[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gabe69

New Member
2014. augusztus 5.
15
0
1
Mai harcok a donyecki reptérnél:
http://vk.com/video-57424472_170268495?hd=-1&t=29s
http://vk.com/video-57424472_170268499?hd=-1&t=1s

Komolyan mondom, le vagyok döbbenve. Ezeknél a fickóknál egy Call of Duty player is jobb harcászati érzékkel (és értékkel) rendelkezik.
És ez már a sokadik felvétel. Megállnak egy saroknál (csoportban mint a birkák) azután egyesével, kimennek és lövöldöznek. Ennél már csak az a szánalmasabb, mikor csípőből tüzel egy PKM-mel. És ne mondja nekem senki hogy ez lefogó tűz (supressing fire) mert nem az.
Ja, meg nekiállnak beszólni az ellenségnek. Mint a gyerekek. Aztán meg picsognak, mikor meghal valaki, mert esetleg aki lelőtte az nem csípőből tüzelt hanem célzott.
Nem sokat voltam katona (csak 21 évet), de lehet különbül megszerveznék egy ilyen "támadást"!
Elnézést a kitörésért!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
Ki állította, hogy elfoglalták
Megjött Babay tegnap 12000 önkéntessel? http://www.youtube.com/watch?v=2vi-B2WtT7M

Azoknak az idoknek vége....
Ahogy Babaj is nyilatkozta, egyre nehezebb Oo-bol Novorossziába jutni.
lezárult a határ az onkéntesek és jármuvek, szállítmányok számára. Mindenhez papír kell. Európa és Oo is békét akar. Lehet, hogy végéhez kozeledik a "Novorosszia projekt" (!?)

Ez jut róla az eszembe: " Tut i filma konyec, kto szmotrel mologyec"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
<blockquote rel="boki">Mai harcok a donyecki reptérnél:
http://vk.com/video-57424472_170268495?hd=-1&t=29s
http://vk.com/video-57424472_170268499?hd=-1&t=1s

Komolyan mondom, le vagyok döbbenve. Ezeknél a fickóknál egy Call of Duty player is jobb harcászati érzékkel (és értékkel) rendelkezik.
És ez már a sokadik felvétel. Megállnak egy saroknál (csoportban mint a birkák) azután egyesével, kimennek és lövöldöznek. Ennél már csak az a szánalmasabb, mikor csípőből tüzel egy PKM-mel. És ne mondja nekem senki hogy ez lefogó tűz (supressing fire) mert nem az.
Ja, meg nekiállnak beszólni az ellenségnek. Mint a gyerekek. Aztán meg picsognak, mikor meghal valaki, mert esetleg aki lelőtte az nem csípőből tüzelt hanem célzott.
Nem sokat voltam katona (csak 21 évet), de lehet különbül megszerveznék egy ilyen "támadást"!
Elnézést a kitörésért!</blockquote>

Csecsenekre ez jellemzo.....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
Motorola rendben van(szerencsére) ma nyilatkozott a LifeNews-nak.
http://vk.com/video-57424472_170269050?hd=-1&t=54s
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FtgrpqPE-qU
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Umoi5FwYK0I
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ki állította, hogy elfoglalták
A napokban erről jöttek a hírek, hogy elfoglalták a régi terminált, aztán a reptér egy részét, aztán nagyrészét, tegnap a már az egész reptérről volt szó az alagutakat meg a bunkereket leszámítva.

Lehet, hogy végéhez kozeledik a "Novorosszia projekt"
Ha vége lesz, akkor jön a bosszúhadjárat. És ha Putyin azt engedi, akkor a népszerűsége ott lesz, mint Hollande-jé, onnan meg pár év és kicsinálják.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
QewtgDDzgSs.jpg

qaLqdDliF1Q.jpg

XSm1Mvzl_o0.jpg

YE1I40-XQFM.jpg

CYDgnOJshxY.jpg
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Ki állította, hogy elfoglalták<blockquote rel="antigonosz">Megjött Babay tegnap 12000 önkéntessel? http://www.youtube.com/watch?v=2vi-B2WtT7M

Azoknak az idoknek vége....
Ahogy Babaj is nyilatkozta, egyre nehezebb Oo-bol Novorossziába jutni.
lezárult a határ az onkéntesek és jármuvek, szállítmányok számára. Mindenhez papír kell. Európa és Oo is békét akar. Lehet, hogy végéhez kozeledik a "Novorosszia projekt" (!?)

Ez jut róla az eszembe: " Tut i filma konyec, kto szmotrel mologyec"</blockquote>

Nem lehet, hogy az oroszok most szépen csendben "sunnyognak" várják a telet, és a szakikat a megfelelő helyzet esetleges kialakulásakor ászként kicsapják, szét szedni ukrajnát? Mert ha új Maidan indulna kievben a hadsereg is érdekes helyzetben lenne. A különböző Aidar féle bandáknak viszont rendcsinálás miatt biztosan vissza kellene térni kievbe.

Vélemény?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113

Ez is egy lehetőség a sok közül. A tél az mindenképp érdekes lesz, és ha a lakásban is annyi a hőmérséklet, mint az utcán, akkor elég könnyen kimennek az emberek az utcára (a lakásban csak nem fog gumit égetni). A gáz probléma pár napja még megoldódni látszott, azóta úgy néz ki mégsem fizettek az ukránok, az oroszok meg bekeményíteni látszanak a viszonteladóknál (és más területeken is).
A új Majdant lehet ha szétlövik még mielőtt elkezdődne. Ez már nem a Janukovics féle helyzet lesz, akinek Brüsszelből, Berlinből és Washingtonból egyszerre üvöltenek, hogy nehogy a békésen molotovozó emberek ellen fel merjen lépni. Itt ugyanezek fognak üvölteni, csak azt, hogy "tűz!". A szakiknak meg nem kell az egész Ukrajna, már az oroszoknak sem, nem is egységes, ellenséges is, romhalmaz is. Szerintem már mindenki szabadulna tőle, max 1-1 részre ha igényt tartanak, de arra is csak ha béke van, vagy ha privatizálandó dolgokkal tele van, vagy ha jól el lehet adósítani, persze csak ógy, ha ki is tudják verni belőlük a hozamot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
gabe69

Most akkor képzeld el,hogy milyenek az ukránok akiket eddig legyőztek...
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
<blockquote>Vélemény?

Ez is egy lehetőség a sok közül. A tél az mindenképp érdekes lesz, és ha a lakásban is annyi a hőmérséklet, mint az utcán, akkor elég könnyen kimennek az emberek az utcára (a lakásban csak nem fog gumit égetni). A gáz probléma pár napja még megoldódni látszott, azóta úgy néz ki mégsem fizettek az ukránok, az oroszok meg bekeményíteni látszanak a viszonteladóknál (és más területeken is).
A új Majdant lehet ha szétlövik még mielőtt elkezdődne. Ez már nem a Janukovics féle helyzet lesz, akinek Brüsszelből, Berlinből és Washingtonból egyszerre üvöltenek, hogy nehogy a békésen molotovozó emberek ellen fel merjen lépni. Itt ugyanezek fognak üvölteni, csak azt, hogy "tűz!". A szakiknak meg nem kell az egész Ukrajna, már az oroszoknak sem, nem is egységes, ellenséges is, romhalmaz is. Szerintem már mindenki szabadulna tőle, max 1-1 részre ha igényt tartanak, de arra is csak ha béke van, vagy ha privatizálandó dolgokkal tele van, vagy ha jól el lehet adósítani, persze csak ógy, ha ki is tudják verni belőlük a hozamot. </blockquote>

Azért szerintem ha megfagysz a lakásodban, akkor elég sok mindenre lenne hajlandóságod, hiába lőnek és olyankor a katonának és a rendőrnek sincs otthon fűtés...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 964
113
<blockquote rel="boki">Motorola rendben van(szerencsére) ma nyilatkozott a LifeNews-nak.
http://vk.com/video-57424472_170269050?hd=-1&t=54s

Milyen sisak az ami a fején van? Úgy néz ki a kádban sem veszi le.</blockquote>

Nézd meg a többi felkelőt és nézd meg Motorolát, egyik sem áldoz annyit a biztonság oltárán mint ő. A cégem példaképe, éldolgozója lehetne.:) Kéz és lábvédők, nagyobb mellény, és a sityak. Na ez utóbbit nem tudom pontosan belőni, valamelyik Maska-1 vagy Zsh-1 változat lesz még 20 évvel ezelőttről. Amúgy nem rosszak, még korábban láttam videót amelyiken pisztolyból lőttek rá egy orosz sisakra - k6? -(sok változat van) és nem deformálódott rajta semmi a becsapódáskor.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Vélemény?

Ez is egy lehetőség a sok közül. A tél az mindenképp érdekes lesz, és ha a lakásban is annyi a hőmérséklet, mint az utcán, akkor elég könnyen kimennek az emberek az utcára (a lakásban csak nem fog gumit égetni). A gáz probléma pár napja még megoldódni látszott, azóta úgy néz ki mégsem fizettek az ukránok, az oroszok meg bekeményíteni látszanak a viszonteladóknál (és más területeken is).
A új Majdant lehet ha szétlövik még mielőtt elkezdődne. Ez már nem a Janukovics féle helyzet lesz, akinek Brüsszelből, Berlinből és Washingtonból egyszerre üvöltenek, hogy nehogy a békésen molotovozó emberek ellen fel merjen lépni. Itt ugyanezek fognak üvölteni, csak azt, hogy "tűz!". A szakiknak meg nem kell az egész Ukrajna, már az oroszoknak sem, nem is egységes, ellenséges is, romhalmaz is. Szerintem már mindenki szabadulna tőle, max 1-1 részre ha igényt tartanak, de arra is csak ha béke van, vagy ha privatizálandó dolgokkal tele van, vagy ha jól el lehet adósítani, persze csak ógy, ha ki is tudják verni belőlük a hozamot. </blockquote>

Azért szerintem ha megfagysz a lakásodban, akkor elég sok mindenre lenne hajlandóságod, hiába lőnek és olyankor a katonának és a rendőrnek sincs otthon fűtés...</blockquote>

Valamennyi gáz van nekik is, nem mind az oroszoktól jön. Vagy lopnak majd, vagy vesznek az EU-tól fű alatt. Olyan nem lesz, hogy mindenki megfagyjon és áram nélkül maradjon. Egyeseknek lesz, pl a laktanyákon vagy a kiválasztott területeken. A megfélemlítés meg egyszerű ha még nem kezdődött el semmi. Elég megnézni, hogy a jobbszektorosok ahol járőrözni kezdtek, ott nem alakul ki semmi, még ha van is elégedetlenség meg ellenszenv velük szemben.
Hülye helyzet az egész. Kellene hagyni K-Ukrajnát leszakadni, az oroszok megtartják a Krímet, emellett lesz egy kisebb semleges / baráti zóna a határ mentén, ami még nem EU és nem NATO. A maradék Ukrajnát meg akár azt is mondhatnánk, hogy kellene hagyni csatlakozni ahova akar, de nagyon megszívjuk azt mi itt az EU-ban.1
 

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
214
237
43
Mai harcok a donyecki reptérnél:
http://vk.com/video-57424472_170268495?hd=-1&t=29s
http://vk.com/video-57424472_170268499?hd=-1&t=1s

Ez két akkora vicc-videó! :D
Alláhuakbározás közben úgy röhögnek, hogy folyik a nyáluk. :D Az a csípőből lövöldözés is ennek számlájára írható szerintem. Vidámak, mókáznak. Most mondhatnánk hogy ilyen a háború, ami ordító nagy közhely, de hát ezek szerint tényleg(?) ilyen a háború.

Egyébként én nem szoktam sok következtetést levonni ezekből a videókból. Ezek csak ilyen "megmutatjuk, hogy milyen kemény legények is vagyunk" felvételek, de gondolom amikor igazi eksön van, akkor egy pillanatig sem b*szakodnak azzal, hogy valaki fölvegye. (Na jó, néhány szerencsés, kivételes esettől eltekintve.)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Na ezzel sem mennek sokra:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_10_08/Az-USA-technikaval-latta-el-az-ukran-hataroroket-4455/
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Értem én hogy utálják őket, na de azért néha gondolkodhatnának is egy kicsit:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_10_08/278358698/