[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hát,valami 30 millkóssal..:rolleyes::D
3540 méter a világrekord amit egy kanadai faszi lőtt meg 50-es kaliberrel. A korábbi rekord amit megdöntött 2475. ezek statikus emberi célpontra lettek lőve.
Magyarán baromság...vagy zsenik szolgálnak az orosz határőrségnél tucatszám :)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Részben van igazad. Egy torkolattüzet látott, valamint 40 lövést hallott, amelyeket a drónra leadott lövésnek ítéltek megúgy ítélték meg.
Ja és akkor mostantól ulippoul az "orosz hadsereg" minden fegyverest jelent aki orosz etnikumú, illetőleg az általad orosznak vélt érdekekért fog fegyvert.

40 lövést adtak le, a lövésekkel a drónra céloztak. Az előző héten lelőttek egy másik drónt. A drónok rögzítették, hogy a reguláris és szakadár orosz hadsereg egységet alkot, Ukrajna határán keresztül kapcsolatban állnak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Részben van igazad. Egy torkolattüzet látott, valamint 40 lövést hallott, amelyeket a drónra leadott lövésnek ítéltek megúgy ítélték meg.
Ja és akkor mostantól ulippoul az "orosz hadsereg" minden fegyverest jelent aki orosz etnikumú, illetőleg az általad orosznak vélt érdekekért fog fegyvert.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://dan-news.info/en/society/car-explosion-heard-in-eastern-donetsk.html
"Donetsk, Nov 4 – DAN. A car exploded in eastern Donetsk, said an MP Vladislav Berdichevskiy.
“As for the blast a lot of people heard in the Proletarskiy district, a car exploded next to the Schetinina street 5.”
Further details are unavailable at this time.
The blast was first reported in social networks on November 3 at around 8.30 p.m. *ot "
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
3540 méter a világrekord amit egy kanadai faszi lőtt meg 50-es kaliberrel. A korábbi rekord amit megdöntött 2475. ezek statikus emberi célpontra lettek lőve.
Magyarán baromság...vagy zsenik szolgálnak az orosz határőrségnél tucatszám :)
Belinkelnéd ezt a 3540-es cikket.

Ez nekem nincs meg.

Én a kanadai esetében 2500 alatti távolságot ismerem, amit egy teherkocsi fülkéjére adott le, úgy találta mellbe a sofőrt.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Törölték egy rakás hozzászólásom, amiben felhívtam uli figyelmét arra, hogy hogy az engedély nélküli átfilmezés határsértés, ecseteltem a kamerája minőségét, hogy két kilóméterről felismer egy torkolattüzet, de minden más csak festékpaca.

Ezt miért kell törölni?

Ő berakhat híreket, beleírhat szöveget és ezzel elferdítheti az eredeti jelentést, de erről beszélni már nem lehet?

Mindenki fúj ellene.

Velem mi a gondod?

Zavar, hogy szakmabeli szól hozzá?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Törölték egy rakás hozzászólásom, amiben felhívtam uli figyelmét arra, hogy hogy az engedély nélküli átfilmezés határsértés, ecseteltem a kamerája minőségét, hogy két kilóméterről felismer egy torkolattüzet, de minden más csak festékpaca.

Ezt miért kell törölni?

Ő berakhat híreket, beleírhat szöveget és ezzel elferdítheti az eredeti jelentést, de erről beszélni már nem lehet?

Mindenki fúj ellene.

Velem mi a gondod?

Zavar, hogy szakmabeli szól hozzá?


A modinak mindig igaza van,kész.
Túl spirázzátok ulippót,és a fórumon betöltött szerepét.
Tök felesleges vele leállni vitázni,vagy a jelenlétét megkérdőjelezni,nézz át rajta,azt kész,kár a bitekért.
Szerintem.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Csak a tények tisztázása végett.

Nem 2 km-ről lőtt rá a megfigyelők drónjára az orosz hadsereg, az EBESZ jelentés világosan leírta, hogy a lövések a megfigyelők pozíciójától voltak 2 km-re. Nem a drón kamerája rögzített 40 torkolattüzet, az EBESZ jelentés világosan leírta, hogy a megfigyelők hallották a 40 lövést onnan ahová a drónt küldték. Az EBESZ jelentés világos és hiteles. Az ha egyesek kitalálnak baromságokat és abba kötnek bele azzal csak a saját baromságaikat cáfolják, nem az EBESZ jelentést.
https://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/401963

Tehát a tények: Az orosz hadsereg rálőtt az EBESZ drónjára, az előző héten pedig lelőttek egy EBESZ drónt amikor az felfedezte, hogy egy katonai konvoj megy át Oroszországból Ukrajnába.

A legújabb tények: az orosz hadsereg megint zavarta egy EBESZ drón GPS jelét.
https://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/401987
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Azért a legtöbb társadalmi probléma nem oldódik meg magától. Igazad van, hogy túlspilázni nem kell, de az is veszélyes amikor egyszerűen beletörődik és elfogad az ember jelenségeket, mint a korrupció, tömegmanipuláció, politikai cenzúra, szabadosság, vallási fanatizmus stb.
Ulippo mint jelenség probléma szerintem, nem is személyében támadja senki, hiszen elvileg nem is tudni ki fia-borja. De "ne etesd a trollt" címen tolerálni a dezinformációt és destruktív politikai propagandát sem helyes.
Még talán ez a fórum emberi hangnemben működik, mindaddig amíg az ulippok el nem nyomják a túlsúlyukkal. Pár éve amíg nem cenzúrázták, még a 444en is lehetett érdemi vitát folytatni, aztán jöttek a trollok, majd a totális cenzúra. Szerintem itt ez ellen küzdünk. A modinak nincs mindig igaza, nem is kell, hogy igaza legyen, nem igazságtételre van itt hanem működtetésre. Tehát nem bölcs, nem bíró vagy imám vagy tisztelendő atya, hanem egyfajta gondnok, ameddig nem téveszt szerepet és kezd erkölcsi alapon ítélkezni, amihez nincs meg a morális fölénye. Szerintem itt már fel kéne ismerni, hogy ulippo tipikus NPC (non-player character) tehát csak egy adott politikai irányvonal állításait szajkózza, de nem értékel, nem elemez, nem véleményez, nem folytat kétoldalú kommunikációt, de még ez sem lenne kizáró ok, viszont szándékosan és életvitelszerűen csúsztat és félremagyaráz, és így már egy FÓRUMON semmi helye. Vagy nekem nincs helyem, ezt el kellene dönteni, hiszen az is egy megoldás hogy az ulit nem tolerálókat zárják ki, és akkor az ő hangneme érvényesül. Így viszont tényleg elég gáz ez a topic.

A modinak mindig igaza van,kész.
Túl spirázzátok ulippót,és a fórumon betöltött szerepét.
Tök felesleges vele leállni vitázni,vagy a jelenlétét megkérdőjelezni,nézz át rajta,azt kész,kár a bitekért.
Szerintem.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Nem, nem nem.
Idézet az OSCE jelentésből:

"The interference could have originated from anywhere within a radius of several kilometres of the UAV’s position."

Tehát megint arról van szó, hogy bár legfeljebb valószínűsíthető, hogy szándékos zavarásról van szó és akkor vagy a szakadárok, vagy az oroszok vagy az ukránok voltak, te ismét megtévesztő módon hamisítod a hírt és a saját véleményedet tényként és OSCE hírként maszkolva tálalod.

Tehát még el sem kezdhetünk arról vitázni, hogy mi, hogy és miért történt, mert te rögeszmésen oroszhadseregezel, pápább vagy a pápánál és rátrollkodsz az amúgy hivatalból elfogult OSCE jelentésre is.

De még abból se idézel semmit sem ami az objektivitás látszatát keltené.

Remélem hamarosan kitiltanak innen, hírfélremagyarázó.

Csak a tények tisztázása végett.

A legújabb tények: az orosz hadsereg megint zavarta egy EBESZ drón GPS jelét.
https://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/401987
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Csak a tények tisztázása végett, mert egyesek megint próbálják félremagyarázni az EBESZ jelentését.

A jelentés egyértelműen fogalmaz: A legutóbbi esetben az EBESZ drónját a DNR területén zavarták, ahol az orosz hadsereg van, a zavaró berendezés pedig szintén ott volt néhány kilométeres körön belül, ahogy a jelentés azt világosan leírja:
https://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/401987
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Hiába írod le ugyanazt, magyarázni meg senki nem akarta a hírt, félremagyarázni is csak a te beírásod, most ismételten.

Megnézted legalább a térképen hol van Zernove? 10- km a kontaktvonaltól. Ezért sem ír még az OSCE jelentés sem semmiféle zavaróberendezésről sem orosz hadseregről csak annyit amit veled ellentétben az előbb szó szerint bemásoltam a jelentésből, azaz a drón rádiójelét zavaró forrás annak tartózkodási helyétől jópár (several, azaz nem néhány hanem jópár, a néhányra azt írták volna, hogy few) kilométerre.
Látod ott még legalább az elfogulatlanság látszata fontos. A zavaró jel meg sokmindentől és sokmindenkitől származahat, akár még az ukránoktól is.
Simán lehet, persze hogy a szakadárok zavarták a jelet, de kérlek ne hazudd azt hogy az OSCE jelentés arról szól hogy az orosz hadsereg zavarta.

Látod én nem magyarázom az OSCE jelentést, te se bújtasd a véleményedet mögé. Én elfogadom a véleményedet, ebben az esetben még arra is hajlok hogy egyetértsek vele, csak ne szúrj ki velünk azzal hogy az igazságot is hazugságba csomagolod. Szólnék pár jó szót az ukránok érdekében, ha hagynád.

Csak a tények tisztázása végett, mert egyesek megint próbálják félremagyarázni az EBESZ jelentését.

A jelentés egyértelműen fogalmaz: A legutóbbi esetben az EBESZ drónját a DNR területén zavarták, ahol az orosz hadsereg van, a zavaró berendezés pedig szintén ott volt néhány kilométeres körön belül, ahogy a jelentés azt világosan leírja:
https://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/401987