1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BM-30 Szmercs

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. nyugger

nyugger Well-Known Member

3. Python

Python Well-Known Member

Tornádó-Sz:
    https://www.youtube.com/watch?v=Oc52fre_qc4

4. boki

boki Well-Known Member

Tornado-Sz (a Szmercs modernizált változata) teljes film
    https://www.youtube.com/watch?v=jgQx73wlWnA

5. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

6. ijasz

ijasz Well-Known Member

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szmercsnek nincs valami precíziós rakétája? Valami rémlik. Vagy esetleg a Tocska?

8. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mintha lenne valamilyen kazettás töltet hozzá páncélozott célok ellen. Olyan résztöltetekkel melyek a levegőben robbannak fel a páncélozott jármű felett. De lehet keverem valamivel.

9. notaricon

notaricon Well-Known Member

Milyen hatást gyakorol a páncélzatra? Nem tudok elképzelni olyan pct eszközt, ami fizikailag nem érintkezik a páncélzattal.

10. Veér István

Veér István Well-Known Member

a resztoltetek ejtőernyőn ereszkednek önálló celkeresest hajtanak végre, majd irányított kummulativ toltettel a páncélos tetejét támadják.

mobilon nem tudok pontos tipust/videot keresni.

11. Mackensen

Olyasmi mint ez csak a rakéta juttatja a célkörzerbe

12. notaricon

Így már értem. Tehát mégiscsak érintkezik a páncéltesttel, azon működik el, nem pedig a levegőben robban fel.

13. Mackensen

A levegőben robban fel. Nem érintkezik a páncéltesttel. Lényegében a kumulatív sugár, nem is annyira egy sugár, hanem egy acél "tüskét" lő ki a kumulatív sugár végében.
    A szenzorok mikor érzékelik, hogy egy páncélozott jármű felett ven, akkor elműködtetik a töltetet.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Még ezen a videón se találták el a tankot.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Namost volt ennek a Szmercsnek egy kétéltű változata. Az amik annyira fostak tőle, hogy valahogy kisírták, hogy ne gyártsák a szovjetek sorozatba. Vajon mit adtak cserébe?

16. notaricon

Közben megnéztem a videót is, és rájöttem mit értettem félre. Azt hittem, úgy érted, hogy csak a robbanás hatására rongálja meg a páncélzatot, de így már látom, hogy van ott azért kontaktanyag is. :) Köszi a videót!

17. rudi

rudi Well-Known Member

EFP töltetnek hívják.
    Az USA Irakban az Oroszok meg Szíriában be is vetették az ilyen töltettekkel szerelt kazettás bombáikat. Ez az Orosz RBK 500-as.

Amúgy maga a töltet igen egyszerű felépítésű - nem kumulatív sugarat lő ki (az hamar szétszóródna) hanem a robbanás lökéshullába által formázott - általában - réz töltetet.
    Az egyszerűsége miatt előszeretettel alkalmazták az ellenállók Irakban oldal elleni aknaként az USA járművek ellen.
    Elkészítése:

Amúgy az ezen az elven működő fegyverek kifejlesztésében egy magyar tisztnek - Misnay József alezredesnek - volt elévülhetetlen érdeme.
    ld: http://archive.li/GGzeq

wolfram likes this.
  18. gacsat

gacsat Well-Known Member

19. Mackensen

Ez jól hangzik, bár elég hihetettlen. Van erről valamilyen forrás?

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Valószinűleg a KatPolon olvastam valamit pár éve, de nem emléxem pontosan. Megkeresni meg nem tudom, mert nincs nekik használható mutatójuk. A cikkeket csak hónaponként lehet keresni, oszt ki tudja, melyik hónapban volt?. Még az évet sem tudom. Volt valami cikk a meg nem valósult fegyverekről.
    Ezért fordultam hozzátok, hátha valaki emléxik valami többre.

Ezen oldal megosztása