[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
Már csak pár nap és kiderül, boki 14.-ére mondta a nagy támadást. De ha az elmarad akkor még támadhatnak 28.-án, ha az se jön be akkor jövő hó 12.-én és így tovább. A vágyakozás a nagy támadásra soha nem érhet véget.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 131
113
Már csak pár nap és kiderül, boki 14.-ére mondta a nagy támadást. De ha az elmarad akkor még támadhatnak 28.-án, ha az se jön be akkor jövő hó 12.-én és így tovább. A vágyakozás a nagy támadásra soha nem érhet véget.
Hidd el addig jó nektek amíg nem lesz semmiféle nagy támadás. Mindegy az hogy nektek gurul el a gyógyszer és ti kezditek, vagy az oroszok, az biztos hogy a nyakatokra lépnek ha elszánják magukat.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Minszk óta hallgatjuk ezt hétről hétre, hogy jön a nagy támadás. Több száz belengetett és elmaradt nagy támadás után én már egyáltalán nem tudom komolyan venni ha valamelyik jól értesült megint bemondja, hogy jön a nagy támadás. Az aki már százszor belengette és százszor felsült vele de még mindig híreszteli tovább az képes arra, hogy még százszor is belengesse újra. Nem lepődnék meg ha jövőre ilyenkor a jól értesültek arról tanácskoznának, hogy a jelek szerint támadás készül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 131
113
Minszk óta hallgatjuk ezt hétről hétre, hogy jön a nagy támadás. Több száz belengetett és elmaradt nagy támadás után én már egyáltalán nem tudom komolyan venni ha valamelyik jól értesült megint bemondja, hogy jön a nagy támadás. Az aki már százszor belengette és százszor felsült vele de még mindig híreszteli tovább az képes arra, hogy még százszor is belengesse újra. Nem lepődnék meg ha jövőre ilyenkor a jól értesültek arról tanácskoznának, hogy a jelek szerint támadás készül.
Én látom ezt pro és kontra. Legutóbb pont Ukrajna házalta végig a ZAPAD ideje alatt a világot, hogy az Oroszok már a spájzban vannak, ez egy átverés, nem gyakorlat, totális invázió készül, és 100.000 + Gárdista fog rátok támadni.
Aztán vége lett a gyakorlatnak és visszamentek szépen a helyőrségeikbe.
Ti sem vagytok ám jobbak, nekem úgy tűnik.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én látom ezt pro és kontra. Legutóbb pont Ukrajna házalta végig a ZAPAD ideje alatt a világot, hogy az Oroszok már a spájzban vannak, ez egy átverés, nem gyakorlat, totális invázió készül, és 100.000 + Gárdista fog rátok támadni.
Aztán vége lett a gyakorlatnak és visszamentek szépen a helyőrségeikbe.
Ti sem vagytok ám jobbak, nekem úgy tűnik.
Én biztos nem szoktam itt hétről hétre azzal házalni, hogy bejelentem az újabb és újabb időpontot a most már tényleg bekövetkező támadásra, meg lehet nézni kik csinálják ezt állandóan.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 131
113
Én biztos nem szoktam itt hétről hétre azzal házalni, hogy bejelentem az újabb és újabb időpontot a most már tényleg bekövetkező támadásra, meg lehet nézni kik csinálják ezt állandóan.
Ez nem te voltál, hanem a jelenlegi Ukrán kormány. Amíg nincs támadás addig jó mindenkinek. Én kiváltképp fosok a maghasadástól, fúziótól, fissziótól egyaránt, nem jó ez a púposkodás senkinek sem :(.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez nem te voltál, hanem a jelenlegi Ukrán kormány. Amíg nincs támadás addig jó mindenkinek. Én kiváltképp fosok a maghasadástól, fúziótól, fissziótól egyaránt, nem jó ez a púposkodás senkinek sem :(.
Nekem se hiányzik semmilyen támadás egyik oldalról sem, de azok akik újra és újra belengetik a támadást kifejezetten vágynak rá. Az már leeset nekik, hogy Minszk óta Putyin nem akar támadni, de abban még reménykednek, hogy az ukránok támadhatnak és akkor talán Putyin beleáll egy nagy invázióba. Merthogy egy nagy invázió kéne a vágyott Harkovtól Odesszáig tartó Novorossziához, a megvalósult DNK-LNK kiábrándítóan kicsire sikeredett. A leghőbb álmuk az lenne, hogy Ukrajna legyen az agresszor de aztán mégis tőlük vegyék el az országuk felét. Ez lenne nekik a főnyeremény. És mivel a remény hal meg utoljára ezért újra és újra elismétlik, mintha csak el kéne mondani elégszer és akkor valóra válna. A gond csak ott van, hogy ezt az ukránok is jól tudják, ezért aligha fogják megadni nekik amire a leginkább vágynak. Nagy támadás helyett inkább az ENSZ békefenntartókat fogják erőltetni. Nekik meg marad a reménykedés a nagy támadásban.
 

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Nekem se hiányzik semmilyen támadás egyik oldalról sem, de azok akik újra és újra belengetik a támadást kifejezetten vágynak rá. Az már leeset nekik, hogy Minszk óta Putyin nem akar támadni, de abban még reménykednek, hogy az ukránok támadhatnak és akkor talán Putyin beleáll egy nagy invázióba. Merthogy egy nagy invázió kéne a vágyott Harkovtól Odesszáig tartó Novorossziához, a megvalósult DNK-LNK kiábrándítóan kicsire sikeredett. A leghőbb álmuk az lenne, hogy Ukrajna legyen az agresszor de aztán mégis tőlük vegyék el az országuk felét. Ez lenne nekik a főnyeremény. És mivel a remény hal meg utoljára ezért újra és újra elismétlik, mintha csak el kéne mondani elégszer és akkor valóra válna. A gond csak ott van, hogy ezt az ukránok is jól tudják, ezért aligha fogják megadni nekik amire a leginkább vágynak. Nagy támadás helyett inkább az ENSZ békefenntartókat fogják erőltetni. Nekik meg marad a reménykedés a nagy támadásban.

Nem sikeredett az kicsire. A lényegét tekintve betöltötte szerepét. Nálam 2 dolgot jelent. Az orosz ajkú lakosságot védelmezik. Talán a legfontosabb az ukránok 'önként' átadott Krím félsziget kevesebbet volt a középpontban így. Innentől kezdve meg egy leány álom marad az ukránoknak a Krím visszaszerzése. Mindenki tudomásul vette hallgatólagosan a mostani status quot. Kivéve az ukránok, de ahogy a kolléga szóhasználatát idézzem, ez csak púposkodás.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
http://defence-blog.com/news/russia...owed-improvised-23-mm-heavy-sniper-rifle.html

maxresdefault-750x530.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and karpatalja

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Herszon megyében ukrán ATO-s katonák (valózinü banderisták) az utcán társalgó fitalokra támadt. Két fiatalt halálra rugdustak csak úgy szóakozásból.Van aki még ezeket az állatokat védi itt a fórumon!
18+
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 971
113
Herszon megyében ukrán ATO-s katonák (valózinü banderisták) az utcán társalgó fitalokra támadt. Két fiatalt halálra rugdustak csak úgy szóakozásból.Van aki még ezeket az állatokat védi itt a fórumon!
18+
Ez nem tartott sokáig, biztos oroszul beszéltek.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
http://rusvesna.su/news/1521108544
Nagyija Szavcsenko azt nyilatkozta, hogy ő személyesen látta amint a EuroMajdan legdrámaibb napján Parubij, a Rada jelenlegi elnöke, személyesen kísérte az "Ukrajna" szállóba a mesterlövészeket. Lucenko pedig azért lett a főügyész. hogy eltitkolják ezeket a bűncselekményeket.


Nem csak ő látta személyesen...
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belf...ntet-engedelyezzek-szavcsenko-letartoztatasat
"Ukrajna legfőbb ügyésze egy levelet intézett a Legfelsőbb Tanácshoz, melyben a parlamenti képviselőnő letartóztatását és büntetőjogi felelősségre vonását kéri...
...A Korrespondent.net hírportál emlékeztet arra, hogy Nagyija Szavcsenko képviselőnőt kizárták a nemzetbiztonsági és védelmi bizottság tagjai közül.
Az ukrán Legfelsőbb Tanács képviselői március 15-én szavazták meg Szavcsenko kizárását.
Korábban Anton Herascsenko, az ukrán belügyminiszter tanácsadója kijelentette, hogy Szavcsenkót ukrán puccs megszervezésével gyanúsítják."



Sürgős lett hirtelen Lucenkonak meg Parubijnak.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/03/15/szavcsenko-terrortamadasra-keszult-a-parlament-ellen/
"Egészen döbbenetes vádat fogalmazott meg az ukrán főügyész Nagyija Szavcsenkóval szemben.
Jurij Lucenko közölte: megdönthetetlen bizonyítékokkal rendelkeznek arra vonatkozólag, hogy a személyesen Petro Porosenko elnök közbenjárásával orosz börtönből szabadult Szavcsenko terrormerényletre készült az ukrán parlamentben.
Ukrajna nemzeti hőse állítólag hónapok óta ezen dolgozott már. A terv az volt, hogy gránátvetőkkel támadják meg a Legfelsőbb Tanácsot, majd a bent lévőket gépfegyverekkel lövik halomra.Lucenko a képviselő mentelmi jogának a felföggesztését is javasolta. Mint azt már megírtuk, az SZBU is beidézte a botrányhős képviselőnőt. Szavcsenko tagad.
Korábban Anton Herascsenko belügyminisztériumi tanácsadó mondta, hogy Szavcsenko államellenes csínyra készülhetett, ebből a célból sorra járta a katonai körleteket is és „természetesen” Moszkvával is szoros egyeztetésben volt."


Valaki túl sok filmet nézett az SBU-nál?