python">Deblatszevo - Ha minden igaz Milicista veszteségeket látunk.
https://www.youtube.com/watch?v=hJnoSrrQq5k


yGbbXXn.jpg

yhODfEv.jpg

q7uYLwL.jpg

lLklJkK.jpg

Sajnos azok.Haltalmas veszteségek a szakiknak. A Hozzá nem érto hadmuveleti tervezés.
Tuzérséggel kellet volna loni a beásott ukrán tuzérségi állásokat napokon át.</blockquote>

a 3-ik kepen a Volk-os tank 1000%-ra ukran volt. 2 napja lattam az egyik ukran videon. Az utolso kepen a jobb oldali tankra is az ukran zaszlo van felfestve a torony oldalara. A donyeckieknek foleg zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak.</blockquote>

Megnyugodtam! :))
Veszteségek: az 1:3(4) valóban súlyos. Kérdés,hogy a katlan felszámolása után (remélem ez bekövetkezik jövő héten) sikerül-e ezen az arányon javítani.
Ez a Rasmussen mit szed? Egy ilyen háborús úszitót, bár az utódja és Bildt se kutya, még nem láttam. Ezek eljátszák minden szimpátiámat a Skandinávok iránt.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Nem hiszem, hogy a szakiknak lenne ekkora táboruk kiépítve a fronton.
Látzik, hogy ezt már régebben kiépítették és szokásos ukrán módra össze-vissza fel van halmozva eg csomó hadianyag.
Ennyi harcjármű veszteség igen jelentős, mégse mutogatják az ukik, hogy ők csinálták. Ez ösztönözné az embereit.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<blockquote rel="Python">
A cikk a zavarást, lehallgatást, légvédelmet (MANPADS) és a pct. technikát emeli ki, mint orosz támogatást.

A MANPADS rakéták nyilván Iglák, amik régi darabok, de a mélyrepülésben jövő, főleg UB-blokkokkal szerencsétlenkedő Szu-25, Mi-24 még annál is egyszerűbb, ideális célpont, de a hibásan földi célok ellen leküldött Mig-29 se sokkal több. Az alap orosz infracsalik ellen már anno az Igla is rendelkezett bizonyos fokú védelemmel, így ezeknek a régi gépeknek a lelövéséhez a régi rakéta is pont megfelelő. A lelőtt low tech gépeik nem igazolják azt, hogy az oroszok légvédelmi csúcstechnikát szállítottak, persze könnyebb kommunikálni a vereséget, ha találnak valami rajtuk kívülálló magyarázatot.
</blockquote>

Valószínűleg vannak lengyel GROM rakéták is.
www.janes.com/article/38053/polish-grom-manpads-appear-in-east-ukraine-conflict
Adat:
www.armyrecognition.com/polish_missile_vehicles_systems_weapons_poland_uk/grom_manpads_man-portable_air_defense_missile_system_technical_data_sheet_specifications_pictures.html&usg=ALkJrhhuiqQyJusYqjDgHK_gK6OIWhdyvw
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Rasmussen: Putyin egy balti állam lerohanásával tesztelheti a NATO-t
http://444.hu/2015/02/06/rasmussen-putyin-egy-balti-allam-lerohanasaval-tesztelheti-a-nato-t/
Miért tenné?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Jó napot kívánok a kerekasztalnál levőknek. Nagy érdeklődéssel olvasom egy ideje az oldalt, s főleg ezt a topicot. Köszönöm a sok információt.


ÜDV a fedélzeten!
Vigyázz, mert a htka túlzásba vitt látogatása függőséget okoz(hat) :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Rasmussen: Putyin egy balti állam lerohanásával tesztelheti a NATO-t
http://444.hu/2015/02/06/rasmussen-putyin-egy-balti-allam-lerohanasaval-tesztelheti-a-nato-t/
Miért tenné?

Rassmussen ismét nem vette be a gyógyszerét...
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Valószínűleg vannak lengyel GROM rakéták is.

Amik szintén az Igla fejlődési vonala! Az első sorozathoz a lengyelek megszerezték az Igla terveit a Szu szétesése utáni zavaros időkben, sőt eleinte szovjet/orosz alkatrészekből építették a saját verziójukat.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
A lostarmour.info szerint az LNR 4-es brigádja vesztett egy T72B-t és egy T64BM-et tegnap. Volt olyan veszteség, amit nem sikerült azonosítaniuk.






<blockquote rel="bartinieffektus"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="Python">Deblatszevo - Ha minden igaz Milicista veszteségeket látunk.

Sajnos azok.Haltalmas veszteségek a szakiknak. A Hozzá nem érto hadmuveleti tervezés.
Tuzérséggel kellet volna loni a beásott ukrán tuzérségi állásokat napokon át.

a 3-ik kepen a Volk-os tank 1000%-ra ukran volt. 2 napja lattam az egyik ukran videon. Az utolso kepen a jobb oldali tankra is az ukran zaszlo van felfestve a torony oldalara. A donyeckieknek foleg zsakmanyolt T-64 tankjai vannak az ukranok mar inkabb T-72-vel nyomulnak.</blockquote>

Megnyugodtam! :))
Veszteségek: az 1:3(4) valóban súlyos. Kérdés,hogy a katlan felszámolása után (remélem ez bekövetkezik jövő héten) sikerül-e ezen az arányon javítani.
Ez a Rasmussen mit szed? Egy ilyen háborús úszitót, bár az utódja és Bildt se kutya, még nem láttam. Ezek eljátszák minden szimpátiámat a Skandinávok iránt.</blockquote>
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Eheh:

http://444.hu/2015/02/06/rasmussen-putyin-egy-balti-allam-lerohanasaval-tesztelheti-a-nato-t/

Stoltenberg Nato fotitkár mondta a muncheni biztonsági konferencián:

Egyetlen Nato tagországot sem fenyegeti támadás veszélye .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Debalcevoi katlan
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oRXsfEJGjIU