[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1423574302

Ukrajnában a tervezett mozgósítani kívántaknak 25% van csak meg. Kijev erre taktikát változtatott.
Harkovban az új "komiszár" aki a mozgósítással foglalkozik aljas technikákat alkalmaz. Pl közvetlenül a munkahelyeken adják át a behívót, és lehet választani, bevonul, és így megmarad majd a munkahelye, vagy nem vonul be, munkanélküli lesz, és megy egyenesen a börtönbe.
Harkovban nő az elégedetlenség.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="antigonosz">München:
B9QfT8yIEAA5LgC.jpg
B9QfT84IYAEUDau.jpg

A legnagyobb xarkeverok társaságában.</blockquote>

<blockquote rel="antigonosz">München:
B9QfT84IYAEUDau.jpg

Baloldalon az a g..i soros vagy rosszul látok?</blockquote>

Soros (gúnynevén: Sortos, találjátok ki, hogy miért:)) minő véletlen Grúziában is keverte a sz*rt. Állítólag voltak (vagy még vannak) ott érdekeltségei (olaj, földgáz stb). Persze ezeket én is csak olvastam, de milyen érdekes, hogy itt is feltűnik, nem?
Összeesküvés-elméletesek szevasztok! :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 636
55 172
113
<blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

De szaki sniper volt, legalább 50 éves..:))
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 455
17 714
113
<blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

Ez most vagy lengyel volt vagy lengyel nemzetiségű. Tudtommal csak ők meg mi használjuk káromkodásra a kurva szót nem? Ha ukrán lenne akkor nem azt mondta volna, hogy bljat vagy szuka?
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Porosenkónek, Jacenyuknak, Bindennek meg a többieknek küldöm:
Gyóni Géza: Csak egy éjszakára
Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
A pártoskodókat, a vitézkedöket.
Csak egy éjszakára:
Akik fent hirdetik, hogy – mi nem felejtünk,
Mikor a halálgép muzsikál felettünk;
Mikor láthatatlan magja kél a ködnek,
S gyilkos ólom-fecskék szanaszét röpködnek.

Csak egy éjszakára küldjétek el öket;
Gerendatöréskor szálka-keresöket.
Csak egy éjszakára:
Mikor siketitön bögni kezd a gránát
S ugy nyög a véres föld, mintha gyomrát vágnák;
Robbanó golyónak mikor fénye támad
S véres vize kicsap a vén Visztulának.

Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
Az uzsoragarast fogukhoz veröket.
Csak egy éjszakára:
Mikor gránát-vulkán izzó közepén
Ugy forog a férfi, mint a falevél;
S mire földre omlik, ó iszonyu omlás, -
Szép piros vitézböl csak fekete csontváz.

Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
A hitetleneket s az üzérkedöket.
Csak egy éjszakára:
Mikor a pokolnak égö torka tárul,
S vér csurog a földön, vér csurog a fáról
Mikor a rongy sátor nyöszörög a szélben
S haló honvéd sóhajt: fiam… feleségem…

Csak egy éjszakára küldjétek el öket:
Hosszú csahos nyelvvel hazaszeretöket.
Csak egy éjszakára:
Vakitó csillagnak mikor támad fénye,
Lássák meg arcuk a San-folyó tükrébe,
Amikor magyar vért gözölve hömpölyget,
Hogy sirva sikoltsák: Istenem, ne többet.

Küldjétek el öket csak egy éjszakára.
Hogy emlékezzenek az anyjuk kinjára.
Csak egy éjszakára:
Hogy bujnának össze megrémülve, fázva;
Hogy fetrengne mind-mind, hogy meakulpázna;
Hogy tépné az ingét, hogy verné a mellét,
Hogy kiáltná bögve: Krisztusom, mi kell még!

Krisztusom, mi kell még! Véreim, mit adjak
Árjáért a vérnek, csak én megmaradjak!
Hogy esküdne mind-mind;
S hitetlen gögjében, akit sosem ismert
Hogy hivná a Krisztust, hogy hivná az Istent:
Magyar vérem ellen soha-soha többet!
- – Csak egy éjszakára küldjétek el öket.

Ez egy nagyon megható vers, iszonyatos fájdalom, erő és háborúellenesség van benne, köszönöm. Eddig még nem hallottam Gyóni Gézáról, de mostantól úgy érzem, hogy az egyik kedvenc költőm lesz. Még egyszer köszi ;).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
<blockquote rel="Unio"><blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

Ez most vagy lengyel volt vagy lengyel nemzetiségű. Tudtommal csak ők meg mi használjuk káromkodásra a kurva szót nem? Ha ukrán lenne akkor nem azt mondta volna, hogy bljat vagy szuka?</blockquote>

Oroszul is ugyan így mondják, napokban volt látható, amint méteres betűkkel volt egy zsákmányolt ukrán járműre festve.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Hölgyek, Urak!
Aki nem szagolt puskaport, az csak itt okoskodik (hál' Istenek)!
Tudtommal a mai napig a legjobb fejvadász fegyver a II. háború során legyártott Mauser 7.92 fegyver. (a mai napig is). Volt rá alkalmam kipróbálni! MOA ide vagy oda! (kiskunhalasi eset).
A Gepárdól csak annyit, hogy két ezer méter a hatásos lőtávolsága 20mm páncélvastagság estén. De az már 14,5!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 455
17 714
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="Unio"><blockquote rel="szegcsab">Asszongya Q-va sniper !
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SyxFytYAigU

Mit ne mondjak, ilyen szituációban én is úgy káromkodtam volna mint egy kocsis :). Nem sokon múlott még szerintem a "szele" is megcsapta :).</blockquote>

Ez most vagy lengyel volt vagy lengyel nemzetiségű. Tudtommal csak ők meg mi használjuk káromkodásra a kurva szót nem? Ha ukrán lenne akkor nem azt mondta volna, hogy bljat vagy szuka?</blockquote>

Oroszul is ugyan így mondják, napokban volt látható, amint méteres betűkkel volt egy zsákmányolt ukrán járműre festve.</blockquote>

Ezt nem tudtam. Köszi az infót.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Angol felirattal:
https://www.youtube.com/watch?v=6CcfEWDI644

Megy a helységharc rendesen.

12:52-nél: Egyetek Roshen cukorkákat r*bancok! :)
17:20-tól: Az öreg aki támasztja a falat, az most ott lakik? Mert ha igen, akkor elég laza és van vér a pucájában.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Ma ismét akcioban volt Novorosszia légiereje . A Szu-25 csapást mért Debalcevonál a 40. ukrán zászloalj állásaira Novogrigorievka telepulésnél.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="mohacsan">Van itt olyan ,aki az Ukrán határ kozelében él?
Mennyi menekultet lehet látni,eggyáltalan mennyivel másabb az élet az ország azon felén mint mikor béke volt?

~20km, de momentán nem nagyon láttam. Egyszer sikerült elcsípni 2 idősebb árust ahogy Poroshenkót szidták amiért elköltötte az ország pénzét rakétákra amivel az oroszokat löveti. Piacokon is azt mondják, hogy még hazajárnak, bár napról napra nehezebb Kárpátalján az élet a folyamatos infláció miatt, sokszor a forintot át se váltják, hanem árut visznek vissza (mondjuk kávét eddig is raklapszámra hordták). Az áraikban is van "némi" emelkedés, tavaly év elején 600ft volt 1 kiló gumicukor, ősszel már 800, most 1000ft, ez az árkülönbözet kb. mindenre érvényes.

+Apró érdekesség: Tavaly ilyenkor még 4 féle édességgyártó termékeit lehetett kapni, ma már csak 1-et. Ki találja ki, hogy melyik márka?...

Menekültek inkább a Dunántúlra/Budapestre mehetnek, mivel aki járt már az országban az tudja, hogy itt a 3 keleti megyében 0 munkalehetőség van.</blockquote>

Nem élek a határ közelében, de sokat megfordulok piacokon és én is alátámasztom az árnövekedést. Az átjövő árusokkal nem beszéltem, de szerintem ők se örülnek ennek. Biztos van köztük olyan aki támogatja a jelenleg "regnáló" kormányt, mások meg úgy szidják őket mint a bokrot.

Most lehet, hogy megharagudtok rám (bár ezt már régen is írtam), nekem nagyon ízlenek a roshen csokijai. Mondjuk soha a büdös életbe nem tudtam volna azt elképzelni, hogy egy édességgyáros benne van a fegyverbiznicbe és mellékesen egy gerinctelen féreg. Biztos csak én vagyok ilyen naiv, hogy egy édességgyárost egy kedves,szakállas bácsinak képzelek el (mint a mikulást), aki jó fej meg minden. Egy világ omlott össze bennem :).
Most akkor bojkottáljam a termékeit? Bár mentségemre legyen mondva, hogy már rég ettem :).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Hogyan lett a csokoládékirályból fegyvres báró(Porosenko gránátvetoi, fegyver gyárai) Jacenjuk pénzugyi rendszere(machinációi),Kolomojszkij magánhadserege, fegyveruzletei, hogyan szerzi az ukrán vállalatokat, ukrán termofoldet.....stb
Nagyon jó betekintés az ukrán háború hátterébe.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=596R35Tt7tU

Ezt angol vagy magyar felirattal megnézném, kíváncsi vagyok rá, hogy miket mondanak benne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 301
76 877
113
joker

Nagyban függ a csőtől,pl a Szép puskának csak 700 méter pedig a lőszer azonos.

akagi

Szerintem hölgy nincs és 1000 meg 1 jobb puska van már a 98k-nál.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 636
55 172
113
<blockquote rel="aquarell">
De szaki sniper volt, legalább 50 éves..:))
Lehet nem tudtad, de Magyarorszag az 5 millio ex-mesterlovesz es 5 millio ex-kommandos orszaga. :p

</blockquote>
Igen. És a 10 mio foci szakértőé!!
Mikoris nyertünk utoljára egy háborút (tölem akár csak csatát..) vagy voltunk foci világbajnokok (tölem Europa-bajnokok) ? :)))
De a szánk bezzeg....... :))