[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
Bocsi hogy közbe kotyantok?! Ki ez az Uippo? Magyar? Ukrán? Tuvalui? Vagy ki? Úgy beszél ezekről az Ukránokról mint valami csoda lényekről akik megtiszteltek minket hogy ide fingták magukat a keleti szomszédba. Ki vagy ember árúld már el?!!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
1. Az ukrajnai oroszok is elvannak ahogy vannak, kivéve ott ahova Putyin fegyvereket és katonákat küld, ha a csecseneknek és a többi népnek is küldenénk fegyvert és katonákat, stabil ellátmányuk lenne lőszerből és üzemanyagból, akkor meglátnánk, hogy mennyire vannak el. Ilyen alapon ti sem érdemeltek mást....
2. Az előbb még valami általános emberi jogról papoltál, most meg már szűkítenéd a kört és azoknak nem jár ez az általános emberi jog akik nem jönnek az EU-ba, érdekes demokrácia felfogásod van no.
1. "Ilyen alapon ti sem érdemeltek mást...."
Most gyorsan megkérdezem kikkel próbáltál azonosítani engem, mert én magyar vagyok és Magyarországon élek, ezek szerint te meg tényleg nem ...
2. Nem azt mondtam hogy nem jár mindenkinek azonos jog, de ha nekik úgy jó ahogy van akkor ezek szerint nincsenek ezekben annyira korlátozva hogy harcolni kelljen nekik érte. Javasolnék neked egy hosszabb kirándulást pl. Tatársztánba, mondjuk Kazanyba némileg megtapasztalni az ottani orosz "elnyomást", aztán lehet hasonlítgatni az Ogyesszában történt "demokratikus" ukrán megoldással.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
1. "Ilyen alapon ti sem érdemeltek mást...."
Most gyorsan megkérdezem kikkel próbáltál azonosítani engem, mert én magyar vagyok és Magyarországon élek, ezek szerint te meg tényleg nem ...
2. Nem azt mondtam hogy nem jár mindenkinek azonos jog, de ha nekik úgy jó ahogy van akkor ezek szerint nincsenek ezekben annyira korlátozva hogy harcolni kelljen nekik érte. Javasolnék neked egy hosszabb kirándulást pl. Tatársztánba, mondjuk Kazanyba némileg megtapasztalni az ottani orosz "elnyomást", aztán lehet hasonlítgatni az Ogyesszában történt "demokratikus" ukrán megoldással.
1. Ha te azonosítasz engem másokkal akkor én is azonosítalak téged másokkal, ilyen egyszerű, vice versa.
2. Harkovban és Odesszában sincs háború, ezek szerint még sincsenek annyira korlátozva, hogy harcolni kelljen érte. Ott van háború ahova Putyin fegyvereket és katonákat küld, tehát Tatársztánba is fegyvert és katonát kell küldeni és utána megnézni, hogy harcolnak-e.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Bocsi hogy közbe kotyantok?! Ki ez az Uippo? Magyar? Ukrán? Tuvalui? Vagy ki? Úgy beszél ezekről az Ukránokról mint valami csoda lényekről akik megtiszteltek minket hogy ide fingták magukat a keleti szomszédba. Ki vagy ember árúld már el?!!!
Csak egy dilinyol troll szorakozasanak indult az ulippo-akcio, de aztan a nyakunkon maradt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
1. Ha te azonosítasz engem másokkal akkor én is azonosítalak téged másokkal, ilyen egyszerű, vice versa.
2. Harkovban és Odesszában sincs háború, ezek szerint még sincsenek annyira korlátozva, hogy harcolni kelljen érte. Ott van háború ahova Putyin fegyvereket és katonákat küld, tehát Tatársztánba is fegyvert és katonát kell küldeni és utána megnézni, hogy harcolnak-e.
1. Az ukrán kormány álláspontjával te azonosítod magad állandóan ... demokrácia nem számít, önrendelkezés nem számít, nálad csak az ukrán kormány álláspontja számít ...
2. Ha Ogyesszában nincs háború, akkor honnan is lett az a sok szerencsétlen agyonlőtt és megégetett halott?!! Persze tényleg, egyetlen fotón se volt mellettük fegyver (pedig az utólag készült fotókat csak ukránok csinálhatták, ők már csak nem csaltak!!), tehát nem háború miatt hanem tömeggyilkosság miatt haltak meg ...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
1. Az ukrán kormány álláspontjával te azonosítod magad állandóan ... demokrácia nem számít, önrendelkezés nem számít, nálad csak az ukrán kormány álláspontja számít ...
2. Ha Ogyesszában nincs háború, akkor honnan is lett az a sok szerencsétlen agyonlőtt és megégetett halott?!! Persze tényleg, egyetlen fotón se volt mellettük fegyver (pedig az utólag készült fotókat csak ukránok csinálhatták, ők már csak nem csaltak!!), tehát nem háború miatt hanem tömeggyilkosság miatt haltak meg ...
1. Az orosz kormány álláspontjával te azonosítod magad állandóan ... demokrácia nem számít, önrendelkezés nem számít, nálad csak az orosz kormány álláspontja számít.
2. Ha Odesszában háború lenne, akkor már ott is 10000 halott lenne, mert keleten ennyit csinált a Putyinotok a háborújával.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Faszikám, értem én, hogy hivatalos alkalmazott vagy, de azért kevésbé pofátlanul hazudozz.
Konkrétan a te pofátlan manipulációidat lepleztük le tucatszám, volt olyan is, amikor télen nyári felvétellel igyekeztél illusztrálni az éppen akkor aktuális állítólagos orosz hadianyag szállítást.
Ugyanazt az egy-két esetet tudjátok csak ismételgetni, ez meg a notam, ennyi, ezek az én tévedéseim voltak, nem is hamisított dolgok hanem én értelmeztem félre őket, én is ember vagyok, egyszer-kétszer tévedtem, de ennyi, ezt a pár esetet ismételgetitek évek óta, mert mást nem tudtok. Én viszont több száz álhírt és manipulált képet meg videót tudok mutatni tőletek, óriási különbség az én egy-két esetemhez képest, ez a hatalmas különbség köztünk.

Ha pedig az áldozatok képeit akarod mutogatni, akkor tedd hozzá az oroszok áldozatait is és tedd hozzá azt is, hogy Oroszország kezdte ezt a háborút és ők is tartják fenn, ha Putyin nem támadott volna nem lettek volna áldozatok és ha abbahagyná a támadást akkor nem lenne több áldozat, ő a felelős ezért a háborúért és az ő felelőssége az is, hogy mikor hagyja abba.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A felelősség kérdése és az, hogy ki kezdte a háborút a lényege az egésznek. A civil áldozatok mindkét oldalon ugyanolyan ártatlanok és az, hogy ki a felelős a halálukért összefügg azzal, hogy ki a felelős a háborúért.

Lehet mutogatni német civil áldozatok képeit a világháborúból, őket britek, amerikaiak, oroszok és mások ölték meg, de végső soron ki a felelős a halálukért? A válasz az, hogy Hitler, mert ha ő nem kezdte volna el a háborút, akkor nem haltak volna meg.

És ha Putyin nem kezdte volna el ezt a háborút, akkor itt sem. Ő a felelős a háborúért és felelős az áldozatokért is. Ő állíthatná le ezt a háborút, ha beengedné az ENSZ békefenntartókat véget érne és nem kéne meghalnia több embernek, de ő nem engedi ezt, ő nem hagyja, hogy véget érjen a háború, és emiatt fognak még többen meghalni mindaddig amíg Putyin le nem állítja a fegyverek, lőszerek és katonák szállítását Ukrajnába.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A felelősség kérdése és az, hogy ki kezdte a háborút a lényege az egésznek. A civil áldozatok mindkét oldalon ugyanolyan ártatlanok és az, hogy ki a felelős a halálukért összefügg azzal, hogy ki a felelős a háborúért.

Lehet mutogatni német civil áldozatok képeit a világháborúból, őket britek, amerikaiak, oroszok és mások ölték meg, de végső soron ki a felelős a halálukért? A válasz az, hogy Hitler, mert ha ő nem kezdte volna el a háborút, akkor nem haltak volna meg.

És ha Putyin nem kezdte volna el ezt a háborút, akkor itt sem. Ő a felelős a háborúért és felelős az áldozatokért is. Ő állíthatná le ezt a háborút, ha beengedné az ENSZ békefenntartókat véget érne és nem kéne meghalnia több embernek, de ő nem engedi ezt, ő nem hagyja, hogy véget érjen a háború, és emiatt fognak még többen meghalni mindaddig amíg Putyin le nem állítja a fegyverek, lőszerek és katonák szállítását Ukrajnába.

De nem Putyin kezdte a háborút, hanem ti a Majdanotokkal, amely szintén véres eseményekbe torkollott, miközben a Berkut egységei meg csak álltak (pontosabban égtek) balfaszon, hogy mivan.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
T

Törölt tag 1526

Guest
De nem Putyin kezdte a háborút, hanem ti a Majdanotokkal, amely szintén véres eseményekbe torkollott, miközben a Berkut egységei meg csak álltak (pontosabban égtek) balfaszon, hogy mivan.
Az nem háború volt, ízlés szerint lehet nevezni forradalomnak vagy puccsnak, de háborúnak nem. És ha a Majdan okait keressük megint csak Putyinhoz jutunk, ha ő pár nappal a Majdan előtt nem ment volna Kijevbe és nem veszi rá Janukovicsot, hogy ne írja alá az EU-társulást, akkor nem lett volna Majdan. Itt is Putyin felelősségéhez jutunk végül, ahogy a háború kirobbantásáért, a támadási parancs kiadásáért is őt illeti a felelősség.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az nem háború volt, ízlés szerint lehet nevezni forradalomnak vagy puccsnak, de háborúnak nem. És ha a Majdan okait keressük megint csak Putyinhoz jutunk, ha ő pár nappal a Majdan előtt nem ment volna Kijevbe és nem veszi rá Janukovicsot, hogy ne írja alá az EU-társulást, akkor nem lett volna Majdan. Itt is Putyin felelősségéhez jutunk végül, ahogy a háború kirobbantásáért, a támadási parancs kiadásáért is őt illeti a felelősség.

Ukrajna kapott egy jobb ajánlatot Oroszországtól, az EU tagsághoz képest. Így utólag, látszik is, hogy jobban jártak volna, ha azt fogadják el.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and zeal

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 133
113
ha a Majdan okait keressük megint csak Putyinhoz jutunk
Nem inkább Nuland amcsi államtitkárhoz és a befektetett 5 milliárd dollárjához? És ne velem vitatkozz! Ő mondta!

ha a Majdan okait keressük megint csak Putyinhoz jutunk, ha ő pár nappal a Majdan előtt nem ment volna Kijevbe és nem veszi rá Janukovicsot, hogy ne írja alá az EU-társulást
Ekkora baromságot nem sokan írnak le.
Putyin megbeszélt valamit Janukoviccsal, az utóbbi úgy döntött, hogy Ukrajnának az a jobb, ha nem ír alá. Akár tévedhetett is, de joga volt hozzá! Hol is van itt a háború?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Meg ráadásul, ha külföldi segítséggel megpuccsolják egy ország kormányát, akkor az ország maradék részének, ahová nem terjed ki a külföldiek hatalma, joguk van nem elismerni az új, puccsal hatalomra került elnököt és kormányt, és ahhoz is joguk van, hogy akár erőszakkal, katonailag állítsák vissza a törvényes elnök és kormány hatalmát.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ukrajna kapott egy jobb ajánlatot Oroszországtól, az EU tagsághoz képest. Így utólag, látszik is, hogy jobban jártak volna, ha azt fogadják el.
Nem Ukrajna kapott ajánlatot hanem Janukovics. Azt tudjuk, hogy 3 milliárd dollár volt ebben az ajánlatban, azt nem tudjuk, hogy miféle fenyegetés és zsarolás volt még emellett. Ukrajna viszont nem kért ebből az ajánlatból, inkább Janukovicstól vált meg mint az EU-társulástól.

Oroszország ajánlata nem volt jobb az EU-társulásnál, az az olcsó gáz amivel kiszúrták volna a szemüket össze sem mérhető az uniós támogatásokkal és lehetőségekkel. Nem jártak volna jobban velük, mert már akkor is úgy álltak Ukrajnához mint most. Az a kapcsolat amiből egy pillanat alatt őrjöngő háború tudott válni, az a kapcsolat már akkor tönkre volt menve.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem inkább Nuland amcsi államtitkárhoz és a befektetett 5 milliárd dollárjához? És ne velem vitatkozz! Ő mondta!
Ez is egy a számtalan hazugságaitok közül. Ő nem ezt mondta, hanem azt, hogy 1991 és 2014 között 5 milliárd dollárt fektettek be Ukrajnában. Húsz év alatt költötték el ezt a pénzt, nem a Majdanon. Hallgasd meg a teljes vágatlan felvételt, ne csak azt a kiragadott részletet amit az orosz propaganda vágott ki neked.

Putyin megbeszélt valamit Janukoviccsal, az utóbbi úgy döntött, hogy Ukrajnának az a jobb, ha nem ír alá. Akár tévedhetett is, de joga volt hozzá! Hol is van itt a háború?
Putyin megbeszélt valamit Janukoviccsal, ő úgy döntött nem ír alá, az emberek meg úgy döntöttek elzavarják Janukovicsot. Ha Putyin megbeszélne valamit Orbánnal és ő úgy döntene, hogy ki akar lépni az EU-ból, mi is úgy döntenénk, hogy inkább Orbánt zavarjuk el, de nem hagyjuk, hogy kiléptessen minket.

És Oroszországnak nem lenne joga megtámadni minket azért, mert mi elzavarjuk a saját elnökünket és nem volt joga Ukrajnát sem megtámadni ezért.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Oroszország ajánlata nem volt jobb az EU-társulásnál, az az olcsó gáz amivel kiszúrták volna a szemüket össze sem mérhető az uniós támogatásokkal és lehetőségekkel. Nem jártak volna jobban velük, mert már akkor is úgy álltak Ukrajnához mint most. Az a kapcsolat amiből egy pillanat alatt őrjöngő háború tudott válni, az a kapcsolat már akkor tönkre volt menve.

Na és mikor lesz már Ukrajnában jólét? Nem tudtok jólétet teremteni az ukránok számára, és ez nem is célotok. Amit csináltok az annyi, hogy nem tetszik nektek X nője (azaz Ukrajna), de azért megerőszakoljátok, csak azért mert Oroszország vágyik rá.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Meg ráadásul, ha külföldi segítséggel megpuccsolják egy ország kormányát, akkor az ország maradék részének, ahová nem terjed ki a külföldiek hatalma, joguk van nem elismerni az új, puccsal hatalomra került elnököt és kormányt, és ahhoz is joguk van, hogy akár erőszakkal, katonailag állítsák vissza a törvényes elnök és kormány hatalmát.
Épp az volt a puccs ami a Krímen és keleten történt, az volt a katonai puccs, ami Kijevben volt az meg a civil forradalom.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Na és mikor lesz már Ukrajnában jólét? Nem tudtok jólétet teremteni az ukránok számára, és ez nem is célotok. Amit csináltok az annyi, hogy nem tetszik nektek X nője (azaz Ukrajna), de azért megerőszakoljátok, csak azért mert Oroszország vágyik rá.
Nem mi erőszakoljuk Ukrajnát, hanem Oroszország. Ha abbahagynák ezt az erőszakot már az is hatalmasat növelne a jólétükön.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez is egy a számtalan hazugságaitok közül. Ő nem ezt mondta, hanem azt, hogy 1991 és 2014 között 5 milliárd dollárt fektettek be Ukrajnában. Húsz év alatt költötték el ezt a pénzt, nem a Majdanon. Hallgasd meg a teljes vágatlan felvételt, ne csak azt a kiragadott részletet amit az orosz propaganda vágott ki neked.

Igen, 1991 és 2014 között költötték el, de ez semmit nem változtat azon a tényen, miszerint az USA 25 évig építette ki a civil szervezeteit meg hasonló politikai befolyásoló szervezeteit, amelyeket pl. a Majdanon aktivizálni tudott.

Ha Putyin megbeszélne valamit Orbánnal és ő úgy döntene, hogy ki akar lépni az EU-ból, mi is úgy döntenénk, hogy inkább Orbánt zavarjuk el, de nem hagyjuk, hogy kiléptessen minket.

Te végülis akkor kihez vagy lojális? Magyarországhoz vagy az EU-hoz? Teszemazt mondjuk Orbán védelmi helyzetet rendelne el és téged is berendelnének a Magyar Honvédséghez, és azt a parancsot kapnád, hogy védd a hazát Brüsszeltől? Akkor mit tennél?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Te végülis akkor kihez vagy lojális? Magyarországhoz vagy az EU-hoz? Teszemazt mondjuk Orbán védelmi helyzetet rendelne el és téged is berendelnének a Magyar Honvédséghez, és azt a parancsot kapnád, hogy védd a hazát Brüsszeltől? Akkor mit tennél?
Ha megtámadnának védeném, de Brüsszel soha nem fog minket megtámadni. Ha Orbán lepaktálna Putyinnal és ki akarna lépni, akkor a magyarok többségével együtt mennék én is elzavarni őt. És ez nem jogosítaná fel Oroszországot egy támadásra Magyarország ellen.

Brüsszel Ukrajnát sem fogja soha megtámadni, Oroszország megtette, ezzel igazolta is, hogy helyesen tette Ukrajna amikor az EU mellett döntött, mert mi keresnivalójuk lenne egy olyan mellett aki képes lerohanni őket. A békét és jólétet választották, az európai népek szabad szövetségét egy agresszív birodalomnak való alávetettség helyett.

Oroszországnak pedig nem volt joga megtámadni őket ezért, a háborújuk illegális, ezt Putyin is tudja, ezért hazudik róla még akkor is amikor mindenki tudja, hogy nem mond igazat.