1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Ukrajnai fegyveres konfliktus

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2014. március 1..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. gabe69

gabe69 New Member

Komolyan mondom, le vagyok döbbenve. Ezeknél a fickóknál egy Call of Duty player is jobb harcászati érzékkel (és értékkel) rendelkezik.
    És ez már a sokadik felvétel. Megállnak egy saroknál (csoportban mint a birkák) azután egyesével, kimennek és lövöldöznek. Ennél már csak az a szánalmasabb, mikor csípőből tüzel egy PKM-mel. És ne mondja nekem senki hogy ez lefogó tűz (supressing fire) mert nem az.
    Ja, meg nekiállnak beszólni az ellenségnek. Mint a gyerekek. Aztán meg picsognak, mikor meghal valaki, mert esetleg aki lelőtte az nem csípőből tüzelt hanem célzott.
    Nem sokat voltam katona (csak 21 évet), de lehet különbül megszerveznék egy ilyen "támadást"!
    Elnézést a kitörésért!

2. boki

boki Well-Known Member

Ki állította, hogy elfoglalták
    Azoknak az idoknek vége....
    Ahogy Babaj is nyilatkozta, egyre nehezebb Oo-bol Novorossziába jutni.
    lezárult a határ az onkéntesek és jármuvek, szállítmányok számára. Mindenhez papír kell. Európa és Oo is békét akar. Lehet, hogy végéhez kozeledik a "Novorosszia projekt" (!?)

Ez jut róla az eszembe: " Tut i filma konyec, kto szmotrel mologyec"

3. boki

boki Well-Known Member

Komolyan mondom, le vagyok döbbenve. Ezeknél a fickóknál egy Call of Duty player is jobb harcászati érzékkel (és értékkel) rendelkezik.
    És ez már a sokadik felvétel. Megállnak egy saroknál (csoportban mint a birkák) azután egyesével, kimennek és lövöldöznek. Ennél már csak az a szánalmasabb, mikor csípőből tüzel egy PKM-mel. És ne mondja nekem senki hogy ez lefogó tűz (supressing fire) mert nem az.
    Ja, meg nekiállnak beszólni az ellenségnek. Mint a gyerekek. Aztán meg picsognak, mikor meghal valaki, mert esetleg aki lelőtte az nem csípőből tüzelt hanem célzott.
    Nem sokat voltam katona (csak 21 évet), de lehet különbül megszerveznék egy ilyen "támadást"!
    Elnézést a kitörésért!</blockquote>

Csecsenekre ez jellemzo.....

4. boki

boki Well-Known Member

Motorola rendben van(szerencsére) ma nyilatkozott a LifeNews-nak.
    http://vk.com/video-57424472_170269050?hd=-1&t=54s

5. boki

boki Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FtgrpqPE-qU
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Umoi5FwYK0I

6. joker

joker Well-Known Member

A napokban erről jöttek a hírek, hogy elfoglalták a régi terminált, aztán a reptér egy részét, aztán nagyrészét, tegnap a már az egész reptérről volt szó az alagutakat meg a bunkereket leszámítva.

Ha vége lesz, akkor jön a bosszúhadjárat. És ha Putyin azt engedi, akkor a népszerűsége ott lesz, mint Hollande-jé, onnan meg pár év és kicsinálják.

7. boki

boki Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rCo6Ovaw9Jg

8. boki

boki Well-Known Member

9. joker

joker Well-Known Member

Milyen sisak az ami a fején van? Úgy néz ki a kádban sem veszi le.

10. vadani

vadani New Member

Azoknak az idoknek vége....
    Ahogy Babaj is nyilatkozta, egyre nehezebb Oo-bol Novorossziába jutni.
    lezárult a határ az onkéntesek és jármuvek, szállítmányok számára. Mindenhez papír kell. Európa és Oo is békét akar. Lehet, hogy végéhez kozeledik a "Novorosszia projekt" (!?)

Ez jut róla az eszembe: " Tut i filma konyec, kto szmotrel mologyec"</blockquote>

Nem lehet, hogy az oroszok most szépen csendben "sunnyognak" várják a telet, és a szakikat a megfelelő helyzet esetleges kialakulásakor ászként kicsapják, szét szedni ukrajnát? Mert ha új Maidan indulna kievben a hadsereg is érdekes helyzetben lenne. A különböző Aidar féle bandáknak viszont rendcsinálás miatt biztosan vissza kellene térni kievbe.

Vélemény?

11. joker

joker Well-Known Member

Ez is egy lehetőség a sok közül. A tél az mindenképp érdekes lesz, és ha a lakásban is annyi a hőmérséklet, mint az utcán, akkor elég könnyen kimennek az emberek az utcára (a lakásban csak nem fog gumit égetni). A gáz probléma pár napja még megoldódni látszott, azóta úgy néz ki mégsem fizettek az ukránok, az oroszok meg bekeményíteni látszanak a viszonteladóknál (és más területeken is).
    A új Majdant lehet ha szétlövik még mielőtt elkezdődne. Ez már nem a Janukovics féle helyzet lesz, akinek Brüsszelből, Berlinből és Washingtonból egyszerre üvöltenek, hogy nehogy a békésen molotovozó emberek ellen fel merjen lépni. Itt ugyanezek fognak üvölteni, csak azt, hogy "tűz!". A szakiknak meg nem kell az egész Ukrajna, már az oroszoknak sem, nem is egységes, ellenséges is, romhalmaz is. Szerintem már mindenki szabadulna tőle, max 1-1 részre ha igényt tartanak, de arra is csak ha béke van, vagy ha privatizálandó dolgokkal tele van, vagy ha jól el lehet adósítani, persze csak ógy, ha ki is tudják verni belőlük a hozamot.

12. dudi

dudi Well-Known Member

gabe69

Most akkor képzeld el,hogy milyenek az ukránok akiket eddig legyőztek...

13. vadani

vadani New Member

Ez is egy lehetőség a sok közül. A tél az mindenképp érdekes lesz, és ha a lakásban is annyi a hőmérséklet, mint az utcán, akkor elég könnyen kimennek az emberek az utcára (a lakásban csak nem fog gumit égetni). A gáz probléma pár napja még megoldódni látszott, azóta úgy néz ki mégsem fizettek az ukránok, az oroszok meg bekeményíteni látszanak a viszonteladóknál (és más területeken is).
    A új Majdant lehet ha szétlövik még mielőtt elkezdődne. Ez már nem a Janukovics féle helyzet lesz, akinek Brüsszelből, Berlinből és Washingtonból egyszerre üvöltenek, hogy nehogy a békésen molotovozó emberek ellen fel merjen lépni. Itt ugyanezek fognak üvölteni, csak azt, hogy "tűz!". A szakiknak meg nem kell az egész Ukrajna, már az oroszoknak sem, nem is egységes, ellenséges is, romhalmaz is. Szerintem már mindenki szabadulna tőle, max 1-1 részre ha igényt tartanak, de arra is csak ha béke van, vagy ha privatizálandó dolgokkal tele van, vagy ha jól el lehet adósítani, persze csak ógy, ha ki is tudják verni belőlük a hozamot. </blockquote>

Azért szerintem ha megfagysz a lakásodban, akkor elég sok mindenre lenne hajlandóságod, hiába lőnek és olyankor a katonának és a rendőrnek sincs otthon fűtés...

14. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Milyen sisak az ami a fején van? Úgy néz ki a kádban sem veszi le.</blockquote>

Nézd meg a többi felkelőt és nézd meg Motorolát, egyik sem áldoz annyit a biztonság oltárán mint ő. A cégem példaképe, éldolgozója lehetne.:) Kéz és lábvédők, nagyobb mellény, és a sityak. Na ez utóbbit nem tudom pontosan belőni, valamelyik Maska-1 vagy Zsh-1 változat lesz még 20 évvel ezelőttről. Amúgy nem rosszak, még korábban láttam videót amelyiken pisztolyból lőttek rá egy orosz sisakra - k6? -(sok változat van) és nem deformálódott rajta semmi a becsapódáskor.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Az valószínűleg titánsisak lehetett.

16. joker

joker Well-Known Member

A új Majdant lehet ha szétlövik még mielőtt elkezdődne. Ez már nem a Janukovics féle helyzet lesz, akinek Brüsszelből, Berlinből és Washingtonból egyszerre üvöltenek, hogy nehogy a békésen molotovozó emberek ellen fel merjen lépni. Itt ugyanezek fognak üvölteni, csak azt, hogy "tűz!". A szakiknak meg nem kell az egész Ukrajna, már az oroszoknak sem, nem is egységes, ellenséges is, romhalmaz is. Szerintem már mindenki szabadulna tőle, max 1-1 részre ha igényt tartanak, de arra is csak ha béke van, vagy ha privatizálandó dolgokkal tele van, vagy ha jól el lehet adósítani, persze csak ógy, ha ki is tudják verni belőlük a hozamot. </blockquote>

Azért szerintem ha megfagysz a lakásodban, akkor elég sok mindenre lenne hajlandóságod, hiába lőnek és olyankor a katonának és a rendőrnek sincs otthon fűtés...</blockquote>

Valamennyi gáz van nekik is, nem mind az oroszoktól jön. Vagy lopnak majd, vagy vesznek az EU-tól fű alatt. Olyan nem lesz, hogy mindenki megfagyjon és áram nélkül maradjon. Egyeseknek lesz, pl a laktanyákon vagy a kiválasztott területeken. A megfélemlítés meg egyszerű ha még nem kezdődött el semmi. Elég megnézni, hogy a jobbszektorosok ahol járőrözni kezdtek, ott nem alakul ki semmi, még ha van is elégedetlenség meg ellenszenv velük szemben.
    Hülye helyzet az egész. Kellene hagyni K-Ukrajnát leszakadni, az oroszok megtartják a Krímet, emellett lesz egy kisebb semleges / baráti zóna a határ mentén, ami még nem EU és nem NATO. A maradék Ukrajnát meg akár azt is mondhatnánk, hogy kellene hagyni csatlakozni ahova akar, de nagyon megszívjuk azt mi itt az EU-ban.1

17. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

Ez két akkora vicc-videó! :D
    Alláhuakbározás közben úgy röhögnek, hogy folyik a nyáluk. :D Az a csípőből lövöldözés is ennek számlájára írható szerintem. Vidámak, mókáznak. Most mondhatnánk hogy ilyen a háború, ami ordító nagy közhely, de hát ezek szerint tényleg(?) ilyen a háború.

Egyébként én nem szoktam sok következtetést levonni ezekből a videókból. Ezek csak ilyen "megmutatjuk, hogy milyen kemény legények is vagyunk" felvételek, de gondolom amikor igazi eksön van, akkor egy pillanatig sem b*szakodnak azzal, hogy valaki fölvegye. (Na jó, néhány szerencsés, kivételes esettől eltekintve.)

18. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Na ezzel sem mennek sokra:
    http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_10_08/Az-USA-technikaval-latta-el-az-ukran-hataroroket-4455/

19. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Értem én hogy utálják őket, na de azért néha gondolkodhatnának is egy kicsit:
    http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_10_08/278358698/

20. Roni

Roni Well-Known Member

Lehet, hogy végéhez kozeledik a "Novorosszia projekt"

De akkor mire ment ki az egész?

Mint ha azt csinálnák az oroszok hogy tartanak egy kis parást kelet Ukrjanába és bármikor támadhatnak az ukránokra ha közeledik a NATO-hoz?

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása