[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
OK. Vegyük sorban.
Akik odamentek katonai kiképzésen átesett emberek, akiknél működik egy katonai hierarchia.
Az a katonai hierarchia képes egy madjnem öszfegyvernemi harcot levezényelni a terepen lévő szakadár csapatokkal. Mondjuk az UAV-k legyen amolyan légierő. Tehát van légi felderítésed, előretolt tüzérségi megfigyelőid, tüzérséged, harckocsizóid stb. stb. Ezeket nem fogod traktorgyári munkásokkal és afgadnisztáni veteránokkal megcsinálni, főleg ilyen rövid idő alatt.
Ez a csapat hosszú hónapokon keresztül nem csak ellenállni volt képes az ukrán haderővel szemben, hanem sikeres ellentámadásra is.
Ok, hogy sok orosz önszántából is próbált nekik segíteni ahol csak lehetett, de rakétasorozatvetőbe rakétákat nem árulnak a sarki boltban. Ha bakancsot, ruhát, élelmet adhattak a civilek, lőszert csak a hadsereg raktáraiból kaphattak.
Nem értem, hogy vehettek részt? Ha nem regulárisként, akkor irregulárisként, reguláris támogatással.

Akik odamentek önszántukból vagy a helyi kelet ukrán oroszok, nagy részük kiképzésen átesett emberek, ha a 40-50 közti generációt nézzük, azok még bizony olyan SZU kiképzést kaptak, éveken keresztül, hogy sokan az ide írkáló megmondóemberek közül fel akarnák vagdalni az ereiket és anyuért sírnának az első napon.

Egy afganisztánt/csecsenföldet megjárt veteránt szerintem te ne írjál le Mac, hogy mit tud és hogyan meg mennyi idő alatt megcsinálni... Le volt írva már előttem is, hogy nem egyik napról a másikra kezdtek a szakadár erők szervezetten és gyorsan, jó logisztikával megtámogatva harcolni. Az a technika amivel harcolnak, helyben volt. Ha fura ha nem, az Ukrán hadseregnek is volt és van is tüzérsége, rakétasorozatvetője, szóval nem kellet a sarki boltban megvenni, HELYBEN volt. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy amivel kellett, és amikor kellett, valóban jött a támogatás az Oroszoktól is, de ne állítsuk már be úgy, hogy Putyin indította a háborút MINDEN OK NÉLKÜL, s majd jól megbánja a halálos ágyán(tudom, ezt nem te, ezt a szemed fénye Ulippo írta) s Orosz reguláris egységek a döntőek ebben a konfliktusban, akik egyébként fixre lelőtték a maláj gépet, és csak ők kegyetlenkednek. Mert ki lehet domborítani persze ezt is, csak ismétlem, szerintem nem etikus ez az egyoldalúság.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ha eddig még nem jött volna rá szeretett Magyarországunk hogyan lehet békés úton visszaszerezni a határon túli magyar területeket akkor itt a hibrid háború alternatív megoldása. Pofonegyszerű, csak le kell venni a katonákról a felségjelzést, sőt elég leragasztani egy "önkéntes" matricával és akkor indulhat az invázió.

Mivel nincs felségjelzésük, ezért nem regulárisok. Mivel nem regulárisok, ezért ez nem is támadás. Mivel nincs támadás, ezért ez nem is háború. Mivel nincs háború, ez egy békés megoldás. Ez az új alternatív békés módszer.

Hogy emberek halnak meg ebben az alternatív békében? Sebaj, mondjuk azt, hogy nácik! Mivel nácik, ezért nem emberek. Mivel nem emberek, akár meg is halhatnak. Ki van ez találva!

Itt tartunk ma és ez nem Orwell új könyve a túlvilágról, ez a valóság és nem máshol, hanem itt a szomszédban.
Nos, biztos lehetsz benne, bár a mi hazánk nem olyan nagy és erős mint az Orosz föderáció, ha tüzérséggel lőnék a magyarokat kárpátalján, innen is lenne olyan fegyverforgatáshoz értő ex vagy aktív katona/rendőr/simán csak hazafi, aki pláne ha a kormányzat kikacsintana, jelezve hogy nem lesz bűncselekmény - ők széttárják a kezüket - másnap indulna harcolni mondjuk egy Ajdar szerű képződmény ellen Munkácsra...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
OK. Vegyük sorban.
Akik odamentek katonai kiképzésen átesett emberek, akiknél működik egy katonai hierarchia.
Az a katonai hierarchia képes egy madjnem öszfegyvernemi harcot levezényelni a terepen lévő szakadár csapatokkal. Mondjuk az UAV-k legyen amolyan légierő. Tehát van légi felderítésed, előretolt tüzérségi megfigyelőid, tüzérséged, harckocsizóid stb. stb. Ezeket nem fogod traktorgyári munkásokkal és afgadnisztáni veteránokkal megcsinálni, főleg ilyen rövid idő alatt.
Ez a csapat hosszú hónapokon keresztül nem csak ellenállni volt képes az ukrán haderővel szemben, hanem sikeres ellentámadásra is.
Ok, hogy sok orosz önszántából is próbált nekik segíteni ahol csak lehetett, de rakétasorozatvetőbe rakétákat nem árulnak a sarki boltban. Ha bakancsot, ruhát, élelmet adhattak a civilek, lőszert csak a hadsereg raktáraiból kaphattak.
Nem értem, hogy vehettek részt? Ha nem regulárisként, akkor irregulárisként, reguláris támogatással.
Hogy az önkéntesek ottléte miért nem hülyeség, különösen az nem, hogy valóban önkéntes volt egy részük (a többi meg nem, de ők voltak kevesebben, ez sem vita kérdése), az itt azért illene, hogy alap legyen. A veteránok többsége meg marhára nem afganisztáni volt, hanem csecsenföldi és/vagy szerbiai. Tessék tájékozódni, a témában kötelező olvasmány: http://www.kerozingozos.hu/2012/04/28/egy-legenda-halalara/
Ilyen önkéntesekkel simán meg lehetett alázni az ukránokat.*
Nyilván meglepő és hatalmas újdonság lesz, de Kelet-Ukrajnában is akadtak fegyverraktárak, bázisok, egységek. És igen, nyilván érkezett lőszerszállítmány, felszerelés az oroszoktól is. Mondom IS. Boki erről is hozta végig a híreket.
Azt meg már az események elején is többen elpofáztuk párszor, hogy az orosz támogatás vitathatatlan, mégpedig elsősorban azért, mert a szakik olyan baromi tájékozottak voltak, hogy gyakorlatilag holtbiztos, hogy "közvetlen vonaluk volt a GRU-hoz", vagyis az oroszok arról is tájékoztatták őket, ha egy ukrán közlegénynek hasmenése volt. Ez, vagyis az információ baromi sokat számított, döntő tényező volt az ukránok ellen. (Mellékesen 3 ukránból 2 tuti, hogy az oroszoknak dolgozik, amiben semmi meglepő nincs annak fényében, hogy Ukrajna lakosságának 80-90%-a még ukránul sem tud, egy igen jelentős részük meg eleve nem is tartja magát ukránnak.)

*Ha tényként kezeljük egyébként az orosz reguláris csapatok ottlétét, akkor felmerül a kérdés, hogy az oroszok, akik amúgy egészen profin tevékenykedtek végig az események során, ugyan mi a megmeredt lóhímtagnak sóznának rá amatőrökre egy árva (és "félszemű") rakétaindítót, hogy aztán néhány részeg traktoros leszedje vele az MH17-et? Nekem régi problémám, hogy akik bizonyítékok nélkül behazudják Kelet-Ukrajnába a fél orosz hadsereget, azok miért nem ismerik fel az ellentmondást a hülyeségeikben akkor, amikor szerintük az "idióta oroszok" ehhez képest egy árva nyomi indítót sóznak rá amatőrökre, miközben az összes szaki tankban hemzsegnek a profik, meg a burjátok. Meg a csecsenek. Meg a f***om. :D

konkrétan mivel. Mihez értesz katonailag konkrétan, de első kézből ?
Ez egy teljesen jogos kérdés lenne, ha előtte nem cáfoltad volna meg a saját szaktudásodat azzal, hogy belinkeltél egy komolytalan propagandaszöveget.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Honvédot viszont szerintem nem érdemes bántani, belinkelt valamit amivel nem feltétlenül kell egyet érteni, de vitaindítónak jó. Ő maga is elmondta hogy azért tette, hogy ami SZAKMAI vonal van benne, arról beszélgessünk. A szakmai megállapításaival a cikknek én egyébként nagyrészt egyetértek. Ezen a domborzaton, és okosan használva(ahogy kell) a harckocsik sokkal jobban teljesítenek mint tették azt az elmúlt évtizedekben a sivatagos környezetben pl. Irakban, Izrael - Hezbollah vonalon, vagy most teszik Szíriában. A tüzérség szerepe pedig valóban ha nincs olyan légierő ami kicsipegeti őket, hatalmas. A szárazföldi hadviselésben megjelenik a hálózat központúság, a drónok/tüzérségi radarok tömeges használata, itt is előtérbe kerül az információ szerzés, pontos és gyors támadások előkészítésénél, gyors reagálás, ellenséges vezetési rendszerek és hírforgalmazás zavarása/saját védelme. Eltolódás a rakéta tüzérség felé. Ezek jó meglátások, szerintem.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
Azert meg hozzatennem, hogy az orosz hadsereg aktiv letszema millio feletti, a kikepzettek tobb tiz millios letszamat ne is feszegessuk mar. Tenyleg barki azt gondolja, hogy reguralis alakulatokat kellett kuldeniuk?! Nemaaaar! :) Vitan feluli az orosz jelenlet es tamogatas, de gondolkodjunk el a szamokon es lassuk mar be, hogy szuksegtelen ezt a reguralis vonalat eroltetnie annak, akit a valosag erdekel es nem a sci fi.
Voltak reguláris alakulatok is, de nem komplett dandárok, amelyekről mindenki pofázik, ellenben még csak egy satnya és amatőr photoshop-hamisítvánnyal sem sikerült előállnia róluk senkinek.

Honvédot viszont szerintem nem érdemes bántani, belinkelt valamit amivel nem feltétlenül kell egyet érteni, de vitaindítónak jó. Ő maga is elmondta hogy azért tette, hogy ami SZAKMAI vonal van benne, arról beszélgessünk. A szakmai megállapításaival a cikknek én egyébként nagyrészt egyetértek. Ezen a domborzaton, és okosan használva(ahogy kell) a harckocsik sokkal jobban teljesítenek mint tették azt az elmúlt évtizedekben a sivatagos környezetben pl. Irakban, Izrael - Hezbollah vonalon, vagy most teszik Szíriában. A tüzérség szerepe pedig valóban ha nincs olyan légierő ami kicsipegeti őket, hatalmas. A szárazföldi hadviselésben megjelenik a hálózat központúság, a drónok/tüzérségi radarok tömeges használata, itt is előtérbe kerül az információ szerzés, pontos és gyors támadások előkészítésénél, gyors reagálás, ellenséges vezetési rendszerek és hírforgalmazás zavarása/saját védelme. Eltolódás a rakéta tüzérség felé. Ezek jó meglátások, szerintem.
Ha nem szeretné, hogy bántsák, talán bizony ne firtassa, hogy normális-e rajta kívül itt mindenki. (Voltak teljesen korrekt megállapítások is az írásban, ezekkel nem is vitatkozott senki.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Hogy az önkéntesek ottléte miért nem hülyeség, különösen az nem, hogy valóban önkéntes volt egy részük
Ezzel egyetértek. De én úgy képzelem el a dolgot, hogy a tiszt összehívta a katonákat a gyülekezőtéren és kihírdette, hogy katonák kellenek a DNR kontingensbe. Aki jelentkezik at X-el több zsoldot kap, egyből ugrik a rendfokozati listán akárhány helyet, aki közlegény az altiszt lesz, aki altiszt az tiszti rendfokozatot kap stb. Azt is elmondta, hogy az egész titkos, akit elkapnak az ő esetében a hivatalos verzió, hogy szabadságon van stb. stb.

Nyilván meglepő és hatalmas újdonság lesz, de Kelet-Ukrajnában is akadtak fegyverraktárak, bázisok, egységek. És igen, nyilván érkezett lőszerszállítmány, felszerelés az oroszoktól is.
Rendben. Viszont "az oroszok" úgy általában nem hozhattak "csak úgy" lőszert, mivel az a hadsereg raktáraiban található. Onnan meg nem lehet, "csak úgy" elvinni. Valaki parancsba adta, hogy szállítsanak lőszert a szakadároknak. Az a valaki aki kiadta meg egészen magas pozícióban van.

Azt meg már az események elején is többen elpofáztuk párszor, hogy az orosz támogatás vitathatatlan, mégpedig elsősorban azért, mert a szakik olyan baromi tájékozottak voltak, hogy gyakorlatilag holtbiztos, hogy "közvetlen vonaluk volt a GRU-hoz", vagyis az oroszok arról is tájékoztatták őket, ha egy ukrán közlegénynek hasmenése volt. Ez, vagyis az információ baromi sokat számított, döntő tényező volt az ukránok ellen. (Mellékesen 3 ukránból 2 tuti, hogy az oroszoknak dolgozik, amiben semmi meglepő nincs annak fényében, hogy Ukrajna lakosságának 80-90%-a még ukránul sem tud, egy igen jelentős részük meg eleve nem is tartja magát ukránnak.)
Rendben.

*Ha tényként kezeljük egyébként az orosz reguláris csapatok ottlétét, akkor felmerül a kérdés, hogy az oroszok, akik amúgy egészen profin tevékenykedtek végig az események során, ugyan mi a megmeredt lóhímtagnak sóznának rá amatőrökre egy árva (és "félszemű") rakétaindítót, hogy aztán néhány részeg traktoros leszedje vele az MH17-et? Nekem régi problémám, hogy akik bizonyítékok nélkül behazudják Kelet-Ukrajnába a fél orosz hadsereget, azok miért nem ismerik fel az ellentmondást a hülyeségeikben akkor, amikor szerintük az "idióta oroszok" ehhez képest egy árva nyomi indítót sóznak rá amatőrökre, miközben az összes szaki tankban hemzsegnek a profik, meg a burjátok. Meg a csecsenek. Meg a f***om. :D
Szerintem bárki is lőtte le a gépet, nem szándékosan tette.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Akik odamentek önszántukból vagy a helyi kelet ukrán oroszok, nagy részük kiképzésen átesett emberek, ha a 40-50 közti generációt nézzük, azok még bizony olyan SZU kiképzést kaptak, éveken keresztül, hogy sokan az ide írkáló megmondóemberek közül fel akarnák vagdalni az ereiket és anyuért sírnának az első napon.
De ez kevés.

Egy afganisztánt/csecsenföldet megjárt veteránt szerintem te ne írjál le Mac, hogy mit tud és hogyan meg mennyi idő alatt megcsinálni... Le volt írva már előttem is, hogy nem egyik napról a másikra kezdtek a szakadár erők szervezetten és gyorsan, jó logisztikával megtámogatva harcolni. Az a technika amivel harcolnak, helyben volt. Ha fura ha nem, az Ukrán hadseregnek is volt és van is tüzérsége, rakétasorozatvetője, szóval nem kellet a sarki boltban megvenni, HELYBEN volt.
Ami helyben volt azzal nem húzhatták volna ennyi ideig.

Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy amivel kellett, és amikor kellett, valóban jött a támogatás az Oroszoktól is, de ne állítsuk már be úgy, hogy Putyin indította a háborút MINDEN OK NÉLKÜL,
Egy szóval sem állítottam, hogy ok nélkül tette. Sőt, én személy szerint nem is hibáztatom. Az ő szemszögéből egy teljesen logikus lépés volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
De ez kevés.

Ami helyben volt azzal nem húzhatták volna ennyi ideig.


Egy szóval sem állítottam, hogy ok nélkül tette. Sőt, én személy szerint nem is hibáztatom. Az ő szemszögéből egy teljesen logikus lépés volt.
1.
Honnan tudod ezt ilyen biztosra, hogy ez kevés egy olyan ukrán hadsereg ellen, amelynek a morálja és a felszereltsége a kezdeti szakaszában a konfliktusban a béka segge alatt volt, s ahogy haladt előre a sok "mobilizáció", nekem az maradt meg, hogy egyre inkább csak zuhant a végtelenbe, és tovább!!! Aki tudta, kivásárolta magát a katonai szolgálat alól(a világ egyik legkorruptabb országáról beszélünk) vagy csak szimplán megszökött. Ne állítsd már be őket olyan haderőnek, amit csak és kizárólag az Orosz föderáció tudna itt a térségben megtartani pár napig, mert egy szedett vedett csürhe volt már az elején is, zéró morállal, jellemzően a legnagyobb harcértéket a félkatonai szélsőjobbos milicák képezték, ők legalább valóban akartak harcolni, még ha nem is volt esetleg komoly képzettségük.
2.
Ez most megint mire ilyen magabiztosan?
3.
Ezzel egyet értek. Sarokba volt szorítva, ha megalszik a tej a szájában, és nem csinál semmit, mostanra a Krímről és az Ukrán - Orosz határról nekik vállalhatatlan közelségből vigyorognak a Tomahawk indításra alkalmas AEGIS ASHORE +egyébb fincsi rendszerek Moszkvára...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
Ezzel egyetértek. De én úgy képzelem el a dolgot, hogy a tiszt összehívta a katonákat a gyülekezőtéren és kihírdette, hogy katonák kellenek a DNR kontingensbe. Aki jelentkezik at X-el több zsoldot kap, egyből ugrik a rendfokozati listán akárhány helyet, aki közlegény az altiszt lesz, aki altiszt az tiszti rendfokozatot kap stb. Azt is elmondta, hogy az egész titkos, akit elkapnak az ő esetében a hivatalos verzió, hogy szabadságon van stb. stb.
Elolvastad a Lebegy-cikket? Ez ott úgy működik, hogy az oroszoknál van egy halom veteránszervezet az "afgánoktól" kezdve az ejtőernyősökön át az ex-KGB-sekig. Ezek a tagok egymás között beszélik meg, hogy akkor elugranak Harkovba és kinyúvasztanak pár, nekik nem túl szimpatikus arcot. Amire te gondolsz, az a sztori másik része, amikor mondjuk a negyvenötösök egyik rajával közlik, hogy irány Kelet-Ukrajna (ez parancs, semmi ígérgetés), civilben, dögcédula lead, stb, a felszerelést meg ott kapják meg. Ilyen is volt biztosan, csak raj-szakasz-század méretben leginkább, nem pedig komplett "katonai körzeteket" dobtak át, mint azt itt páran elképzelik. Ha ilyen mértékben elszánták volna magukat a beavatkozás mellett, akkor most Záhonynál az ukrán határőr orosz lenne, orosz fizetésért, orosz állampolgársággal, stb. Az ukrán kormány meg Washingtonban tartana ülést, már ha még élnének. :D
Rendben. Viszont "az oroszok" úgy általában nem hozhattak "csak úgy" lőszert, mivel az a hadsereg raktáraiban található. Onnan meg nem lehet, "csak úgy" elvinni. Valaki parancsba adta, hogy szállítsanak lőszert a szakadároknak. Az a valaki aki kiadta meg egészen magas pozícióban van.
Így van. Aki pedig erre rábólintott, a létező legmagasabb pozícióban van. ;)
Szerintem bárki is lőtte le a gépet, nem szándékosan tette.
Szándékos volt a lövés, csak nem ennek a gépnek szánták - már, ha a szakik voltak. Ha nem ők voltak, akkor viszont szándékos volt.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
391
1 006
93
Azért megpróbálnék visszakanyarodni a tények felé. Azt kérdezném, hogy egy akkor alig fél éves önkéntes haderő, amely egy bizonyos pontig szinte csak kézi és nehéz gyalogsági fegyverzettel rendelkezik, illetve néhány löveggel és harckocsival, de semmiképpen nem alakulat szintű végrehajtásban (donyecki szeparatista/önvédelmi erők), majd egy pont után UAV felderitő képesség alapján olyan nehéz sorozatvető fegyverzettel (amellyel délkelet Ukrajna körzetében csak a reguláris Ukrán és Orosz haderők rendelkeztek) mér pontos tűzcsapást szinte on-line tűzvezetés segítségével az Ukrán csapatokra, nos az valóban a függetlenedni vágyó terület saját hadereje-e, mert azért ez számomra messze van a realitástól..... Még ha önkéntesnek is írjátok, ezt a semmiből legalább fél éves összekovácsolás és kiképzés nélkül nem lehet kivitelezni. 'Sztán, ugyan honnan van a bevetett tűzérség, főleg a nehéz rakétatűzérség legkorszerűbb kazettás lőszere? Ilyent még az Ukránoktól sem zsákmányolhattak.... Ennek az utánpótlásáról nem is beszélnék. Szóval én azért közelebb érzem az igazságot Ulippo és Mack posztjaihoz.

lehet hogy fél éves, de folyamatosan és intenzíven harcban álló katonákról van szó, akik többsége letöltötte a sorkatonai szolgálatát, meg valószínűleg az orosz anyaországból átküldött kiképzők és tanácsadók támogatnak
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Aki ismeri a történteket az jól tudja, hogy mindkét fél követett el háborús bűnöket ebben a konfliktusban, Ukrajna és Oroszország is. De van egy különbség kettejük között. Ukrajnának nem volt választása, hogy akarja-e ezt a háborút. Ha egy országot megtámadnak akkor harcba kell szállnia, ez minden ország hadseregének a kötelessége, nincs más opciója.

Oroszország választhatott volna úgy, hogy nem támadja meg Ukrajnát, de miután megtámadta nem hagyott más lehetőséget Ukrajnának csak a háborút, amiben maguk is sok háborús bűnt elkövettek, de nem ők döntöttek úgy, hogy háborúzni akarnak Oroszországgal. Oroszország, pontosabban Putyin döntött a háborúról, ő keverte Ukrajnát olyan háborúba amiben aztán mindketten bemocskolódtak.

A legfőbb felelőse ennek a háborúnak Putyin és ez volt élete legrosszabb döntése, mert ezt a háborút se megnyerni se elveszteni nem tudja, de közeleg az ő életének a vége is és amikor elmegy majd olyasmit hagy hátra maga után amire cseppet sem lehet büszke.
Úgy rémlik a Krímen a barátságos zöld emberkék nem lőttek senkire. Előtte a Majdanon lőttek a Pravij Szektor tagjai mindenkire hogy végre kirobbanjon a dolog.
Meg a keletre vezényelt ukrán reguláris alakulatok a fegyvertelen civilekre. Ezután már mindenki lőtt mindenkire.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
1.
Honnan tudod ezt ilyen biztosra, hogy ez kevés egy olyan ukrán hadsereg ellen, amelynek a morálja és a felszereltsége a kezdeti szakaszában a konfliktusban a béka segge alatt volt, s ahogy haladt előre a sok "mobilizáció", nekem az maradt meg, hogy egyre inkább csak zuhant a végtelenbe, és tovább!!! Aki tudta, kivásárolta magát a katonai szolgálat alól(a világ egyik legkorruptabb országáról beszélünk) vagy csak szimplán megszökött. Ne állítsd már be őket olyan haderőnek, amit csak és kizárólag az Orosz föderáció tudna itt a térségben megtartani pár napig, mert egy szedett vedett csürhe volt már az elején is, zéró morállal, jellemzően a legnagyobb harcértéket a félkatonai szélsőjobbos milicák képezték, ők legalább valóban akartak harcolni, még ha nem is volt esetleg komoly képzettségük.
Mert ami maradt az is jóval több mint ahány hadrafogható férfi van abban a két megyében.
2.
Ez most megint mire ilyen magabiztosan?
Mert számomra hihetettlen, hogy abban a két megyében olyan és akkora fegyverraktárak vannak, amellyek a bevetett összes fegyvertípushoz hosszú hónapokra elegendő lőszert tartalmaztak.
Az meg fogyott rendesen, hodd el.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Aki ismeri a történteket az jól tudja, hogy mindkét fél követett el háborús bűnöket ebben a konfliktusban, Ukrajna és Oroszország is. De van egy különbség kettejük között. Ukrajnának nem volt választása, hogy akarja-e ezt a háborút. Ha egy országot megtámadnak akkor harcba kell szállnia, ez minden ország hadseregének a kötelessége, nincs más opciója.

Oroszország választhatott volna úgy, hogy nem támadja meg Ukrajnát, de miután megtámadta nem hagyott más lehetőséget Ukrajnának csak a háborút, amiben maguk is sok háborús bűnt elkövettek, de nem ők döntöttek úgy, hogy háborúzni akarnak Oroszországgal. Oroszország, pontosabban Putyin döntött a háborúról, ő keverte Ukrajnát olyan háborúba amiben aztán mindketten bemocskolódtak.

A legfőbb felelőse ennek a háborúnak Putyin és ez volt élete legrosszabb döntése, mert ezt a háborút se megnyerni se elveszteni nem tudja, de közeleg az ő életének a vége is és amikor elmegy majd olyasmit hagy hátra maga után amire cseppet sem lehet büszke.
Ugyanez a helyzet már 10 éve Grúziában, mai divatos megnevezésében Georgia (nem az a US tagállam) na meg 25 éve Moldovában pl. Hol van még Ukrajna a 25 évtől, még csak 3 telt el.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
763
2 266
93
OK. Vegyük sorban.
Akik odamentek katonai kiképzésen átesett emberek, akiknél működik egy katonai hierarchia.
Az a katonai hierarchia képes egy madjnem öszfegyvernemi harcot levezényelni a terepen lévő szakadár csapatokkal. Mondjuk az UAV-k legyen amolyan légierő. Tehát van légi felderítésed, előretolt tüzérségi megfigyelőid, tüzérséged, harckocsizóid stb. stb. Ezeket nem fogod traktorgyári munkásokkal és afgadnisztáni veteránokkal megcsinálni, főleg ilyen rövid idő alatt.
Ez a csapat hosszú hónapokon keresztül nem csak ellenállni volt képes az ukrán haderővel szemben, hanem sikeres ellentámadásra is.
Ok, hogy sok orosz önszántából is próbált nekik segíteni ahol csak lehetett, de rakétasorozatvetőbe rakétákat nem árulnak a sarki boltban. Ha bakancsot, ruhát, élelmet adhattak a civilek, lőszert csak a hadsereg raktáraiból kaphattak.
Nem értem, hogy vehettek részt? Ha nem regulárisként, akkor irregulárisként, reguláris támogatással.

Tehát az ott élő csecsenföldi veteránoknak uj dolog volt UAV...
Tessék:
https://books.google.hu/books?id=N9...#v=onepage&q=russian uavs in chechnya&f=false
Figyelmedbe ajánlom az 55.oldalt.
Megismétlem,nem mondtam olyant,hogy nem segítik őket az oroszok.Igen kaptak tankot,gradot,lőszert,kiképzést és még egy csomó mást is.Én csak arról beszéltem,hogy nem a Tamanszkaja offenzívázott,hanem egy csomó önkéntes.Így klasszikus értelemben Oroszország nem támadta meg Ukrajnát.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
OK. Vegyük sorban.
Akik odamentek katonai kiképzésen átesett emberek, akiknél működik egy katonai hierarchia.
Az a katonai hierarchia képes egy madjnem öszfegyvernemi harcot levezényelni a terepen lévő szakadár csapatokkal. Mondjuk az UAV-k legyen amolyan légierő. Tehát van légi felderítésed, előretolt tüzérségi megfigyelőid, tüzérséged, harckocsizóid stb. stb. Ezeket nem fogod traktorgyári munkásokkal és afgadnisztáni veteránokkal megcsinálni, főleg ilyen rövid idő alatt.
Ez a csapat hosszú hónapokon keresztül nem csak ellenállni volt képes az ukrán haderővel szemben, hanem sikeres ellentámadásra is.
Ok, hogy sok orosz önszántából is próbált nekik segíteni ahol csak lehetett, de rakétasorozatvetőbe rakétákat nem árulnak a sarki boltban. Ha bakancsot, ruhát, élelmet adhattak a civilek, lőszert csak a hadsereg raktáraiból kaphattak.
Nem értem, hogy vehettek részt? Ha nem regulárisként, akkor irregulárisként, reguláris támogatással.
Ukrán ismerősöm mondta akkoriban hogy az ukrán katonák maguk adják el a fekete piacon a fegyvereiket,lőszereket. 3000 euró egy grad rakéta ára tőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Elolvastad a Lebegy-cikket? Ez ott úgy működik, hogy az oroszoknál van egy halom veteránszervezet az "afgánoktól" kezdve az ejtőernyősökön át az ex-KGB-sekig. Ezek a tagok egymás között beszélik meg, hogy akkor elugranak Harkovba és kinyúvasztanak pár, nekik nem túl szimpatikus arcot. Amire te gondolsz, az a sztori másik része, amikor mondjuk a negyvenötösök egyik rajával közlik, hogy irány Kelet-Ukrajna (ez parancs, semmi ígérgetés), civilben, dögcédula lead, stb, a felszerelést meg ott kapják meg. Ilyen is volt biztosan, csak raj-szakasz-század méretben leginkább, nem pedig komplett "katonai körzeteket" dobtak át, mint azt itt páran elképzelik. Ha ilyen mértékben elszánták volna magukat a beavatkozás mellett, akkor most Záhonynál az ukrán határőr orosz lenne, orosz fizetésért, orosz állampolgársággal, stb. Az ukrán kormány meg Washingtonban tartana ülést, már ha még élnének. :D
Én kétlem, hogy azok az orosz katonák akik ott harcoltak bárki is kényszerítette volna. Őket is toborozták, de hadseregen belül. Meglengették előttük, a gyors karrier lehetőségét, komolyabb zsoldot stb. A GRU nagyjából kiszámolta, hogy miből, mekkora és hány egység kell. Miután ősszeverbuválták az embereket átdobták őket és még feltöltötték őket a civil önkéntesekkel. Ezen kívül a GRU-nak rengeteg "füle" lehetett az ukrán hadseregen belül is és ez is megmagyarázhatja a kezdeti sikereket. Viszont azok a fülek a tartótisztjeiknek jelentenek, nem a lelkes "munkásoknak és traktoristáknak". Az információ meg a saját csatornáikon jut el a helszinre, kétlem, hogy az irányítás egy percre is kiadták volna a kezükből.

zándékos volt a lövés, csak nem ennek a gépnek szánták - már, ha a szakik voltak. Ha nem ők voltak, akkor viszont szándékos volt.
Úgy értettem, hogy nem az utasszállítót akarták lelőni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
763
2 266
93
Aki ismeri a történteket az jól tudja, hogy mindkét fél követett el háborús bűnöket ebben a konfliktusban, Ukrajna és Oroszország is. De van egy különbség kettejük között. Ukrajnának nem volt választása, hogy akarja-e ezt a háborút. Ha egy országot megtámadnak akkor harcba kell szállnia, ez minden ország hadseregének a kötelessége, nincs más opciója.

Oroszország választhatott volna úgy, hogy nem támadja meg Ukrajnát, de miután megtámadta nem hagyott más lehetőséget Ukrajnának csak a háborút, amiben maguk is sok háborús bűnt elkövettek, de nem ők döntöttek úgy, hogy háborúzni akarnak Oroszországgal. Oroszország, pontosabban Putyin döntött a háborúról, ő keverte Ukrajnát olyan háborúba amiben aztán mindketten bemocskolódtak.

A legfőbb felelőse ennek a háborúnak Putyin és ez volt élete legrosszabb döntése, mert ezt a háborút se megnyerni se elveszteni nem tudja, de közeleg az ő életének a vége is és amikor elmegy majd olyasmit hagy hátra maga után amire cseppet sem lehet büszke.

Ezt te tényleg komolyan is gondolod?Azért mert háborús állapotok vannak Ukrajnában,nem terheli az ukrikat felelőség,mikor szándékosan civil célokat rombolnak??
ha ezt te tényleg igy gondolod,akkor nagyon nagy gondok vannak...