1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Ukrajnai fegyveres konfliktus

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2014. március 1..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. altx

altx Guest

ahogy tudom a katonai snajperistak soha se nem fejbe lonek (csak filmekben). ok mindig a test kozepso reszire celoznak (has melkas), mert ott a legnagyobb lehetoseg a talalatra. Nem is a cel h megoljed a ellenfelet hanem h kiiktasd a csatabol.

ez a haboru meg jo is jon a ukran elnoknek, nem is csoda h nem is akarjak beejezni hanem huzzak. minel tovabb tart a haboru, annal tobb megrendeles lesz a fegyvergyarba es tobb penzt kaszalnak ossze.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Fennek

Ezeket bármelyik civil precíziós lövő tudja általában jobban(ez saját tapasztalat) mint a katonai mesterlövészek hisz ők kész fegyverrel és lőszerrel dolgoznak ellenben a civilekkel akik maguknak állítják össze a fegyvert és gyakran a lőszert is maguknak töltik.

3. aquarell

aquarell Well-Known Member

Emiatt a hágai nemzetközi bíróság előtt fognak Poroék kikötni. Egy sörfőzdét lövetni, az népírtás, genocid!! Emberek tizezreit kitenni a szomjhalálnak!!!

4. ecso

ecso New Member

Unio 15:47

Csakugyan jók a csokijai. Én vettem a Lidlben, amíg lehetett kapni.Remélem, ezzel nem támogattam ezt a pofát!

5. ecso

ecso New Member

dudi 15:50
    Tévedsz, én nőnemű vagyok. Nem is szoktam beleszólni a haditechnikai témákba.

6. akagi

akagi Well-Known Member

Dudi
    Köszönöm, hogy megtiszteltél a válaszoddal!
    A hölgyekről meg annyit, hogy biztos olvassák. (100%, biztosan tudom!). Te is (sajnos) szagoltál puskaport. A mauser csövekről még csak annyit, hogy a mai napig egy "világszám", mint ahogy az MG 42 sikertörténete. A csövek gyártásánál volt egy recept, amit a mai napig nem tudnak megfejteni. Mint a szamuráj kard sikertörténete. De van egy másik topik, ami mesterlövészettel foglalkozik, ne romboljuk tovább ezt a lehangoló topikot.

7. ms07

ms07 Well-Known Member

Hogyan tudták lőni Kramatorsk-ot? a fronttól jóval odébb van. Addig elvisz a Szmercs?

8. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor most kérek elnézést minden hölgy olvasótól/kommentelőtől!

9. phaidros

phaidros Well-Known Member

A szmrecs ha jól tudom 70km-es hatótávval bír, Gorlovka és térsége bőven beleesik ebbe.
    Érdekes, hogy a militarymaps-en Druzhkivka települést mutatja, ahonnan a támadás érkezett, de az meg mélyen ukrán területen van.

10. laiki

laiki Well-Known Member

A Szmercs elvisz 70 km-re is, de a szakinak csak Uragan és Grad van (utóbbihoz sincs újfajta rakéta), úgyhogy max. 35 km a lőtáv.

11. Unio

Unio New Member

Ez a riporter hatalmas figura. Mindig akciódús helyeken jelenik meg és amilyen izgalommal zihálva adja át a nézőknek a történéseket, az valami fenomenális. Ez a tag egy sakkjátszmát is úgy közvetítene mintha az élete múlna rajta :). Sorra születnek a htka-n a mémek :).

Úgy nézem fokozodik a helyzet. Nem lennék egy elfogott ukrán helyében sem, se a katlan zárva. Kezd fogyni a szakik türelme.
    Itt is hasonló lesz a zsoldosok sorsa, mint az araboknál...
    Egyébként ki volt ez a 2 muki akiket elkaptak? Vagy csak túlélők.
    </blockquote>

Kaptak rendesen. Szóval akkor ezek menekülő tisztek voltak vagy szélsőjobbos bakák?
    Azt a jelenetet nem értem, hogy mikor az rpgnél mennek (6:50), akkor miért van a halott tag egyik csizmája a töltet végén, a másik meg mellette. Most vagy mezítláb halt meg, vagy már előjött a fosztogatás az emberekből?

12. Unio

Unio New Member

És szegény civilek kapják az áldást :(.

13. Unio

Unio New Member

Na vajon miért állnak be farral és úgy lőnek?
    A következőkre tudok gondolni:
    1: Ha erős tűzbe kerülnek, akkor gyorsan elhúznak onnan.
    2: A motor is védi őket ha találatot kapnak és így nagyobb az esélye, hogy a személyzet túléli.
    3: Szarul álltak be.

bónusz:
    Az elején a srácnak miért piros a szeme?
    Kontaktlencsét hord, vagy csak úgy esik rá a fény? :)

14. Unio

Unio New Member

Mint például: III. Makáriosz ciprusi érsek és az EOKA

15. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

16. aquarell

aquarell Well-Known Member

Kezdik magukat megadni az első ukránok. Furcsa dolgokat mesélnek: az elromlott felszerelést, gépkocsikat a saját pénzükón javitják, mert tudják, hogy az életük függhet tőle. A század létszáma csak 60% -ban volt feltöltve stb.
    (Lifenews video, 2p18mp.) fel tudja talán valaki tölteni ide? Sajnos en ehhez hülye vagyok.

17. Unio

Unio New Member

Látszik, hogy a nagy átlag elfelejtette azt hogyha ilyen van, akkor:
    1: ha nagyon kamerázni akarsz, akkor rakd rá valamire azt oszt tűnj el az ablaktól
    2: Pláne tűnj el az ablaktól ha gyereked is van.
    3: Ilyenkor már rég szikszalagozni kellene az üvegeket.

Tudom innen könnyű okosnak lenni, de azért ez megfordulhatott volna az agyába/agyukban.

18. naszados

naszados Member

Fentebb az a hír szerepelt, hogy újra bejut az utánpótlás.
    Mi lehet délen, Novoazovszknál?

19. gabe69

gabe69 New Member

Fénykép? :)

20. Unio

Unio New Member

Hát, ez inkább valami páncélozot csapatszállítónak néz ki tüzelőnyílásokkal az oldalán, ha ez valami egészségügyi-jármű féle, akkor nem szép dolog így összekombinálni...</blockquote>

Ez ukárn lesz? Mert ha igen, akkor csak gratulálni tudok az aljasságuknak. Mondjuk legyen akármelyik félé, ez akkor is egy gerinctelen dolog. A lőréseket/nyílásokat mivel magyarázzák majd? Hogy onnan vezetik be az infúziót? Örült világ ez....</blockquote>

Az.Ukran.</blockquote>

Sejtettem. Ezeknek sincs gerincük.

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása